Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.08.2018 o 11:56, Grecky napisał:

Jakbym miał brać OLEDa innej firmy niż LG, to tylko Panasonic 

A ja tylko Loewe ....tylko ta cena....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K jest przereklamowane, poniżej rzetelne porównanie :smart:

 

 

26756585_2011866412162241_53269165229461

  • Like 3
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z połączeniem mojego tv z PC (wiem, że offtop bo temat dotyczy konsoli niebieskich, także sorry z góry ale nie chcę zakładać nowego tematu dla jednego pytania a przewijały się tutaj w przeszłości też posty związane z PC'ami).

 

Posiadam tv Sony Bravia KD-55XE7005 podłączony do komputera (karta GTX970) kablem HDMI.

Problem z jakim się borykam jest ciągłe resetowanie/odświeżanie się połączenia, co jakiś losowy odstęp czasu. Innymi słowy, obraz gaśnie na 2-3 sekundy żeby po chwili pokazać się na nowo i wyświetlić standardowy pasek informacyjny jak przy nowym połączeniu, wyświetlający nazwę wyjścia, rozdzielczość itp. Dzieję się to zazwyczaj raz na jakieś 1-2 h, a czasem nawet częściej (wydaje się nie być reguły). Dla porównania, przy połączeniu z PS4 Pro nic takiego nie występuje.

 

Na początku zastanawiałem się czy po prostu kabel nie jest wadliwy, bo korzystam z HDMI i długości 10 metrów, ale poza opisanym resetowaniem się obrazu, nie ma żadnych artefaktów ani nic innego.

Na szybko wyczytałem w internecie, że powodować to może używanie niestandardowej rozdzielczości/odświeżania, której mój tv po prostu domyślnie nie obsługuje i tak jakby "broni się" przed ewentualnym uszkodzeniem. (faktycznie jakiś czas temu bawiłem się z niestandardową rozdzielczością, bo ustawiałem w paneli nvidii 1440p w 60hz. Teraz natomiast używam rzekomo natywnego 2160p w 60hz)

 

Czy ktokolwiek z naszych forumowych specjalistów zna faktyczną przyczynę mojego problemu i ewentualne rozwiązanie?

 

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdz inny kabel

2. sprawdz czy masz aktualnye stery do grafiki (ewentyalnie zrob czystą instalacje od nowa)
3. może coś w opcjach zasilania? (dzieje się tak w dowolnym momencie nawet gdy robisz coś na kompie czy tylko po jakims czasie lub podczas np. ogladania filmu)



a tak na marginesie to do 2160p w 60hz potrzebny jest kabel przynajmniej hdmi 2.0 ale pewnie o tym wiesz...

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny objaw jeżeli mam jednocześnie w windows włączony TV i monitor. Przy któryś sterach zanikanie obrazu się uspokoiło, ale później wróciło. Teraz poprostu kiedy mam włączony tv wyłączam w windzie monitor i na odwrót.

 

Nie znalazłem przyczyny tego zaniku.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzacie jakoś telewizory w domu po kupnie? Ewentualnie czy jest coś na co trzeba zwrócić uwagę po rozpakowaniu\włączeniu OLEDa?
@Grecky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] Sprawdzacie jakoś telewizory w domu po kupnie? Ewentualnie czy jest coś na co trzeba zwrócić uwagę po rozpakowaniu\włączeniu OLEDa?
[mention=57120]Grecky[/mention]
Czy działa :D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, że przede wszystkim bym zwrócił uwagę czy wyświetla inne kolory oprócz głębokiej czerni, ale uznałem że się powstrzymam, bo znowu będzie że żarciki zamiast czegoś mądrego :p

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi raczej o jakieś bardziej/mniej widoczne defekty matryc które mogą się pogłębiać. Byli tu tacy którzy biegali na wymianę z martwym pixelem :vxoAZzf: . U innych obudowa była źle spasowana dlatego pytam. 

 

Poza tym gdzieś czytałem, że niektóre panele OLED w tych samych modelach TV są bardziej podatne na wypalenia niż inne więc może dowiem się tu czegoś nowego. 

 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zwroc uwage czy czern jest wystarczajaco czarna i gleboka  :beata:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:jaro::LUL:

zapomniałeś dodać żebym koniecznie zmierzył nieskończony kontrast :vxoAZzf:

 

:ExHPnhn:

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bany® Sprawdzić czy nie masz trafionych pikseli i zafarbów na białym tle. Zostaje jeszcze kwestia bandingu, ale nie na planszach testowych jak co niektóre oszołomy na forum HDTV. Ja sensu w zapuszczaniu 5% szarości i wychwytywaniu ilości pionowych pasów nie widzę. Wiem, że tam są, ale podczas normalnych seansów ich nie dostrzegam, ale mam to gdzieś. Zauważyłem je tylko jak grałem w całkowitej ciemnicy na ekranie ładowania jakiejś gry. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i on

7h0pq30.jpg

 

@Grecky myślałeś może kiedyś żeby w jakiś sposób specjalnie uszkodzić TV na gwarancji żeby dostać nowy model/zwrot hajcu ? 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Neo net promo na niektóre tv. Np. taki Lg 55C8 można łyknąć już za 7349zł. Do tego, jeśli zarejestrujemy się na stronie LG, to dostajemy zwrot 200zł.

Wychodzi więc 7149zł. Mają też 50 rat 0%.

Kuszą....

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu Sony KD49XE7005, bo 55 mi nie pasuje ;) Ma ktoś może namiar na podobny TV do 2,5k z w miarę małym input lagiem? PS4 mam zwykłe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabcio co to Rubina wymieniasz, monitorek kup nie tv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest sprawa. W moim tv padło drugie już gniazdo HDMI i zostało mi już tylko jedno. Gwarancja odpada bo tv już wiekowy. Jest coś jakiś rozdzielnik (?) albo ten cały Splitter (?) żebym do ostatniego wejścia mógł podpiąć te urządzenie a następnie do niego PS4 i dekoder? Bo nie chcę ciągle żonglować kablami w obawie przed uszkodzeniem ostatniego gniazda.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G2530hsu-B1 - ma ktoś sprzęcik? FreeSync na PS4 nie działa więc z góry sobie tą funkcję daruje. VN i 1ms zachęcająco pod CoDa.

Podzieli się ktos?


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś efekt HDR w grach na swoim odbiorniku w jakiś sposób zakłóca rozgrywkę (np. obraz jest zbyt ciemny bądź jasny w niektórych momentach) to problem powinien się rozwiązać w niedalekiej, bliżej nieokreślnoj przyszłości - https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Microsoft-i-Sony-pracuja-nad-poprawa-jakosci-HDR-w-grach
 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bany® napisał:

Jeśli komuś efekt HDR w grach na swoim odbiorniku w jakiś sposób zakłóca rozgrywkę (np. obraz jest zbyt ciemny bądź jasny w niektórych momentach) to problem powinien się rozwiązać w niedalekiej, bliżej nieokreślnoj przyszłości - https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Microsoft-i-Sony-pracuja-nad-poprawa-jakosci-HDR-w-grach
 

 

Chczesz powiedziec, ze masz zbyt czarną czerń w oledzie? :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, czacha79 napisał:

 

Chczesz powiedziec, ze masz zbyt czarną czerń w oledzie? :30vm3cw:

jeszcze go nie rozpakowałem, musze salon skończyć :obama:

ale faktem jest że w OLEDach LG 7ej serii niektórzy twierdzą, że obraz bywa zbyt ciemny w trybie gry z HDR co powinno być wkrótce poprawione w związku z tym co napisałem powyżej 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat kwestia softu w tych tv, a nie czynników zewnętrznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mataman napisał:

To jest akurat kwestia softu w tych tv, a nie czynników zewnętrznych.

nie do końca. Oczywiście, że problem można rozwiązać softem. LG np wprowadziło w tegorocznych modelach OLED "dinamic tone mapping" który znacznie poprawia obraz HDR w grach. 

Natomiast dużo prościej jest zaprogramować w grach progi jasności dla poszczególnionych wyświetlaczy. Gry są przeważnie tak zaprogramowane, że skala jasności jest powiedzmy od 0 do 10000Nit i najjaśniejszy punkt w grze ma własnie taka jasność i wiele telewizorów sobie nie radzi z przeskalowaniem wszystkiego w odpowiednich proporcjach. Dlatego Sony wspólnie z MS w porozumieniu z producentami gier i telewizorów chcą ustalić powiedzmy 4 takie progi jasności. Dajmy na to:
500NIt
1000Nit
4000Nit
10000Nit
Producenci TV sklasyfikują swoje modele TV. Konsola wykryje klase\kategorie i odpali w niej gre.

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×