Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując: z Twoim tv jest wszystko w porządku. I okablowaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Eloszki napisał:

Osobiście nie grałem w tą część - pamiętam poprzednią (origins) gdzie ten z efekt był na krawędziach ekranu ale taki bardzo "płynny" . Tutaj tylko moje domniemanie że to HDR coś podciąga za mocno, z drugiej strony skoro piszesz, że nie ma wrogów w pobliżu to kompletnie nie mam pojęcia co to może być.

 

Tak dokładnie,  - efekt ten jest bardzo płynny .

20 minut temu, Eloszki napisał:

Czytam na innym forum, że jest to efekt zamierzony i teoretycznie można to wyłączyć (zresztą sam na nim byłeś bo z niego również jest screen) 

https://forums.ubi.com/showthread.php/1775468-PS4-pro-Glowing-white-light-at-the-edges-of-the-TV-screen

przeglądałem to forum, ale nie udało mi się ostatecznie namierzyć sposobu wyłączenia tego efektu. 

 

tak, że wieczorem potestuję i wyłączę HDR - tak jak Kolos28 zaproponował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2019 o 11:24, Eloszki napisał:

Niemożliwe stało się możliwe. Po 2 miesiącach oczekiwania dotarł TV oled 55b8 (produkcja 01.2019 ! )  jak i obiecany wcześniej sounbar - więc sam tv wyszedł mnie tyle co słabe LCD w tym rozmiarze. 

 

Różnica kolosalna w stosunku do poprzednika, sam się nie spodziewałem nawet że aż taka przepaść będzie (przez chwilę były 2 odpalone jednocześnie) jednak po paru chwilach stwierdziłem, że w ogóle nie ma sensu na takie porównanie bo to tak jakby kopać leżącego. 

 

Do filmów polecam bardzo (czy to fhd czy 4k), do gier hmmm  przez to że na LCD czarne było szare a tu czarne jest czarne trochę ciężej dostrzec wrogów - trzeba pewnie dokładniej wszystko poustawiać. Pomimo tej "wady" już nigdy nawet nie wezmę pod uwagę tv LCD przy wyborze następnego TV. 

 

 

Gratki, że w końcu go dostałeś.

Polecam ten kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UCve7_yAZHFNipzeAGBI5t9g

Tylko szczękę trzeba czymś podwiązać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 5.02.2019 o 13:37, Eloszki napisał:

Czytam na innym forum, że jest to efekt zamierzony i teoretycznie można to wyłączyć (zresztą sam na nim byłeś bo z niego również jest screen) 

https://forums.ubi.com/showthread.php/1775468-PS4-pro-Glowing-white-light-at-the-edges-of-the-TV-screen

 

W dniu 5.02.2019 o 14:02, rockyzib napisał:

przeglądałem to forum, ale nie udało mi się ostatecznie namierzyć sposobu wyłączenia tego efektu.

 

aby pozbyć się tych rozbłysków na krawędzi ekranu, trzeba wyłączyć "enemy proximity" / "bliskość przeciwnika" w interfejsie. Przy okazji wyłączamy również min. taki ficzer jak rozbłysk postaci przy chowaniu się w krzakach, ale to już drobiazg.

Edytowane przez rockyzib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci, ze to pojawia się gdy przeciwnik cię zauważy/ jest na horyzoncie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zgadza się. Byłem pewny, że od tego jest inne oznaczenie na ekranie - linie w kształcie łuku, zmieniające kolor z białego na żółty i czerwony.

Ubi przesadziło tutaj z kreatywnością. Powachlowałem kablami hdmi, wejściami, ustawieniami HDR, a tu taka niespodzianka.

Edytowane przez rockyzib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv sony 2016-2018 dostały oprogramowanie android oreo 8.0

Muszę przyznać że niezły bajer

wszystkie apki ładnie się prezentują. Wybieram co chcę netflix , hbo go , ipla, YouTube i żadnych innych śmieci na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Moim zdaniem ten android działa duuużo lepiej niż poprzedni

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie sprawdzałem, czyli na serię 9 już wjechało?

Dobra dziś zrobię aktualke.


Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osob posiadających telewizorek Sony: na ile macie ustawiona jasność luminacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 15.
Mam XE93

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mpluto napisał:

Pytanie do osob posiadających telewizorek Sony: na ile macie ustawiona jasność luminacji? 

 

Wiesz ciężko się odnieść do tego, bo każdy ma inne warunki, ja mam O ZGROZO telewizornie w słonecznym pokoju na dodatek frontem do okien :P 

A jak to mawiał Adam Jensem: "nigdy się o to nie prosiłem".... Tak wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamillo napisał:

Ja mam na 15.
Mam XE93

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
 

To masz mega ciemny obraz. Ja miałem na 25 i zrobiłem dla porównania na max i to 25 ciemny się wydaje jak nie wiem. Co dopiero Ty musisz mieć :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To masz mega ciemny obraz. Ja miałem na 25 i zrobiłem dla porównania na max i to 25 ciemny się wydaje jak nie wiem. Co dopiero Ty musisz mieć  
Ale za to na 15 jest cebula, nie żry tak prundu, nie wypala się tyk, a jak przychodzą sunsiedzi to na tą godzinkę czy 2 na 100 aby widzieli ten przepych

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, to ma znaczenie na jakość czerni? W sensie ze na max jasności ta czerń będzie bardziej „mleczana”, niż jak ustawie sobie na 25? Czy o w ogóle nie ma ze sobą nic wspolnego?

 

tv xf90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ciemny, masz inny model, który świeci inaczej niż mój

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor powinno ustawiać się pod siebie, bo nie dość, że modele się różnią, to nawet w tych samych matryca potrafi zachowywać się inaczej.

Wystarczy poczytać co piszą ludzie zajmujący się profesjonalną kalibracją.

Dlatego takie ustawienia z neta, czy też zapożyczanie od innych są bez sensu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sithman napisał:

Telewizor powinno ustawiać się pod siebie, bo nie dość, że modele się różnią, to nawet w tych samych matryca potrafi zachowywać się inaczej.

Wystarczy poczytać co piszą ludzie zajmujący się profesjonalną kalibracją.

Dlatego takie ustawienia z neta, czy też zapożyczanie od innych są bez sensu.

 

Poza tym jest taka stara prawda ;)

 

Ustawiasz POD SIEBIE jak napisałeś i skoro twierdzisz, że TO MNIE SIĘ PODOBA to zostawiasz, a nie na siłę dłubiesz (niczym palcem w d.....) pytając o konfigi na forumkach czy www, jeżeli NAPRAWDĘ chcesz to dzwonić po pro kalibrację, smarujesz te 800 zeta i gościu Tobie ustawi, a czy TOBIE TEN obraz podejdzie hooy wie, bo każdy inaczej to odbiera....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem więcej - wywalasz te 8 stów, a potem np. wychodzi aktualizacja tv od producenta i 8 stów psu w budę.

Ostatnio się dowiedziałem.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sithman napisał:

Powiem więcej - wywalasz te 8 stów, a potem np. wychodzi aktualizacja tv od producenta i 8 stów psu w budę.

Ostatnio się dowiedziałem.

 

Nie pier... że dałeś za konfig i poszedł się ye... ???

 

Poza tym to, że typ obwiesi Tobie dom sprzętem pomiarowym i ustawi "jak ma być" nie znaczy, że wynik się Tobie spodoba tak??

 

Więc sorry :P Zajebiście być takim ślepym i głuchym jak ja :P nie wkur... mnie wycie konsoli, nie mierzi obraz w TV :P Po prostu się cieszę tym i tyle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie ja. Nie jestem takim purystą video, żeby płacić tyle kasy za kalibrację mojego oledzika.

Bez tego obraz jest genialny.

Wyczytałem to na forum hdtvpolska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 99% telewizorów i dla 99% użytkowników najlepszym ustawieniem jest wyłączenie wszelkich polepszaczy i ustawienie trybu film.

Jeżeli komuś taki obraz nie pasuje to jest tym 1% poszukującym kolorów z dupy i jasności wypalającej oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 99% telewizorów i dla 99% użytkowników najlepszym ustawieniem jest wyłączenie wszelkich polepszaczy i ustawienie trybu film.

Jeżeli komuś taki obraz nie pasuje to jest tym 1% poszukującym kolorów z dupy i jasności wypalającej oczy.
Nie chcesz ulepszaczy?

Trzeba było kupić Mante, też ma tryb film....

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×