Skocz do zawartości
kur4qq

niby nowe PS4, a używane?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki dosyć niecodzienny problem. Chodzi o to, że wczoraj dotarła do mnie nowa PS4 slimka, CUH 2116A. Zakupiona w dużym sklepie internetowym, nie żadna aukcja z Allegro. Pudełko oki, plomba nieruszona, każdy podzespół/kable ładnie zapakowane. Przyjrzałem się jednak konsoli (odpaliłem lampeczkę w telefonie i zbliżyłem mordę na odległość 3-4 cm) i dostrzegam delikatne subtelne ryski na tym gładkim, odbijającym światło znaczku PS. Sprawdziłem potem wejście hdmi z tyłu (podobny materiał do tego znaczka na górze) i też jest jedna ryska/pęknięcie (chociaż nie wiem jak ktoś mógłby to zrobić próbą wkładania kabla). I teraz moje pytanie brzmi: czy jest możliwe, że takie subtelne ryski powstały w trakcie procesu produkcyjnego czy montażowego? Podejrzewam po prostu, że dostałem konsolę ze zwrotu czy coś i stąd to pytanie. Bo myślałem, iż nowa konsola powinna być gładziutka i bez rysek jak pupa niemowlaka...

Od razu zaznaczę jednak, jestem strasznym perfekcjonistą i większość z was by tych rysek nawet nie zauważyła. Dlatego też mnie męczy świadomość otrzymania konsoli 'po kimś'.

A może jest inna możliwość sprawdzenia czy konsola była kiedykolwiek uruchamiana albo coś?

 

Druga sprawa, też budząca moje podejrzenia. Nr w prawym dolnym rogu na instrukcji, gwarancji i wewnątrz pudła. Czy one nie powinny być identyczne? Bo u mnie są podobne, ale jednak się trochę różnią.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kur4qq napisał:

Od razu zaznaczę jednak, jestem strasznym perfekcjonistą i większość z was by tych rysek nawet nie zauważyła. Dlatego też mnie męczy świadomość otrzymania konsoli 'po kimś'.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Weź sprzedaj konsolę, bo wszystko będzie w niej przeszkadzać Tobie, w takim razie :24_stuck_out_tongue:

 

Zaraz będzie, że za głośny, za gorący, a to że 1,5 klatki/s spada itp...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole raczej nie są dla perfekcjonistów, to prawda :Gmoch:

 

 

Co do tych rys koło HDMI to mogły powstać podczas testów na linii produkcyjnej. Jakiś ziomuś na chwilę tylko podłącza kable i sprawdza napięcia. Potem dopiero do pudła.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie używana, szrot powystawowy, ja bym sprzedał, albo najlepiej wyrzucił, bo kto kupi coś takiego....:pazura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

comment_LOiWTfirYOngQRYmhU6ffUHTpkfPPsFE

Tylko ciut większą tą serwetkę i będzie git.

Edytowane przez xavris
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiecie Panowie, chyba też po to się kupuje nową konsolę, a nie używkę ze względów wizualnych. Dlatego nie chciałbym po prostu przepłacać za coś.

Podobno ostatnio w marketach i magazynach to plaga, że towary ze zwrotów wędrują z powrotem na półki jako nowy towar. A wiadomo, trafiają się cwaniaczki co kupią konsolę, pograją parę dni i jak gdyby nigdy nic zwracają, bo mają takie prawo. I ja potem dostaję taki towar jako nowy...

 

A co do drugiego pytania, jak z tymi papierami od konsoli? Nie powinien być to jeden wspólny nr? Bo mi to wygląda jak nr zestawu i chyba powinien być jednolity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, xavris napisał:

comment_LOiWTfirYOngQRYmhU6ffUHTpkfPPsFE

Tylko ciut większą tą serwetkę i będzie git.

 

Panie jakieś 3 stopie w lewo, bo krzywizną yebie po oczach :24_stuck_out_tongue:

Teraz, kur4qq napisał:

No wiecie Panowie, chyba też po to się kupuje nową konsolę, a nie używkę ze względów wizualnych. Dlatego nie chciałbym po prostu przepłacać za coś.

Podobno ostatnio w marketach i magazynach to plaga, że towary ze zwrotów wędrują z powrotem na półki jako nowy towar. A wiadomo, trafiają się cwaniaczki co kupią konsolę, pograją parę dni i jak gdyby nigdy nic zwracają, bo mają takie prawo. I ja potem dostaję taki towar jako nowy...

 

A co do drugiego pytania, jak z tymi papierami od konsoli? Nie powinien być to jeden wspólny nr? Bo mi to wygląda jak nr zestawu i chyba powinien być jednolity.

 

Puknij się w łeb... Jakie prawo?? Poproszę paragraf??

 

A no widzisz, takie pier... takie prawo.... NIE NIE MA takiego prawa... dziękuję...  (kolejny konsument amator...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakupiona w sklepie internetowym to możesz ją bez problemu zwrócić bez podania przyczyny. Albo poproś o wymianę na inną albo kup po prostu gdzie indziej. Krótka piłka. Twoją konsolę z rysami dostanie inny leszcz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Panie jakieś 3 stopie w lewo, bo krzywizną yebie po oczach :24_stuck_out_tongue:

 

Puknij się w łeb... Jakie prawo?? Poproszę paragraf??

 

A no widzisz, takie pier... takie prawo.... NIE NIE MA takiego prawa... dziękuję...  (kolejny konsument amator...)

A nie ma prawa zwrotu towarów zakupionych przez internet do 14 dni? To co będzie w trakcie tych 14 dni robił kupujący to już tylko kwestia jego sumienia.

Edytowane przez kur4qq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kur4qq napisał:

Podobno ostatnio w marketach i magazynach to plaga, że towary ze zwrotów wędrują z powrotem na półki jako nowy towar. A wiadomo, trafiają się cwaniaczki co kupią konsolę, pograją parę dni i jak gdyby nigdy nic zwracają, bo mają takie prawo. I ja potem dostaję taki towar jako nowy...

 

4 minuty temu, kur4qq napisał:

A nie ma prawa zwrotu towarów zakupionych przez internet do 14 dni? A to co będzie w trakcie tych 14 dni robił kupujący to już tylko kwestia jego sumienia.

 

Piszesz o "MARKETACH" a nie sklepach internetowych... różnica??

 

Ubiegając kolejne pytanie, tak tak zamawiając, że strony internetowej np. mediaexpert i odbierając w sklepie NIE JEST to umowa zawarta na ofdległość i nie przysługuje 14 dni na zwrot towaru...

 

Więc wiesz, nie obracaj kota ogonem... MINUS za twoje kombinowanie, przekręcanie własnej wypowiedzi oraz braki w doinformowaniu... (niby wiesz, a nie wiesz... ale rzucasz jakimiś prawami...)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się Digi :smart:

 

Największe cwaniactwo to właśnie to co robi Media Expert czy Euro, czyli zamówienie internetowe z odbiorem w sklepie. Oba sklepy robią klienta w uja i zamówienie jest oznaczone jako zarezerwowane. 

 

Skoro kolega napisał

 

2 godziny temu, kur4qq napisał:

Chodzi o to, że wczoraj dotarła do mnie nowa PS4 slimka, CUH 2116A. Zakupiona w dużym sklepie internetowym,

 

To ma 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Koniec tematu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

 

Piszesz o "MARKETACH" a nie sklepach internetowych... różnica??

 

Ubiegając kolejne pytanie, tak tak zamawiając, że strony internetowej np. mediaexpert i odbierając w sklepie NIE JEST to umowa zawarta na ofdległość i nie przysługuje 14 dni na zwrot towaru...

 

Więc wiesz, nie obracaj kota ogonem... MINUS za twoje kombinowanie, przekręcanie własnej wypowiedzi oraz braki w doinformowaniu... (niby wiesz, a nie wiesz... ale rzucasz jakimiś prawami...)

 

 

W pierwszym poście wyraźnie napisałem, że konsola była kupiona w SKLEPIE INTERNETOWYM, ale oczywiście musiałeś wyjąć z kontekstu jeden post zamiast odnieść się do całości. Poza tym market - e-market - e-sklep, dla mnie to synonim tym bardziej ze na początku podkreśliłem o co mi chodzi. Nie wiem jaki jest cel w takim czepianiu się na siłę. No ale spoko, trochę się pośmiałem, jesteś dziwny kolego nawet jak na obyczaje internetu, dlatego po prostu Cię oleję i skupię się nie odpowiedzi innych osób :) 

 

Okej, nie chcę robić offtopa. Czekam na informację jeszcze co do tych papierków i w sumie można zamknąć temat.

Edytowane przez kur4qq
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Puknij się w łeb... Jakie prawo?? Poproszę paragraf??
 
A no widzisz, takie pier... takie prawo.... NIE NIE MA takiego prawa... dziękuję...  (kolejny konsument amator...)
W Media Markt ( W Saturnie też pewnie, jeden właściciel) zarówno w sklepie internetowym jak i STACJONARNYM masz prawo do zwrotu zakupionego towaru w przeciągu miesiąca, bez podania przyczyny. Ano widzisz, takie ich prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rgomez napisał:
3 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:
 
Puknij się w łeb... Jakie prawo?? Poproszę paragraf??
 
A no widzisz, takie pier... takie prawo.... NIE NIE MA takiego prawa... dziękuję...  (kolejny konsument amator...)

W Media Markt ( W Saturnie też pewnie, jeden właściciel) zarówno w sklepie internetowym jak i STACJONARNYM masz prawo do zwrotu zakupionego towaru w przeciągu miesiąca, bez podania przyczyny. Ano widzisz, takie ich prawo.

 

Nie prawo a co najwyżej regulamin sklepu (ale to nie prawo NIE DOTYCZY wszystkich)... Zresztą fakt nie ma co offtopu robić....

 

Natomiast zawsze reaguję tak alergicznie, na wpisy tego typu, bo w naszym społeczeństwie, jest zasada: "coś tam słyszałem, odrobinę wiem, ale oczywiście już powołuję się na prawo", może na lewo :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nie prawo a co najwyżej regulamin sklepu (ale to nie prawo NIE DOTYCZY wszystkich)... Zresztą fakt nie ma co offtopu robić....
 
Natomiast zawsze reaguję tak alergicznie, na wpisy tego typu, bo w naszym społeczeństwie, jest zasada: "coś tam słyszałem, odrobinę wiem, ale oczywiście już powołuję się na prawo", może na lewo :24_stuck_out_tongue:
Pełna zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kur4qq napisał:

Okej, nie chcę robić offtopa. Czekam na informację jeszcze co do tych papierków i w sumie można zamknąć temat.

 

Jeśli chodzi o xpudło to MS wyprzedził konkurencję o kilka długości. Już X360 można było sprawdzić czy nie był używany. Wystarczyło wbić jego numer seryjny na stronie. Dzięki temu wiem że mój Elite sprzedany dawno temu na Allegro został zbanowany 3 miesiące później.

Jedyne co możesz zrobić to zadzwoń na infolinię, podaj numer seryjny może coś ci powiedzą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 14.02.2018 o 17:23, malpka napisał:

 

Jeśli chodzi o xpudło to MS wyprzedził konkurencję o kilka długości. Już X360 można było sprawdzić czy nie był używany. Wystarczyło wbić jego numer seryjny na stronie. Dzięki temu wiem że mój Elite sprzedany dawno temu na Allegro został zbanowany 3 miesiące później.

Jedyne co możesz zrobić to zadzwoń na infolinię, podaj numer seryjny może coś ci powiedzą.

Na pewno to sprawdzę, chociaż raczej nie sądzę żeby ktokolwiek podłączał konsolę do internetu. A tylko tak Sony mogłoby mi coś powiedzieć.

Może odepnę dysk twardy slimki, podłączę do kompa i sprawdzę CrystalDiskInfo. W ten sposób  mogę sprawdzić ile dysk chodził czasu ogólnie. 

Jeszcze kolejna sprawa, tak się przyjrzałem  spodowi mojej konsoli. Czy to normalne, że obszar przy znaczku PS na górze i dole (bardziej na dole) jest jakoś tak dziwnie... wytarty? Nie wiem jak to nazwać, załączę fotki. Generalnie widać  to mocno pod  pewnym kątem.

foto1 

foto2

foto3

Sorry za jakość zdjęć, ale ogólnie widać o co chodzi.

 

Edytowane przez kur4qq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, kur4qq napisał:

Jeszcze kolejna sprawa, tak się przyjrzałem  spodowi mojej konsoli. Czy to normalne, że obszar przy znaczku PS na górze i dole (bardziej na dole) jest jakoś tak dziwnie... wytarty? Nie wiem jak to nazwać, załączę fotki. Generalnie widać  to mocno pod  pewnym kątem.

 

 

Powiem to najbardziej delikatnie jak się da. Uważam że popadasz w skrajność. Na tej samej zasadzie możesz powiedzieć że z Barbarą lub inną Krystyną nie weźmiesz ślubu bo wyglądają na używane.

Konsola ma rok gwarancji. Graj, dbaj o nią i baw się dobrze. 

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Powiem to najbardziej delikatnie jak się da. Uważam że popadasz w skrajność. Na tej samej zasadzie możesz powiedzieć że z Barbarą lub inną Krystyną nie weźmiesz ślubu bo wyglądają na używane.

Konsola ma rok gwarancji. Graj, dbaj o nią i baw się dobrze. 

Dwa lata rękojmi wg. prawa naszego. Gwarancję mieć w d...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kur4qq a oprócz zewnętrznych niedogodności, które dostrzegasz, to czy konsola działa poprawnie? Przetestowałeś ją? Gry działają? Nie wyłącza się?

 

Musisz wyluzować troszkę z perfekcjonizmem, bo to natręctwo i może prowadzić do nerwicy i innych przykrych spraw - o ile już jej nie masz. Nie warto :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=73822]kur4qq[/mention] a oprócz zewnętrznych niedogodności, które dostrzegasz, to czy konsola działa poprawnie? Przetestowałeś ją? Gry działają? Nie wyłącza się?
 
Musisz wyluzować troszkę z perfekcjonizmem, bo to natręctwo i może prowadzić do nerwicy i innych przykrych spraw - o ile już jej nie masz. Nie warto  
To jest nerwica natręctw, jeśli jakieś gówniane pudełko za 1 k z dwoma rysami komuś przeszkadza to co dopiero jak kupuje auto albo co innego, nie chciałbym trafić na takiego kupca. I nie bije tu do nikogo tylko to jest bardzo straszny nawyk albo już choroba

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz długi kciuk :1_grinning:

Pewnie po wymianie tej konsoli w nowej tez bys sie czegos doszukal. Te wytarte kolko pewnie jest od jakiejs przyssawki która przenosi detal na lini produkcyjnej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wychodzi na to ze nie konsola a autor posta na serwis musi iść

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak okazało po odpaleniu Uncharted 4 że Drake ma rysy na czole bo gra używana?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×