Skocz do zawartości
Xende

Dezaktywacja PS4 - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Z tego co wiem, to gdy na PS3 udostępniło się komuś swoje konto z grą, a ta osoba je pobrała, to konto można było zdezaktywować ze strony Sony, a osoba nadal mogła grać w tę grę do momentu jej usunięcia z dysku.

Jak działa ta opcja na PS4? Jeśli ktoś chce udostępnić znajomemu grę, to loguje się na jego konsoli na swoje konto, ustawia je jako podstawowe, a osoba swoje główne konto ustawia jako dodatkowe i na tym może zdobywać trofea z gry znajomego. Ale czy po zdezaktywowaniu gra nadal będzie działać, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie bo po jakimś czasie sprawdzi licencje.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,  nie bedzie dzialac. Nie beda tez dzialac te ktore ty kupiles jesli np. akurat padnie PSN lub twoj intenet - po godzinie czy tam dwoch pojawi sie komunikat ze nie mozna sprawdzic licencji i gra wylaczy sie za 60 minut.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. A jak np. chcę u tego znajomego zdezaktywować konto, ale ze strony, a dezaktywację z przeglądarki już zużyłem i jeszcze muszę czekać kilka miesięcy? Wystarczy, że zmienię hasło do konta i te gry nie będą mu już działać, a konto zostanie automatycznie usunięte z jego konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto samo się nie usunie, a zmiana hasła go nie zdezaktywuje. Jeśli zmienisz hasło to nie będzie mógł się zalogować i gry przestaną działać, ale aktywne będzie dalej, co oznacza że możesz mieć problem z aktywacją go na innej konsoli. Dezaktywacja jest możliwa co (chyba) pół roku na stronie lub dowoli poprzez konsolę.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jedno konto może być używane jednocześnie maksymalnie przez 2 konsole PS4 - na jednej jako konto podstawowe, a na drugiej jako tymczasowe? Czy jednak mogą być 2 konta jako podstawowe, ale czy wtedy podczas używania dwóch konsol jednocześnie jedno konto będzie wywalało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby napisać jak długo gry jeszcze działają gdy dezaktywujemy zdalnie konto podstawowe przez www. Czy kontola natychmiast sprawdzi licencję czy może kłódka pojawi się po 2 tygodniach, 2 miesiącach lub może jest szansa ze konsola podłączona do internetu nigdy sie nie zorientuje że zdalnie przez www dezaktywowano konto podstawowe?

Edytowane przez japalepo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś mógłby napisać jak długo gry jeszcze działają gdy dezaktywujemy zdalnie konto podstawowe przez www. Czy kontola natychmiast sprawdzi licencję czy może kłódka pojawi się po 2 tygodniach, 2 miesiącach lub może jest szansa ze konsola podłączona do internetu nigdy sie nie zorientuje że zdalnie przez www dezaktywowano konto podstawowe?

Jak zdeaktywujesz konto to od razu będziesz miał kłódki na grach. Jeśli ponownie zalogujesz się na to konto z poziomu konsoli to powinno się z automatu aktywować.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego szuldi82 zgadza się, ale ty piszesz o dezaktywacji z poziomu konsoli a ja o dezaktywacji awaryjnej przez www. Jestem pewny że w takim wypadku konsola z opóźnieniem to rejestruje i kłódka nie pojawia się od razu na grach z tego profilu. Nie znalazłem tylko informacji jak długo to trwa. Ktoś gdzies napisał na forum że mimo takiej zdalnej awaryjnej dezaktywacji profilu po 3 miesiacach nadal nie miał kłódki mimo ze konsola codziennie logowała się do internetu (oczywiście na ten profil się nie logował, miał go wczesniej ustawiony jako podstawowy).

Edytowane przez japalepo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się pozbyć kłódek na zawsze, blokując pewien adres na routerze (tzn. żeby nie otrzymywał odpowiedzi z niego). Adres odpowiada za sprawdzanie licencji i autoryzację kont z serwerów PSN. Jak chcesz wiedzieć więcej to pisz na PW ;)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×