Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem kupić Oled C8 ale jak zobaczyłem tą stronę to mi się odechciało Oled'ów:
https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled
Fakt, że katują telewizory 20 godzin dziennie - już jest 62 tydzień, ale zobaczcie jak ładnie to widać ;)
Od 4 tygodnia ekran zaczyna się wypalać (widać na czerwonym tle), tak że w moim przypadku TV dziennie jest włączony 15 godzin efekt byłby podobny ...

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, azrael88 napisał:

OK, a jak oceniasz tego którego używałeś?

Bylem bardzo zadowolony. Niestety u mnie rozwiniety ekran zaslanial okno co nie odpowiadalo pozostalym uzytkownikom gdy uzywalem projektora w dzien, wiec sprzedalem wszystko i kupilem Sony 65XE9005. Rozmiar duzo mniejszy niz 95'' ktore mialem z projektora, ale za to jest HDR i 4K. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eloszki napisał:

No teraz to mam mały dylemat

 

65 LCD SONY XF9005

55 OLED LG B8

 

65 OLED zbyt drogi... 

 

Zastosowanie tylko ps4 i netflix? Ktoś miał podobny dylemat? 

 


No i Tv od czasu do czasu. Czekam do piątku, zobaczymy czy przecenią tego B8 :D a jak nie, to pewnie i tak kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ty wybierasz 55 OLED? Ja się właśnie męczę z wyborem... 

 

@servisco2 tu masz test do c7 https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test  i w trochę bardziej realnych warunkach.  Ogólnie nie ma co panikować :) 

Edytowane przez Eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już od sztuki chyba zależy. Loteria. Ja na chwilę obecną wybieram wielkość ekranu, ale zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, servisco2 napisał:

Chciałem kupić Oled C8 ale jak zobaczyłem tą stronę to mi się odechciało Oled'ów:
https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled
Fakt, że katują telewizory 20 godzin dziennie - już jest 62 tydzień, ale zobaczcie jak ładnie to widać ;)
Od 4 tygodnia ekran zaczyna się wypalać (widać na czerwonym tle), tak że w moim przypadku TV dziennie jest włączony 15 godzin efekt byłby podobny ...

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka
 

Przecież te testy były robione na serii 6. Widzę, że nadal lata to po necie i wprowadza w błąd. Już zeszłoroczne oledy były znacznie poprawione pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EloszkiJa miałem dylemat pomiędzy LCD 65XF9005 a OLED 65 C7 jednak mając na uwadze własny spokój wybrałem LCD (moje dzieci/żona potrafią coś włączyć, zastopować i tak zostawić). Z wyboru jestem zadowolony, ponieważ ten tv działa przy dodatkowym oświetleniu oraz leci na nim głównie kablówka i konsole. OLED za jakiś czas zmieni telewizor wiszący w sypialni, gdzie głównie oglądany jest netflix i przeważnie "po ciemku".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to w ogóle się nie obawiam tego ze się wypali. Gdyby mój wewnętrzny sknera wyraził zgodę na 65 oled to sekundy bym się nie zastanawiał - ale ponad 10 k za tv to przesada lekka 12_slight_smile.png. A tak to mam dylemat

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wzialem b7 65 jakis czas temu, wyszlo poniżej 8k. Ciekawe czy jak się coś zepsuje czy wypali przez okres gwarancji to czy wymienią na nowszy model :vxoAZzf: narazie matryca bez skazy. Osobiscie sie już przyzwyczailem do obrazu ale gdy przychodzą znajomi/rodzina posiadający LCD to im kopary opadają :pogchamp_by_twitchkreygasm-d81hs8a:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, bany® napisał:

ja wzialem b7 65 jakis czas temu, wyszlo poniżej 8k. Ciekawe czy jak się coś zepsuje czy wypali przez okres gwarancji to czy wymienią na nowszy model :vxoAZzf: narazie matryca bez skazy. Osobiscie sie już przyzwyczailem do obrazu ale gdy przychodzą znajomi/rodzina posiadający LCD to im kopary opadają :pogchamp_by_twitchkreygasm-d81hs8a:

Jak skończą się w magazynach egzemplarze b7, to bardzo możliwe. Czytałem gdzieś o przypadku wypalonego b6, klient dostał b7 w wymianie.

Obawiam się jednak, że musiałbyś się bardzo postarać, żeby go wypalić. Bardziej narażone były właśnie oledy z serii 6, w Twoim już sporo poprawili, nie mówiąc o najnowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bany poniżej 8k? Jak ? Teraz to powyżej 10k wychodzi 65...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Eloszki napisał:

@Bany poniżej 8k? Jak ? Teraz to powyżej 10k wychodzi 65...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

w okresie wakacyjnym w trakcie mistrzostw świata w piłce nożnej i tuż po było bardzo dużo różnych promocji na ten model.

teraz jak patrze na ceneo to już go chyba nie ma w popularnych sieciówkach, a tam przeważnie były jakieś, promki, cashbacki czy kody rabatowe 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eloszkiw Mediaexpert 65b7v jest za 7999zł, ale tylko w wybranych sklepach. Wklep swoje województwo i sprawdź.

Obecnie ze wszystkich sieciówek tylko Mediamarkt ma w miarę sensowną promkę, bo zwracają 50zł za każde wydane 500zł.

Jednak zwrot wiadomo - tylko na kartę podarunkową, więc nie każdego może to interesować. Promo do 21 listopada.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sithman napisał:

@Eloszkiw Mediaexpert 65b7v jest za 7999zł, ale tylko w wybranych sklepach. Wklep swoje województwo i sprawdź.

jak jest tylko odbiór osobisty to prawdopodobnie ekspozycja, a oled z ekspozycji to tak średnio :messi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bany® napisał:

jak jest tylko odbiór osobisty to prawdopodobnie ekspozycja, a oled z ekspozycji to tak średnio :messi:

Pewnie tak, ale przecież zawsze może to sprawdzić jeśli ma blisko ;)

Poza tym 65b7 to już tylko w gównianych sklepach lata po 10k. W Euro czy MM jest za 8999zł.

Generalnie z tym modelem będzie coraz gorzej jeśli chodzi o dostępność nówki w kartonie.

 

Chyba, że kolega Eloszki pomylił modele pisząc o cenie powyżej 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, czacha79 napisał:

Bylem bardzo zadowolony. Niestety u mnie rozwiniety ekran zaslanial okno co nie odpowiadalo pozostalym uzytkownikom gdy uzywalem projektora w dzien, wiec sprzedalem wszystko i kupilem Sony 65XE9005. Rozmiar duzo mniejszy niz 95'' ktore mialem z projektora, ale za to jest HDR i 4K. 

Dzięki za info. Ja mam ten komfort, że jest ściana na obraz 120 cali w nienasłonecznionym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eloszkiwidzę, że zalogowałeś się na hdtvpolska, chyba, że to zbieżność nicków?

Jeśli to Ty, to łap linka: https://hdtvpolska.com/hdr-co-to-jest-hdr-hdr10-kontra-dolby-vision/

Nie mam tam konta, chociaż czytam ich regularnie dlatego wklejam tutaj.

Powinno Ci rozjaśnić co nie co :)

 

Edytowane przez Sithman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój łeb przyjął za dużo informacji, w zbyt krótkim czasie - stąd ta panika tam :) Dzięki 

 

Zresztą też tam piszą jakby wszyscy wszystko wiedzieli, co nie jest do końca prawdą, ale i tak są cierpliwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odniosłem wrażenie, że nie do końca umieli Ci wytłumaczyć na czym dokładnie polega hdr. A przecież na tej samej stronie jest opis, który wrzuciłem powyżej :D

Niemniej jednak jest to i tak najlepsza strona i forum o tematyce hdtv. Sam sporo się dowiedziałem stamtąd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze dalej na ceny to wszystko stoi w miejscu. Ludzie pokupowali za 5200 juz ponad miesiąc temu 55b8 a teraz 5900. Zobaczymy co jutro się wydarzy ale zapewne nic. Black frajer się szykuje :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do końca roku, z reguły wtedy jest taniej, bo Black friday to u nas tylko w reklamach jest, zazdroszczę amerykanom tego święta.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Amerykanie nie robią wsiowego cyrku pod tytułem "black weeks" na dwa albo trzy tygodnie przed piątkiem.

Tylko walą konkretne promocje w ten jeden dzień.

U nas raczej długo do tego duże sieci nie dojrzeją, bo i tak mają oblężenie w czarny piątek. Mnóstwo ludzi łyka chwytliwe hasełko, a nawet nie znają cen.

 

Zobaczymy jak jutro będzie, ale nie nastawiam się na szał cenowy. Najlepszy okres na zakup tv to jednak między świętami a sylwestrem i w okolicach marca, kiedy już ostatnie sztuki z danego roku są wyprzedawane.

Pytanie, czy tyle wytrzymam, bo już mnie wozi na zmianę tv.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×