Skocz do zawartości
Patricko

Ghost of Tsushima

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ciągle w pierwszym rejonie , chłonę świat i się nie śpieszę. Gierka cudeńko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest KOZAK, ma parę błędów ale to mikrych po zatym ryje beret dla mnie gra roku chyba że Cyberpunk ją przebije.

W dniu 19.07.2020 o 19:57, Patricko napisał:

GOTY. Dobrze, że nie każą nam grać mongołem przez 50 godzin, żeby zrozumieć jego punkt widzenia.

He he prawda chłopie ;-) No jest kozak jak tam napisałem GOTY przez duże G :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już wkrada się powoli monotonia i delikatne znużenie, trochę za dużo tu powtarzalności i technicznych uproszczeń, tak jakby zabrakło im kasy/czasu/chęci/skilla* na stworzenie dodatkowych animacji w gameplayu. Dobra gierka ale żadne goty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, KOMARZYSKO napisał:

U mnie już wkrada się powoli monotonia i delikatne znużenie, trochę za dużo tu powtarzalności i technicznych uproszczeń, tak jakby zabrakło im kasy/czasu/chęci/skilla* na stworzenie dodatkowych animacji w gameplayu. Dobra gierka ale żadne goty.

Pośrednio się zgadzam. O ile fajnie się biega za liskami i ścina bambusy, o tyle uwalnianie kolejnych wiosek, gdzie każdy wieśniak mówi to samo męczy :P

Tym niemniej gra mi się dalej bardzo przyjemnie. Walka jest świetna, jest spory wachlarz możliwości zabawy w tej kwestii. No a przede wszystkim gra robi doskonałą robotę historią i światem, a to są w sumie dla mnie najbardziej istotne elementy, dzięki którym bez większego obrzydzenia jestem w stanie przełknąć babolki czy powtarzalność.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nima panocki lepszej gry chwilowo, w sumie w tym roku  to tylko to mnie pochłonęło dość konkretnie bo niestety Days Gone i Death Stranding nie są z tego roku więc dla mnie na razie to jest gra roku a co się okaże to zobaczymy, jak komuś przeszkadza zbieranie bambusów lub gonienie za liskami to po co to robicie, starczy ogrywać fabułę i sporadycznie jakieś poboczne elementy to będziecie mieć immersję jak się patrzy i nikogo nie znudzi proste, ja tam nie narzekam mój styl gry to było zrobienie wszystkich wiatrów i szukanie źródeł, lisków bambusów i wrót wszystko na początku i w miarę na szybkiej podróży, potem misje poboczne i wątek z tym że już potem nie było misji gdzie bym użył szybkiej podróży i nie nudzi mi się ni w cholerę, ale przywandzolę się do ciężkości pancerza nie ma żadnej a jednak powinna być różnica w poruszaniu, ale większych problemów nie ma więc nie marudzić tylko grać i pamiętać że wszystkie popierdółki męczą w każdym sandboxie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Squal napisał:

 mój styl gry to było zrobienie wszystkich wiatrów i szukanie źródeł, lisków bambusów i wrót

 

Możesz mi powiedzieć jak to działa dokładnie? Te wiatry? Bo odblokowałem jeden ale jak przesuwam paluchem po touchpadzie to wieje tylko ten co wskazuje kierunek do zaznaczonego celu.

Ogólnie to jestem w II akcie i gra nabiera jeszcze większych pazurów jak na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Przemek_07 napisał:

odblokowałem jeden ale jak przesuwam paluchem po touchpadzie to wieje tylko ten co wskazuje kierunek do zaznaczonego celu.

Z poziomu mapy wciskasz prawo na krzyżaku i tam masz wybór. Płaszcz wędrowca daje dodatkowe jeszcze opcje 

Dla mnie to jest mało wygodne takie bieganie, ale co kto lubi. Prościej i szybciej oswobodzić część wyspy i odkryć automatycznie całą mapę.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie cwaniaczek ubiegł w odpowiedzi he he ;-) już nie mogę się doczekać trzeciej części wyspy, jakiś kmiotek tam gdzieś napisał że nie dam rady przejść po samurajsku no to się zobaczy, jak do teraz nie używam żadnych sztuczek tylko walę solówki :-) oczywiście tam gdzie to niemożliwe to gram jak muszę, ale tak walczę na normalu i jeszcze nikt (no zginąłem 4 razy dwa w pojedynkach i dwa bo obóz w danym momencie był fabularnie niedostępny) nie sprawił mi problemów, no to mam pytanie czy oprócz oczywistych wątków nie dam rady pozamiatać samym mieczem ? dodam że raczej gram dobrze z plusem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacwaniaczkuje znowu. No jeżeli gra ogólnie daje swobodę wyboru stylu gry to chyba jest dość oczywiste, że jeżeli nie masz zadania na cichca to możesz zrobić jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ważył wasz patch 1.4? W necie widzę, ze jest napisane ze w Europie 11gb, a ja właśnie kupiłem grę i patch 1.4 wazy nieco ponad 4gb. Wtf?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi tyle pobierało a później tą samą aktualizacje zainstalowało drugi raz ale jak włączyłem grę. Obecnie waga gry to 47GB.
Za chwilę będzie nowa aktualizacja 1.05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platynka wbita :27_sunglasses:

 

 

Zakończenie godne conajmniej dramy z The Last of Us 2 :wink:

 Czy ktoś jeszcze liczył na ognisty pocałunek Jina i Yuny w blasku zachodzącego słońca? :17_heart_eyes:

 

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wczoraj platyna weszła, może coś więcej skrobnę później, może nie.

I nie wiem, czy to była ironia czy nie, ale dla mnie zakończenie było genialne, przynajmniej to, które ja miałem.

Jedna z najciekawszych i najprawdziwszych historii ostatnich lat. Więcej szczegółów może wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak, ponieważ zakończenie było inne niż można byłoby to wywnioskować z przebiegu gry.

Mam nadzieję, że zaraz na początku PS5 wydadzą jakiś remaster z podbitą rozdziałką, cokolwiek. W każdym razie mają jeszcze raz moje pieniądze. Chętnie znów wrócę do tego świata i splatynuję. Szkoda, że po zakończeniu nie ma co w grze robić a najładnieszy barwnik do zbroi dostajemy właśnie po wbiciu platyny gdy można w nim już tylko podziwiać zachód Słońca.

 

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybitny tytuł. Gra ukończona, platyna wbita. Owszem wkrada się pewna powtarzalność po dłuższym czasie, ale te wizualia, ta otoczka, ten klimat. Górna póła. Takie otwarte światy to ja kupuję w ciemno.

Polecam wszystkim niezdecydowanym. Obowiązkowa pozycja na PS4.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skończeniu giereczki niesamowicie weszła mi faza na klimaty samurajskie. Zacząłem oglądać filmy Akiry Kurosawy z lat 50 i 60.

Polecam wszystkim sprawdzić pozycje takie jak "Siedmiu Samurajów", "Straż Przyboczna" czy "Sanjuro Samuraj Znikąd". Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tego typu kinem. Po obejrzeniu wyżej wymienionych dzieł musiałem całkowicie przewartościować swoje spojrzenie na sztukę kinematografii. Już wiem, że Toshirō Mifune będzie jednym z moich najbardziej ulubionych aktorów po wsze czasy. Na prawdę polecam - sprawdźcie.

Edytowane przez Przemek_07
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Przemek_07 napisał:

Na prawdę polecam - sprawdźcie.

Poczytaj sobie komiksy Stana Sakai o Usagim Yojimbo. Tak jak nie jestem fanem komiksów tak te są arcygenialne. Historie oparte trochę na prawdziwych wydarzeniach albo w jakiś sposób nimi inspirowane i główny bohater inspirowany legendarnym roninem Miyamoto Musashim. Wchłania się do na jednym wdechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dojebali grubo. Alez mi się marzy taki konkretny, tłusty coop, może tym razem się uda :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych mikrotransakcji i nie ma planów na jakiekolwiek w ogóle kiedyś. Twórcy powinni zacząć się obawiać o swoje życie, bo ich bobikotek albo inni zglanują w ciemnej alejce.

@manoszek mam nadzieję, że swojej kopii nie sprzedajesz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodali tego coopa do gry. Ktoś się bawił? Ja poczekam chyba na PS5, ale w razie czego byliby kiedyś jacyś chętni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pobrane ale nie miałem jeszcze kiedy sprawdzi jak to chodzi.

Ps5 to się nadaje do orania nim w burakach, więc ja będę grał teraz. Jak coś to daj znać, spróbujemy się zgadać

@manoszek odzyskaj swoje pudełko i działamy :)

 

 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2020 o 16:03, xavris napisał:

 

Dojebali grubo. Alez mi się marzy taki konkretny, tłusty coop, może tym razem się uda :)

Z gatunku a takie tam piedlolenie zgreda.

 

Chcialbym tutaj (nie majac jeszcze gry) podziekowac Sucker Punch i Sony za bardzo ciekawa i mocno "for the players" polityke wydawnicza.

Nie oszukujmy sie to jest dodatek. Dodaje caly tryb, dodaje misje/poziomy. To mozna by sprzedac jako expansion pack za 20$ (patrz Infamous First Light czy jak to tam mialo - tak wiem to bylo stand alone i troche inna bajka)

A jednak mamy tutaj wsparcie ktore dorzuca nowy tryb do gry za darmo.

Taka polityka wydawnicza to jest cos co nie jest powszechne i moim zdaniem nalezy sie pochwala.

 

koniec pierniczenia zgreda

mozna grac :)

 

milego grania!

 

PS. Ciekaw jestem jak wpisze sie PS5 w nowy slogan "Play has no limits" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×