Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Do grania na konsoli wystarczy 60hz.

Jestem po ponad godzinnej sesji grania i ps pro bezpośrednio do tv. Pierw pół godziny crash bandicoot później dark souls 3 a na koniec assassin's origins i żadnego migania ekranu, zaniku obrazu czy dźwięku.

Ustawienia video. Nadal polecam. 844b5ee670a30cd8b1ff6a78c9debabe.jpg

 

 

 

Plus z assassin's odpalonego. 23bb9245e6acd761a00ba16d74083588.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BułkazSzynką napisał:

Według moich info 120 hz https://hdtvpolska.com/samsung-mu7000-test-telewizora-ultra-hd-2017-120hz/ Słyszałem o wałku samsunga rok temu, że poniżej 55 dali 60 hz. W sumie warto się upewnić.

 

 

 

Na pewno 49 ma 60Hz. Już to w kilku miejscach czytałem. Ale do PS4 powinno wystarczyć.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-49mu7002-test.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Siudak83 napisał:

Do grania na konsoli wystarczy 60hz.

Jestem po ponad godzinnej sesji grania i ps pro bezpośrednio do tv. Pierw pół godziny crash bandicoot później dark souls 3 a na koniec assassin's origins i żadnego migania ekranu, zaniku obrazu czy dźwięku.

Ustawienia video. Nadal polecam. 844b5ee670a30cd8b1ff6a78c9debabe.jpg

 

 

 

Plus z assassin's odpalonego. 23bb9245e6acd761a00ba16d74083588.jpg

 

Dziękuje Panie drogi:) przkonał mnie Pan:)

12 minut temu, garob napisał:

 

Na pewno 49 ma 60Hz. Już to w kilku miejscach czytałem. Ale do PS4 powinno wystarczyć.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-49mu7002-test.html

Mi odpisali w ten sposób https://zapodaj.net/47fac0b069586.jpg.html:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat na stronie samsunga mnie jednak znowu niepokoi https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/tv/thread-id/6671/page/1

 

Generalnie ten sygnał YUV422 HDR(działa na HDMI 1.4 czyli np. playstation 4 fat) nie jest tym poprawnym RGB HDR (działa na HDMI 2.0) i jestes ciekawy reakcji tv na ps4pro po przełączeniu na sygnał RGB HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten temat na stronie samsunga mnie jednak znowu niepokoi https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/tv/thread-id/6671/page/1
 
Generalnie ten sygnał YUV422 HDR(działa na HDMI 1.4 czyli np. playstation 4 fat) nie jest tym poprawnym RGB HDR (działa na HDMI 2.0) i jestes ciekawy reakcji tv na ps4pro po przełączeniu na sygnał RGB HDR
No ale według tego postu jest ok RGB przy menu a 422 przy grze w hdr.
Rozumiem wydatek ale każdy tv będzie miał jakieś posty że coś się dzieje ale na tysiące tv sprzedanych martwisz się 4 postami. Wkleiłem zdjęcia. RGB przy menu y422 przy hdr więc wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trochę za bardzo rozkminiam ale zanim wydam hajs muszę mieć pewność, że będzie cacy na 100% :) Dzisiaj zawitam do sklepu i może uda się potestować:) Tak czy siak dzięki za wszystkie info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwie Cię nigdy co byś nie kupił nie będzie ok na 100% nawet w top tv za 15k na forach znajdą się problemy. Taki urok technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem ostatecznie Oleda LG B7. Zobaczymy z czym to się je. Mam tylko nadzieję, że nie będzie tu rozczarowania. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2018 o 12:23, BułkazSzynką napisał:

Ten temat mnie przeraża najbardziej bo parę osób o tym pisze http://community.eu.playstation.com/t5/Wsparcie-PS4/TV-Samsung-UE55MU7002T-PS4pro-zanik-obrazu/m-p/25394654

 

Na hdtv też.

 

Jaki masz dokładnie model? Twoja opinia znowu budzi nadzieje w moim sercu:)

U mnie takie przełączanie występuje jak np. odpale gre w HDR, dzieje się to raz, trwa od 3-5 sekund. Później jak wyłącze gre z hdr, to po jakimś czasie znowu  się przełącza, ew. jak odpale kolejną gre  HDR to nie.

W dniu 28.03.2018 o 14:59, garob napisał:

 

Na pewno 49 ma 60Hz. Już to w kilku miejscach czytałem. Ale do PS4 powinno wystarczyć.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-49mu7002-test.html

Problem w tym, że miedzy 49 a 55 cali to nie tylko różnica w 60/120hz, ale 49 ma też gorsze parametry oraz gratis słabszy HDR.

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, taka sytuacja:
Mój około już 4-letni, 55 calowy Samsung UE55F6500SSX będzie przechodzić na emeryturę (tzn do małego pokoju, bo szkoda mi go oddawać za patola) i w tej chwili nie wydoję więcej niż 5-6 klocków. Na Oleda za mało oczywiście, więc mam rozkmine, czy teraz (czy tam w tym roku) brać jakieś 65 cali LED w tej cenie (jeśli tak, to co?) Czy przeczekać przynajmniej z rok, i dołożyć do mniejszego Oleda? TV pod prosiaka PRO (z 3m) (głównie GT Sport ale też inne które się nawiną) oraz .mkv 1080i ale bez ciśnienia, bo obecna jakość mnie w pełni zadowala. W przyszłości Netflix i nc+. Bardziej mi pasuje ta pierwsza opcja bo to tu i teraz w dobie HDR 4K, dobrzeby było w końcu zobaczyć jak gry w tym hulają, ale jeśli OLED ma mi urwać beret to może warto poczekać?


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że najpierw powinno się kierować rozmiarem, później technologiami. Co z tego, że będziesz miał super TV, jak będzie za mały aby widzieć samo 4K, a gdzie reszta bajerów.  Ja siedzę 3m /55cali i powiem tyle, że brakuje 10cali  :)  Chcesz oleda, to bierz, ale poniżej 55 cali nawet o tym nie myśl, beret dopiero zrywa przy 65+ calach przy tej odległości.

Edytowane przez Gregor_TSK
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gregor_TSK napisał:

U mnie takie przełączanie występuje jak np. odpale gre w HDR, dzieje się to raz, trwa od 3-5 sekund. Później jak wyłącze gre z hdr, to po jakimś czasie znowu  się przełącza, ew. jak odpale kolejną gre  HDR to nie.

Problem w tym, że miedzy 49 a 55 cali to nie tylko różnica w 60/120hz, ale 49 ma też gorsze parametry oraz gratis słabszy HDR.

Dzisiaj urzadzilem sobie dluga rozmowe z bardzo ogarnietym typem i mowi, ze to pojedyncze przypadki a sam po sprzedazy kilkuset egzemplarzy mial trzy reklamacje. Wina prawdopodobnoe wystepuje tylko z ps4 pro i to nie tylko w samsungach

 

http://www.miastogier.pl/wiki,strona-3440,playstation_4_pro_czarny_ekran_telewizora.html

 

Wiec wina nie jest po stronie tv. Jutro biore tv i bede go testowal najpierw z ps4 slim a dopiero z pro przy okazji god of war. Mam czas na zwrot 30 dni wiec do tego czasu pro juz powinienem miec. Jak sie okaze, ze na slimce bez problemu a na pro beda klopoty to wywalam prosiaka bo roznice male a tak naprawde hdr gniecie jajka. Zalezy mi aby kupic najpozniejszy egzemplarz pro to moze sa poprawione. Najgorsze, ze jutro place a na tv musze czekac do 4 kwietnia bo z magazynu musi przyjsc:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę jutro XOX z drugiego pokoju i sprawdzę czy to występuje (wcześniej nie zwróciłem na to uwagi). Swoją drogą, nawet jeżeli to występuje tylko na Pro, to czy te kilka sekund coś zmienia ? :1_grinning: Same loadingi potrafią być po kilka minut i trzeba z tym żyć :zygmunt:

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mpluto napisał:

Ile płaciłeś?

 

6200 za 55 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Klaxxon napisał:

Pany, taka sytuacja:
Mój około już 4-letni, 55 calowy Samsung UE55F6500SSX będzie przechodzić na emeryturę (tzn do małego pokoju, bo szkoda mi go oddawać za patola) i w tej chwili nie wydoję więcej niż 5-6 klocków. Na Oleda za mało oczywiście, więc mam rozkmine, czy teraz (czy tam w tym roku) brać jakieś 65 cali LED w tej cenie (jeśli tak, to co?) Czy przeczekać przynajmniej z rok, i dołożyć do mniejszego Oleda? TV pod prosiaka PRO (z 3m) (głównie GT Sport ale też inne które się nawiną) oraz .mkv 1080i ale bez ciśnienia, bo obecna jakość mnie w pełni zadowala. W przyszłości Netflix i nc+. Bardziej mi pasuje ta pierwsza opcja bo to tu i teraz w dobie HDR 4K, dobrzeby było w końcu zobaczyć jak gry w tym hulają, ale jeśli OLED ma mi urwać beret to może warto poczekać?


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Z 3m to bym brał 65cali LED. 

 

EDIT: Minimum 65 cali.

Edytowane przez CePeeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2018 o 08:41, szurubur napisał:

Mam do wyboru Sony XE 90 i LG OLED B7 i zastanawiam się co wybrać. Jeżeli chodzi o LG to trochę martwi mnie jego przystosowanie do konsoli i gier. Czytałem, że tryb "gry" to kupa i obraz wygląda tragicznie, natomiast w normalnym trybie obraz jest piękny ale input lag jest tragiczny. Kusi ta czerń i kolory ale nie wiem czy warto dopłacać do oleda by później narzekać grając na konsoli. Może ktoś się wypowiedzieć z tych co korzystają na konsoli z B7? 

 

 

Widzę że mamy - a właściwie mieliśmy do wczoraj podobny temat - ja brałem pod uwagę XE93 i LG B7. Wczoraj byłem w dwóch sklepach w Krakowie porównując te ekrany i w końcu decyzja padła na XF90 czyli model z tego roku. Właściwie to może wybrałbym XE93 ale okazało się, że jest tylko ten model który mieli na wystawce (w obu przypadkach) i już ich prawdopodobnie nie będą sprowadzać. W sklepie miałem oba ekrany połączono obok siebie i mogłem je bezpośrednio porównać co prawda "na oko" ale przy bezpośrednim porównaniu mogłem sobie w miarę rozsądnie uzasadnić i dokonać wyboru. Pierwszy efekt to łał dla OLEDA. Obraz jest naprawdę świetny, ale... przy szybkich ruchach kamery oled bardzo widocznie tak jakby tracił ostrość i ruch był mniej więcej dla mnie taki jak na początku porównując ekrany z kineskopem do pierwszych LCDków (źródłem był ten sam materiał na obu ) , TV Sony radził sobie moim zdaniem doskonale - co nawet zauważała moja żona , chociaż stwierdziła, że widzi to tylko dlatego że jej o tym powiedziałem. Druga sprawa to szum w cieniach - o ile czerń w OLED jest super to już cienie są zaszumione i ja przy obrazie z materiału z TV naziemnej w LG był szum i takie trochę artefakty przy gorszym sygnale natomiast na Sony praktycznie ideał. Były to dwie najważniejsze kwestie, że kupiłem Sony ale tak naprawdę dobiło go zastosowanie - ja w sumie mało oglądam TV i filmy  tak aby mi strasznie zależało na tej idealnej czerni - chociaż przyznam że Sony XF93 też radzi sobie super w czerni i wczoraj jak zapodałem sobie w nocy demko 4K HDR to nie byłem w stanie stwierdzić przy czarnym tle gdzie kończy się ekran - ale przede wszystkim używam też TV do grania i dużo czasu jako drugi dodatkowy monitor do PCta - pracuję na monitorze komputerowym ale TV bardzo często służy mi jako rozszerzenie pulpitu i wyświetlam tam czasami po kilka godzin jakiś statyczny obraz. Tak więc Oled LG B7 niestety z rozsądku odpadł w tym wyborze i Sony XF90 zwyciężył. Chociaż pierwsze wrażenie i decyzja wstępna szczególnie żony była na LG. Nawet brałem poważnie pod uwagę czy nie wziąć LG do pokoju żony i zabrać jej starszego Sony 55 serii 8 z 3D ale jak pokazałem jej problemy który widzę przy LG to w końcu też stwierdziła, że jednak Sony. Dzisiaj posprawdzam, które gry mają dobry HDR i ewentualnie 4K - jak macie jakieś propozycje to proszę o listę gier. Ciekawy jestem jak wyjdzie porównanie nowego XF90 z moim starszym TV KDL-50W755C - najbardziej szczęśliwy z zakupu jest chyba syn który go dostał "w spadku" i wymienił z 32".

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gregor_TSK napisał:

Wezmę jutro XOX z drugiego pokoju i sprawdzę czy to występuje (wcześniej nie zwróciłem na to uwagi). Swoją drogą, nawet jeżeli to występuje tylko na Pro, to czy te kilka sekund coś zmienia ? :1_grinning: Same loadingi potrafią być po kilka minut i trzeba z tym żyć :zygmunt:

Xbox nie ma problemu. Jak kilka senund to jasne, ale jak kilka sekund co kilka sekund to gorzej :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BułkazSzynką napisał:

Xbox nie ma problemu. Jak kilka senund to jasne, ale jak kilka sekund co kilka sekund to gorzej :24_stuck_out_tongue:

Potwierdzam, z XOX nie ma problemu, dziś to sprawdziłem na moim TV,   To nie występuje co kilka sekund, tylko 1 raz jak zmienia się obraz ze zwykłego na HDR i na odwrót , także dla mnie to pierd trwający 5 sekund. Może Sony to naprawi z jakąś aktualizacją, poprawiająca stabilność i bezpieczeństwo systemu :xzibit:

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to jest test tegorocznego następcy popularnej linii MU

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000

 

Ja z kolei jutro postaram się opisać swoje wrażenia dotyczące Oleda i skonfrontować je z Samsungiem oraz Sony, które posiadałem na przestrzeni minionego roku.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Grecky napisał:

 

Ja z kolei jutro postaram się opisać swoje wrażenia dotyczące Oleda i skonfrontować je z Samsungiem oraz Sony, które posiadałem na przestrzeni minionego roku.

wiem ze tego typu ustawienia to subiektywne zdanie i lepiej zrobić profesjonalna kalibracje ale mimo wszystko. Gdybym mógł prosić o info dot. Jakie opcje masz wlaczone/wylaczone. Czy zmieniałeś jakoś obraz a jeśli tak to czy możesz podrzucić ustawienia?

Ciekawi mnie tez czy idzie dołożyć dodatkowy profil obrazu czy trzeba dokonywać zmian na już istniejacym? Jeszcze jedno, czym się różnic profil film od "hdr"? Zastanawiam się co lepszy przy oglądaniu filmów itp. Ogólnie dopiero rozpoczynam zabawę z moim b7 wiec każde info będzie na wagę złota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szurubur napisał:

wiem ze tego typu ustawienia to subiektywne zdanie [...] Zastanawiam się co lepszy przy oglądaniu filmów itp. 

 

Obawiam sie, ze nikt ci nie odpowie na to pytanie, bo jak sam zauwazyles jest to subiektywne. Ustaw tryb ktory ci sie podoba, przeciez chodzi tylko i wylacznie o twoje doznania, a nie kogos z forum ;) To tak jakbys pytal na jaki kolor pomalowac salon - kazdy poradzi co innego, ale to ty bedziesz tam mieszkal ;)

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×