Skocz do zawartości
pablos_83

Shadow of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2h gry mogę śmiało powiedzieć, że ta gra to moja największa porażka jako preorder. Jest masa rzeczy do poprawki na wczoraj a najbardziej dźwięk. Dialogi są praktycznie niesłyszalne, no chyba że wszystko poza dialogami przyciszy się o połowę a kino domowe x2 to OK.

Animacje po wdrapywaniu, zeskakiwaniu kończą się pozycją na "baczność" bez żadnej płynności do kolejnych czynności.

Nawet pierwsze minuty z grą zniechęcają zamiast wgniatać w fotel. Niby gram na Prosiaku w HDR ale ja tu tego nie widzę, już taki stary Horizon wygląda o niebo lepiej.

Oczywiście to jest tylko moja opinia po 2h gry i mam nadzieję, że ulegnie zmianie...

Jak na razie Rise of the Tomb Raider wypada o niebo lepiej...

 

Mało tego... większość opcji poza fabułą ma notkę - "zapraszamy wkrótce" - niedoróba i tyle....

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze wybrałem pająka, wczoraj obejrzałem gameplay w 4k z xklockax bo dużo portali pisało że to najładniejsza gra na xboxaX... Sorry ale mimika twarzy wypada blado przy starym Uncharted 4 albo Gow z zwykłego ps4. Animacje Lary są tak kukiełkowe że zastawiam się czy oni wogóle używali motion capture? Pewno będzie podobnie jak w poprzednich częsciach wszystkie najlepsze najładniej zrobione miejsca i efekciarskie akcje pokazali w teailerach I gameplayach a reszta gry to korytarze z edytora... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego - miał być multi 2-2 a nawet takiej zakładki nie ma....

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem w co wy gracie. U mnie gra wygląda bardzo dobrze, dzwięk działa jak należy, a animacje wyglądają normalnie. Ot, kolejny Tomb Raider.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych filmów nie oglądałem itp.

 

Gierkę włączyłem na koksie i Rise wyglądał dużo lepiej , gdzie jest w ogóle efekt morkych ciuchów po wyjściu z wody , animacja poprawiania włosów ? xd 

 

Takie pierwsze wrażenie bo gierka oczywiście bedzie ograna już widać że jest wszystkiego więcej dla mnie luz . 

 

Edit: no ale już dżungla i to błoto wygląda prima sort , dobrze jest :)

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Animacja poprawiania włosów jest.

 

Jestem po paru godzinach z grą i ogólnie jest dobrze. Gra nieco zwolniła tempo w porównaniu do poprzedniczek. Mniej walki, więcej eksploracji. Przypomina mi to trochę starsze Tomb Raidery, ale nie każdemu się to musi podobać. Z drugiej strony nad Uncharted 4 się wszyscy zachwycają, a tam nudnego łażenia jest sporo. W potyczkach jest mocny nacisk na skradanie się, można bardzo szybko zginąć co nie specjalnie się sprawdza, biorąc pod uwagę polepszone dźwięki broni i to, że prawie cały arsenał dostępny jest od samego początku.

 

Jeśli komuś podobały się poprzednie części to i tu się nie zawiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Marcossik napisał:

Jaki jest kod CUSA nowego Tomb Raidera z polskiej dystrybucji?

Nie wiem bo mam cyfrę. Ale od kebabów jest cała PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna cześć , trochę mi przypomina prawdziwą trójkę z psxa pierwszego Tomba w jakiego grałem . 

Wyraźnie większy nacisk na eksplorację , same zagadki naprawdę spoko nawet utknąłem trochę przy jednej „matematycznej” ale jakoś poszło ( na Jana xd ) .

Model Lary przeszedł zmiany ma mniejszy tyłek , bardziej przypakowana jest i ogólnie bardziej fit , zmiany zachodzące w przestrzeni publicznej i roli kobiet dotknęły i ją :)

Bardzo podoba mi się motyw z błotem , razem z mega grafiką (Xbox x) sprawia że faktycznie można mieć skojarzenia z Rambo 2 czy Predatorem przy sekcjach stealth ( a.i niestety znowu beka )  . Sekcje pływania mi się bardzo podobają , tego brakowało od dawna . Ogólnie ta dżungla to był zajebisty pomysł imo .

Gra jest już prawie sandboxem ( huby rozmiary nie wiem Wieśka 2 plus szybki transport ) jest znowu w Metroidowym sosie (mnóstwo jaskiń do których trzeba wrócić później ) i generalnie jest dokładnie tym czego oczekiwałem .

 

Tak ja poprzedniczka zakup na pre był moim obowiązkiem , bo ja po prostu chce więcej takich gier single player :) Na okres jesienny zdecydowanie polecam .

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem kilka godzin i jest naprawdę dobrze. Graficznie mega (Koks 4K Hdr) - widząc tych dzikusów od razu mam przed oczami Krainę QA - marzy mi się mega giera z taką super grafa z tytułem Thorgal
Trochę mało jak na razie walki ale zobaczymy co dalej.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Danielski_82 napisał:

Świetna cześć , trochę mi przypomina prawdziwą trójkę z psxa pierwszego Tomba w jakiego grałem . 

Wyraźnie większy nacisk na eksplorację , same zagadki naprawdę spoko nawet utknąłem trochę przy jednej „matematycznej” ale jakoś poszło ( na Jana xd ) .

Model Lary przeszedł zmiany ma mniejszy tyłek , bardziej przypakowana jest i ogólnie bardziej fit , zmiany zachodzące w przestrzeni publicznej i roli kobiet dotknęły i ją :)

Bardzo podoba mi się motyw z błotem , razem z mega grafiką (Xbox x) sprawia że faktycznie można mieć skojarzenia z Rambo 2 czy Predatorem przy sekcjach stealth ( a.i niestety znowu beka )  . Sekcje pływania mi się bardzo podobają , tego brakowało od dawna . Ogólnie ta dżungla to był zajebisty pomysł imo .

Gra jest już prawie sandboxem ( huby rozmiary nie wiem Wieśka 2 plus szybki transport ) jest znowu w Metroidowym sosie (mnóstwo jaskiń do których trzeba wrócić później ) i generalnie jest dokładnie tym czego oczekiwałem .

 

Tak ja poprzedniczka zakup na pre był moim obowiązkiem , bo ja po prostu chce więcej takich gier single player :) Na okres jesienny zdecydowanie polecam .

 

 

Cenię za głos który mówi otwarcie, jest to kolejny odgrzewany TR, z tymi samymi rozwiązaniami i pomysłami tylko więcej, zero rewolucji i ewolucji. typowa bezczelnie bezpieczna premiera, czyli zróbmy to co ostatnio tylko więcej i się sprzeda ot i tyle, gra nie wytyczy nowych szlaków gejmingowych, nie będzie niczym Dungeon Kepper czy Crysis 1 dla branży, będzie bezpieczna, powielająca co było i przyjemna...

 

Ja ma na XboxOne X właśnie i każdemu komu podobał się "restart" serii podejdzie i to :) a jak ktoś chce coś bardziej ambitnego to niech kupi sobie mesjasza gejmingu RDR2, badum tssssss.....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy RDR2 będzie tym czym mówisz to się okaże po premierze choć dobrze im życzę, pograłem trochę u kupla w Larę i to dalej solidna gra i wiadomo, że rewolucji nie ma, ale to kolejna część fajnej trylogii. Dla mnie fajne były dwie wcześniejsze części i tą na pewno też ogram do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w nowym GoW nie ma takiej opcji?.
Nie jestem fanem trybu Photo, ale coś chyba mi sie rzuciło w oczy.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2018 o 14:18, Kamillo napisał:

A w nowym GoW nie ma takiej opcji?.
Nie jestem fanem trybu Photo, ale coś chyba mi sie rzuciło w oczy.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
 

Ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gow, horizon, pajak-czlowiek, asasyn ostatni. Większość nowych ładnych tytułów ma taki tryb, bo twórcy lubią jak gracze publicznie pokazują, jakie ich gry są ładne na statycznych screenach :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę, liczba pierdółek na mapie jest ogromna, mam wrażenie że podczas produkcji zamiast zmienić coś ulepszyć to nazywali setki nie potrzebnych przedmiotów i tworzyli do nich opis, parę drobnych błędów się zdarzyło ale nic co by przeszkadzało w spokojnym przechodzeniu gry, no cóż trzeba wejść głębiej w dżungle i kontynuować przygodę, nic nie zmieni mojej ogromnej sympatii do Lary:1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem. Kolejny Tomb Raider z większą ilością eksploracji, małą ilością potyczek, trochę jak za starych czasów. Problem w tym, że polowanie w nocy, w dżungli na żołnierzy Trinity to chyba najlepsza misja z całej trylogii, a sama walka jest wykonana lepiej niż w poprzednich częściach przez co trochę tu jej brakuje. Jak na ostatnią część gra nie wprowadza żadnych konkretnych nowości, a fabuła nie ma ani jednego momentu, który zapadłby na dłużej w pamięci i to jest problem całej tej trylogii. Przyjemny gameplay, fabuła leży. Oklepane wątki fabularne, brak ciekawych, a właściwie jakichkolwiek postaci pobocznych oraz Lara, która w ciągu pierwszej godziny, pierwszej części staje się ekspertem survivalu, a gra tego nie zauważa i dopiero Shadow nagle robi z niej Rambo. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, danken000 napisał:

Ja właśnie skończyłem. Kolejny Tomb Raider z większą ilością eksploracji, małą ilością potyczek, trochę jak za starych czasów. 

Przyjemny gameplay, fabuła leży.

Pierwsze zdanie - dobra zacheta dla mnie.

Drugie zdanie, wzbudzilo maly niekopoj po czym uswiadomilem sobie ze w TR 2013 jak i RotTR bawilem sie po prostu dobrze - czyli tak tez powinniem bawic sie w SotTR.

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że co, te 3 różne tombrajdery się nie za bardzo różnią między sobą i zagrać w jedną to jak zagrać we wszystkie? To mam dwie gry z głowy :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam zacząć od części z 2013 roku, ja zaczynałem od dwójki ale jedynka bardziej przypadła mi do gustu, skończę trójkę i zakończę przygodę z Lara, nie chce aby porzucili tą serię, może potrzeba więcej czasu wielu zmian by powrócić kiedyś w wielkim stylu, będę czekał.

Dodam że każda część to przygoda którą warto zobaczyć :5_smiley:

Edytowane przez manoszek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, xavris napisał:

Czyli że co, te 3 różne tombrajdery się nie za bardzo różnią między sobą i zagrać w jedną to jak zagrać we wszystkie? To mam dwie gry z głowy :p

Teoretycznie tak, ale bez jedynki, dwójka i trójka fabularnie wypadną jeszcze gorzej. Cały ten reboot to przede wszystkim jedynka. Rise i Shadow to taka niby kontynuacja, która ma nową fabułę i właściwie nijak ma się się do kontekstu pierwszej części.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jedynkę grałem dawno temu na pc. Za wiele z niej nie pamiętam, ale grało mi się raczej przyjemnie. Historii nie pamiętam w ogóle, więc pewnie w kontynuację przygód lary czasu nie będę inwestował :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, xavris napisał:

W jedynkę grałem dawno temu na pc. Za wiele z niej nie pamiętam, ale grało mi się raczej przyjemnie. Historii nie pamiętam w ogóle, więc pewnie w kontynuację przygód lary czasu nie będę inwestował :/

Szczegolnie jesli masz natlok gier do ogrania.

 

Powiem tak:

TR 2013 - dobra (ale pierwsze zetkniecie to rozczarowanie bo malo raidow na tombs jak na TR, pozniej zrozumialem ze stara formula sie po prostu wyczerpala a czasu sie zmienily)

RotTR - dobra z plusem mi siadla lepiej niz jedynka bo mniejszono dysonans oraz poprawiono pare rzezy w tym crafting.

Zagram i w Shadow ale nie mam cisnienia, jak sie trafi promka na czarny piatek to czemu nie kupi sie plytke ogra i pogoni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×