Skocz do zawartości
Patricko

Ghost of Tsushima

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia o fabule w tej grze bo w to nie wnikałem, sprawdzę jak wyjdzie.

Jedno co Ci mogę powiedzieć, to roninem zostaje samuraj, którego pan zginął lub utracił w taki czy inny sposób władze i majątek. Ninja to takie w zasadzie przeciwnienstwo samurajów, taki niehonorowy szpieg zabójca.

Więc samuraj raczej nie zostanie ninja chociażby przez brak wyszkolenia. Co nie zmienia faktu, że może się poddenerwować i zacząć się mścić tak jak umie najlepiej :)

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znamy datę premiery: 26 czerwca :) 

 

Wjechały zwiastuny w EN i PL.

 

Zwiastun w wersji oryginalnej (ang):

 

Zwiastun z Polskim dubbingiem:

 

Sony ładnie dziś rozpieściło. Najpierw informacja o serialu TLOU w HBO, a teraz to.

Co miesiąc jakaś duża premiera. :kaz:

Marzec - Nioh 2

Kwiecień - FF VII Remake

Maj - TLOU 2

Czerwiec - GoT

Edytowane przez Nóżka
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i spoko. Bałem się, że będą czekać z tym już na nową generację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zostaję czekać na premierę;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada fajnie, ale i tak najważniejszą będzie opowieść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xavris napisał:

Wyglada fajnie, ale i tak najważniejszą będzie opowieść :)

Dokładnie. Główna historia i jakieś sidequesty składające się z kilku etapów byłyby spoko. Znając Sony to mapa nie będzie tak zawalona jak te w Assassins Creed więc tu też spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na coś w stylu Horizona, bo taki styl Assasina gdzie czyszczenie mapy zajmuję dziesiątki godzin nie wpływa dobrze na odbiór gry;) Fabuła, historia kompletnie ginie w setkach pytajników i obozów do przejęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odnoszę wrażenie, że gra jest mocno wzorowana na Wiedźminie 3.  

Co akurat może wyjść na dobre, bo Wiesław to bardzo udana produkcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też odniosłem takie wrażenie, to Ci widziałem podobało mi się. Ps4 poleciało już do zyda także nie zagram na premierę ale wraz z ps5 zaraz kupię ghosta, tlou2, i days gone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pojedynki 1vs1 i zabicia jednym szlagiem, bajeczka! Będzie grane na premierę, piękna gra

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale już się nie mogę doczekać mojego GOTY.
Recenzje , które widziałem jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że będzie to świetna gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Singiel za singlem, już w piątek można siadać do grania, koniec generacji dla kogoś kto większość gra w single wyśmienity;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System walki podobno do samego końca cieszy
Mam nadzieję, że InPost dostarczy na piąteczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost Of Tsushima jest 27 grą w historii Famitsu która otrzymała doskonałą (40/40) notę w tym magazynie. 1649 numerów i 27 gier. Dodatkowym wyróżnieniem jest to, że po Skyrim i GTA 5 jest to 3 gra z zachodu która dostała taką notę.

:thumbsup:

Edytowane przez Frost Prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, gierka konkretna się zapowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest piękna, to jest najładniejszy design mapy jaki ostatnio widziałem, o ile nie najładniejszy w ogóle. Niekiedy ma się wręcz wrażenie, że jest jak z bajki. Raz pędzimy przez las przy zachodzie słońca, gdzie dominuje żółta i pomarańczowa barwa, a zaraz jesteśmy w wiosce pełnej deszczu, niczym z filmów Kurosawy.

System walki. Co prawda jeszcze nie odkryłem tych najlepszych ciosów i kombosów, ale widać, że naprawdę włożono w niego sporo pracy. Cała walka mocno zalatuje systemem "flow", czyli bardziej wyczekiwanie na ruch przeciwnika i parowanie/unikanie. Później mamy fajne skille, że po opóźnionym parry możemy zabić jednym hitem. Standoffy z gameplaya są praktycznie non stop, bardzo fajna mechanika rozpoczęcia walki. Oczywiście można się też zakraść. Gra nie karze nas za granie jedną czy drugą metodą, ale jak czyściłem osadę po cichu to pojawił mi się filmik, że tylko tchórze walczą z ukrycia Wraz z progresem pojawiają się nowi przeciwnicy, znacznie bardziej dopakowani, z szybkimi atakami albo jakieś przerośnięte kloce.

Jedyny minus podczas walk to brak namierzania przeciwnika. Tzn gra namierza sama i nie można tego zmienić, więc czasami jak się chce uderzyć kogoś innego to lekko irytuje, bo zanim gra ogarnie, że chcemy uderzyć kogoś innego to już jest za późno. Kamera też lubi uciec podczas walk, ale to sporadycznie. No, ale jest to w jakiś sposób do poprawy.

Jest też sporo do ulepszania. Nasza katana i ten mały mieczyk, pancerz, opaski, maski, łuki, różne dodatkowe rzucajki, siodło na koniu, itd. Ogólnie jest co robić ze zdobytymi materiałami. Pancerze same w sobie mają kilka bonusów, np. namierzanie pad wibruje przy artefaktach albo większy zasięg odkrywania mapy. Zaś pancerz samuraja to taki typowy zestaw, czyli więcej zdrowia, mniej obrażeń.

Podobają mi się questy poboczne, które są praktycznie odrębnymi historyjkami. Nie ma żadnych fedexów, przynajmniej nie spotkałem do tej pory. Szkoda, że nie można przeskakiwać dialogów ani przerywników, nie wiem czemu nie dali tej funkcji.

Znajdziek jest od groma, powiedziałbym, że aż za dużo, ale na szczęście gra daje opcje namierzania wszystkich za pomocą wiatru, więc nie trzeba błądzić po całej mapie. Ogólnie poruszanie się po mapie jest bardzo wygodne, a każdy odwiedzony punkt to fast travel, a widoki rekompensują wszystko.

No i gurwa strzepanie miecza po walce to bajeczka 112a06461ea712ab09aa310b9983db37.jpga0358d10a466134c6cf6832e1535d1c5.jpg537f2c82d5ab673eb7ec00731002665e.jpg82d4d645a3ede7e77fbf41e545f2e4fc.jpgba90040ff41f47bbd6a9c6b8a75ca8f4.jpgbc4db075c4ace9cceca44123f4ea2667.jpg7ff2ab3f7c7fc430ae4272881878c794.jpga1c7bdc32c53c62ca61ca1059c6cb88b.jpg421398358a74ffd36ecb272c9b4cd8bb.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiedziałem dawno, że to będzie petarda :) Jakoś rzeczy osadzone mniej lub bardziej w czasach feudalnej Japonii (zaliczmy też Sekiro) robią robotę, nie wiem z czego to wynika. Strasznie lubię taki klimat. Szkoda, że z honorowych wojowników stali się wąchaczami majtek :/

Jedna rzecz z tego co czytałem o tej grze, która mi się nie podoba i boję się, że będzie mnie denerwować w trakcie grania to to, że lipsync jest zrobiony pod angielskie głosy, a granie inaczej niż z japońskimi powinno być karalne. No ale zobaczymy, może nie będzie aż tak dużo zbliżeń na twarze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gram z japońskim głosem i lip sync czasami jest zjebany.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem angielskich głosów to w sumie brzmiały całkiem nieźle, ale nie ma opcji. Jednak takie klimaty to musi być japoński głos.

Polsku dubbing to oczykurwawiście na wspólnej pełną gębą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, gram z japońskim głosem i lip sync czasami jest zjebany.
A gdzie tą gierkę idzie dostać za 100? Bo pamiętam jak kiedyś pisałeś, że Ty max 100 za grę

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bierze na 3 raty i nigdy nie płaci jednorazowo więcej niż 100 :P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xavris napisał:

Szkoda, że z honorowych wojowników stali się wąchaczami majtek :/

 

:4_joy:  O to do czego doprowadziła propacyfistyczna polityka po II wojnie światowej. Naród który jeszcze 75 lat wolał zginąć niż się poddać dzisiaj musi ukrywać, że ma jakiekolwiek wojsko. 

 

Napiszcie coś o głównej fabule.

 

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

InPost się spisał a więc dziś lecę na podbój Japonii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×