Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Ale męczysz bułę Digi 12_slight_smile.png nie znam się na technikaliach ale chociażby wg tego porównania C8 wypada praktycznie lepiej w każdej kategorii niż B8. Dla takiego laika jak ja wystarczy by wybrać C8 jako ten "lepszy".
 
https://www.rtings.com/tv/tools/compare
 
 
 
Nie skomentuje dosadnie, bo ty z mniejszymi pierdolami meczysz konia...

A tym nie pomagasz, znam tabelki, ale daje pod wątpliwość to czy zobaczy się a różnicę i wykorzysta...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Digi nikt CI nie napisze, czy widać różnicę, bo raczej nikt nie miał obu modeli u siebie.

Możesz się opierać na tym, co napisałem wcześniej i na tabelkach wrzucanych przez Komara.

Mogę jeszcze dodać, że najnowsza linia oled od LG również będzie miała procesor Alpha 9, ten sam co w c8.

Nie sądzę jednak, żeby wpłynęło to na ilość aktualizacji, bo wszyscy producenci olewają starsze modele po wydaniu nowych.

 

Naprawdę nadal jest aż tak wysoka różnica w cenie między b i c? Nie śledzę tego odkąd kupiłem swój.

Poza tym Ty chyba będziesz mógł dużo bardziej przycebulić niż inni, więc nie wiem czemu się szczypiesz?

 

Ja chciałbym tylko uprzedzić potencjalnych oledowiczów przed jednym:

Musicie zdać sobie sprawę, że z oledem jest jak z kupnem najnowszego Lamborghini, czy innej wypasionej sportowej fury.

Jeżdżąc po polskich drogach można się rozczarować.

 

Tak samo oled - materiały w dobrej jakości, filmy Blu Ray 4K czy gry w 4K zmiażdżą Wam gałki oczne i wykręcą na lewą stronę, a szczękę będziecie musieli podwiązać na stałe.

Natomiast dla każdego materiału gównianej jakości oled będzie bezlitosny i jeszcze dodatkowo uwypukli wady takich treści.

 

Wspominam o tym, bo ostatnio na kilku forach była wielka gównoburza przy chociażby najnowszym sezonie Gry o Tron.

Tymczasem okazuje się, że Hbo i Hbo Go to po prostu gówniana jakość obrazu i to nie wina tv.

No, ale mleko się rozlało i banda Januszy sieje lament.

 

Ja uwielbiam ten tv i nie wyobrażam sobie powrotu do lcd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Wspominam o tym, bo ostatnio na kilku forach była wielka gównoburza przy chociażby najnowszym sezonie Gry o Tron.
Tymczasem okazuje się, że Hbo i Hbo Go to po prostu gówniana jakość obrazu i to nie wina tv.

Oglądałem ten odcinek GoT na swoim poprzednim lcg i teraz na nowym oledzie i znaczącej różnicy faktycznie nie ma, choć noc na LG prezentuje się tak jakby lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie na Hbo był dramat w czerniach, migotanie i inny syf. Dopiero "kopia zapasowa" pokazała pazur.

Generalnie demka z tej strony https://4kmedia.org/lg-oled-art-uhd-4k-demo/ dają czadu.

No i filmy, taki np. Interstellar wygląda obłędnie, a niedawno kupiłem Obcego - dwie wersje na płycie oryginalna i reżyserska.

Nad wszystkim czuwał osobiście Ridley Scott, mniam!

 

Szkoda tylko, że Hollywood dalej uparte i kocha te swoje "ziarno".

Ale trochę się im nie dziwię - obecnie technologia premium tv bije większość kinowych wyświetlaczy.

 

Edyta: byłbym zapomniał - BBC Planet Earth 2 must See, absolutny!

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



BBC Planet Earth 2 must See, absolutny!

Gdzie to można zobaczyć, na Netflix jest Nasza Planeta - obraz i ujęcia ryją gałki oczne na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blu Ray można kupić w całkiem znośnej cenie.

"Kopie zapasowe" też hulają po necie w dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2019 o 11:07, DigitalMan_PL napisał:

Chyba że ktoś z konkretnych przyczyn rekomenduje C8? Bądź te nowsze?

 

Sam posiadam C8. Przede wszystkim C8 posiada funkcję redukcji szumów MPEG (łagodna gradacja kolorów ), co przy gorszym źródle (np. SDR, youtube) ma ogromne znaczenie ;) I przez to oraz szybszy i nowszy procek zdecydowanie polecam C8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, haobao_PRO napisał:

 

Sam posiadam C8. Przede wszystkim C8 posiada funkcję redukcji szumów MPEG (łagodna gradacja kolorów ), co przy gorszym źródle (np. SDR, youtube) ma ogromne znaczenie ;) I przez to oraz szybszy i nowszy procek zdecydowanie polecam C8 :)

B8 też ma tą funkcję, z tym że c8 ponoć lepiej sobie z tym radzi ze względu na nowszy procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica cenowa między B8 a C8 to ok. 1000 cebulionow, więc warto przeanalizować czy warto...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu jesteś super gość, więc szczerze Ci napiszę: daj spokój i bierz c8. Podziękujesz kiedy indziej :P

Twoje 1000 cebulionów i tak jest mniejsze od przeciętnego Kowalskiego.

 

Swoją drogą, jestem zaskoczony, bo ta różnica się trzyma od premiery praktycznie.

Ale tym bardziej - musi ona z czegoś wynikać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sithman napisał:

B8 też ma tą funkcję, z tym że c8 ponoć lepiej sobie z tym radzi ze względu na nowszy procek.

No nie doprecyzowałem - jest tak jak piszesz :)  Ta funkcja robi mega robotę przy gorszym źródle ;)

Jak już kogoś stać na Oleda to i stać go na C8 :) Ja nawet B8 nie brałem pod uwagę. Skupiłem się tylko na C8 i na dobrej okazji cenowej - wyszedł mnie 5.900zł w grudniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się tym sugerowalem nie powiem... Tutez w szczegółowej ocenie jest pora dysproporcja w kategorii źródła SD, ale olałem to bo ja tylko XboxOne X, PS Pro, Netflix, a córką jakąś baje na Netii więc stwierdziłem że jej będzie wisieć różnica


Aaaa no i u Mnie jak coś stream 4K srogiej jakości z media serwera.... be85f239429f7997ed37afea30fa5bed.jpg4de8be52f2aa1be4b1a103ce22493b4c.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam baterie w pilotach do oledów od LG trzymają? Mam TV lekko ponad pól roku i już 2gi raz będę wymieniał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Soniaczu juz ponad rok smigaja, ale wylavzylem sterowanie glosem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] Jak wam baterie w pilotach do oledów od LG trzymają? Mam TV lekko ponad pól roku i już 2gi raz będę wymieniał ...
Podejrzewam że żyroskop może dużo baterii wdupcać. Akumulatorki i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Sony tak średnio co 2 miechy muszę wymieniać, dlatego zaopatrzyłem się w akumulatorki, bo na baterie bym nie wyrobił.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na b8 właśnie 5 miesiąc się zaczyna na fabrycznych bateriach - jeszcze wszystko działa. Tv dość mocno używany i karta z dekodera bezpośrednio w tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wjeżdża na chatę LG B8 65 cali :banderas:

 

Dzięki @DigitalMan_PL za konsultacje ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro wjeżdża na chatę LG B8 65 cali banderas.png

 

Dzięki [mention=52712]DigitalMan_PL[/mention] za konsultacje

Zaraz zlinczuja że nie C8, ale powiedzmy Sobie prawdę jak ktoś liczy wydane cebulony to stosunek ceny do jakość B8 rewelka.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlinczują mnie że nie kupiłem TV za 9 tysi tylko za nędzne 7400? :)

 

Ja się przesiadam z 10 letniej Bravii 40 cali... Sam się zlinczuję z wrażenia :pazura:

  • Like 3
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie odpalaj GoT z HBO GO na start bo ci matryca pęknie i oczy przy okazji

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start to chyba kompa swojego przeniosę do salonu na weekend :master:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cwir napisał:

Zlinczują mnie że nie kupiłem TV za 9 tysi tylko za nędzne 7400? :)

 

Ja się przesiadam z 10 letniej Bravii 40 cali... Sam się zlinczuję z wrażenia :pazura:

gdzie wziales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Rambo8 napisał:

gdzie wziales?

 

Euro

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×