Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie interesują cię opinie innych userow to po *huj zadajesz tu pytania? Ktoś się pochylił na twoim zapytaniem, odpowiedział, a jeśli uważasz, że to za mało, aby ci pomogło w wyborze, szukaj dalej w internecie. 

Idź dopij to latte i jedź na zakupy, ciesz się zakupem. 

Ps. 

I dobra rada na przyszłość, podejrzewam, że wybrałeś tv ze stajni Sony, pewnie za chwilę będziesz chciał o coś zapytać, a sam widzisz, że jest tu dość sporo osób które zdecydowały się na ten odbiornik. Jeśli dalej będziesz prezentował taki przerost formy nad treścią, to wątpię aby ktoś miał Ci ochotę odpisać. :30vm3cw:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po c*uj to się w wodzie stoi, a ty nie odpowiadałeś na moje pytania, więc idź płakać gdzie indziej. Tym, którzy mi odpowiedzieli (rzeczowo) - dziękuję.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HDTVPolska masz chyba najlepsze testy TV na świecie obok rtings i hdtv.co.uk ale spoko. Kiki sprzedaje telewizory wiec nie licz na obiektywizm u niego.

 

Kupuj co chcesz, uwierz, że mamy to w dupie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaxxon weź poczytaj o tym kikim trochę w sieci. Zachwala philipsa bo na nim ma dobra marże albo mu zalega w magazynie. Kolega kupił philipsa 65led i po dwóch dniach go oddał. Jest programista wiec spokojnie by sobie poradził z Androidem ale stwierdził ze takiego syfu jak philips (pod katem softu) dawno nie widział. Wziął samsunga i jest zadowolony bo wszystko działa jak powinno.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo,

 

Mi niestety padł mój stary tv, na gwalt szukam czegoś do 2K (plus-minus), generalnie już wiem, że w tej cenie nic nie znajde idealnego, ale zalezy mi jedynie na tych 42 calach i by było smart TV, i 4k do prosiaka jesli się załapie (bez parcia). Ktoś coś kupował w ostatnim czasie i jest zadowolony? 

 

Bardzo mi sie podoba model LG49uj6307, niezle recenzje, ale podobno oszukane 4k. 

Edytowane przez Almarcino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze do 2000 każdy telewizor oferuje tą samą, średnią jakość obrazu. Tu bym jedyne na co zwracał uwagę to komfort użytkowania i wybrał coś ze sprawnym smart tv. Samsung albo LG, z czego celowałbym w tego pierwszego. 

 

Prawda numer 2 jest jednak taka, że lepiej dozbierać albo wziąć na raty 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skapnąłem się, że Kiki sprzedaje telewizory i każdemu coś tam wciska, dlatego jego zachwyty biorę z rezerwą, a jeszcze bardziej zachwyty osób, które mają go za boga RTV. Dlatego między innymi zadałem pytanie tutaj. A że nie zadowalam się ogólnikami, nawet jeśli w 100% oddają stan rzeczy, i próbuje drążyć temat, to niektórym się to nie podoba i zaczynają się unosić niepotrzebnie.
Tak czy owak, ja swój TV wtaszczyłem już do pokoju i wieczorem zacznę instalację.
55 a 65 cali to gabarytowa przepaść i już się cieszę, że wziąłem ten większy model.
4ba0c5b2d08f6bced5bf9700b007507e.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór. :messi:

Masz lepszy telewizor niż to co urodziłeś dziś na forum. Udanego użytkowania. 

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się test Samsunga Q9N. 

 

Od samego początku było wiadome, że to mocny zawodnik z 480 strefami wygaszania. Jest faktycznie dobrze, szczególnie w HDR. Najlepszy LCD jaki powstał? Bardzo prawdopodobne (chyba, że weźmiemy pod uwagę 100 calowego ZD9, bo ten podobno był niszczatorem, ale w cenie konkretnego domu). Przynajmniej do momentu premiery nowych modeli Sony i/lub Panasonica (o ile to nastąpi)

 

https://hdtvpolska.com/samsung-q9-2018-test-flagowego-qled-lcd-z-technologia-direct-led/

 

Tylko ta cena. 

 

Cytuj

Cena referencyjna: QE55Q9FN : 12 999 zł; QE65Q9FN : 16 999 zł; QE75Q9FN : 24 999 zł; 

 

Z jednej strony taniej niż rok temu, ale z drugiej jednak w tej cenie są OLEDy. Nieskończony kontrast w każdym miejscu ekranu kontra wysoka jasność. 

 

Oby za maksymalnie 5-6 lat microLED zadomowił się na rynku. Wyobraźcie sobie nieskończony kontrast z jasnością np. 2000 nitów :fsg:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, to tegoroczne OLEDy od LG startują z ceną 9-10 tysięcy złotych za wersje 55 calowe. 

 

Dziwi mnie fakt, że model B8 jest zaledwie 500 zł tańszy od C8. Ten pierwszy jest wykastrowany i napędzany słabszym prockiem, więc jego zakup jest kompletnie nieopłacalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupilem samsung 55mu7000

 

informacje o wyjściu wideo w Ps4 pro

 

biezacy sygnał wyjścia - 3840x2160 60 hz

format koloru - rgb

hdcp 2.2 

 

informacje o podłączonym urządzeniu hdmi

hdr-obsługiwane 

 

dostepne częstotliwości dla wyjścia 4k

bez użycia hdr, z użyciem hdr (tu sa te same wartości 24hz,25 itd.)

 

na początku jak kupiłem miałem w tej zakładce info ze zamiast rgb musi byc użyty yuv422 ,ograniczenie standardu hdmi do 2.0 i żadnej informacji o hdr i 4k

 

czy teraz mam dobrze ustawione bo z bratem doszliśmy do tych ustawień co powyżej wymieniłem na początku ?

bede wdzięczny za odpowiedz bo nie znam sie na tym całym 4K zbyt duży przeskok zrobiłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.waszym zdaniem sony xd9305 czy lg b7 do gier.który lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, gemcia99 napisał:

witam.waszym zdaniem sony xd9305 czy lg b7 do gier.który lepszy.

A to można jeszcze kupić XD93?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem sie na sony xe9305 zamowiony:good:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gemcia99 napisał:

zdecydowałem sie na sony xe9305 zamowiony:good:

We wcześniejszym poście napisałeś XD93, a to chodziło Ci o XE93.

Dobry wybór, będziesz Pan zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrezygnowałem z tamtego wyboru i wybrałem xe9305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, gemcia99 napisał:

zdecydowałem sie na sony xe9305 zamowiony:good:

Świetny wybór. Mam go od pięciu miesięcy i nie żałuję zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, mam 65XE9005 od 3 tygodni i ogolnie jestem zadowolony. Jeszcze nie calego go rozkminilem, bo jakos czasu na to nie bylo. Tak czy owak, juz moge powiedziec, ze Android TV jest spoko. Nie wiem dlaczego ktos wczesniej pisal, ze tak nie jest. Chyba, ze jesli chodzi o jego implementacje w Philipsie (bo w tej dyskusji to padlo). Czern, tak jak pisano, jest swietna. Nie wiem jak OLED moze wygladac lepiej. Tzn, wiem ze wyglada lepiej, ale nie jestem w stanie sobie wyobrazic jak to wyglada, skoro w XE9005 wyglada to doskonale. Podswietlenie matrycy jest rownomierne i jasne, nigdzie nie zauwazylem zadnych nieprawidlowosci. Jedynie przy jednolitym obrazie (np biala plansza), rogi pod katem zaczyna sie juz lamac. Ale to odnotowalem tylko w takich warunkacjh wiec na codzien nie ma to absolutnie miejsca.  Glosniki jak to glosniki, niezaleznie jakie nie sa, nalezyta gra to tylko w sluchawkach albo glosnikach zewnetrznyvh.

Przeskok z FHD na 4K zauwazalny przy niewielu materialach telewizyjnych, Netflix cos tam ma, ale to nie taka ostrosc jak materialy reklamowe na stoiskach tych firm w sklepach RTV.  Nie to, ze jestem zaiwedzony, bo obraz i tak wyglada bardzo ostro, ale po prostu to nie jest spelnienie mojego japonskiego snu;)

SKok z 55 na 65 cali - to strzal w dzieisatke. To jest jeden z najsilniejszych argumentow. Za kazdym razem cos ogladajac - cokolwiek z reszta - docenialem to. Wiekszego juz miec przy obecnych meblach nie moge, ale kupujac nastepne, bede rezerwowal miejsce na conajmniej 75 cali;)

Zatem polecam serie XE9005 Sony, i dolaczam do grupy uzytkownikow, uwazajcych, ze lepiej kupic wiekszego LEDa, ale z najwyzszyej polki, niz mniejszego OLEDa.

 

I teraz kwiatki:

1)  Caly wyswietlacz w Sony jest osadzony w ramie nie na sztywno. Ekran moge na calej dlugosci i szerokosci, lekko wcisnac do srodka, po czym wraca na swoje miejsce. To na prawde delikatny ruch, wiec na ekranie nie pojawiaja sie zadne zanki itp. No i w gornych rogach, przy takim wcisnieciu, cos tam tak cicho strzela. Takie cykniecia mechaniczne, jakby cos o cos zahaczylo. Troche mnie to irytuje - tzn bardziej sama mysl, niz cokolwiek innego - ale oddac to na gwarancje? Dodam, ze poprzedni Samsung UE55F6500 ma ekran szytwno wbudowany. Tam nic nie drgnie.

 

2)  Po podlaczeniu konsoli, zauwazylkem od razu plynniejszy ruch w grach (prawie wszystkich) - to zasluga hardware telewozora Sony, czy zlych ustawien w poprzednim Samsungu?

 

3) Czy kazdy telewizor ma sruby mocujace VESA? Bo z tego co widze, Soniacz ma je juz wkrecone, a w Samsungu nie ma, i nie wiem czy nigdy nie bylo, czy byly w jakims woreczku i je gdzies w piwnicy ukrylem.

 

4) Aaa, i kupilem pilota Logitecha Harmony 350 - zobaczymy jak ogarnie ta bande pilotow do obslugi centrum rozrywki hehe

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Klaxxon napisał:

Czern, tak jak pisano, jest swietna. Nie wiem jak OLED moze wygladac lepiej. Tzn, wiem ze wyglada lepiej, ale nie jestem w stanie sobie wyobrazic jak to wyglada, skoro w XE9005 wyglada to doskonale.

 

Włącz wieczorem albo w nocy content w HDR i podziwiaj rozświetloną czerń 

 

Na OLEDzie wygląda jak w życiu, czarne jest czarne a białe białe :wiesiekthug:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Klaxxon napisał:

1)  Caly wyswietlacz w Sony jest osadzony w ramie nie na sztywno. Ekran moge na calej dlugosci i szerokosci, lekko wcisnac do srodka, po czym wraca na swoje miejsce. To na prawde delikatny ruch, wiec na ekranie nie pojawiaja sie zadne zanki itp. No i w gornych rogach, przy takim wcisnieciu, cos tam tak cicho strzela. Takie cykniecia mechaniczne, jakby cos o cos zahaczylo. Troche mnie to irytuje - tzn bardziej sama mysl, niz cokolwiek innego - ale oddac to na gwarancje? Dodam, ze poprzedni Samsung UE55F6500 ma ekran szytwno wbudowany. Tam nic nie drgnie.

 

Nie wiem, moj nie ma panelu dotykowego, wiec go nie dotykam, tylko pacze. Mozesz zrobic podobnie i zaczac uzywac telewizora tak jak przewidziano, moze poziom irytacji dotykowych zmaleje ;)

 

3 godziny temu, Klaxxon napisał:

2)  Po podlaczeniu konsoli, zauwazylkem od razu plynniejszy ruch w grach (prawie wszystkich) - to zasluga hardware telewozora Sony, czy zlych ustawien w poprzednim Samsungu?

 

A jaki tryb obrazu masz ustawiony w czasie grania? Pewnie jakis standard, a tam sa wlaczone uplynniacze. Wlacz sobie tryb gry, bedzie dzialal jak nalezy bez dodawania klatek z pustego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, czacha79 napisał:

 

Nie wiem, moj nie ma panelu dotykowego, wiec go nie dotykam, tylko pacze. Mozesz zrobic podobnie i zaczac uzywac telewizora tak jak przewidziano, moze poziom irytacji dotykowych zmaleje ;)

 

 

A jaki tryb obrazu masz ustawiony w czasie grania? Pewnie jakis standard, a tam sa wlaczone uplynniacze. Wlacz sobie tryb gry, bedzie dzialal jak nalezy bez dodawania klatek z pustego ;)

W teście hdtv pisało ze najlepiej włączyć tryb kino pro. Podobno obraz najbliżej rzeczywistemu i do grania tez idealny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Sony robi konsole oraz telewizory ktore maja tryb GRA stworzony zapewne z mysla o Playstation, to mysle ze producenci wiedza lepiej jak co ustawic zeby dobrze dzialalo z ich wlasnym sprzetem ;) Dlatego KINO uzywaj do, jak sama nazwa wskazuje, kina ;) A w gry graj na GRZE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grecki jeśli masz telewizor ustawiony jak babcie w DPSie, jasność na 100, to może masz rozświetloną czerń. Ja gram w znakomitej większości po zmroku, i czerń jest czarna a nie popielata czy szara, więc troszkę przesadzasz.

@up te tryby to też kwestia preferencji. Ja np w zależności od gry, wolę raz nasycone barwy, raz wyblakłe. Raz jaśniej, raz ciemniej. I właśnie najlepiej mi się gra w trybie standard. Choć na pewno będę jeszcze grzebać w ustawieniach ręcznych.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Klaxxon napisał:

@Grecki jeśli masz telewizor ustawiony jak babcie w DPSie, jasność na 100, to może masz rozświetloną czerń. Ja gram w znakomitej większości po zmroku, i czerń jest czarna a nie popielata czy szara, więc troszkę przesadzasz.

 

Mam Oleda, więc nawet moja zmarła babcia nie rozświetliła by czerni 

 

Poza tym mówiłem o filmach, w grach masz niewiele czerni. 

 

Miałem wcześniej XE90 i Samsunga KS7000, więc wiem na co stać LCDki ze średniej półki cenowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×