Skocz do zawartości
MagEllan

Alan Wake

Rekomendowane odpowiedzi

Alan Wake od Remedy.

Wielu ogralo w poprzedniej generacji, pare osob pewnie dzieki wstecznej, no i pare osob na PeCetach.

 

Odpalilem jestem gdzies w polowie 2 rozdzialu.

 

Tak wiec pierwsze wrazenia - gra jest bardzo klimatyczna, przeciwnicy nie sa jacys straszni a ilosc jump scareow jak do tej pory nie jest przesadzona (sa tam gdzie maja budowac klimat - a to ptaszyska a to cos sie przewroci i narobi halasu).

Gram na PC i powiem ze poza animacjami twarzy (ktore juz w oryginale lat temu pare) nie porywaly, graficznie jest dobrze. Widac do prawda roznice miedzy gra a cut scenkami i to dosc wyrazna ale to da sie zniesc.

 

Na chwile obecna swietny klimat - az wstyd ze gra przelezala u mnie na dysku chyba ze 4ry lata....

Jesli klimat i historia dadza rade to szykuje sie dobra gra.

 

ppozdrawia Archeolog MagEllan

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie wrażenia zacząłem rozdział 4.
Czuć że Alan i quantum break to ci sami twórcy jedno i drugie ma fajną historię (choć chyba bardziej wchodzi mi alan) a gameplay w mojej opinii taki może być ale szału nie robi. Klimat dalej rewelacja
Jeśli ktoś nie grał uważam że warto nadrobić.
Kolejny post będzie już po tym jak ukończę grę.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba oprocz tego postu beda kolejne.

Ukonczylem 6 glownych rozdzialow gry (sa jeszcze 2 dodatkowe Special 1 i 2) nie wiem czy to bylo DLC czy po prostu ot dodatkowe zakonczenia juz po ukonczeniu gry.

 

Ocena - gra bardzo dobra (moze z malym minusem).

 

Jesli ktos ogral QB to zobaczy mase podobiensw, gra napedzana fabula (w AW ciut bardziej mi ta weszla, wiekszy WTF na koniec). W obu zbieramy znajdzki ktore dodaja tla do historii (na rozny sposob ale idea ta sama).

Jest mi wstyd ze nie ogralem AW po tym jak go kupilem, i gra przelezala chyba ze 3 a moze nawet 4ry lata na dysku - z drugiej strony nie ma tego zlego bo zamiast ogrywac ja w konsolowej jakosci moglem teraz podbic rozdzialke i efekty.

Jesli ktos lubi psychologiczne thrillery z rozkminami to gra dla niego. Ja dalej analizuje to co wydarzylo sie na koncu.

Kawal dobrej gry.

 

Zostaly mi Special1 i 2 i byc moze American Nightmare.

Aktualnie AW zniknal z cyfrowej pewnie przez licencje na muzyke (sciezka dzwiekowa swietnie dobrana, moment w ktorym polecial Nick Cave wyrwal mnie z butow po prostu, ladnie wkomponowane zarowno muzycznie jak i lirycznie Gods of Asgard).

 

Do minusow tej gry (przynajmniej w konfigu PC + pad) zaliczam dosc koslawe skakanie Alana, dosc latwo zle wymierzyc, dodatkowo niektore obiekty otoczenia pozwalaja nam sie na chwile zaklinowac (glownie u mnie bylo to powiazane ze skakaniem). Ale to drobnostki ktore sa rysami na szkle, bo jak pisalem wczesniej gra jest w mojej ocenie po prostu bardzo dobra. No i to samo co w QB czyli lokowanie produktu.... mnie troche to razi, choc nie ma tutaj tragedii (Energizer/10 :P)

 

To co zasluguje na uwage to klimat, ten jest gesty, ciemny i ciezki, moze lokacje nie sa uber urozmaicone ale taki setting. Gra z czasem odrobinke traci na mocy, bo latwiej przewidziec kiedy nastapi atak, ale dalej trzyma klimat. Poczucie jacy mali jestesmy w starciu z ciemnoscia, gdzie w jej obliczu jestesmy skazani na przetrwanie przy pomocy swiatla zostalo bardzo dobrze zrealizowane.

 

Bez watpienia mimo iz gra w tym roku bedzie miala 8 lat na karku, jest warta ogrania jesli ktos jej nie ogral. Owszem moze graficznie odstaje, ale przynajmniej na PC w fullHD i max detalach wyglada calkiem OK, grafika nie postarzala sie na tyle zeby zepsuc klimat gry.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chyba oprocz tego postu beda kolejne.
Ukonczylem 6 glownych rozdzialow gry (sa jeszcze 2 dodatkowe Special 1 i 2) nie wiem czy to bylo DLC czy po prostu ot dodatkowe zakonczenia juz po ukonczeniu gry.
 
Ocena - gra bardzo dobra (moze z malym minusem).
 
Jesli ktos ogral QB to zobaczy mase podobiensw, gra napedzana fabula (w AW ciut bardziej mi ta weszla, wiekszy WTF na koniec). W obu zbieramy znajdzki ktore dodaja tla do historii (na rozny sposob ale idea ta sama).
Jest mi wstyd ze nie ogralem AW po tym jak go kupilem, i gra przelezala chyba ze 3 a moze nawet 4ry lata na dysku - z drugiej strony nie ma tego zlego bo zamiast ogrywac ja w konsolowej jakosci moglem teraz podbic rozdzialke i efekty.
Jesli ktos lubi psychologiczne thrillery z rozkminami to gra dla niego. Ja dalej analizuje to co wydarzylo sie na koncu.
Kawal dobrej gry.
 
Zostaly mi Special1 i 2 i byc moze American Nightmare.
Aktualnie AW zniknal z cyfrowej pewnie przez licencje na muzyke (sciezka dzwiekowa swietnie dobrana, moment w ktorym polecial Nick Cave wyrwal mnie z butow po prostu, ladnie wkomponowane zarowno muzycznie jak i lirycznie Gods of Asgard).
 
Do minusow tej gry (przynajmniej w konfigu PC + pad) zaliczam dosc koslawe skakanie Alana, dosc latwo zle wymierzyc, dodatkowo niektore obiekty otoczenia pozwalaja nam sie na chwile zaklinowac (glownie u mnie bylo to powiazane ze skakaniem). Ale to drobnostki ktore sa rysami na szkle, bo jak pisalem wczesniej gra jest w mojej ocenie po prostu bardzo dobra. No i to samo co w QB czyli lokowanie produktu.... mnie troche to razi, choc nie ma tutaj tragedii (Energizer/10 :24_stuck_out_tongue:)
 
To co zasluguje na uwage to klimat, ten jest gesty, ciemny i ciezki, moze lokacje nie sa uber urozmaicone ale taki setting. Gra z czasem odrobinke traci na mocy, bo latwiej przewidziec kiedy nastapi atak, ale dalej trzyma klimat. Poczucie jacy mali jestesmy w starciu z ciemnoscia, gdzie w jej obliczu jestesmy skazani na przetrwanie przy pomocy swiatla zostalo bardzo dobrze zrealizowane.
 
Bez watpienia mimo iz gra w tym roku bedzie miala 8 lat na karku, jest warta ogrania jesli ktos jej nie ogral. Owszem moze graficznie odstaje, ale przynajmniej na PC w fullHD i max detalach wyglada calkiem OK, grafika nie postarzala sie na tyle zeby zepsuc klimat gry.
 
 
Nie wiem jak te speciale ale American Nightmare możesz sobie darować albo ograć jako ciekawostkę, to był dodatek typowo arcade'owy, jakieś wybijanie na czas, kombosy itd, coś a'la dodatki do Mafii 2.

Co do samego Alana to fakt super gra, chyba pierwsza jaką ogrywałem na x360.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malyksg86 napisał:

Nie wiem jak te speciale ale American Nightmare możesz sobie darować albo ograć jako ciekawostkę, to był dodatek typowo arcade'owy, jakieś wybijanie na czas, kombosy itd, coś a'la dodatki do Mafii 2.

Co do samego Alana to fakt super gra, chyba pierwsza jaką ogrywałem na x360.

 

No czytalem recki American Nightmare i ogolnie bylo przyjete srednio chlodno.

Ogolnie taka dentencja z dodatkami jak spojrze albo zbroja dla konia, skorka dla postaci/broni, albo czasowki.

A dodatki fabularne sa male. Podobnie mial Alien Isolation - 2 male dodatki fabularne, i tona wyzwan ktore mnie malo interesuja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×