Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Może ktoś mi z osób które się znają na tv i mają wiedzę mogą polecić tv do zwykłego ps4 55-65".Cena 3500-5000 tyś 

Inna sprawa  to mam satergo(ponad 10 lat) samsunga LE40M87BDX/XEH i jak się nagrzeje to po 20 sek. się włącza/wyłącza.Miał może ktoś z was takie objawy  w innych samsungach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie to kojarzy z pojeciem "zimny lut", a kwestii tv to kolega Warga13 rozwazal OLED'a, a wzial Samsunga, wiec dla Ciebie Samsung UE65NU8072 bedzie dobry.

 

Od siebie polecam tylko OLED :27_sunglasses:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bleq napisał:

Od siebie polecam tylko OLED :27_sunglasses:

Amen.

 

Btw. 55B8 można wyrwać już za 4900zł więc mieści się w budżecie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amen.
 
Btw. 55B8 można wyrwać już za 4900zł więc mieści się w budżecie.
"Zarzuć" źródłem :)

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Neonecie masz 5399zł plus promo: 50zł rabatu za każde wydane 500zł.

 

Edyta: teraz doczytałm, że trzeba wziąć minimum dwa produkty, ale może można coś przycebulić w sensie kupić jako drugi jakieś tanie badziewie?

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób co mają  55B8.Czy kalibracje t v robił ktoś pro czy sami na oko?Mam kolegę co ma b7 i jak zobaczyłem obraz to kopara mi opadła  ale sam coś tam ustawiał  i mi obraz się podobał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam c8 i korzystam z fabrycznych trybów, ewentualnie kilka rzeczy sobie przestawiłem pod siebie i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sithman napisał:

Ja mam c8 i korzystam z fabrycznych trybów, ewentualnie kilka rzeczy sobie przestawiłem pod siebie i jest super.

 

ale cena b8 a c8  trochę robi różnice.a jest jakaś przepaść miedzy b8 a c8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie miałem b8. Jedni twierdzą, że nie ma różnicy i szkoda dopłacać, inni, że jest sporo różnic. Wszystko jest w necie.

Ale właśnie - to tylko internet, trzeba przebrnąć przez posty i jeszcze oddzielić ziarno od plew.

Ja wolałem dopłacić, taka moja fanaberia, bo nie zmieniam tv co roku, tylko raczej na lata kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem samsunga 13 lat  i dałem za niego 7000 tyś i służył mi tyle lat :-) w obrazie jest różnica między  b8 a c8 jak czytałem w internecie a czy duża jest to ja sam nie wiem :-

(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to i dźwięk jest dużo lepszy w c8. Oczywiście jak ktoś nie używa kina domowego czy soundbara.

Ja mam dość tanie kino Samsunga i jak odpaliłem film, czy grę w dolby atmos, to tv pozamiatał to moje kino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android Oreo dostępny jest już dla wybranych TV Sony.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe stało się możliwe. Po 2 miesiącach oczekiwania dotarł TV oled 55b8 (produkcja 01.2019 ! )  jak i obiecany wcześniej sounbar - więc sam tv wyszedł mnie tyle co słabe LCD w tym rozmiarze. 

 

Różnica kolosalna w stosunku do poprzednika, sam się nie spodziewałem nawet że aż taka przepaść będzie (przez chwilę były 2 odpalone jednocześnie) jednak po paru chwilach stwierdziłem, że w ogóle nie ma sensu na takie porównanie bo to tak jakby kopać leżącego. 

 

Do filmów polecam bardzo (czy to fhd czy 4k), do gier hmmm  przez to że na LCD czarne było szare a tu czarne jest czarne trochę ciężej dostrzec wrogów - trzeba pewnie dokładniej wszystko poustawiać. Pomimo tej "wady" już nigdy nawet nie wezmę pod uwagę tv LCD przy wyborze następnego TV. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, zna ktoś rozwiązanie jak się pozbyć tych białych rozbłysków z krawędzi ekranu ? Ciekawostką jest to, że problem występuje u mnie tylko z AC Odyssey. Gram na PS4 pro, TV XF9005. Testowałem różne kable HDMI, odpinałem kable i odłączałem TV od prądu i zero rezultatu. Zdjęcie poglądowe z internetówAssassin-s-Creed-Origins.thumb.jpg.d4dc97eb0f75fb1c05ce03b826f1770d.jpg

Edytowane przez rockyzib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, rockyzib napisał:

Panowie, zna ktoś rozwiązanie jak się pozbyć tych białych rozbłysków z krawędzi ekranu ? Ciekawostką jest to, że problem występuje u mnie tylko z AC Odyssey.

Nie grać w Ac Odyssey 

A tak serio to nie mam pojęcia :( nie spotkałem się osobiście z czymś takim do tej pory, żeby taki dziwny efekt się w grze pojawiał :/ On się świeci cały czas tak samo niezależnie co się dzieje na ekranie i znika jak tylko wyjdziesz do menu konsoli?

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
28 minut temu, xavris napisał:

 A tak serio to nie mam pojęcia :( nie spotkałem się osobiście z czymś takim do tej pory, żeby taki dziwny efekt się w grze pojawiał :/ On się świeci cały czas tak samo niezależnie co się dzieje na ekranie i znika jak tylko wyjdziesz do menu konsoli?

 

W trakcie dwugodzinnej sesji pojawia się kilku krotnie.  Świeci z jednej strony, a nawet często się zdarza, że świeci z trzech stron krawędzi ekranu. Efekt ten pojawia się niezależnie od pogody, pory dnia w świecie gry. Pojawia się gdy biegam po miastach, czy też poza zabudowaniami.

Edytowane przez rockyzib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rockyzib napisał:

 

W trakcie dwugodzinnej sesji pojawia się kliku krotnie.  Świeci z jednej strony, a nawet zdarza się często, że świeci z trzech stron krawędzi ekranu. Efekt ten pojawia się niezależnie od pogody, pory dnia w świecie gry. Pojawia się gdy biegam po miastach, czy też poza zabudowaniami.

A w momencie jak świeci i wyjdziesz do menu konsoli to znika? i wraca później na ekranie gry od razu po powrocie do niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, xavris napisał:

A w momencie jak świeci i wyjdziesz do menu konsoli to znika? i wraca później na ekranie gry od razu po powrocie do niej?

 

te rozbłyski są płynne - plamy się powiększają i pomniejszają. Trwają minutę lub dwie, trzy minuty niezależnie, czy postać stoi w miejscu czy też się porusza. Po wyjściu do menu gry / mapy, czy też menu konsoli i powrocie do świata gry - ten efekt w świecie gry nadal się utrzymuje.

Edytowane przez rockyzib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze to każdy ma i jest to efekt w grze. To czasami nie sugeruje z której strony wróg Cię zauważył? Jakiś czas temu oglądałem streama rock alona jak grał w ac o i tez miał ten efekt. Ja u siebie na tym samym telewizorze co Ty tez mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste, że to efekt pokazujący z której strony może nas dostrzec wróg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odpala się HDR dlatego to tak fatalnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, z wrogami w świecie gry to nie ma nic wspólnego.  Jak biegam sam po górach, czy po dziczy ten efekt też występuje. Możliwość dostrzeżenia przez przeciwnika jest inaczej oznaczana.

To ma raczej coś wspólnego z HDRem jak Eloszki pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyłącz hdr i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Osobiście nie grałem w tą część - pamiętam poprzednią (origins) gdzie ten z efekt był na krawędziach ekranu ale taki bardzo "płynny" . Tutaj tylko moje domniemanie że to HDR coś podciąga za mocno, z drugiej strony skoro piszesz, że nie ma wrogów w pobliżu to kompletnie nie mam pojęcia co to może być.

 

 

Czytam na innym forum, że jest to efekt zamierzony i teoretycznie można to wyłączyć (zresztą sam na nim byłeś bo z niego również jest screen) 

https://forums.ubi.com/showthread.php/1775468-PS4-pro-Glowing-white-light-at-the-edges-of-the-TV-screen

Edytowane przez Eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×