Skocz do zawartości
pablos_83

Shadow of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Ja was ludzi nie rozumiem jak tych TR była słaba fabuła jak była zajefana! w 1 Himiko, rzeka krwi,kult klimat dla mnie wylewal sie strumieniami!w 2 nawiązanie do chrześcijaństwa też mi sie mega podobalo jestem fanem teori spiskowych i moze dla tego te wszystkie nawiazania mnie jaraly w 3 jeszcze nie gralem zle przewaga eksploracji wzgledem rambo mnie pozytywnie nakręca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PS4-wioskaGuy napisał:

Ja was ludzi nie rozumiem jak tych TR była słaba fabuła jak była zajefana! w 1 Himiko, rzeka krwi,kult klimat dla mnie wylewal sie strumieniami!w 2 nawiązanie do chrześcijaństwa też mi sie mega podobalo jestem fanem teori spiskowych i moze dla tego te wszystkie nawiazania mnie jaraly w 3 jeszcze nie gralem zle przewaga eksploracji wzgledem rambo mnie pozytywnie nakręca!

Mówisz o klimacie i tematyce, nie fabule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Rise miał jakąś fabułę? A, faktycznie miał ale na poziomie ostatnich Transformersów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, malpka napisał:

To Rise miał jakąś fabułę? A, faktycznie miał ale na poziomie ostatnich Transformersów.

Coś tam, coś tam, Lara rozwaliła wszystkie ruiny na Syberii. Tyle pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, malpka napisał:

To Rise miał jakąś fabułę? A, faktycznie miał ale na poziomie ostatnich Transformersów.

No... Tak spieprzyć ekranizacje tak świetnych komiksów...

Kurde mam wrażenie, że Larze to już powinni dać spokój... Pierwsza reanimowana część była ok, ale skoro dalej jest dokładnie ta sama gra tylko z inną otoczką no to słabo to wygląda :/ uncharted miało skrajnie charyzmatycznego bohatera i świetne fabuły, nawet asasyny robią coś z mechanika z jednej gry na drugą... A Lara dalej próbuje przyciągnąć graczy coraz mniejszymi cyckami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No... Tak spieprzyć ekranizacje tak świetnych komiksów...
Kurde mam wrażenie, że Larze to już powinni dać spokój... Pierwsza reanimowana część była ok, ale skoro dalej jest dokładnie ta sama gra tylko z inną otoczką no to słabo to wygląda :/ uncharted miało skrajnie charyzmatycznego bohatera i świetne fabuły, nawet asasyny robią coś z mechanika z jednej gry na drugą... A Lara dalej próbuje przyciągnąć graczy coraz mniejszymi cyckami
Sie nue spinaj za miesiąc będziesz mogl oglądać konskiego fallusa na wietrze/zimie czy czym tam, jak Tobie cycki to mało

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Sie nue spinaj za miesiąc będziesz mogl oglądać konskiego fallusa na wietrze/zimie czy czym tam, jak Tobie cycki to mało emoji14.png

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Jak masz takie preferencje to śmiało, ja na RdR nie czekam jakoś strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz takie preferencje to śmiało, ja na RdR nie czekam jakoś strasznie.
Kończąc offtop, a Ja jak najbardziej! Czekam aby bujać konskimi jajcami w galopie, a co tam...

RDR2 Mesjasz nadchodzi...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ale wy męczycie bułę niektórzy , uwielbiem na tym forum ten klimat - nie mam/nie gram w gierkę ale wchodzę klepać posty a człowiek szukający jakiś ciekawostek musi się przez te wypociny przebijać :)

Gierkę skończyłem już dwa razy w ciągu dwóch tygodni ona jest ogólnie krótka , opcjonalne aktywności za drugim razem zrobiłem prawie wszystkie , bo z YT nie biegam a gierke mam prawilny Polski box i pewnie spróboje za jakis czas . Dlaczego ? Bo jest łatwa i przyjemna i klimat Indiany imo wieki przed pseudo dramą Uncharted 4 i wyglada na Xbox X zajebiście w 4K . Nie ma tu żadnej zmiany gameplayu ... I dzięki Bogu lol . Za to ze story konkretnie zasysa , tylko co mnie to tu interesuje , to jest blockbuster/popcorniak .

Zajebista lekka gierka , jak np.Horizon . Polecam .

 

@digi czekamy na mesjasza , ja tam już włączyłem tryb stealth w sieci , zaraz beda latały spoilery jak 8 lat temu :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusję na temat fabuły bądź jej braku nazywasz męczeniem buły? Wyobraź sobie, że dla niektórych to kluczowa kwestia w grze. No a porównywanie gry o niczym do Horizona to też niezły element humorystyczny w ten smutny, wietrzny dzień.

Poza tym nie wiedziałem, że warunkiem wypowiadania się o grze jest jej posiadanie lub nie. Od dzisiaj postaram się nie pytać publicznie o fabułę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne czasy nastały w których graczom kompletnie nie przeszkadza brak fabuły bo to blockbuster, popcorniak. Odpal sobie synku Sapera. Jest za darmo i bez fabuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, malpka napisał:

Smutne czasy nastały w których graczom kompletnie nie przeszkadza brak fabuły bo to blockbuster, popcorniak. Odpal sobie synku Sapera. Jest za darmo i bez fabuły.

 

No rzeczywiście bardzo smutne, że niektórzy mają inne preferencje od ciebie i w grach cenią sobie bardziej gameplay.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, redo napisał:

 

No rzeczywiście bardzo smutne, że niektórzy mają inne preferencje od ciebie i w grach cenią sobie bardziej gameplay.

Fajnie jak jedno z drugim współgra, ale nie musi koniecznie.

Mimo wszystko dobra fabuła z kiepskim gameplayem raczej się nie obroni.

Akurat w nowe Tomb Raidery gra mi się bardzo przyjemnie i zapewne sięgnę po Shadow jak tylko ukończę Rise.

Cieszy mnie szczególnie, że postawiono bardziej na zagadki i eksplorację, niż strzelanie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, malpka napisał:

Smutne czasy nastały w których graczom kompletnie nie przeszkadza brak fabuły bo to blockbuster, popcorniak. Odpal sobie synku Sapera. Jest za darmo i bez fabuły.

 

Brak? Brak? Jakas tam jest ale jest taka ze o niej zapomnimy w tydzien po przejsciu gry (pisze to bazujac na TR 2013 i RotTR ktore ogralem oraz opiniach o Shadow i reckach).

Ratchet - uwazasz ze to slaba gra? moim zdaniem bardzo dobra ale o fabule zapomnialem po 2 tygodniach... mimo iz gre ukonczylem 2 razy. 

Fabula nie jest warunkiem warunkiem koniecznym. 

Liczy sie roznorodnosc.

Chce fabuly to mam wieski, detroit, tone visual novels, RDR czy GTA V. 

Czy DriveClub, Dirt Rally sa zlymi grami bo nie maja fabuly no nie sa. W mordobiciach tez fabula moze byc szczatkowa bo fun z gry znajduje sie klepiac sie po mordach. 

Sa oczywiscie gry ktore lacza fabule i akcje czy cokolwiek w ramach ich gatunku i czesto wychodzi to na dobre (wyjatkiem bywaja scigalki gdzie fabula jesli proboje byc wiecej niz tlem moze przeszkadzac)

Gry sa rozne i kladzie sie nacisk na rozne ich elementy i doceniam gry fabularne nawet jesli maja znikoma ilosc gameplayu ale wracajac do nowej trylogi TR po 2 pierwszych czesciach mimo brakow lub dysonansu zapamietalem je jako dobre gry. Ni mniej ni wiecej.

 

Nie zmienia to faktu ze dyskusje o poziomie fabularnym TR w tym watku sa na miejscu. Bo komus moze bardziej zalec na fabule a komus ciut mniej (szczegolnie jesli ogral 2 poprzednie czesci  i wie czego sie spodziewac).

 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz ukonczylem (na koksie) i graficznie jest naprawde milo dla oka ale umowmy sie fabula ssie - na maxa oblatane schematy - skonczylem w zeszlym tygodniu i juz w sumie malo co pamietam z niej :wiesiekthug:

ale siadajac do TR nie nastawialem sie na gleboka fabule. druga sprawa ze coraz ciezej znalezc fajna fabule w grach. leca wszyscy na plytkie wodotryski - wydmuszki :notbad:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie , tak samo blanty leciały u mnie i świetnie mi weszło a i przy drugim podejściu oglądająca osoba bawiła się świetnie . 

Naprawdę nie czaje , przy BF-ie "przecież to tylko gierka , mogą nawet biegać z różowymi karabinami , chcecie realizmu idźcie na wojnę " ( przypominam jestem byłym żołnierzem i mnie te mundury po prostu drażnią i to powiedziałem a ja mówię zawsze co myśle , no offence ) 

Tomb Raider ? Ło matko trzeci raz to samo , nie grałem ale fabuła no jak tak można przecież tu powinien być Kubrick i  Bergman w jednym , powinni zakończyć serie xddd ( przypominam gra o lasce która walczy z jaguarem drewnianym łukiem ) 

Tekstów o Saperze nawet nie skomentuje nie mam na to czasu , przewrotnie bym mu powiedział że nie znalazłem na tureckim psn xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest różnica pomiędzy sieciową strzelanką a grą przygodową. W BF1 była kampania singleplayer i tak samo odnosiłem się tam przy mojej opinii końcowej do warstwy fabularnej.

W przypadku tomb raidera tak, zdecydowanie nie widzę sensu wydawania 3 razy tego samego produktu. Nawet asasasyny, choć powtarzalne jak tylko się da, mają jakąś historię, mniej lub bardziej trzymającą się kupy, ale jest jej tam raczej sporo. Nawet Far Cry 3-5, będąc w zasadzie tą samą grą, miały jakieś tam historie, a FC3 miał jednego z najlepszych adwersaży z jakim się w grach spotkałem. TR to już jest odrzewanie 15 raz tego samego kotleta tylko dlatego, że swojego czasu lara była postacią kultową.

Jeżeli ktoś lubi gry, które niczego nie mówią to spoko, niech sobie gra. Ja jednak lubię, kiedy gra próbuje nam opowiedzieć jakąś historię, a nie jest tylko minecraftem z ładniejszą grafiką. I nie musi to być żaden Kubrick ani Bergman, wystaczy coś na poziomie średniego Kinga i będzie ok. I jak najbardziej uważam, że mam prawo wypowiedzieć swoje zdanie. Zwłaszcza, że w żadnym poście nikogo nie skrytykowałem, że taka gra mu się podoba. No chyba, że tak się z grą utożsamiacie, że moja krytyka gry Was obraża, ale tego nie jestem w stanie ani przewidzieć ani obejść.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest gra o niczym , na Xbox X w trybie 4K/HDR to gra o .... DŻUNGLI xddd

 

Troszkę lepiej od Minecrafta wygląda :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, malpka napisał:

 

W takim razie gorąco polecam Tetris. Świetny gameplay, fabuły nie stwierdzono. Niestety barierą nie do przeskoczenia może być konieczność myślenia lecz wierzę że dasz radę.

 

Jeśli sprowadzamy wszystko do absurdu, to ja polecam ci oglądanie gier na YouTube. Po co marnować czas i pieniądze skoro można sobie obejrzeć całą historię za darmo?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xavris napisał:

Jeżeli ktoś lubi gry, które niczego nie mówią to spoko, niech sobie gra. Ja jednak lubię, kiedy gra próbuje nam opowiedzieć jakąś historię, a nie jest tylko minecraftem z ładniejszą grafiką. I nie musi to być żaden Kubrick ani Bergman, wystaczy coś na poziomie średniego Kinga i będzie ok. I jak najbardziej uważam, że mam prawo wypowiedzieć swoje zdanie. Zwłaszcza, że w żadnym poście nikogo nie skrytykowałem, że taka gra mu się podoba. No chyba, że tak się z grą utożsamiacie, że moja krytyka gry Was obraża, ale tego nie jestem w stanie ani przewidzieć ani obejść.

 No ale spojrz czy w ostanich 3-4 latach nie ograles tytulow gdzie historia moze jakas byla ale nie zapadla w pamiec? i jak takowe gry oceniles. 

Rozumiem w pelni ze mozesz miec inne oczekiwania (ja sam bylem zachwycony Yakuza 0, oraz uwazam ze Detroit na tle poprzednich dokonan QD to duuuzy krok w dobrym kierunku). Ale jest moim zdaniem sporo gier gdzie fabula po prostu jest bo ma byc a funem jest gameplay, sa gry i bez lub ze szczatkowa fabula. 

Nie utorzsamiam sie z gra - po prostu po reckach i opiniach wiem czego sie spodziewac. I mnie to pasuje - na pierwszej promocji mozna brac. 

Ty oczekujesz czegos wiecej, czego gra moze niestety nie oferowac. I luz masz swoje zdanie. 

Jedyny problem polega na tym ze zamiast pogadac zgodzic sie w tym ze roznym ludzia pasuja/nie pasuja rozne rzeczy dyskusja zostala sprowadzona do absurdu (tetris i saper). 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób gra w Fife ? A ile w tzw. story z Alexem Hunterem ?? 
Czy ludzie są debilami i nie widzą ułomności gameplayu ? Widzą ale kręci ich rywalizacja , zbieranie kart handel itp . Ten komponent jest zrobiony zajebiście i nawet przeciwnicy Fify to powiedzą , innych rzeczy mogło by tam nie być .

Ile osób gra w destiny ? Czy ludzie są debilami i nie widzą grindu i braku fabuły ? Widzą ale kręci ich coop i zjawiskowe strzelanie od Bungie , ten komponent jest zrobiony zajebiście i nawet przeciwnicy Destiny to powiedza .

Ile osób gra w Forze ? Czy ludzie są debilami bo nie widzą że kolejny raz że będą się ścigali na wielkiej mapie ? Widzą ale po raz kolejny to ściągnie jest zrobione tak dobrze że nie trzeba wymyślać koła na nowo .

Widzę pada Yakuza to ja wysiadam bo już bym musiał Was trigerować a ja właśnie mam wywalone kto w co gra ( żeby nie było grałem już na PS2 a wczeaniej oczywiście w Shenmue ) ale no serio przesiąknieci jesteście już tym podejsciem Sony , wrzućmy 10 gier do jednej kiedy każdy komponent tam jest zrobiony co najwyżej średnio . 
Tomb jest popcorniakiem z zajebista grafiką , i świetnym klimatem odkrywania jaskiń itp , i tyle.  

Jest taka firma która dawno nie wydała gierki a którym zawsze udawało się połączyć oba te komponenty (fabularny i gameplayowy ) ...  Premiera już za miesiąc  , zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem kiedy od pytania o fabułę i tego, że ktoś nie lubi gier bez fabuły przeszliśmy do zastanawiania się, czy ludzie którzy grają w fifę są debilami czy nie:/ Ominęło mnie chyba kilka skasowanych postów.

Nie twierdzę, że każda gra musi mieć cudowną fabułę, albo że musi ją mieć w ogóle. Alienation fabuły wielkiej nie miało, doom miał tak samo skomplikowaną jak zawsze. Mi bardziej chodzi o to, że od 1,5 strony nikt mi nie powiedział jeszcze, czemu Lara wyrusza w kolejną podróż. Widzisz już problem? 

Ale że pewnie głównym problemem jestem ja to już sobie idę, bez obawień.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xavris napisał:

Mi bardziej chodzi o to, że od 1,5 strony nikt mi nie powiedział jeszcze, czemu Lara wyrusza w kolejną podróż.

 

Prosze:

Cytat

Akcja gry osadzona została po wydarzeniach z Rise of the Tomb Raider. Główna bohaterka, archeolog Lara Croft, wyrusza na poszukiwanie artefaktu Majów powiązanego z jej zmarłym ojcem. Poszukuje go również Trójca, paramilitarna organizacja badająca zjawiska nadprzyrodzone i główny wróg Lary, w celu zmienienia świata. W trakcie podróży Lara niechcący doprowadza do rozpoczęcia majańskiej apokalipsy, co zmusza ją do próby ocalenia świata

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MagEllan napisał:

Prosze:

Doomowi też można zrobić piękny opis :P No ale ok, miałem iść to ide.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×