Skocz do zawartości
pablos_83

Shadow of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Nie afiszuj się tak bo zaraz napiszo żeś w mało gier widocznie grał emoji14.png
Ja szanuje, bo mi też się podobał :)

Kazdy lubi co innego wiadomo jednemu siadzie drugiemu nie. 

U mnie SotTR jest na liscie zakupowej, ogram. Pewnie jak poprzednie czesci czyli jednostrzalowiec na plytce i plytka pojdzie do nowego wlasciciela.

 

Nie oszukujmy sie poza pewnymi wyjatkami gry robi sie z szablonu maja byc bezpieczne maja zawierac znane elementy - czy Spider-Man wynalazl kolo na nowo? NIE, czy Horizon Zero Dawn wynanazl kolo na nowo NIE - to sa gry bezpieczne korzystajace z tego co znamy i widzielismy a jednak mozna tak polaczyc elementy zeby dawaly fun. 

 

Ze juz o formule UBI game nie wspomne. 

 

TR mial 2 czesci widac bylo ze cos tam sie zmienialo ale to dalej zrebootowany TR idacy ta sama sciezka. Ja nie mam z tym problemu. Ogram wydam ocene, jestem umiarkowanie pozytywnie nastawiony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, malpka napisał:

40% gry za mną i mogę śmiało stwierdzić że to najlepszy TR od wielu lat. Ogromne zaskoczenie i do premiery RDR 2 to najlepsza gra tego roku w którą grałem.

Ukończyliśmy wczoraj. Zdania wyrażonego parę postów wcześniej nie zmieniam, świetna gra.

Jeśli do tej pory Ci się tak podobało, to i do końca się nie zawiedziesz :)

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TR ofertą tygodnia w PSS. Możliwe że seria wyląduje w zamrażarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, malpka napisał:

TR ofertą tygodnia w PSS. Możliwe że seria wyląduje w zamrażarce.

ale jakie mozliwe pewne samo SqrEnx o tym mowilo.

 

@danken000

Reboot nie.... no kurde co dostaniemy "pamietniki nastoletniej Lary Croft" czas na przerwe ta moim zdaniem dobrze zrobi za bohaterami gier warto zatesknic na zasadzie ooo to juz 3-4 lata od ostaniej przygody Lary moze nie byla to rewelacja ale z mila checia bym pogral. Tyle ze ja bym sobie zyczyl zeby Lara w koncu doszla do tego momentu w ktorym byla jak zaczela sie seria :) czyli niechal łupi te grobowce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, zrobiliby nawet zwykłe remastery soul reavera zamiast reboota reboota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być nastoletnie pamiętniki. Nowa Lara jest nudna, więc wrócą do starej i tyle. Oryginalne Tomb Raidery z czasem zaczęły przynudzać, wię powstał reboot w postaci Legends. Skończyli trylogię na Underworld i po paru latach pojawił Tomb Raider 2013. Teraz sytuacja jest podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ukończyć nowe przygody na 100%(bez platyny) najwięcej biegania było w Ukrytym Mieście ale powoli ogarnąłem ale drugi raz chyba nie dał bym rady, co do waki to jakieś sporadyczne potyczki z wrogami praktycznie można o nich nie myśleć. Jako wielki sympatyk Pani Croft byłem zadowolony z przygody jaką mi zaoferowała, jednakże liczę na dłuższą przerwę i całkiem nową dojrzałą Lare więcej  nowości w rozgrywce i powiewu świeżości której tutaj niestety zabrakło.

Jest to bezpieczna kontynuacja i widać że nie zawsze się to sprawdza czasem trzeba zrobić coś nowego innego zaskoczyć gracza, mam nadzieję że taka będzie kolejna przygoda na którą na pewno będę czekał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze po ostatniej aktualizacji rwie często obraz na XOX w trybie rozdzielczości. Rwanie polega na rozjezdzaniu się ekranu podczas szybkiego ruchu.

Czekam na aktualizacje bo wcześniej tego napewno nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmienia, nadal jest screen tearing!
Maskara, aż odechciewa się grać...
Pełno informacji na necie o tym. Twórcy o tym wiedzą i nic nie robią!

Podobno na Ps4 Pro jest super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszlo demko ogralem na PS4 amator, jutro sprawdze jak to smiga na moim lapku (choc nie spodziewam sie cudow i obawiam sie ze nie bede mial 30fps nawet w konsolowej jakosci - obym sie mylil)

 

Wrazenia po otwierajacej scenie.

Graficznie bardzo dobrze, moze juz nie pamietam ale nie widze tu jakis ogromnych roznic miedzy Rise jesli chodzi o poziom - ale moge byc w bledzie. Dobrze wypadalo oswietlenie i roslinnosc.

Pierwsze czyli eksploracja i zagadki - no w otwierajacej scenie mi to siadlo naprawde fajnie zrobione. Skacze, sie milo, wspina sie milo, nihil novi sub sole ale dalej to bawi (w koncu TR nigdy nie slynal z przelomowosci w kolejnych odslonach - nie ma co kola wymyslac na nowo). Zagadki no na moje oko to tych w sekwekcji otwierajacej jest wiecej nizli przez 50% rebootu. I to mi sie podoba, nie sa skomplikowane jak w starszych czesciach, za to logiczne i milo sie je wykonuje.

Walka - podoba mi sie nacisk na skrytobojstwo i ogolne przechodzenie gry po cichu, co prawda spierniczylem sekwencje i zostalem wykryty ale jutro sproboje to poprawic. Grajac po cichu Lara to troche taka pantera (<-- nawiazuje tu do jednego ze styli w SC:Blacklist). Walka z bronia, jakos mnie nie porwala ale dobrze ze mozna ja minimalizowac.

 

Ogolnie jestem na tak, i gra dostaje jedno oczko wyzej na mojej liscie zakupowej.

(tyle ze mam w kolejce rozgrzebanego Wieska 3, Boga Wojny Chlopcze Edition i Horizon: Zero Dawn)

 

Jesli reszta gry trzyma podobny poziom to wiem ze bede sie dobrze bawil. Z tego co czytalem to filmowosci jest mniej (nizli w np reboocie) ale mysle ze nie bedzie to dla mnie problmem jesli to co dano w zamian czylli walka po cichu jak i ekploracja bedzie stala na podobnym poziomie jak w scenie otwierajacej.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest tylko lepiej moim zdaniem. Bardzo fajne zwieńczenie przygód Lary. Prawie całą grę przeszedłem po cichu i z łukiem. Piszę "prawie" bo są momenty, że bez pif paf się nie da. Jest ich jednak mało.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To DLC to jakaś kpina z białego człowieka. 40 minut grania z czego jakieś 10 to scenki przedstawiające jakąś tam fabułę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ograłeś? Ile toto kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę, to faktycznie chyba nie ma o co kruszyć kopii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za tą cenę, to faktycznie chyba nie ma o co kruszyć kopii

No ale juz sezon pass to 20 ale euro.
Wiec jak ktos kupił to pierwszy dodatek moze nie wróżyć najlepiej.

Niechaj ktos mi pamięć odświeży roboot dodatkowa zawartość miał chyba tylko do online ktore było wybitnie na sile.
Rise miał jakieś dodatki i te wypadały lepiej co tam było posiadłość croftow, baba Jaga, cos jeszcze? Ale i bez tych mozna było spokojnie cieszyć sie gra.

Oceni sie dodatki jak wiecej ich wyjdzie ale niestety nie spodziewam sie niczego szczególnego.

I niby nie ma co kruszyć kopii ale jak widzi sie porządne dodatki w podobnej cenie to jednak niesmak pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mag pełna zgoda, pisałem troszkę egoistycznie, bo nigdy nie kupuję seson passów. I do tej pory źle na tym nie wychodziłem.

Np. na Assassins Creed Origins przepłaciłem 4zł na dodatkach, więc tragedii nie ma.

Opinia odnośnie ceny odnosiła się tylko do tego dodatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MagEllan napisał:

No ale juz sezon pass to 20 ale euro.

Za 20 Euro masz tych dodatków chyba z siedem. Każdy po pół godziny to się kilka dodatkowych godzin uzbiera. Gra i tak już za połowę ceny chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 20 Euro masz tych dodatków chyba z siedem. Każdy po pół godziny to się kilka dodatkowych godzin uzbiera. Gra i tak już za połowę ceny chodzi.

Po drugim przejściu dema jestem na tak. Ale nie kupie teraz TR skoro mam Wieśka 3, god of war i Horizon zero dawn z tych ważniejszych tytułów a i tak przez kupowanie na zapas zrobiła mi sie kolejka.

Tyle ze patrzac na rożne dodatki to wybacz ale wole zapłacić nawet te 20 czy 15eur za expansion packi a nie kupować jakis popierdolkowych misji nawet jesli ma byc ich 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem przygodę. Ocena to 8/10. Miło spędzony czas. Nawet dość długa historia - przynajmniej tak mi się wydawało. Troszke więcej walki mogłoby być, ale nie nazwałbym tego minusem. W Uncharted 4 tez było mniej i wyszło w sumie na plus. Polecam. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mpluto napisał:

Właśnie skończyłem przygodę. Ocena to 8/10. Miło spędzony czas. Nawet dość długa historia - przynajmniej tak mi się wydawało. Troszke więcej walki mogłoby być, ale nie nazwałbym tego minusem. W Uncharted 4 tez było mniej i wyszło w sumie na plus. Polecam. 

mniej walki? no dla mnie to dobra wiadomosc. :)

 

co do gry odswiezylem sobie pare recek i zadziwia mnie zgodnosc recenzentow ze to najslabsza czesc trylogii, ze niby nieco inaczej (wiecej eksploracji, walka z opcja po cichu) a jednak narzekaja ze 3ci raz to samo.

No ludzie zloci nie kumam a co to Uncharted 1-3 to byly przelomy jakies w graniu? no w mojej opinii nie a nie tak dawno odswiezylem sobie trylogie.

 

Zmiany o ktorych mowa moim zdaniem poszly w dobrym kierunku. TR reboot moim zdaniem byl tylko dobry bo filmowosc na maxa, dysonans miedzy rozterkami Lary a Lara the killing machine. Rise byl lepszy gralo mi sie lepiej. Tutaj jestem nastawiony pozytywnie po demie i jak tylko nieco ogarne to co mam do ogrania to pewnie zakupie TR.

Co ciekawe grajac w demo zarowno na PS4 amator jak i moim lapku (cud nad cudy dal rade w wysokich przy jakosci konsolowej 30fpsow utrzymac a balem sie ze bedzie gorzej) zauwazykem ze chyba PS4 ma wiecej magnetyzmu... i nie nie chodzi o to ze ciagnie mnie do grania na konsoli tylko ze ciagnie Lare do krawedzi przy skokach. NA PC tez grajac na padzie zaliczylem w demie zgony bo Lara nie zlapala sie krawedzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra do kupienia za 109 zl w oleole. No to ładnie z ceny polecieli.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wszystko leci z ceny:
F76, AC: Odyssey, Battlefield V, Hitman 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×