Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na moje to nie wiem czy w ogóle w ciągu 10 lat wykorzysta się moc tych TV za 10-15k. Nie ma co się oszukiwać, nowe konsole będą co najwyżej 4k. Toż to karta graficzna 2080 za kilka kafli się może krztusić przy wysokiej rozdzielczości z wszystkimi duperelami, a co dopiero konsola, która nie może kosztować więcej jak 2,5k na premierę. Sam się zastanawiam, czy taki b8,c8, wykorzysta swój cały potencjał, a co dopiero o tv z tej najwyższej półki. Fajnie mieć taki i tv i wiadomo, że nie tylko do gier, ale do tej pory to nawet 4k nie jest standardem w żadnej dziedzinie, a o 8 k nie wspominając. Dlatego radzę zainwestować ludziom w " tańsze " modele, bo po co czekać i cieszyć się i tak opadem szczeny, a 8k. HDMI 2.1 to jeszcze bardzo odległa przyszłość. 7-10 lat. Najlepiej pyknąć właśnie " tańszy" tv teraz. w okresie międzygeneracyjnym, tak jak miało to miejsce w przypadku x360 ps3, gdzie pod koniec można było już śmiało brać tv fullhd. Sytuacja o dziwo podobna jak z kupnem komputera za 8k. Co mi z takiego jak pogram w jedną gręw roku, która wykorzysta w miarę jego moc. Pozdrawiam i myślcie w miarę logicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, dostałem zielone światło na zakup oleda i zaraz wychodzę do sklepu.

 

Proszę o porady na co mam zwrócić uwagę w sklepie, żeby nie dać się orżnąć.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

af4e0cbe3900fc73ffccc36abc315427.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, dawno już na tym forum nic nie pisałem.  Problem wygląda tak. 

 

Zamowiłem po długim zastanowieniu Sony XF9005. Uważam, że to najlepsza opcja jeśli chodzi o LCD 55" w budżecie do 5K. TV spełnia wszystkie moje kryteria. Niestety, poczytałem wczoraj o HDMI 2.1. Wygląda na to, że nowy standard złącza sporo zmieni. Na pewno będzie wspierany przez PS5 i Project Scarlet. Olewam 4k/120hz bo to pieśń przyszłości. Natomiast VRR (czyli odpowiednik FreeSync) i szansa na filmy w 4K w więcej niż 24 kl/s to już coś. Poza tym będzie to nowy standard, każdy TV po 2019 r. będzie miał takie złącze.

 

Z drugiej strony wiem, że nie będę miał szansy kupić w 2020 r. TV z takimi parametrami i jakością obrazu jak XF90, który jest modelem z 2018 r. i jego cena istotnie spadła. Zakładam, ze w 2020 r. za TV, który spełni moje oczekiwania będą musiał wypluć 7-9K. Co myślicie? Anulować zamówienie i czekać, czy brać XF90-kę? Prawdpodobnie nowe konsole będą bardzo dobrze współpracować z HDMI 2.0...no ale jakieś ograniczenia będą. No i TV w moim przypadku to zakup na 6-8 lat, więc decyzja trudna. 

 

Edit:

Poczytałem wcześniejsze posty. Wygląda na to, ze warto jednak czekać na HDMI 2.1, ten argument o możliwości ciorania na TV w 1080/1440p w 120 hz jest dość przekonujący. 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grabeq napisał:

O kurde, dawno już na tym forum nic nie pisałem.  Problem wygląda tak. 

 

Zamowiłem po długim zastanowieniu Sony XF9005. Uważam, że to najlepsza opcja jeśli chodzi o LCD 55" w budżecie do 5K. TV spełnia wszystkie moje kryteria. Niestety, poczytałem wczoraj o HDMI 2.1. Wygląda na to, że nowy standard złącza sporo zmieni. Na pewno będzie wspierany przez PS5 i Project Scarlet. Olewam 4k/120hz bo to pieśń przyszłości. Natomiast VRR (czyli odpowiednik FreeSync) i szansa na filmy w 4K w więcej niż 24 kl/s to już coś. Poza tym będzie to nowy standard, każdy TV po 2019 r. będzie miał takie złącze.

 

Z drugiej strony wiem, że nie będę miał szansy kupić w 2020 r. TV z takimi parametrami i jakością obrazu jak XF90, który jest modelem z 2018 r. i jego cena istotnie spadła. Zakładam, ze w 2020 r. za TV, który spełni moje oczekiwania będą musiał wypluć 7-9K. Co myślicie? Anulować zamówienie i czekać, czy brać XF90-kę? Prawdpodobnie nowe konsole będą bardzo dobrze współpracować z HDMI 2.0...no ale jakieś ograniczenia będą. No i TV w moim przypadku to zakup na 6-8 lat, więc decyzja trudna. 

 

Edit:

Poczytałem wcześniejsze posty. Wygląda na to, ze warto jednak czekać na HDMI 2.1, ten argument o możliwości ciorania na TV w 1080/1440p w 120 hz jest dość przekonujący. 

Ja podobnie rozkminiałem nad LG c8 i c9. Zdecydowalem ze czekam az C9 stanieje. Kupujac tak drogi tv nie planuje go wymienieac przez nastepne kilka dobrych lat. A jednak te 2.1 przy nowej generacji moze byc istotne

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grabeq napisał:

O kurde, dawno już na tym forum nic nie pisałem.  Problem wygląda tak. 

 

Zamowiłem po długim zastanowieniu Sony XF9005. Uważam, że to najlepsza opcja jeśli chodzi o LCD 55" w budżecie do 5K. TV spełnia wszystkie moje kryteria. Niestety, poczytałem wczoraj o HDMI 2.1. Wygląda na to, że nowy standard złącza sporo zmieni. Na pewno będzie wspierany przez PS5 i Project Scarlet. Olewam 4k/120hz bo to pieśń przyszłości. Natomiast VRR (czyli odpowiednik FreeSync) i szansa na filmy w 4K w więcej niż 24 kl/s to już coś. Poza tym będzie to nowy standard, każdy TV po 2019 r. będzie miał takie złącze.

 

Z drugiej strony wiem, że nie będę miał szansy kupić w 2020 r. TV z takimi parametrami i jakością obrazu jak XF90, który jest modelem z 2018 r. i jego cena istotnie spadła. Zakładam, ze w 2020 r. za TV, który spełni moje oczekiwania będą musiał wypluć 7-9K. Co myślicie? Anulować zamówienie i czekać, czy brać XF90-kę? Prawdpodobnie nowe konsole będą bardzo dobrze współpracować z HDMI 2.0...no ale jakieś ograniczenia będą. No i TV w moim przypadku to zakup na 6-8 lat, więc decyzja trudna. 

 

Edit:

Poczytałem wcześniejsze posty. Wygląda na to, ze warto jednak czekać na HDMI 2.1, ten argument o możliwości ciorania na TV w 1080/1440p w 120 hz jest dość przekonujący. 

 

Miałem podobny dylemat. Zastanawiałem się czy brać oleda c8 czy czekać na c9. Różnicy nie ma praktycznie żadnej poza dwukrotnie wyższą ceną.... no i właśnie, poza hdmi 2.1. Poczytałem trochę internety, trochę wypowiedzi chłopaków z forumka i jednak zdecydowałem się poczekać. Jednak hdmi 2.1 to duża zmiana. I nie chodzi tu o jakieś 8K czy  inne 120fps. Bardziej myślę tu o VRR, dHDR czy eARC ( oraz pewnie kilka innych skrótów, których nie umiem rozszyfrować :wink: ), które faktycznie będą robić różnicę i to nie w bliżej nieokreślonej przyszłości tylko już po premierze nowych konsol czyli prawdopodobnie w przyszłym roku.  Dlatego imo warto poczekać. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczekac na oficjalne ceny nowych konsol i juz bedzie wiadome czy jesli chodzi o granie to czy warto czekac czy doplacac do tv z hdmi 2.1 jednak nie oszukujac sie nowe konsole to 4k 30fps exy i wiekszosc multiplatform z wyjatkami na sportowki i niektore samochodowki tak jak obecnie. Online 60fps. 1500 - 2000 euro cena nowych konsol i bedzie mozna w to wszystko uwierzyc i hdmi 2.1 bedzie mialo sens, a o takiej cenie mozna zapomniec.

Edytowane przez mikelsgrom1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ja też anulowałem zamówienie. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w następnym roku. TV nie zając, nie ucieknie. Co roku można znaleźć coś ciekawego. A jest ryzyko, że za 3-4 lata będę chciał kupić kino domowe albo inny sprzęt i może się okazać, że 2.1 jednak sporo zmienia. Uważam, że nie warto ryzykować. Szkoda trochę tego XF90, ale będą inne fajne modele.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, mikelsgrom1 napisał:

Wystarczy poczekac na oficjalne ceny nowych konsol i juz bedzie wiadome czy jesli chodzi o granie to czy warto czekac czy doplacac do tv z hdmi 2.1 jednak nie oszukujac sie nowe konsole to 4k 30fps exy i wiekszosc multiplatform z wyjatkami na sportowki i niektore samochodowki tak jak obecnie. Online 60fps. 1500 - 2000 euro cena nowych konsol i bedzie mozna w to wszystko uwierzyc i hdmi 2.1 bedzie mialo sens, a o takiej cenie mozna zapomniec.

 

Tu nie chodzi o podbijanie rozdziałki i klatek. Trzeba być oderwanym od rzeczywistości by liczyć na to, że  w sprzęcie za 300-400 euro standardem będzie 4K120fps .  Ale VRR czyli zmienna częstotliwość odświeżania już będzie obsługiwana, to samo dynamiczny HDR czy eARC umożliwiający bezstratne przesyłanie dźwięku.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne tylko jeszcze trzeba wziac pod uwage ze tv 4k nie sa standardem jeszcze i dopiero budzetowe wchodza do domow powoli a co dopiero tv " premium" z wysokiej polki. Konsola ma trafic do jak najwiekszej ilosci domow i po prostu mysle ze takie hdmi 2.1 i efekty z tym zwiazane to jeszcze bite 5 - 7 lat. Fakt moze konsola to zapewnic dla niektorych ale dla mniejszosci nie postawia na to i sklanialbym sie ku temu ze dopiero ulepszone nowe konsole to zapewniom jak sie rynek nasyci odpowiednimi tv.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mikelsgrom1 napisał:

Jasne tylko jeszcze trzeba wziac pod uwage ze tv 4k nie sa standardem jeszcze i dopiero budzetowe wchodza do domow powoli a co dopiero tv " premium" z wysokiej polki. Konsola ma trafic do jak najwiekszej ilosci domow i po prostu mysle ze takie hdmi 2.1 i efekty z tym zwiazane to jeszcze bite 5 - 7 lat. Fakt moze konsola to zapewnic dla niektorych ale dla mniejszosci nie postawia na to i sklanialbym sie ku temu ze dopiero ulepszone nowe konsole to zapewniom jak sie rynek nasyci odpowiednimi tv.

 

W moim przypadku tv to zakup na ładnych parę lat, także akurat okres przejściowy nie jest problemem. Obecny tv mam już chyba 7 rok, więc pora na zmiany :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI 2.1 będzie w każdym nowym TV, z niskiej, średniej i wysokiej półki. To tylko złącze, które producentów kosztować będzie tyle samo, co HDMI 2.0. Nie jest to żadna zaawansowana technologia. Prosta rzecz, która dużo daje. 

 

Takie rzeczy jak VRR i eARC będą dostępne w nowych konsolach od razu, to nie jest żadna filozofia. Natomiast zgadzam się, że posiadacze TV z HDMI 2.0, mogą się raczej czuć komfortowo. Jakbym kupił telewizor w zeszłym roku, czy dwa lata temu, nie planowałbym zmiany na model z HDMI 2.1. Natomiast mój gówniany sprzęt ma już prawie 7 lat, tak więc czy zmienię go teraz, czy za rok, nie robi mi wielkiej różnicy. Obawiam się tylko, że za model z 2020 r. przyjdzie mi słono zapłacić, tylko dlatego, że został wypuszczony w 2020...ale wtedy może jednak OLED. Mam czas, żeby oszczędzać. 

Edytowane przez Grabeq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Grabeq napisał:

HDMI 2.1 będzie w każdym nowym TV, z niskiej, średniej i wysokiej półki. To tylko złącze, które producentów kosztować będzie tyle samo, co HDMI 2.0. Nie jest to żadna zaawansowana technologia. Prosta rzecz, która dużo daje. 

 

Takie rzeczy jak VRR i eARC będą dostępne w nowych konsolach od razu, to nie jest żadna filozofia. Natomiast zgadzam się, że posiadacze TV z HDMI 2.0, mogą się raczej czuć komfortowo. Jakbym kupił telewizor w zeszłym roku, czy dwa lata temu, nie planowałbym zmiany na model z HDMI 2.1. Natomiast mój gówniany sprzęt ma już prawie 7 lat, tak więc czy zmienię go teraz, czy za rok, nie robi mi wielkiej różnicy. Obawiam się tylko, że za model z 2020 r. przyjdzie mi słono zapłacić, tylko dlatego, że został wypuszczony w 2020...ale wtedy może jednak OLED. Mam czas, żeby oszczędzać. 

 

Zawsze możesz kupić jakiś TV z 2019r. Część z nich już posiada złącze 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie mi to spędzać snu z powiek :) Mogę poczekać nawet do 2021 roku, jak emocje związane z premierą konsolą już opadną. 1080P cały czas mi wystarczy do codziennego użytku. Nie ma się jednak co oszukiwać, jak odpaliłem jakiś demonstracyjny film przyrodniczy na YT w 4K, HDR to mi trampki spadły. Różnica jest kolosalna. Całe szczęście wróciłem do domu, odpaliłem starego grata, obejrzałem Ligę Mistrzów w Full HD, bez HDR i zapomniałem o różnicy. Zostanę dłużej z PC po prostu. Przesiadkę na konsolę odłożę na później. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje na przyszły rok. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak się będą ceny kształtować itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle jadę na TV 3D 1080p z 2011 roku. Planuję zmienić tv przy premierze PS5.

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam plazmę LG 720p i tez wymienię przy zakupie PS5:) To dopiero bedzie skok w przyszłość XD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam plazmę LG 720p i tez wymienię przy zakupie PS5:) To dopiero bedzie skok w przyszłość XD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O masz sprzęt dedykowany pod Switcha, on i tak wincyj nie wyciąga

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

A ja mam plazmę LG 720p i tez wymienię przy zakupie PS5:) To dopiero bedzie skok w przyszłość XD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O Panie, pisz do Zduna może on kupi ten TV, przecież masz sprzęt dedykowany pod Switcha, on i tak wincyj nie wyciąga niż 720p

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wszebor napisał:

Ja ciągle jadę na TV 3D 1080p z 2011 roku. Planuję zmienić tv przy premierze PS5.

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka
 

Jak chcesz zmienić na oleda c9 to szykuj portfel :obama:  Wydaje mi się że Ps5 i c9 to będzie wydatek znacznie powyżej 10k na premierę ps5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, bany® napisał:

Jak chcesz zmienić na oleda c9 to szykuj portfel :obama:  Wydaje mi się że Ps5 i c9 to będzie wydatek znacznie powyżej 10k na premierę ps5

 

Wiadomo, pewnie sama konsola będzie 2k kosztować plus tv z 9k. 

 

Btw pamięta ktoś ile kosztował C8 w okolicach Black Friday? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że konsola będzie droższa albo będą 2 wersję na start bo gdzies czytałem takie plotki. Jeśli tak będzie to targetem tej tańszej będą raczej niedzielni gracze typu @mikelsgrom1ktorym nie zależy na fajerwerkach i osiągach 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wszystko kwestia wymagań, wrażliwości oka. Oczywiście OLED-y oferują oszałamiającą jakość. Natomiast mi w zupełności wystarczy LCD ze średniej półki, taki jak XF90.  Ja byłem pod ogromnym wrażeniem, płynności, kolorów, czerni. Rozumiem natomiast, że są ludzie, którzy widzą i oczekują więcej ode mnie. W każdym razie dla mnie to będzie mam nadzieję wydatek 5K + konosola...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2019 o 11:23, sLk napisał:

 

W moim przypadku tv to zakup na ładnych parę lat, także akurat okres przejściowy nie jest problemem. Obecny tv mam już chyba 7 rok, więc pora na zmiany :smile:

No to widze jestem jedyny co zmienia sprzet kiedy juz faktycznie widac ze obecny nie daje rady. Jade na TV z 2013 roku, full hd ma sie rozumiec i poki co mi wystarcza.

Przyjdzie czas to sie zmieni. 

Jak pisal @GrabeqOwszem dema na drogich 4K+HRD wygladaja pieknie. Ale nie oszukujmy sie moim zdaniem dalej w 2019r za malo jest tresci 4K... Kolejne konsole moga w koncu oferowac wiecej natywnego 4K (i tak wiem ze XOX ma troche swietnie wygladajacych gier w natywnym 4K). Ale co pozatym? UHD BD? Streaming filmow i seriali z kompresja? O streamie gier nie wspomne bo moje lacze pozwala spokojnie na 1080p ba wedle testow GFN nawet i 4K ale co z tego jak przy full HD jesli tylko stabilnosc lacza spadnie na pare sekund mam artefakty ktore zbrzydzaja gre.

 

26 minut temu, Grabeq napisał:

To jest wszystko kwestia wymagań, wrażliwości oka. Oczywiście OLED-y oferują oszałamiającą jakość. Natomiast mi w zupełności wystarczy LCD ze średniej półki, taki jak XF90.  Ja byłem pod ogromnym wrażeniem, płynności, kolorów, czerni. Rozumiem natomiast, że są ludzie, którzy widzą i oczekują więcej ode mnie. W każdym razie dla mnie to będzie mam nadzieję wydatek 5K + konosola...

Ja tez wychodze z podobnych zalozen. Sprawdzic wlasne wymagania (np obecnie czesto nisko-sredniopółkowe TV moich nie spelniaja bo maja 2-3 wejscia HDMI gdzie to dla mnie za malo). Oprocz ludzi ktorzy "widza wiecej" jest tez dodatkowy czynnik ot podjarka nowym sprzetem, chec posiadania czegos co oferuje wiele i fajnie sie prezentuje jak np LG Wallpaper TV (tu ceny sa zabojcze).

 

Istnieje szansa ze nowe konsole u mnie zagoszcza wczesniej nizli zmienie TV.

Przyspieszyc zmiane TV moga dwie rzeczy: moj TV padnie, lub padnie TV rodzicow (wtedy dostana moj).

 

Obecnie ogrywam H:ZD i nie bede ukrywal jestem pod wrazeniem co udalo sie wyciagnac z PS4 Amator i jak ta gra wyglada oraz ze dziala plynnie. I zawsze fun z gry bedzie liczyl sie dla mnie bardziej nizli sama rozdzialka. Inne technikalnia maja dla mnie wieksze znaczenie (plynnosc, poziom detali).

 

milego grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2019 o 10:25, bany® napisał:

Obstawiam że konsola będzie droższa albo będą 2 wersję na start bo gdzies czytałem takie plotki. Jeśli tak będzie to targetem tej tańszej będą raczej niedzielni gracze typu @mikelsgrom1ktorym nie zależy na fajerwerkach i osiągach 

Pajacu jeśli już będą dwie wersje to oczywiście wybiorę lepszą. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne skoro wróżąc z fusów za wszelką cenę starasz się ludziom udowodnić że HDMI 2.1 będzie zbędne w kolejnej generacji gnomie... Założyłem, że twoim zdaniem atuty droższej konsoli też nie będą warte doplaty... Wybacz jeśli się pomyliłem :LUL:

Edytowane przez bany®
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×