Skocz do zawartości
pablos_83

Forza Horizon 4

Rekomendowane odpowiedzi

@mikelsgrom1

No wlasnie gra ma nastawienia na online takze jazde w ekipie wyzwania ekipy z tego co widzialem w reckach. 
Jesli chodzi o offline to faktycznie szybko poszlo. 
W FH4 bylo od groma wyscigow, 66 mistrzostw chyba (z czego mam ukonczone 22), do tego wyscigi uliczne i wyscigi o polnocy. Bylo co robic i dalej to robie (aktualnie koncze farmienie bo byly wozy na przecenie o 30% i chcialem sobie podreperowac garaz).
Co do tego co robic, mozna farmic, mozna bawic sie w malowanie, mozna sprzedawac wozy na auction house, mozna bawic sie w tunning - o ile to lezy w gestii twoich zainteresowan. 

@Danielski_82

W FH3 na pierwsza S tez nie trzeba bylo zbyt dlugo czekac, z tego co pamietam tzn mozna bylo kupic dosc szybko. Akurat te super wozy jakos mi podchodzily mniej nizli czesto stare klasyki i wspolczesne auta drogowe. 
I ja nie mam z tym problemu bo gra daje wybor. 
Co wiecej swietne jest to (tak samo w 3 jak i 4) ze sam tworzysz plany wyscigu nie ma problemu zeby wybrac od czapy woz i trase (np BMW isseta i trasa przelajowa w FH3). W 4ce dodatkowo wybierasz pory roku wiec nawet jadac ta sama trase tym samym wozem masz inne doswiadczenia (pora roku, pogoda).

wiec opcji pojezdzenia dla funu jest multum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie to jest bomba. pełne wykorzystanie mocy XOX. dlatego tym bardziej karny K. dla M$ że nie robi dużych gier tylko jakieś pierdoły

 

Żal grać ze środka bo takie piękne widoki. Trochę mnie irytuje ta gimbaotoczka , gimbatańce że oczy krwawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pablos_83 napisał:

Graficznie to jest bomba. pełne wykorzystanie mocy XOX. dlatego tym bardziej karny K. dla M$ że nie robi dużych gier tylko jakieś pierdoły

 

Żal grać ze środka bo takie piękne widoki. Trochę mnie irytuje ta gimbaotoczka , gimbatańce że oczy krwawią

No w 3ce jak i demie 4ki obowiazkowa kamera to ta ze srodka. Super mi siadla. 

Co do otoczki rurki, srurki ziomek w mini i hej dana dana bujamy sie do rana to juz w prezentacjach mi to nie siadlo. 

Stroje dla postaci obchodza mnie tyle co nic w grze w ktorej glownymi bohaterami sa samochody z roznych dekad. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałem gościa który wyglądał na najbardziej hetero a i tak był bez skarpetek.

 

Mam nadzieję że w ramach customizacji można zrobić spoconego , brodatego nerda z brzuszkiem

 

Mi też kamera ze środka zaskakująco siadła ale połowę pixeli zjada wnętrze a chciałoby się nacieszyć tym otoczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież można laskę wybrać i to całkiem niezłą , a skoro przed każdym wyścigiem pokazują postać wybór jest oczywisty , te męskie postacie to serio xd.  
Tak samo mam z tą kamera tyle lat było to przeszkodą żeby fpp wyglądało w wyścigach tak dobrze , a teraz jest to poczucie że uciekają ci detale i tak samo jeżdżę w klasycznym ujęciu . 
Ogólnie to w 4k/hdr miałem poczucie że odgrywam ten słynny render z motorstorma z E3 2006 za mocno to błoto wyglada , i to jakiś trend bo w Tombie jest też prima sort a za chwilę rdr2 ( w natywnym 4k na koksie btw ) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MagEllan napisał:

@mikelsgrom1

No wlasnie gra ma nastawienia na online takze jazde w ekipie wyzwania ekipy z tego co widzialem w reckach. 

Szkoda tylko, że multi kompletnie spieprzyli. Głównym trybem jest Team Adventure, nie możesz jeździć sam. Nie ma głosowania na następną playlistę jak to było w FH3 i dodali Freeroam Rush, który jest bezsensowny, bo wygrywa ten, który ma najlepszy samchód do offroadu. Na reddicie narzekają.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, danken000 napisał:

Szkoda tylko, że multi kompletnie spieprzyli. Głównym trybem jest Team Adventure, nie możesz jeździć sam. Nie ma głosowania na następną playlistę jak to było w FH3 i dodali Freeroam Rush, który jest bezsensowny, bo wygrywa ten, który ma najlepszy samchód do offroadu. Na reddicie narzekają.

dzieki za info. Przyznam ze online to nie moja bajka choc mialem w koncu sprawdzic jak to dziala w FH3 ;)

Ale z tego co piszesz to nie zapowiada sie to rewelacyjnie, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FH3 nie grałem w ogóle online, ale tu kompletnie mi się nie podoba, a spróbować musiałem, bo zbytnio wyjścia nie miałem co by się tu pościgać, a powtarzać eventów offline nie lubię z braku laku. ( jak wspomniałem za mało zawartości offline ). Ogólnie to raczej jak się nie ma swojej drużyny i nie umówi z inną ogarniętą, to jest padaczka totalna. Każdy ciśnie byle być pierwszymXD a wyścigi bez punktów kontrolnych to już ogólnie cyrk. Ludzie tylko patrzą gdzie znaczek CEL i ścinają na samym starcie i prosto po polach cisną. Z jednej strony Beka, ale z drugiej jak ktoś chce się fajnie pościgać, to nie ma na to zbyt wielkich szans. Lepiej już sobie pojeździć w trybie " Rywale ". 

Jak dla mnie brak mistrzostw na miarę FH3  to duży minus. A czekanie 7 dni na kilka eventów dla gracza, który lubi grać sam, to już w ogóle kiepsko. No, ale zobaczymy co tam jutro po południu dadzą w Jesieni. Może nie będzie źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trójce wyścigi online były o wiele lepsze. Trochę pograłem i nawet ludzie w miarę jeździli. Drużynowe wyścigi czasami się tylko w rotacji pokazywały. Irytowało to, że podstawową były mieszane tryby, a ja wolę same wyścigi. Była taka opcja, ale mniej ludzi używało.

 

W singlu FH4 pozostaje nadzieja w kreatorze. Jeśli będzie porządny to ludzie tras narobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wątek fabularny (poziom 20 i zadania kaskadera).
FH3 jakoś bardziej mnie kręciła.
Z mixera skoczyłem z 20 na 86.
Nie wiem, niby ładna, niby przyjemna, FH3 daje mi więcej satysfakcji z grania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj przeszedłem , faktycznie krótka ale jak pisałem dla mnie luz grafika super w 4k/hdr . Trochę mi policji brakowało ale ja to od zawsze nfsy i midnight cluby także wybaczcie jak to jakaś obraza dla Forzy . Postaram się na pewno rzucic okiem na 3 bo nie miałem okazji a tak polecacie  a pacz na koksa jest .
Na samym końcu dostajemy przejazd warthogiem z halo i to jest bonus przy którym serduszko zabiło mocniej :)

Generalnie co ja mam powiedzieć jak to ogralem za złotówkę xd , dziękuję panie Spencer .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesień wygląda przezajebiście. W szczególności wyścigi po lasach i błotku. No, ale niestety dostaliśmy tylko kilka eventów. Na dodatek pokazuje, że wyścigi pokazowe w nich ukończoneXD To są chyba te same mistrzostwa co w Lecie tylko inna pora i inne auta. Jedynie mamy nowy Trial. Kurde tak jak w FH3 grałem masę czasu, bo było zawartości od uja, tak tu mam ogromny niedosyt jeśli chodzi o offline. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AI na wyższych poziomach trudności jest okropne. Oszukują, bez problemu wyprzedzają na prostych gdy jedziesz ponad 400km/h, omijają checkpointy, rubber banding, jeśli nie wyprzedzisz wszystkich na początku wyścigu to ci przed tobą uciekną i nie ma szans ich dogonić, a żeby było ciekawiej, czasami zwolnią pod koniec i możesz bez problemu wygrać. Całość jest kompletnie losowa. Woda, przeszkody, nawierzchnia w ogóle nie wpływają na ich jazdę. W coopie jest jeszcze gorzej, bo tam dostają jakiegoś boosta, a ty musisz dodatkowo uważać na swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, danken000 napisał:

AI na wyższych poziomach trudności jest okropne.

Metoda na gumke byla i w FH3.

I w zaleznosci od poziomu oraz eventu wygladalo podobnie do tego co opisujesz.

Przyklad poziom "ponadprzecietny" (nie wiem czy to juz kwalifikuje sie jako wyzszy poziom AI bo tych jest sporo) pojedynczy wyscig konczysz na styk, ale bedac pierwszym wbijasz na mistrzostwa i 3-4 pozycja jak dobrze pojdzie. To samo widzialem ostanio jadac for fun goliata 4 okrazenia - wbijam na p1, nikogo w zasiegu wzroku dojedzam do punktu charakterystycznego A - i AI mnie wyprzedza, w punkcie B zwalnia ponad miare i daje sie wyprzedzic kolejne okrazenie dokladnie to samo w dokladnie tych samych punktach.

AI w FH3 tez potrafilo sie pogubic... w krotszych wyscigach (krotka dlugosc jednego okrazenia) jesli ustawilo sie wlasny plan i dalo zamiast 3, 10 okrazen to tak sie gubili ze mozna bylo ich dublowac.

 

Niestety dobre AI w wyscigach to jest spore wyzwanie. Jak ja to widze bazujac na FH3 - ta gra daje opcje to nie NFS gdzie zbierasz karty i jak nie masz levelu to nie pojedziesz bo zostaniesz zmieciony (to samo w the crew zreszta). Chcesz easy Win prosze bardzo, chcesz powalczyc a nie zalezy tobie na P1 na finishu prosze bardzo.

I to chyba jednyny powod dla ktorego nie wytykalem tego ze AI pozostawia do zyczenia FH3.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chociaż, że w porównaniu do innych gier, FH nie wymaga ciągłych wygranych. Wystarczy ukończyć wyścig i event zaliczony. Nawet nagrody sporo mniejsze nie są.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, danken000 napisał:

Dobrze chociaż, że w porównaniu do innych gier, FH nie wymaga ciągłych wygranych. Wystarczy ukończyć wyścig i event zaliczony. Nawet nagrody sporo mniejsze nie są.

No i to wlasnie ma sens. Premiowana jest sama jazda i udzial w zawodach, miejsce takze ale jak piszesz bez wymogu mozna byc 10 i event tez bedzie zaliczony. 

 

The Crew 1 bylo binarne albo jestes pierwszy albo spadaj. The crew 2 - w wielu eventach sciganych bylo badz w top 3 (co tez bylo smieszne bo przyjechalem 3ci a scenka przerywnokowa i stoje na najwyzszym schodku podium). 

 

Forza Horizon daje wybor i mimo iz nie zmienia to faktu przeciwnikow na gumce to fun mozna czerpac i tak. Jesli ktos chce wszystko ozlocic bez wysilku to mozna obnizyc poziom trudnosci przeciwnikow, tyle ze wtedy troche nudno sie robi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drivatary momentami potrafią jeździć jak nooby w online. Wyścig uliczny, jedenaste miejsce, pierwszy ostry zakręt i cała dziesiątka przede mną wyleciała z trasy.

 

BTW grał ktoś w Forzę na kierownicy? Da się jakoś jeździć czy lepiej na padzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, danken000 napisał:

BTW grał ktoś w Forzę na kierownicy? Da się jakoś jeździć czy lepiej na padzie?

podlaczylem T300 i po 45minutach walki (FH3) z tym zeby jednak byl fun z jazdy (a na DFP rewelacyjnie sie bawilem w NFS MW z 2005r) niestety nie udalo mi sie dobrze skonfigurowac kiery. 

Mam zamiar podjac jeszcze jedna probe. Poinformuje o rezultatach ale nie moze nie nastapic to szybko...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MagEllan napisał:

podlaczylem T300 i po 45minutach walki (FH3) z tym zeby jednak byl fun z jazdy (a na DFP rewelacyjnie sie bawilem w NFS MW z 2005r) niestety nie udalo mi sie dobrze skonfigurowac kiery. 

Mam zamiar podjac jeszcze jedna probe. Poinformuje o rezultatach ale nie moze nie nastapic to szybko...

 

Też próbowałem różnych ustawień pod kiere w FH 3 i niestety na asfalcie jeszcze jak cię mogę ale na bezdrożach to jest katorga. Mam odpwoednik T300 na Xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wojcik_dan napisał:

Też próbowałem różnych ustawień pod kiere w FH 3 i niestety na asfalcie jeszcze jak cię mogę ale na bezdrożach to jest katorga. Mam odpwoednik T300 na Xboxa.

nie wygmeralem niczego na YT co by mi dalo jakies lepsze pojecie jak kiere ustawic, za to obejrzalem sporo minut materialow gdzie na tych kierownicach ludzie naprawde dobrze zapierniczaja. 

Znaczy da sie. 

I ja nie oczekuje tu realnosci (jak pisalem na DFP ogrywalem Most Wanted 2005 i mialem tone funu) oczekuje tego ze po odpowiedniej konfiguracji powinno udac sie przeniesc poczucie tego co robi woz na kolo, nawet jesli oznacza to ograniczenie kata obrotu, oraz poczucia kontroli nad wozem. 

 

Mozliwe ze ja jestem antytalenciem bo w Dirt Rally tez mi troche czasu zajelo ustawienie kola - tak zeby mi pasowalo (i znow kosztem realizmu), ale w tym wypadku kluczem do sukcesu byl lock na 540stopni.

 

Zobaczymy jak z czasem bo w FH troche jeszcze mi zostalo do zrobienia a prawidlowa konfiguracja kierownicy tchnela by dodatkowa motywacje zeby pojezdzic. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tym trybem 30fps i 60fps? Normalnie mam tylko TV FullHD. Czy włączając tryb 60fps nic nie stracę na " grafice "? Czy traci się trochę tylko włączając 60 fps w 4k? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracisz. Tryb jakości to nie tylko wyższa rozdzielczość, ale również lepsza grafika. Tyczy się praktycznie wszystkich gier dających wybór. W przypadku FH4 w trybie 60fps masz gorsze efekty, anti-aliasing oraz niektóre tekstury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem, ale musiałem się upewnić. Po spędzeniu z grą już jakichś 25 h jest super, ale doskwiera brak mistrzostw takich jak w FH3. Niby dostajemy po kilka co tydzień, ale dla samotnego gracza to za mało. No, ale cóż. Przez natłok premier nie będę się tym zbytnio przejmował, bo samochody traktuję jak grę piłkarską. Na początku faza na granie, a potem po kilka meczy na tydzień. Ot odskocznia od gier fabularnych na chwilę. No, a w grudniu już pierwszy dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie brak mistrzostw i skopany multiplayer doskwierają. Ukończyłem wszystko poza driftami i teraz robię głównie okrążenia w Goliacie. 25 października ma wyjść kreator tras. Gorszej daty wybrać nie mogli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, danken000 napisał:

Faktycznie brak mistrzostw i skopany multiplayer doskwierają. Ukończyłem wszystko poza driftami i teraz robię głównie okrążenia w Goliacie. 25 października ma wyjść kreator tras. Gorszej daty wybrać nie mogli.

 

Ale jak to? tzn prosze o wyjasnienie (dalej wracam do FH3 dobijac mistrzostwa) czyli w FH4 nie ich nie ma, ani jednego? tylko wyscigi?

Bo jesli tak to przyznam ze w pelni rozumiem rozgoryczenie mistrzostwa oprocz wyscigow dawaly fun i dla mnie powod zeby wracac do gry.

 

Oj cos czuje ze ze FH3 bede wracal a przez FH4 po prostu przelece robiac wszystko co jest w singlu jak kupie XGP w promocji na miesiac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×