Skocz do zawartości
Strife

Exist Archive The Other Side Of The Sky

Rekomendowane odpowiedzi

 Nie znalazłem tematu o tej grze co jest dziwne, ponieważ wyszła w Japonii w 2015, a na naszym kontynencie w 2016, tylko że niestety Europa dostała cyfrówkę, co mnie zniechęciło do zakupu przy premierze.

 

 Exist Archive popełnili twórcy Valkyrie Profile i Star Ocean, przy czym tytuł czerpie pełnymi garściami od swojej mamusi jaką jest Valkyria.

 Gra zaczyna się śmiercią naszych bohaterów i trafiamy w bliżej nieokreślone miejsce i tu zaczyna się właściwa zabawa czyli rasowy dungeon crawler.

 

 Świat eksplorujemy jak w platformówkach 2,5D czyli idziemy w prawo lub w lewo (bo może ktoś nie wie jak to jest:P ). X sobie skaczemy O wykonujemy atak żeby zainicjować starcie, jeżeli dotkniemy przeciwnika (czerwona mgła) bez O to on atakuje pierwszy.Trójkątem otwieramy skrzyneczki i przechodzimy w głąb ekranu do kolejnych lokacji (wypisz wymaluj Valkyria) później dochodzą inne umiejętności, ale tak daleko jeszcze nie dotarłem. Jest też system emotion, który to odpowiada za lubienie się naszych postaci, co owocuje tym że mogą uczyć się od siebie umiejętności i klas.

 

 To co w tej grze rozwala system to jest walka, w starciach biorą udział maksymalnie 4 postacie z 12 którymi będziemy dysponować. Do każdej postaci mamy przypisany przycisk który odpowiada za ataki tak samo jak w Valkyrii. Walka się odbywa w pełnym 3D. Do postaci możemy przypisać po 3 ataki, wyjątkiem jak na razie są magowie, ale to może się zmieni w późniejszym etapie gry (czyli jak walniemy 3 razy kwadrat to jedna postać wykona 3 różne ataki pod rząd, magowie walą jednorazowo czarem) Podczas walk walimy gigantyczne i widowiskowe combosy, a po napełnieniu odpowiedniego wskaźnika odpalamy za pomocą L2 coś na wzór limit break'a z wcześniejszych Finali.

 

 Każda postać zaczyna ze swoją klasą która definiuje dzierżoną broń, zbroję i unikalne umiejętności. Zdolności odblokowujemy poprzez punkty które dostajemy po awansie naszej postaci na wyższy level i tutaj mały zaskok, bo możemy dowolnie rozdysponować powyższe punkty, co daje poczucie swobody w pakowaniu naszych postaci, każdy skill czy klasa ma 5 lv co przy skillu zwiększa jego skuteczność, a przy klasie odblokowuje nowe ataki dla postaci. 

 

 Graficznie jest bardzo ładnie, miejscówki są cholernie klimatyczne i bogate w detale. Niektórych może boleć duża powtarzalność lokacji po których śmigamy po parę razy, ale należy pamiętać że jest to dungeon crawler. No i to co dziś jest w modzie i na topie to to że gra śmiga w 60 klatkach na ps4, bo na vicie lata w 30. Wstawki anime są świetnie zrealizowane i potęgują jeszcze bardziej poważny klimat gry mimo jej cukierkowości.

 

 Muzyka jest bardzo dobra i wpada w ucho, voice acting Japoński świetny, a Angielski dobry (ale w takie gry gra się tylko po Japońsku jak dla mnie).

 

 O fabule dużo się nie wypowiem, bo mam dopiero przegrane ok 10h, ale fajnie jest to przedstawione co czeka nas po śmierci, po za tym nie chce walić spoilerami.

 Wszystkie fanty zdobywamy po walkach, bo w skrzynkach zazwyczaj są potiony i różnego rodzaju itemki na statusy. Co mnie bardzo cieszy jest wizualizacja broni, a wypada tego cholerstwa sporo (skille weapon, armor, accesory drop bardzo pomagają) Od przebiegu walki zależy ile tego ustrojstwa wypadnie, bo czasami są różne wymogi co do tego.

 

 Grą jak na razie jestem zachwycony, po YS VIII i Tales of Hearts R trzeci tytuł który mnie w tym roku trzyma przy konsoli i w który chce mi się grać.

 

 Jeszcze jedno, gra na storze ma nadal chorą cenę 249zł za cyfrę, a na amazonie nóweczki latają za ok 15 dolców, bo na szwabskim 22 euro (żłoby w hełmach i tak ściągają ze stanów i jeszcze doją klientów).

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×