Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

po 15 grach od zakupu tv tylko 1 gra nie powodowala znikania obrazu na 2 sekundy,a tak to raz czy dwa przez pierwsze 30 minut samsung tv musi sie wygasic!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie Samsung, tv to lg oled b8
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Zadowolony jesteś z tv? Planuję zakup b8 lub c8 bo teraz jest promo bez vat w mm i rtv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zadowolony. Mam go już pare miesięcy i gdybym kupował raz jeszcze to na 100% nie rozważyłbym opcji zakupu czegoś innego niż OLED. nie ma po prostu porównania w jakości obrazu, więcej nie ma co porównywać :)

Tylko samo lg ( nie tylko moje ) ma jakieś jazdy z włączaniem tv przy uruchomieniu konsoli ( tzn nie działa jak powinno, bo przy włączeniu samego tv włącza się wszystko ( CEC ) nawet jak nie chciałeś włączać ps4 :) - podobno z ps4 jest to jakoś zbugowane.

Wracając do tematu zanikania sygnału - wyłączyłem to HDCP na ps4 i wstępnie działało bez problemów. Zobaczymy jak będzie jutro po dłuższym przestoju.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam c8 i żadnych z powyższych problemów.

Tylko oled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz ustawione aby konsola włączała tv? Czy każdy sprzęt włączasz sam ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eloszki napisał:

A masz ustawione aby konsola włączała tv? Czy każdy sprzęt włączasz sam ?
 

Każdy sprzęt sam. Tylko kino się włącza razem z tv, bo jest po arc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak spróbujesz aby konsola włączała tv to wyjdzie gnój, bo za każdym razem przy odpaleniu tv włączy się również konsola ( nawet jak chciałbyś oglądać tv ). Działa to w 2 strony a powinno tylko w jedna. Znany błąd na forach między lg a Sony. Trochę szkoda.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A nie mozesz wybrac na ktorym zrodle ma sie odpalic tv uruchamiany z pilota?

 

U mnie Sony startuje na wbudowanym dekoderze a nie na konsoli, ta zostaje offline. Amplituner sam sie odpala i sam sie wylacza wraz z tv, chyba ze amplituner wylacze z pilota od amplitunera wtedy telewizor go ignoruje do ponownego uruchomienia go z pilota. Odpalenie konsoli powoduje odpalenie tv i amplitunera (lub nie), a wylaczenie powoduje wylaczenie wszystkiego chyba ze w ciagu kilkunastu sekund od wylaczenia konsoli klikne na pilocie tv inne zrodlo sygnalu.

 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis w menu lg informuje mnie ze będzie to działać poprawnie a niestety tak nie jest. Poruszany temat od dawna i jeszcze nikomu nie udało się tego rozkminić z użytkowników tych 2 sprzętów. W samym tv nie znalazłem opcji aby przy włączeniu tv włączał się na określonym źródle HDMI - to zapewne by pomogło z tym błędem oprogramowania.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z kolejnym wysypem różnego rodzaju promocji zacząłem się łamać nad oledem LG c8..... 

Tylko lada dzień będzie wychodzić nowy wypust 2019. Czy ktoś orientował się czy w b9/c9  mają zostać wprowadzone jakieś ficzery dla których warto się wstrzymać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sLk napisał:

W związku z kolejnym wysypem różnego rodzaju promocji zacząłem się łamać nad oledem LG c8..... 

Tylko lada dzień będzie wychodzić nowy wypust 2019. Czy ktoś orientował się czy w b9/c9  mają zostać wprowadzone jakieś ficzery dla których warto się wstrzymać? 

Za dużo z tego co wiem nie wprowadzili nowego. Za to ceny na dzień dobry zaporowe. I wtedy znowu będziesz czekał przynajmniej do black friday. Warto?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za dużo z tego co wiem nie wprowadzili nowego. Za to ceny na dzień dobry zaporowe. I wtedy znowu będziesz czekał przynajmniej do black friday. Warto?

Myślę że spokojnie B8 możesz wciągać i będzie LUX, a ceny Bardzo przystępne już 12_slight_smile.png

 

Chyba że ktoś z konkretnych przyczyn rekomenduje C8? Bądź te nowsze?

 

EDIT:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/video-gaming

 

 

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

9ff931befae9dded89c6ed5837dcf770.jpg0af560fb5081fda68ccf05965bc9e8e7.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej nie ma co czekać. Faktycznie ceny c9 to jakiś kosmos  :obama:

 

Tylko pytanie, czy w tym okresie jeszcze znajdę gdzieś nowego c8.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli raczej nie ma co czekać. Faktycznie ceny c9 to jakiś kosmos  :obama:
 
Tylko pytanie, czy w tym okresie jeszcze znajdę gdzieś nowego c8.... 
Ja tu o B8 nawet pisze

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Ja tu o B8 nawet pisze emoji14.png

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

No rozumiem,  chodzi mi o to, że teraz większość to pewnie po zwrotach albo jakieś powystawowe..... :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z kolejnym wysypem różnego rodzaju promocji zacząłem się łamać nad oledem LG c8..... 
Tylko lada dzień będzie wychodzić nowy wypust 2019. Czy ktoś orientował się czy w b9/c9  mają zostać wprowadzone jakieś ficzery dla których warto się wstrzymać? 
Od kilku dni posiadam LG C8, przesiadłem się z Samsunga KS7000. Jest efekt wow, do lcd już nie wracam.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sLk Jeszcze jakieś nowe c8 powinieneś dostać. Zresztą polecam zamawiać przez internet, zawsze będziesz mógł zwrócić. Lg nakleja tak idelanie folię na ekrany, że poznasz od razu czy nowy tv czy nie.

Ceny poleciały, niedawno w MM były c8 bez vat w cenie nprawdę już śmiesznej jak za taki sprzęt.

Co do różnic miedzy b i c, to nie chcę wywoływać gównoburzy, bo zdania są różne. Ja w każdym razie świadomie wybrałem c8.

 

@KOMARZYSKO witaj w klubie oledowców :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Częstochowie w Euro Rtv Agd mieli 3 sztuki C8, w tym jedną powystawową.
Z tego co czytałem to B8 i C8 różni jedynie szybszy procesor, na korzyść C8.

ps tak cienkiego telewizora to ja żem jeszcze nie widział, jak to tam wszystko działa to ja nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam, zobacz sobie Lg w8, albo jeszcze lepiej R9 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Etam, zobacz sobie Lg w8, albo jeszcze lepiej R9
To nie jest TV dla zwykłego Kowalskiego, sorry... Ale racja masakra...

Co dalej nie zmienia faktu, że nikt nie odpowiedział na pytanie po co C8, skoro można B8?

B8 to chyba najlepszy wybór z swojej cenie...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze jedno pytanie. Tak sobie czytam internety i trafiłem na jeden ficzer, mianowicie hdmi 2.1. Jak się zdecyduje to raczej nie będę zmieniał tv w ciągu 2 lat, a jak wiemy na horyzoncie nowe konsole. Czy ktoś widzicie jakieś ograniczenia odnośnie potencjalnego korzystania z nextgenow na tv z hdmi 2.0. 120fps to raczej odpada, bo póki co dalej nie zadomowiło się 4k60fps a miało być już 5 lat temu... Ale może jest coś czego moje laickie oko nie zauważyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według niektórych testerów c8 lepiej radzi sobie z łagodną gradacją i przejściami tonalnymi. Przez szybszy i nowszy procek.

Pytanie ilu Kowalskich to zauważy?

Ja już wcześniej pisałem dlaczego wziąłem c8, taka moja trochę fanaberia by mieć najnowszy dostępny w danym momencie sprzęt.

Bo również tv kupuję raczej na lat kilka (poprzedni miałem prawie 6).

 

Co do hdmi 2.1 to chyba dopiero przy 8K się sprawdzi, czy się mylę?

Nie sądzę, by nowe konsole sobie radziły z taką rozdzielczością, może dopiero jeszcze następna generacja.

Niech lepiej ogarną się najpierw z 4k 60fps, a będzie dobrze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sithman napisał:

Według niektórych testerów c8 lepiej radzi sobie z łagodną gradacją i przejściami tonalnymi. Przez szybszy i nowszy procek.

Pytanie ilu Kowalskich to zauważy?

Ja już wcześniej pisałem dlaczego wziąłem c8, taka moja trochę fanaberia by mieć najnowszy dostępny w danym momencie sprzęt.

Bo również tv kupuję raczej na lat kilka (poprzedni miałem prawie 6).

 

Co do hdmi 2.1 to chyba dopiero przy 8K się sprawdzi, czy się mylę?

Nie sądzę, by nowe konsole sobie radziły z taką rozdzielczością, może dopiero jeszcze następna generacja.

Niech lepiej ogarną się najpierw z 4k 60fps, a będzie dobrze.

No właśnie tez mi się tak wydaje, ale wolałem dopytać. 8k to mrzonki, ale nie wiem czy np dHDR to już coś istotnego czy nie... Ja się zatrzymałem na tv z 2012 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co znawcy OLEDow i posiadacze, pytam po raz chyba 5

 

B8? Bo po co dopłacać, jeżeli ktoś nie ma takiej fanaberii i mu żal bo cebula płacze 10_wink.png

 

Właśnie chodzi o kwestie obsługiwanych HDMI i standardów itd.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale męczysz bułę Digi 12_slight_smile.png nie znam się na technikaliach ale chociażby wg tego porównania C8 wypada praktycznie lepiej w każdej kategorii niż B8. Dla takiego laika jak ja wystarczy by wybrać C8 jako ten "lepszy".

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×