Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

HDMI 2.1 to miedzy innymi wsparcie dla dynamic HDR co też ma być swoistym przełomem w technologii HDR. Gdybym stał teraz przed wyborem TV oczywiście, że czekałbym na akceptowalną dla mnie cenę TV z HDMI 2.1. Szczególnie jeśli zakładałbym, że będę go używał prze następne 5 lat.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że zbędny bajer, którego działania normalny użytkownik nie zauważy.

A na pewno nie na przyszłych konsolach, które zapewne będą znowu max 400-500 euro. Także spokojna głowa na 5-7 lat.

 

Edytowane przez mikelsgrom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI 2.1 to spory skok w porównaniu do HDMI 2.0. Wystarczy spojrzeć na liczby. Jeśli ktoś to ignoruje i twierdzi, że nie będzie widocznych różnic to tych różnic z pewnością nie dostrzeże i będzie szczęśliwy. 
ps. wielu twierdzi, że między FHD i 4K też nie widać różnic jeśli się nie siedzi z nosem w ekranie i do dzisiaj są szczęśliwymi posiadaczmi telewizrów FHD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zakończyć temat. Nie ma co dyskutować o nowościach i zaletach HDMI 2.1, bo i tak są to wyłącznie zbędne bajery które normalny użytkownik nie zauważy podczas codziennego użytkowania TV.

PS: Jak to dobrze, że nie jestem normalny.

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:jaro: zabawny jesteś gnomie. Wydaje mi się że należysz do grona ludzi których czoła są nieskażone wątpliwością więc dziwi mnie, że interesują cię opinie innych. No chyba, że oczekujesz przyznania racji i poklepania po plecach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekonałeś mnie :messi:

a tak na serio to wszebor wspominał o VRR, do tego pewnie dojdzie dynamic HDR jeśli chodzi o konsole i zapewne szereg innych usprawnień software'owych. Kto w 2013 potrafił przewidzieć, że vanilka dostanie software'owy support HDR którego dostępność przecież też zależy od rodzaju kabla HDMI i odbiornika.
Poza tym wątpie, żeby ktoś kupował tv za 10K tylko pod konsole.

 

Nie żyw urazy gnomie. Ja zdaję sobie sprawe, że istnieje spora grupa konserwatywnych użytkowników sprzętów którzy uważają, że nie warto dopłacać do tego czy tamtego aczkolwiek teksty typu "dla normalnego użytkownika nie będzie widocznej różnicy" są tak subiektywne i oklepane, że aż biją po oczach.

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to hdmi 2.1 jest najbardziej znaczącą zmianą. Reszta praktycznie ta sama. 

Natomiast VRR,  dHDR itd może już robić różnicę. W to, że nadchodząca generacja przyniesie nam 8k nie wierzę ( zwłaszcza chcąc kupić tv 4k ;) ) podobnie jak w 4K120fps.  Jak ogarną zapowiadane od 2013r  4k 60fps to będzie sukces. 

Jedyny problem jaki dostrzegam, to mój amplituner (avr 3400h) , który podejrzewam hdmi 2.1 nie dźwignie....  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dźwignie ( a na bank nie dźwignie ), to zawsze będziesz mógł podłączyć po eARC.

Zamiast:

Konsola -> Amplituner -> TV   to  Konsola -> TV -> Amplituner

eARC wspiera Dolby Atmos, DTS:X, DTS-HD MA i Dolby TrueHD

Jak czytam o twoim Denonie to wspiera eARC.

 

Edit:

Fajna sprawa z HDMI 2.1 będzie, że jak telewizor będzie miał natywne odświeżanie 120 Hz, to nie powinno być problemu z podłączeniem do niego komputera i grania w 120 Hz. Jak komputer nie ma HDMI 2.1 tylko 2.0 to nie pogramy w 4K 120HZ, ale w niższej rozdzielczości powinno działać.

Edytowane przez Wszebor
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o konsole to też wątpię żeby była opcja 120 klatek no chyba że gra będzie miała ustawienia graficzne i będzie można podnieść klatki kosztem np. rozdzielczosci. Wyobrażam sobie że taki COD mógłby pociągnąć 120fps przy rozdzialce FHD a może nawet przy 1440p. 

 

Ciekawi mnie jak to będzie rozwiązane na platformach strumieniujacych gry. Google już jakiś czas temu wspominało że Stadia w przyszłości obsłuży rozdziałke 8k 120hz i tu HDMI 2.1 może mieć większy sens jeśli chodzi o te konkretne parametry. No chyba że wtedy wystarczy aplikacja na tv a nie urządzenie pokroju NVIDIA shield i HDMI 2.1 będzie zbędne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2019 o 08:23, mikelsgrom1 napisał:

A czy te hdmi 2.1 będzie aż tak potrzebne? Bo w nowej generacji raczej nie uświadczymy 8k i 120fps, a to chyba między innymi ma zapewniać hdmi 2.1? Jaki jest większy sens kupować telewizor z takim hdmi? Znaczy jak ktoś chce to jasne, ale mi nie o to chodzi. Czy posiadając przykładowo jakiegoś Oleda typu b7, b8 nie powinienem raczej nic stracić podpinając nowe konsole? Czy się mylę? W sumie mało wiemy na ich temat, ale głównie o hdmi 2.1 mi chodzi.

No właśnie też się nad tym zastanawiam bo jeśli nie bedzie istotne to wzialbym teraz C8 ale z drugiej strony moze byc tak, że bedziesz mial np wybor 4K60fps albo 1440p120fps i teraz bez 2.1 masz tylko opcję do 60fpsów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wszebor napisał:

Jak nie dźwignie ( a na bank nie dźwignie ), to zawsze będziesz mógł podłączyć po eARC.

Zamiast:

Konsola -> Amplituner -> TV   to  Konsola -> TV -> Amplituner

eARC wspiera Dolby Atmos, DTS:X, DTS-HD MA i Dolby TrueHD

Jak czytam o twoim Denonie to wspiera eARC.

 

Edit:

Fajna sprawa z HDMI 2.1 będzie, że jak telewizor będzie miał natywne odświeżanie 120 Hz, to nie powinno być problemu z podłączeniem do niego komputera i grania w 120 Hz. Jak komputer nie ma HDMI 2.1 tylko 2.0 to nie pogramy w 4K 120HZ, ale w niższej rozdzielczości powinno działać.

 

Tylko czy przy takim podłączeniu TV, który będzie przesyłał sygnał do amplitunera, nie będzie już wspierał wymienionych standardów?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2019 o 12:43, bany® napisał:


Poza tym wątpie, żeby ktoś kupował tv za 10K tylko pod konsole.

 

np ja ;)
gdyby nie nowe konsole za rok to bralbym teraz c8 i sie cieszyl a takto wiecznie coś ;)

 

ale kupujac teraz licze ze przynajmniej z 5 lat powinien posmigac wiec lepiej poczekac az c9 zejda do aktualnych cen c8 i wtedy brac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Tylko czy przy takim podłączeniu TV, który będzie przesyłał sygnał do amplitunera, nie będzie już wspierał wymienionych standardów?  

Nie będzie wspierał po ARC który obsługuje DTS maksymalnie. eARC które będzie posiadało HDMI 2.1 wspiera wymienione w poście formaty i powinno wszystko działać. Słowo klucz, "powinno" :-P

 

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Wszebor napisał:

Nie będzie wspierał po ARC który obsługuje DTS maksymalnie. eARC które będzie posiadało HDMI 2.1 wspiera wymienione w poście formaty i powinno wszystko działać. Słowo klucz, "powinno" :-P

 

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

 

 

 

No właśnie, czyli nie będzie działać. Bo co z tego, że konsola będzie podpięta do tv przez eARC jak głośniki są podpięte do ampka, który będzie połączony z tv po ARC.  :undecided:

Chociaż przynajmniej VRR powinno być obsługiwane jeżeli konsola będzie podpięta bezpośrednio do TV. 

Inna sprawa, że rozwiązanie z amplitunerem jako centrum domowej rozrywki jest dosyć wygodne, a w takim wypadku konsola będzie podpięta z obejściem amplitunera bezpośrednio do tv.... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej konfiguracji nie będzie działać ?

Konsola(hdmi) ----> (hdmi)TV(hdmi2.1 eARC)  ----> (hdmi2.0 eARC)Amplituner

Jak czytałem o twoim amplitunerze to port ARC wspiera eARC. Więc na chłopski rozum powinno wszystko działać.

Edytowane przez Wszebor
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Wszebor napisał:

W takiej konfiguracji nie będzie działać ?

Konsola(hdmi) ----> (hdmi)TV(hdmi2.1 eARC)  ----> (hdmi2.0 eARC)Amplituner

Jak czytałem o twoim amplitunerze to port ARC wspiera eARC. Więc na chłopski rozum powinno wszystko działać.

Tak jak napisałeś może się udać.  Faktycznie miał być jakiś update firmware, który dodaje obsługę eARC.  

 

Tak btw  już prawie wrzesień a c8 jeszcze zalegają w sklepach, a w listopadzie powinny się pojawić pierwsze promki na c9. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sLk napisał:

Tak jak napisałeś może się udać.  Faktycznie miał być jakiś update firmware, który dodaje obsługę eARC.  

 

Tak btw  już prawie wrzesień a c8 jeszcze zalegają w sklepach, a w listopadzie powinny się pojawić pierwsze promki na c9. 

jak bylem niedawno w EURO to koles sprawdzal i C8 mieli jeszcze 63 w magazynie na cały kraj wiec wydaje sie ze to juz sama koncowka

Sam poluję na C9 65 ale na razie cena zaporowa i mysle ze jak zejda to max do 10k do konca roku ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Rambo8 napisał:

jak bylem niedawno w EURO to koles sprawdzal i C8 mieli jeszcze 63 w magazynie na cały kraj wiec wydaje sie ze to juz sama koncowka

Sam poluję na C9 65 ale na razie cena zaporowa i mysle ze jak zejda to max do 10k do konca roku ;/

 

Na pewno nie zejdzie poniżej 10k do końca roku. Jest sierpień a c8 dopiero niedawno za 8,5k 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C8 na premiere tez kosztował ok 15 tys a teraz go mozna kupic za trochę ponad 8 tys, z C9 pewnie bedzie tak samo. Jeno trza poczekać około roku

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

C8 na premiere tez kosztował ok 15 tys a teraz go mozna kupic za trochę ponad 8 tys, z C9 pewnie bedzie tak samo. Jeno trza poczekać około roku emoji41.png

C8 był nawet droższy niż c9  o 1k na premierę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2020 igrzyska w Tokio wiec pewnie bedzie szal i nowe modele wiec pewnie beda wstawiac nowe modele i ceny beda konkurencyjne ....oby ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2020 igrzyska w Tokio wiec pewnie bedzie szal i nowe modele wiec pewnie beda wstawiac nowe modele i ceny beda konkurencyjne ....oby ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×