Skocz do zawartości
dreq02

Menu konsoli ps4 - ikony i zarządzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj rozpakowałem swoją ps4. (do tej pory miałem ps3 i nadal mam). Nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą. Szukałem w necie ale się nie dowiedziałem. Czy można usunąć ikony i gry the playroom i share factory + ikone tv (gdzie mamy listę aplikacji do pobrania)? (lub ukryć)(czy to coś na zasadzie singstar z ps3 - czyli nie usuwalne). Czy można jakoś to menu zmienić? Przyznam, że na ps3 było ładniejsze i czytelniejsze. Tu mamy jakby menu główne i podmenu oraz bibliotekę. Wg mnie jest nie intuicyjne. Nie ogarniam tego trochę.

 

Czy do tego menu można dodać np yt? (obecnie jest w sekcji video z masą aplikacji do ściągnięcia i trzeba go zawsze szukać). Bez sensu...

 

 

20180211_130350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma takiej możliwości. W menu wyświetlają się ostatnio używane aplikacje. Możesz co najwyżej zrobić sobie folder i wsadzić tam wszystkie niechciane aplikacje. Wtedy będą się wyświetlać jako jedna ikona.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczniesz odpalac gry to nieuzywane rzeczy zaczna przesuwac sie w kolejce w prawo.. to chyba jedyna opcja zeby ich nie widziec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, działa :) Jednak jeszcze pytanie:

 

1. jak dodać do menu głównego ikonę np yt, player?

2. czy można cały folder tv video (tam gdzie są aplikację telewizyjne, np yt, daliymotion itp) - przenieść do folderu?

3. Menu na ile ikon jest ograniczone? Co z aplikacjami które się nie zmieszczą? (np folder z niepotrzebnymi aplikacjami)?

4. Czy w samej bibliotece można ukrywać ikony?

5. Czy można wyłączyć powiadomienia które są na dole? np, że jakiś znajomy zaczał w coś grać lub polubił coś tam

 

Dużo pytań, ale mam nadzieję, że dacie radę.

ps. interface ps4 jest beznadziejny. Kto to wymyślił, nie wiedziałem, że można zr0obić coś tak głupiego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie da się.

2. Nie.

3. 15 nie licząc sklepu i "Co nowego". Jak wcześniej pisałem, to są tylko ostatnio używane aplikacje. Reszta jest w bibliotece.

4. Biblioteka to Twoje wszystkie gry i aplikacje. Coś zamiast "listy pobierania" z PS3. Nic tam nie ukryjesz.

5. Nie można. Możesz tylko przestać śledzić znajomych odznaczając tę opcję z ich profilu, ale okienko zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Nowy firmware 5.50 bedzie dawal mozliwosc ukrywania zakupionych gier w bibliotrce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. :) a co do 5.50 to wyszedł czy ma dopiero wyjść? Akurat konsole wolę mieć najnowsze oprogramowanie. Więc dobra by była taka opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Odkopie. A czy można usunąć gry i ikony z menu tv. Mam yt i player. Nie potrzebuje redbula in i innych. Da się? Tak to muszę szukac yt pośród ikon aplikacji których nie mam ściągniętych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto to projektował ale musiał być nieźle na haju. Jaki jest sens przedzierania się przez gąszcz ikon. To oczywiste że nie każdy ma wszystko i musi szukać. Bez sensu jest to całe menu w Ps4. Dzięki za odp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałem przez chwilę xboxa s to dopiero czułem się zagubiony. ale tak na prawdę to kwestia przyzwyczajenia,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ikony ostatnio używanych apek są na samym początku w podmenu, nie musisz się przez nic przekopywać. Nie bardzo rozumiem problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×