Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę wzbudzać jakichś negatywnych myśli, ale czy to nie tu na forum przeczytałem, że seria Samsunga NU to straszny szajs? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież samsungi od serii NU80XX(i modele QLED) to najlepsze obecnie tv stricte do gier na konsoli. Mega niski input lag(poniżej 15 ms) + jako jedyne telewizory mają upłynniacze w trybie gry z input lagiem na poziomie 20 ms.  

Sipap, sprawdź Samsunga UE65NU8002  na ceneo niby najtaniej 4800 ale przecież często sklepy typu mediamarkt dają jakieś promki typu 50 zł za wydany tysiąc itp.

Edytowane przez piotras3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię coś lepszego na HDMI niż monitor przenośny HORI Portable HD Gaming Monitor? Szukam czegoś małego jak to własnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzymy się temu NU8002, dzięki za ciekawą propozycję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam oleda 55 cali najlepiej do 5000 chyba że warto dać więcej lub mniej. Używany do ps4 xbox one jakieś filmy. Myślałem nad lg b8 chyba że coś innego doradzicie. Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Warga13 napisał:

Panowie szukam oleda 55 cali najlepiej do 5000 chyba że warto dać więcej lub mniej. Używany do ps4 xbox one jakieś filmy. Myślałem nad lg b8 chyba że coś innego doradzicie. Dzięki. 

Jak oled, to tylko Lg, choćby przez wzgląd na ewentualny serwis i najlepszy system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darowałbym sobie już b7, bo nawet nie wiem czy gdzieś jeszcze dostaniesz nówkę, poza tym b8 ma dobrą cenę teraz.

Ja osobiście wybrałem c8, ale są tacy, którzy twierdzą, że nie warto dopłacać różnicy.

Inni twierdzą, że jednak nowy procesor lepiej sobie radzi z obrazem.

Nie wiem, nie miałem okazji porównać bezpośrednio obu w domu (bo w sklepie to nigdy nie jest to samo).

Wspominałem już w tym wątku, że nie zmieniam takich sprzętów zbyt często, więc wolałem mieć najlepszy możliwy w danym czasie.

Stąd wybór padł na c8.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA HDTV:

 

Procesor α7 różni się rzekomo od α9 zdolnością analizy i korekcji obrazu. W praktyce jednak są to głównie różnice na papierze. Większości funkcji sztucznie przetwarzających obraz, takich jak np. redukcja szumów w ogóle nie warto używać, ponieważ powodują one rozmazywanie obrazu i utratę detali. Wobec tego nie potwierdzam jakiejś przewagi układu α9 nad α7 w kwestii obróbki obrazu.
Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-b8-2018-test-organiczny-wyswietlacz-4k-hdr-z-technologia-thinq-ai/

 

Każdy wnioski wyciąga sam - dla mnie jest to różnica jedynie podstawy .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za rady i pomoc ale po namyśle chyba kupię jakiś Led 4 k  szkoda mi jednak 6000 tys wydawać na tv. Może macie jakieś 55 cali  tak do 3500 godne polecenia. Poczytałem trochę HDTV forum ale może któryś z Was ma i poleca konkretnie jakiś model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie, to chyba tylko Samsung NU cośtam...

Musiałbyś sam pooglądać w jakimś sklepie, bo chociażby Okoni wspomniał wyżej, że to szajs i ja również czytając wątek o tym tv na hdtvpolska mam co najmniej mieszane uczucia.

Nie łykałbym też bezrefleksyjnie marketingowego bełkotu, że to najlepszy tv do gier, bo na temat tych wszystkich "upłynniaczy" też już się naczytałem trochę.

A to komuś klatkuje coś, a to artefakty przy szybkim ruchu itd.

Input lag 15ms wow! o ja! a 20, albo 30 ms to już wszyscy tak bardzo odczuwają?

 

Z kolei jak oglądam na hdtvpolska zdjęcia matryc niektóry lcd, to się zastanawiam skąd ta panika i demonizowanie oleda.

W życiu bym nie zostawił sobie tv z taką matrycą jak niektórzy tam wrzucają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nu 8002 takiego chyba wezme

Czytałem na HDTV za tą cenę nic lepszego ponoć nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny update mojego zakupu tv w neonet. :) 

 

Jako że niespecjalnie mi się spieszy to czekam od końca listopada na realizację. 

 

Wczoraj kolejny telefon ( o dziwo email u nich martwy, tylko komunikacja telefoniczna )  z informacją, że TV jest już gotowy do transportu ( czyli można śmiało wyciągnąć wniosek że LG sprzedaje swoje b8 już poniżej 5000 :) ) , natomiast nie ma jeszcze obiecanego za zwłokę sounbara, że może przyjść w kolejnej dostawie. 

Jako, że trochę im nie wierzę, że to dostanę (tylko info telefoniczne) to stwierdziłem że chcę mieć tylko jeden transport już kompletnego sprzętu - znowu mam czekać - zapewne na telefon... 

 

Zobaczymy co dalej, a w międzyczasie poluję na 65 cali ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Jak nie trafię nic innego to chyba jednak go wezmę bo cena przy spełnieniu dodatkowej obietnicy  (sounbar) jest bardzo atrakcyjna. Wtedy tv wychodzi za 4000 zł ... taniej to nie ma nawet  LCD w miarę rozsądnego na runku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zacięcie, ale to dobrze. Przez chwilę myślałem, że już zrezygnowałeś na rzecz jakiegoś dziadowskiego lcd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo blisko, caly czas sie to moze zdarzyc bo jak patrze jak u mnie w domu bez szacunku traktuja to szkielko to az sie plakac chce. Odpalony dzisiaj rano i tak pozostawiony na caly dzien na programach informacyjnych ;) - oled i dziura w mozgu wypalona po takim dniu ;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Eloszki napisał:

Bylo blisko, caly czas sie to moze zdarzyc bo jak patrze jak u mnie w domu bez szacunku traktuja to szkielko to az sie plakac chce. Odpalony dzisiaj rano i tak pozostawiony na caly dzien na programach informacyjnych ;) - oled i dziura w mozgu wypalona po takim dniu ;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Właśnie dlatego wziąłem sobie xf90. Spokój i zero prania mózgu, ze „ojejku, program informacyjny leci 5h, trzeba zmienić kanał XD”. 

 

Osobiscie wole sobie tym głowy nie zajmować, kosztem nawet gorszej jakości obrazu. Choc przyznam, ze nie mam do czego się przyczepić, jeżeli chodzi o xf90. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mpluto napisał:

 

Choc przyznam, ze nie mam do czego się przyczepić, jeżeli chodzi o xf90. 

I już Ci nie przeszkadza drgający obraz w grach przy szybszym ruchu i brak 120hz z zewnętrznego źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz się przyzwyczaiłem. Ale masz racje, mógłbym to wpisać w rubrykę z minusami 

 

uroki ledow. Tak jak pod oledy można podpiąć wspomniane wypalanie. Nie ma idealnych telewizorów. Niestety. 

Edytowane przez mpluto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mpluto napisał:

Juz się przyzwyczaiłem. Ale masz racje, mógłbym to wpisać w rubrykę z minusami 

 

uroki ledow. Tak jak pod oledy można podpiąć wspomniane wypalanie. Nie ma idealnych telewizorów. Niestety. 

Tylko, żeby wypalić oleda trzeba się troszkę postarać, a wady lcdków często widać już po wyjęciu z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2019 o 19:09, Warga13 napisał:

Panowie szukam oleda 55 cali najlepiej do 5000 chyba że warto dać więcej lub mniej. Używany do ps4 xbox one jakieś filmy. Myślałem nad lg b8 chyba że coś innego doradzicie. Dzięki. 

 

Jestem swiezo po Twoim problemie. Trzeba wydac nieco ponad 5k, a typy mialem trzy (ceny z ktorych wybieralem):

- LG 55B8 -  5299 

- PHILIPS 55OLED803 - 5899 - 

- LG 55 55C8 - 6299

 

Dziesiatki godzin, setki for, komentarzy, testow i porownan po czym w koncu jest, moj pierwszy tv z ambilightem.

PHILIPS jest na matrycy LG, dokladnie tej samej co C8, inna buda, inny soft. Premiera na jesien 2k18 i walka cenowa z LG, ktore maja premiere na wiosne.

Ode mnie rekomendacja, a dodam, ze przesiadlem sie z LG 55EG910V.

 

PS informacja dla ludzi zyjacych i utrzymujacych rodziny z grania w gierki - input lag ok 38ms, gdzie LG chyba ok. 21ms

Edytowane przez bleq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak kupiłem 55 nu 8072  sporo taniej niż oled a do moich potrzeb wystarczy. Szkoda mi kasy było. Jedyny problem jest taki że ustawienia fabryczne są kiepskie a ja średnio sobie radzę z kalibracją może ma ktoś jakieś dobre ustaiwnia obrazu bo fora przeszukałem ale nic specjalnego nie znalazłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Warga13 napisał:

Ja jednak kupiłem 55 nu 8072  sporo taniej niż oled a do moich potrzeb wystarczy. Szkoda mi kasy było. Jedyny problem jest taki że ustawienia fabryczne są kiepskie a ja średnio sobie radzę z kalibracją może ma ktoś jakieś dobre ustaiwnia obrazu bo fora przeszukałem ale nic specjalnego nie znalazłem. 

Ustawiaj az znajdziesz moment gdy obraz ci sie podoba. Jak sam zauwazyles na innych forach byly ustawienia ale w/g Ciebie to nic specjalnego. Widocznie masz inne oczekiwania. Ale jest tez szansa ze wybrales telewizor ktory ci sie nie podoba ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×