Skocz do zawartości
pablos_83

Forza Horizon 4

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, MagEllan napisał:

Ale jak to? tzn prosze o wyjasnienie (dalej wracam do FH3 dobijac mistrzostwa) czyli w FH4 nie ich nie ma, ani jednego? tylko wyscigi?

Bo jesli tak to przyznam ze w pelni rozumiem rozgoryczenie mistrzostwa oprocz wyscigow dawaly fun i dla mnie powod zeby wracac do gry.

Mistrzostwa ograniczyli do eventów sezonowych. Inaczej mówiąć, wycięli istniejącą funkcję i zrobili z niej wielką "nowość". Dostajesz jakieś 5 na tydzień, bez możliwości edytowania. Jeśli nie masz akurat ochoty na wyścigi Cross Country samochodami Retro Muscle klasy C to masz problem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, danken000 napisał:

Mistrzostwa ograniczyli do eventów sezonowych. Inaczej mówiąć, wycięli istniejącą funkcję i zrobili z niej wielką "nowość". Dostajesz jakieś 5 na tydzień, bez możliwości edytowania. Jeśli nie masz akurat ochoty na wyścigi Cross Country samochodami Retro Muscle klasy C to masz problem.

 

No ja nie wiem co sie dzieje jesli chodzi o gry wiele mam wrazenie ze robi 2 kroki do przodu i 2,5 do tylu jesli chodzi o kolejne czesci wzgledem poprzednich.

 

Do FH3 wracam bo nie mam wszystkiego pokonczonego ale robie to w sowoim czasie. Nie Forzatron i te wyzwania niektore robie niektore nie bo nie lubie premii za logowanie i wyczekiwania na event. No ale to ja rozumiem ze innym moze sie podobac.

 

To samo the crew 2 toz zawartoscia jest biedniejsza niz jedynka a lodzie (te mniejsze od free style, czy samoloty wszystkie) mi np nie siadly. Poduszkowiec jest tak niesterowny i denerwujacy ze tez go nie ukonczylem. Dobrze przynajmniej ze 28h spedzilem za friko.

 

Po twojej odpowiedzi podtrzymuje to co napisalem - do FH3 bede wracal a FH4 pewnie pykne w XGP i po miesiacu raczej do niej nie wroce. Moze kiedys kupie jak bedzie ultimate na promce (w dobrej cenie) a i to tylko jesli dodatki beda conajmniej dobre.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy update wyszedł wcześniej. Poprawili odgłosy silników w niektórych samochodach, dodali jedno "Horizon Story" oraz kreator wyścigów. Ograłem dwa i zapowiada się nieźle. Ciekaw jestem co ludzie wymyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest petarda.
Gra jest na tyle świetna, że kupiłem cyfrę ( i tak mam zamiar tylko okazjonalnie kupować game pass).

Na ps4 nie ma konkurencji. F4, niby to nie symulacja, możemy się rozbijać ile wejdzie ale naprawdę czuć auta i model jazdy jest mega!

Podoba mi się wszystko od prowadzenia aut po soundtrack w grze. Pory roku kozak, zmienne warunki również. Graficznie jest bomba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kolos28 napisał:

Ale to jest petarda.
Gra jest na tyle świetna, że kupiłem cyfrę ( i tak mam zamiar tylko okazjonalnie kupować game pass).

Na ps4 nie ma konkurencji. F4, niby to nie symulacja, możemy się rozbijać ile wejdzie ale naprawdę czuć auta i model jazdy jest mega!

Podoba mi się wszystko od prowadzenia aut po soundtrack w grze. Pory roku kozak, zmienne warunki również. Graficznie jest bomba!

gratulacje i dobrej zabawy.

FH (bazujac na 3ce i demie 4ki) jest takim arcade+++ o czym pisalem wielokrotnie.

Rozbijac sie mozna ale jest to moim zdaniem zrobione o niebo lepiej nizli w NFS Payback czy the crew 2. Po prostu bardziej mi lezy model z FH.

Czuc wszystko od masy pojazdu po jej przenoszenie. Ba polecam zakupic jakiegos starego klasyka i nawet go nie modyfikowac i sie nim przejechac. w FH3 wyscigi starych klasykow ktore max rozwijaly 110km/h byly rewelacyjne a zeby wygrac trzeba bylo jechac za innymi. Nie wiem jak oceniasz ale dla mnie pad XO w scigalkach wygrywa z DS4 pomijajac juz przydatny i mily bajer jak wibra w triggerach to same triggery maja duzo lepsza precyzje.

 

raz jeszcze milego grania - ja mam FH3 i dodatki gre ukonczylem na 66% dodatki ledwie liznalem. FH4 sprawdze w ramach abo w grudniu i styczniu planuje zalapac sie na kupno 2x za zlotowke.

 

FH4 bedzie pewnie idealnym przerywnikiem zebym mial mala odskocznie od wiedzmina :P

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wolę czyba pada od Xbox w scigałkach.

Ogólnie posiadam FH4 Ultimate a wiec wszystkie dodatki mnie nie ominą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FH4 grało się kapitalnie, ale po ukończeniu wszystkich mistrzostw czuje się niedosyt. Nie ma tego ogromu mistrzostw co w FH3. Mam nadzieję, że dodatek skupi się bardziej na tym, a nie dalej na online. Podobno ma być największy w historii serii także ten. Oby tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mikelsgrom1 napisał:

Mam nadzieję, że dodatek skupi się bardziej na tym, a nie dalej na online. Podobno ma być największy w historii serii także ten. 

Jakie dalej? Póki co online to kupa, która wymaga całkowitej przeróbki, a twórcy jeszcze nic o tym nie wspominali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma stan online do tego, że skupią się w dodatku dalej na nim, a nie singlu? Chodzi mi o zawartość dla pojedynczego gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym mają się skupiać? Online to możliwość grania wyścigów z singla z innymi ludźmi. Mówisz, że będą "dalej skupiać się na online" mimo tego, że online jest prawie niegrywalny, brakuje nawet zwykłych wyścigów, a twórcy póki co nie mają zamiaru nic dodawać i nic zmieniać. Inaczej mówiąc, gra na online nie skupia się w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 1 grudnia zakupilem Game Pass za 1pln, poprawie i kupie kolejny 2 stycznie (promo ponoc do 4tego) to powinno mi sie udac miedzy innymi tytulami wcisnac FH4.

Niemniej z tego co czytalem zawartosci ciut mniej niz w 3ce (a szkoda) wiec pewnie pykne co jest dla singla a potem wroce do FH3 (jeszcze mi troche zostalo + dodatki).

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra pogralem troche - 3 z 4rech sezonow wstepu za mna. 

Dwa zawody pokazowe czy jak to sie zwie te ostryptowane dzikie wyscigi. 

 

I jest wszystko pieknie a jakos nie ma efektu WOW. 

Przyznam ze nawet bez VIP passa kasa mi szybko wpadla po 1h40m mialem ponad milion - co przy cenach z gieldy wozow pozwoli mi zbudowac porzadny garaz z tanszych wozow (w trojce czesto wolalem te od super wozow). 

postram sie to ukonczyc do konca stycznia (powinniem sie na jeszcze jedna promke za 1pln zalapac) 

I wroce do FH3 ktora kupilem w cyfrze. 

Jesli kiedys zaopatrze sie w XO to pewnie jak trafi w dobrej promocji to kupie kompletne wydanie. 

 

Wydajnosciowo no zima juz nie bardzo daje rade na moim lapku lato i wiosna trzymaly te 30fps na high, ale juz zima zaliczyla pare przyciec. No ale taki urok i mam tego swiadomosc ze lepsze doswiadczenie jest na XOX. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam XOX i mam wykupionego GP, no ale nie jestem fanem scigalek i póki co nie znalazłem natchnienia, żeby chociaż sprawdzić - jak już mam tego passa za złotówkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że w Forzie na PC można zmienić ustawienia, których nie ma na Xboksie, a potem nie ma ich jak zmienić z powrotem na konsoli. Zwiększyłem obszar wyświetlania HUD'a i na X obcina mi trochę, i muszę odpalić grę na PC aby to naprawić. FOV również się nieco większy wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam XOX i mam wykupionego GP, no ale nie jestem fanem scigalek i póki co nie znalazłem natchnienia, żeby chociaż sprawdzić - jak już mam tego passa za złotówkę
Nie wygłupiaj się FH4 to super ścigałka. Kupiłem nawet wersję ultimate na promocji w wersji cyfrowej!

Ściągaj i testu a zobaczysz jakie to piękne
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mpluto napisał:

Posiadam XOX i mam wykupionego GP, no ale nie jestem fanem scigalek i póki co nie znalazłem natchnienia, żeby chociaż sprawdzić - jak już mam tego passa za złotówkę :P

Nie bede oryginalny. Nawet ci ktorzy nie przepadaja na wyscigami chwalili forze - 4ka to dalej bardzo dobra gra.

W tej cenie zal nie sprobowac.

To co jest w niej piekne (tak samo jak w poprzedniczce zreszta) to wozy maja mase, czujesz (nawet na padzie) przeniesienie tej masy, czujesz rozne nawierzchnie, czujesz czy jedziesz po suchym czy mokrym, sniegu, blocie lodzie i robi to roznice.

A to co sie udalo to ze zrobili gre dla wszyskich - chcesz wyzwania wylaczasz wspomagacze sterowanie z uproszczonego na zaawansowane i jest baddziej wymagajaco, nie pasuje tobie to to wlaczasz wspomaczage zeby po prostu cieszyc sie gra. W moim wypadku najwiekszy fun daja te slabsze albo seryjne wozy ktore nie sa przekokszone - lepiej ciekawiej sie to prowadzi nizli wszystkie super ultrasy.

Nastaw pobieranie i daj jej szanse.

 

4 godziny temu, danken000 napisał:

Ciekawe jest to, że w Forzie na PC można zmienić ustawienia, których nie ma na Xboksie, a potem nie ma ich jak zmienić z powrotem na konsoli. Zwiększyłem obszar wyświetlania HUD'a i na X obcina mi trochę, i muszę odpalić grę na PC aby to naprawić. FOV również się nieco większy wydaje.

A to ciekawostka gra synchronizuje ustawienia?

FoV to bylo pierwsze co na PC przesunalem na max.

Ale synchro ustawien to ciut niebezpieczne bo te moga wplywac na wydajnosc gry. Jak sie domyslam chodzi o wiekszosc opcji dodatkowych a nie podstawowe opcje graficzne (jak rozdzialka, ogolny poziom detali itd).

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MagEllan napisał:

A to ciekawostka gra synchronizuje ustawienia?

FoV to bylo pierwsze co na PC przesunalem na max.

Ale synchro ustawien to ciut niebezpieczne bo te moga wplywac na wydajnosc gry. Jak sie domyslam chodzi o wiekszosc opcji dodatkowych a nie podstawowe opcje graficzne (jak rozdzialka, ogolny poziom detali itd).

 

Standardowe ustawienia synchronizują się razem z profilem. Nie wiem tylko co jeszcze. Grałem na maksymalnych ustawieniach graficznych i na konsoli żadnych zmian nie zauważyłem. Nie chce mi się tego testować ;)

Edytowane przez danken000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, danken000 napisał:

Standardowe ustawienia synchronizują się razem z profilem. Nie wiem tylko co jeszcze. Grałem na maksymalnych ustawieniach graficznych i na konsoli żadnych zmian nie zauważyłem. Nie chce mi się tego testować ;)

W pelni rozumiem ze sie Tobie nie chce, uznalem to za ciekawostke, jesli dokupie X (obstawiam scarlet w tej mocnej wersji), to potestuje bo jestem ciekaw jak to dziala i jakie zmiany sie zapisuja. Z jednej ciekawe rozwiazanie, z drugiej musi byc ono naprawde dobrze zrobione zeby ktos kto ma marnego kompa sobie grafy na konsoli nie pogorszyl. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być największy dodatek w historii serii, a jest najmniejszy. Niech se wsadzą te sezonowe eventy do ogrania w pół godziny i potem czekaj tydzień. Jednak teraz dopiero człowiek docenia FH3, a jeszcze bardziej jej ogromną zawartość dla pojedynczego gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, dodatek spoko ale zgadzam się z tym co napisałeś. Ogólnie nie grałem w FH3 ale grając w to DLC w czwórce mam wrażenie, że nie jest to zrobione z prawdziwym rozmachem jaki zapowiadali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kolos28 napisał:

No tak, dodatek spoko ale zgadzam się z tym co napisałeś. Ogólnie nie grałem w FH3 ale grając w to DLC w czwórce mam wrażenie, że nie jest to zrobione z prawdziwym rozmachem jaki zapowiadali.

polecam poczekac na promke na kompletna edycje FH3 i sie przekonac (bo MS nie kuma co to ultimate - i ta nie miala wszystkiego).

 

1 godzinę temu, mikelsgrom1 napisał:

Miał być największy dodatek w historii serii, a jest najmniejszy. Niech se wsadzą te sezonowe eventy do ogrania w pół godziny i potem czekaj tydzień. Jednak teraz dopiero człowiek docenia FH3, a jeszcze bardziej jej ogromną zawartość dla pojedynczego gracza.

 

W dodatek nie gralem pogralem troche w podstawke i jak pisalem powyzej jest dobrze jest fajnie ale nie wiem czemu FH3 bardziej mi siadala, moze wole kangury od Szkocji...

Aktualnie Wiesiek zabiera mi mase czasu ale w swieta sproboje go dzielic miedzy Wieslawa i FH4 zeby choc singielka pyknac :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dzis pare h z FH4 spedzilem.

Rany jaka to radosc jezdzic tymi slabymi klasykami, wieksza nizli klasa s1 i s2 ubaw po pachy.

2mln cr na koncie, 35 wozow w garazu, gra sie przyjemnie - postaram sie singla ograc do konca miesiaca.

Niemniej nie wiem czemu mimo wszystko bardziej mi lezala FH3 - powody moga byc 2 albo bardziej mi siadla mapa, albo nie majac porownania do wczesniejszych FH i majac ograne gry takie jak NFSy i The crew po prostu idealnie sie wstrzelila w moje gusta a 4ka ot kolejna odslona nie ma efektu WOW.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie lubiłem ścigałek, aż pewnego dnia miałem okazję pograć w FH2 i przepadłem na długi czas.

 

Nie wiem czy to sentyment, pierwsze wrażenie, czy rzeczywiście jakiś problem, ale FH3 było świetne, FH 4 jest dobre, a mimo to najprzyjemniej grało mi się w dwójeczkę.

Czysty arcade, gaz do dechy i nabijanie punktów jak wariat... Niby wszystko jest, ale jakby czegoś brakowało. Nie umiem tego opisać.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sithman napisał:

Nigdy nie lubiłem ścigałek, aż pewnego dnia miałem okazję pograć w FH2 i przepadłem na długi czas.

 

Nie wiem czy to sentyment, pierwsze wrażenie, czy rzeczywiście jakiś problem, ale FH3 było świetne, FH 4 jest dobre, a mimo to najprzyjemniej grało mi się w dwójeczkę.

Czysty arcade, gaz do dechy i nabijanie punktów jak wariat... Niby wszystko jest, ale jakby czegoś brakowało. Nie umiem tego opisać.

 

 

No to jest nas 3 - ja, Ty i @SephiroT

Co prawda nie gralem w 2ke (poza demem ktore mi nie siadlo, choc to moze byc wina wydyganych padow ktore mialem do dyspozycji).

FH3 byla poierwsza FH w ktora gralem i byl efekt WOW - roznorodnosc, ilosc eventow, mistrzostwa, zmienna podoga. ustawienia i modyfikacje wozow jak za starych dobrych czasow czyli zarobiles mozesz sie bawic (a nie jakies kurde losowe badziewia jak w ostanich NFS i The Crew). Do tego rozbudowana spolecznosc czyli tunerzy i malarze (ci od upiekszania wizualnego), dom aukcyjny gdzie mozna sprzedac duplikaty jak i kupic nowe auta (juz po tuningu lub stockowe) czesto za polowe ceny (czasami taniej, czasami drozej ale i tak taniej nizli w salonie). Wszystko sie kleilo.

FH4 nie wiem jak dlugo grales ale u mnie po 5ciu godzinach i przeleceniu przez wprowadzenie z sezonami bylo plasko i ciut nijako. Ale potem jak gra sie otworzyla odkrylem ze to dalej ten sam dobry fun tylko bez efektu WOW. Pewnie fun w singlu skonczy sie dla mnie szybciej po zaliczeniu wiekszosci zadan.

to co mniej mi lezy to jakies posiadlosci (wiem cel zeby zarabiac kase - ale w FH3 tego nie potrzebowalem sama ilosc eventow mi wystarczyla), do tego dodanie ciuszkow po co mi to... dlaczego widze jakies smieszne tlo zamiast zoom in na linie mety jak koncze wyscig i jakies wygibasy ktore tez moge wylosowac - po kiego penisa mi to. Ale moze ja za stary jestem a gra celuje w mlodziez (jak mawial poeta podziemia najbardziej mnie teraz wkurrrwia u mlodziezy to ze juz do niej wiecej nie naleze).

 

Innymi slowy FH3 - rewelacja, FH4 - na chwile obecna bardzo dobra.

 

milego grania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za długo pograłem w czwórkę, dotarłem do zimy i wkręciłem się w zadania dla kaskadera. Gra się przyjemnie jak zawsze, ale brak tego "czegoś". Co do dwójki, to może nie miała wielu elementów, które dodano od części trzeciej, ale fun był niesamowity. Taka bezstresowa jazda na całego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×