Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię, że oleda da się rozświetlić, tylko że leda jeszcze mi się nie udało. Filmy też oglądam i nie zauważyłem szarówki.
Poza tym, XE90 to nie średnia półka cenowa tylko wyższa. Tzn uściślając, modelowa, a nie cenowa.
Ale nieważne.
Wracając jeszcze do osoby Kiki z forum HDTV.
Koleś jak wiemy wciska tam TV, z których zwyczajnie ma największą dolę. Oferuje również profesjonalne ustawienie telewizora za coś około 500 złotych, czy nawet więcej. Ponoć po takiej kalibracji, którą każdorazowo przeprowadza się pod dany egzemplarz (Nie ma schematu ustawień) telewizor wyświetla diametralnie lepszy obraz. Jakież było moje zdziwienie, gdy na tamtym forum znalazłem wątek, w którym owy Kiki wysyłał ludziom ustawienia telewizora na maila, za ponad stówkę. Łosi tam czesał równo. Dopiero później ktoś tam wspomniał, że jak to możliwe, że wysyła tego samego maila do każdego, skoro każdy TV trzeba kalibrować induwoduaonie... LOL

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jakie ustawienia macie na tv sony xe9305  pod ps4 pro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, gemcia99 napisał:

witam jakie ustawienia macie na tv sony xe9305  pod ps4 pro

 

 

Te z maila od KIKI za 100 zł :P hahahhaha.... każde ustawienia są personalizowane, oraz każdemu co innego pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gemcia99 napisał:

witam jakie ustawienia macie na tv sony xe9305  pod ps4 pro

 

 

Co za roznica? Ustaw takie jak Cie sie podobaja, ale za wyjsciowe wez tryb Gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu pytałem w tym temacie o  niedrogi TV 4k. Jednak większość słusznie stwierdziła, że to nie ma sensu, więc poszukałem trochę i znalazłem takiego soniaczka FHD BRAVIA KDL-40WE660 i chyba na niego się zdecyduje. Ktoś miał może jakieś doświadczenie? PROsiaka nie posiadam, od czasów ps3 nie zmieniałem TV i aktualnie ciągle gram na Samsung LE32C450 więc dla mnie różnica i tak będzie kolosalna. Podsumowując, dobry wybór czy da się znaleźć coś lepszego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to jeden z najtańszych modeli. Raczej wodotrysków bym nie oczekiwał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, ulik10 napisał:

Witam, jakiś czas temu pytałem w tym temacie o  niedrogi TV 4k. Jednak większość słusznie stwierdziła, że to nie ma sensu, więc poszukałem trochę i znalazłem takiego soniaczka FHD BRAVIA KDL-40WE660 i chyba na niego się zdecyduje. Ktoś miał może jakieś doświadczenie? PROsiaka nie posiadam, od czasów ps3 nie zmieniałem TV i aktualnie ciągle gram na Samsung LE32C450 więc dla mnie różnica i tak będzie kolosalna. Podsumowując, dobry wybór czy da się znaleźć coś lepszego w tej cenie?

Jak dla mnie strata kasy. Nie masz kasy, nie chcesz rat, to odłóż pieniążki pod dywan i odkładaj jeszcze rok. Kupując teraz TV FHD jesteś na starcie technologię do tyłu, a pewnie za jakiś czas będziesz chciał wymieniać konsole. Osobiście już bym na twoim miejscu wolał dozbierać  (2280zł Sferis)  do Szajsunga 49MU6402, miałbyś 4K i 9 cali więcej. To jest dobry TV 4K, 60HZ, niskim input lagiem, bez HDR.

Edytowane przez Gregor_TSK
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalne :banderas:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2017 o 12:03, cwir napisał:

Dzieńdoberek specjaliści :salma:

 

Czas się przyznać do spisku. To nie ja kupiłem TV tylko mój dobry ziomek :). Pomagałem mu się rozeznać, ponamawiać go, przetestować sprzęt w sklepie i go przewieźć (tak wolno jeszcze z nim nie jechałem). Ja najprawdopodobniej kupię sobie taki sam, tylko dopiero w nowym roku (jestem w trakcie "ostatniej" przeprowadzki i mam inne wydatki). No i sobie go porządnie przetestuję u kolegi na ścianie ;). Telewizor jest niesamowity, rozpakowali go w sklepie, podpięliśmy swoje USB z kilkoma demkami i trailerami 4K, w trybie domowym a nie sklepowym. Jest oczywiście różnica w trybach ale i tak obraz jest niesamowity. Wszelkie menu są płynniutkie i ostre jak żyleta. Pilot z kursorem jest brzydki ale steruje się nim zajebiście. Żadnych dead pixeli nie zauważyliśmy. Uchwyt na ścianę do tego ustrojstwa kosztuje 400 zł :)

 

@DigitalMan_PL

Ostatecznie kupiony w Euro RTV. Po uwzględnieniu dealów jakie dali i wartości Xbona S (chce ktoś kupić nówkę w folii? :) ), wyjdzie gdzieś pomiędzy 9500-9700. Tak że całkiem spoko biorąc pod uwagę że na metce było 10890.

 

@Grecky

Model B7

 

Tak czy siak dzięki za rady. Przez Was został kupiony ten a nie 75 calowy Soniacz lub Samsung.

 

:darthvaderplz:

 

 

Witam ponownie pół roku później :kaz:

Zbliżają się mistrzostwa więc wracamy do OLEDa LG 65 cali. Tym razem dla mnie, naprawdę :pazura:
@Grecky czy coś się zmieniło w temacie? Brać ten sam co kolega (65B7) czy może jest coś nowszego, ulepszonego i z lepszą bajerą?

 

Budżet 10k, ale chętnie dam 8-9 żeby na Shielda i pada stykło. Przekątna 65 cali, nie mniej, nie więcej.

 

Pozdrowionka :salma:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Paniczu patrzaj Grażyna się odjaniepawla, kupujo telewizory po 10k...

Somsiad zejdzie na zawał jak się dowie...

A serio to powiedz już tylko OLED? Bo jak tak to może jakiś model Sony ten A1 czy jak tam ma...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cwir tegoroczne Oledy od LG czyli seria 8 to w zasadzie kopia ubieglorocznych ekranow co pokazuja liczne testy. Watpie by dalo rade wyciagnac cos jeszcze z diod organicznych ktore w kwesti jakosci ocieraja sie o ideal. Jedyna roznica miedzy seria 7 a 8 to kolor pleckow, podstawa i promowana "sztuczna inteligencja" ale mnie akurat gadanie do TV nie bawi. 

 

65 cali do 10 tysi pozwala na zakup B7 lub po lekkiej doplacie C7. Posiadam ten drugi ale to akurat w zasadzie to samo. Po powieszeniu na scianie roznia sie tylko ramka wokol ekranu. Oledy od Sony czy Panasonica to juz drozsza sprawa a kwestia jakosci wyswietlanego obrazu jest w sumie ta sama (matryce i tak wychodza z fabryki LG Display) 

 

Z LCD teoretycznie tegoroczny Samsung Q9FN spisuje sie bardzo dobrze na wielu polach ale niestety jest duzo drozszy od Oleda. Inne LCD w 65 calach w Twoim budzecie nie zaoferuja nawet zblizonej jakosci do Oleda, szczegolnie wieczorem, gdzie konkurencja jest masakrowana nieskonczonym kontrastem. 

 

Niby jest ryzyko wypalen ale ogrywalem ostatnio Cien Wojny (ponad 30 godzin w 3 tygodnie) w HDR plus kobieta w weekend spedzila 4 godziny na tvn24 ogladajac slub rudego :30vm3cw: i nic sie nie stalo. W najgorszym wypadku LG i tak wymienia wypalone matryce wiec do 2 lat jest spokoj. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrze, że oprócz sprzedawców jest jeszcze Grecky ;)

 

Cwir kupuj i zdaj relację.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Grecky napisał:

@cwir tegoroczne Oledy od LG czyli seria 8 to w zasadzie kopia ubieglorocznych ekranow co pokazuja liczne testy. Watpie by dalo rade wyciagnac cos jeszcze z diod organicznych ktore w kwesti jakosci ocieraja sie o ideal. Jedyna roznica miedzy seria 7 a 8 to kolor pleckow, podstawa i promowana "sztuczna inteligencja" ale mnie akurat gadanie do TV nie bawi. 

 

65 cali do 10 tysi pozwala na zakup B7 lub po lekkiej doplacie C7. Posiadam ten drugi ale to akurat w zasadzie to samo. Po powieszeniu na scianie roznia sie tylko ramka wokol ekranu. Oledy od Sony czy Panasonica to juz drozsza sprawa a kwestia jakosci wyswietlanego obrazu jest w sumie ta sama (matryce i tak wychodza z fabryki LG Display) 

 

Z LCD teoretycznie tegoroczny Samsung Q9FN spisuje sie bardzo dobrze na wielu polach ale niestety jest duzo drozszy od Oleda. Inne LCD w 65 calach w Twoim budzecie nie zaoferuja nawet zblizonej jakosci do Oleda, szczegolnie wieczorem, gdzie konkurencja jest masakrowana nieskonczonym kontrastem. 

 

Niby jest ryzyko wypalen ale ogrywalem ostatnio Cien Wojny (ponad 30 godzin w 3 tygodnie) w HDR plus kobieta w weekend spedzila 4 godziny na tvn24 ogladajac slub rudego :30vm3cw: i nic sie nie stalo. W najgorszym wypadku LG i tak wymienia wypalone matryce wiec do 2 lat jest spokój. 

 

A te wypalenia mogą się przydarzyć tak z dupy bez powodu czy jak się przeeksploatuje tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Grecky czy taki Cwir to burżuje, takim życiem miał żyć Bany, OLEDy szmery, bajery, a wyszło jak zawsze (pasztet, konserwa, monitorek).

Swoją drogą panowie, aż Mnie ślinka cieknie na te Wasze OLEDy :) ale jeszcze mi żal XE9005 po pierwsze, po drugie dygam się tych wypaleń, bo widzę jak przedstawiciel od LG lata i wypatruje co jakiś czas o OLEDa na expo, sprawdza i ogląda czy jeszcze świeci, więc jest coś na rzeczy.

Co nie zmienia faktu, że życzę każdemu aby akurat Wasz OLED śmigał i śmigał...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, cwir napisał:

A te wypalenia mogą się przydarzyć tak z dupy bez powodu czy jak się przeeksploatuje tylko?

 

Śledząc wpisy na różnych forach można natrafić na przypadki, gdy nawet poprawnie użytkowany OLED się delikatnie wypalił. To chyba jakaś wada fabryczna (problemy z kompensacją) dotycząca zapewne niewielkiego odsetku egzemplarzy. Na szczęście LG nie robi problemów i z tego co widziałem to wymienia na luzie. 

 

Ja mam ustawiony tryb IFS dark (jasność między 35 a 40), ograniczam się do platform VOD, konsoli, czasem YouTube i zero problemów. Leci 4 miesiąc i ekran igła. 

 

Do końca roku uciułam jeszcze pieniążki na profesjonalną kalibrację i będę mógł zabetonować okna i zrezygnować z życia zewnętrznego :banderas: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Grecky napisał:

 

Do końca roku uciułam jeszcze pieniążki [...] i będę mógł zabetonować okna i zrezygnować z życia zewnętrznego :banderas: 

 

Przecież i tak go nie masz :jaro:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Co za roznica? Ustaw takie jak Cie sie podobaja, ale za wyjsciowe wez tryb Gry.
No właśnie dlaczego tryb gry? Pisałem wcześniej, że u mnie ten tryb hula gdzieś w 24 klatkach, podczas gdy tryb standard czy sport, w 48-60 fps, czego zawsze mi brakowało, szczególnie oglądając recenzje na YT w 1080p60. Co w tym trybie jest takiego, że trzeba go brać na wyjściowy?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klaxxon napisał:

No właśnie dlaczego tryb gry? Pisałem wcześniej, że u mnie ten tryb hula gdzieś w 24 klatkach, podczas gdy tryb standard czy sport, w 48-60 fps, czego zawsze mi brakowało, szczególnie oglądając recenzje na YT w 1080p60. Co w tym trybie jest takiego, że trzeba go brać na wyjściowy?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Staram sie wierzyc, ze swiat w ktorym zyje dziala na ogolnie pojetych zasadach logiki. Dlatego kiedy wstawiam do prania bawelne to nie ustawiam programu jedwab. A gdy chce jechac samochodem do przodu to nie wrzucam wstecznego. Z telewizorem jest podobnie, wychodze z zalozenia ze producent wie co robi i stworzyl profile w telewizorach na zasadach jakiejs tam logiki, a nie zeby zrobic komus na zlosc. Dlatego do filmow uzywam trybu filmowego, a do grania trybu gry, a do sportu trybu sport. Pewnie powiesz ze jestem lemingiem i nie mam wlasnego zdania - no coz, najwidoczniej tak jest. Widze natomiast roznice pomiedzy tymi trybami i np. tryb filmowy jest stonowany z mala iloscia kontrastow, sport ma powlaczane sztuczne uplynniacze i material przerabia na 60fps, za to tryb gra jest kontrastowy, ma podbite kolory i wyglada najlepiej w czasie grania jednoczesnie nie wlaczajac zbednych rzeczy ktore dodaja sporego input laga. Jesli chcesz grac z wymuszonym trybem 60fps to graj, ale zastanow sie skad nagle wziela sie podwojna liczba klatek na ekranie? Podpowiem, sa dublowane przez co masz 2x wiekszego laga. No ale jesli ktos jest sprytniejszy od producenta to niech gra tak jak mu wygodnie ;) 

 

Oczywiscie zachecam do ustawienia telewizora tak zeby wam sie podobalo, bo to podstawa, ale nic nie stoi na przeszkdze aby robic to rowniez z zasadami jakiejs tam chociaz szczatkowej logiki ;) 

Edytowane przez czacha79
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klaxxon napisał:

No właśnie dlaczego tryb gry? Pisałem wcześniej, że u mnie ten tryb hula gdzieś w 24 klatkach, podczas gdy tryb standard czy sport, w 48-60 fps, czego zawsze mi brakowało, szczególnie oglądając recenzje na YT w 1080p60. Co w tym trybie jest takiego, że trzeba go brać na wyjściowy?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Skąd masz takie wyliczenia, że w trybie gra masz 24fps ? :35_thinking:, jak grasz w gry multiplayer, i masz ustawiony inny tryb niż gra to życzę Ci powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś moim guru, jesteś lepszy niż pewnie gość co wysyła kalibracje na maila...

Skąd ty wiesz ile fpsow WOW! masz oko, a jesteś pewny że tyle bo może 24.8?

Ja nigdy nie wiem i nie umiem rozpoznać ile mam, ale są tu jednak fachowcy.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy porównywał ktoś  Dolby Vision z HDR10 bo myślę czy  kupić XE9005 czy jednak dołożyć do XF9005 albo Oleda B7 a wiadomo że na youtube porównania nie oddadzą tego tak jak porównanie  na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Toomek napisał:

Panowie czy porównywał ktoś  Dolby Vision z HDR10 bo myślę czy  kupić XE9005 czy jednak dołożyć do XF9005 albo Oleda B7 a wiadomo że na youtube porównania nie oddadzą tego tak jak porównanie  na żywo.

XE90 z tego co wiem to nie ma aktualizacji do DV, co do porównania to tak, widać różnicę na plus DV.

Ja teraz na Twoim miejscu brałbym OLEDa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na aktualną cenę B7 w 55 calach bardzo mnie korci żeby dołożyć do niego.Założyłem sobie budżet do 5000zł za tv a Xe9005 spokojnie kupię  do tej kwoty.Ale ta czerń na oledzie kusi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×