Skocz do zawartości
pablos_83

Shadow of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

No to nic, tylko brać. To bardzo dobra gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kolos28 napisał:

Ostatnio wszystko leci z ceny:
F76, AC: Odyssey, Battlefield V, Hitman 2

 

Nawet JC4 potaniał.

https://lowcygier.pl/promocje-pudelkowe/konsolowy-just-cause-4-za-189-zl-w-euro-rtv-agd/

 

Nowe DLC ewidentnie wycięte z podstawki. W dialogach wspomina się o postaciach które zginęły w podstawce a jedna z nich nawet na chwilę się pojawia w jednej ze scen.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, opisy opisami, a ja w nią GRAM. Za mną jakieś 70% gry. Fabuła moim zdaniem jest i trzyma się kupy, a nawet wciąga.
Nie miałem takiego poczucia przy poprzednich 2 częściach, ale i tak bawiłem się świetnie przy każdej.
 
W Shadow po prostu mamy idealne zwieńczenie całej trylogii, więcej tego samego wykonanego lepiej, plus fabuła naprawdę ok oraz wysłuchanie fanów, którzy chcieli więcej eksploracji niż akcji.
Do tego dżungla, klimaty jak z Apocalypto Gibsona i kilka nowych umiejętności Lary.
Gra miejscami przypomina stare TR pod kątem eksploracji.
Zabójstwa z ukrycia dają wiele satysfakcji, grobowce i zagadki są fajnie pomyślane i jest ich naprawdę dużo (przynajmniej najwięcej z całej nowej trylogii).
Gra ma też kilka epickich momentów oraz atmosfery przy której nieraz miałem ciarki.
 
Graficznie  jest to chyba maks ile można wyciągnąć z tego silnika, w każdym razie na XOX wygląda to pięknie i żałuję, że nie mam tv 4K, bo pewnie byłby jeszcze większy pazur.
Lara dojrzała, a odświeżona seria wraz z nią. Jeśli komuś podobały się poprzednie dwie części powinien brać i grać, będzie zadowolony i to jak! 
 
Oczywiście to tylko moja opinia, ale ja przynajmniej w to gram
Uratowałeś tym wpisem chyba ten wątek :)
Właśnie dziś zacznę SotTR i pomyślałem, że zerknę co chłopcy na forum sądzą o grze.
A tu od 60 postów jeden na drugiego obrażony bo mu się fabuła nie podoba.

Cieszy, że rozgrywka nastawiona bardziej na eksplorację.
Łyknę w kilka wieczorów i odkopywania zaległości ciąg dalszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uratowałeś tym wpisem chyba ten wątek 12_slight_smile.png
Właśnie dziś zacznę SotTR i pomyślałem, że zerknę co chłopcy na forum sądzą o grze.
A tu od 60 postów jeden na drugiego obrażony bo mu się fabuła nie podoba.

Cieszy, że rozgrywka nastawiona bardziej na eksplorację.
Łyknę w kilka wieczorów i odkopywania zaległości ciąg dalszy.
Ja też gram teraz co prawda za mną pewnie jakieś 20-30 % gry to max ale też nie rozumiem o co się ludzie czepiają. Na Xboxie X gra wygląda bardzo, bardzo dobrze. Fakt strzelania jest póki co mało, ale nie przeszkadza mi to. Zobaczymy jak będzie dalej. Jak skończę całą grę to postaram się napisać kilka zdań podsumowania.

Sent from my G8341 using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelania jest mało, ale to ma swój plus, gra nie wygląda jak symulator Rambo a stawia na eksplorację i zwiedzanie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem główny wątek. Moim zdaniem nie wiem i co ludzie się rzucają. Fakt dużo mniej strzelania niż w poprzednich częściach i moim zdaniem to dobrze. Taka drobna kobieta jak Lara w roli Rambo? Nie pasuje. Zagadki całkiem fajne, grafika świetna. Mechanika też spoko. Bardzo dobra gra. Taka na 8,5/10 lub takie - 9/10.

Sent from my G8341 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem grać - i pierwsze wrażenia bardzo na plus. Jak jeszcze piszesz, że jest mniej strzelania to w końcu to mam nadzieję będzie to na co czekałem. Więcej zagadek a mniej drętwej walki z armią przeciwników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cóż... skończyłem Shadow.
A tym samym wszystkie wydane Tomby.
Fabuła ok.
Ale obecnie brakuje mi w tych grach tej magii odkrywania każdego kolejnego pomieszczenia.
W zeszłym roku postanowiłem zaliczyć TR od 1 do 5 na Vicie.
No bez porównania. Zamykam oczy i widzę te miejscówki, akcje, zagadkami ze starych Tombów.
A te "nowej ery" tylko zaliczam.
Jako gracza starego dziada seria mnie chyba ulepiła w jednym kierunku i nie potrafię go zmienić. Mierzone skoki, pomieszczenia będące architektoniczną zagadką. 8 naboi w Desert Eagle i 37 w Uzi...
Samograje mi nie leżą.
Dla całej nowej trylogii jako wielki fan TR od 1996r daję 7/10.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Samograje mi nie leżą.
Dla całej nowej trylogii jako wielki fan TR od 1996r daję 7/10.


Pisałem już o tym nie jestem Uber fanem starych TR ale po ograniu tego z 2013 ograłem Anniversary, legend i Underworld.
I zgodzę się że te stare były inne i dawały więcej zabawy.
Rise siadl mi lepiej niżli reboot a w shadow jeszcze nie grałem. Ale zgodzę się że to inne gry to nie to samo. Tyle że rozumiem dlaczego gry mają się sprzedawać i robi się je wg formuły, schematu spójrzmy na ostatnie produkcje spider man, days gone, czy TR właśnie.
Tyle że ja się pogodziłem że zmiana stylu i moje oczekiwania nie są ustawione powyżej poziomu gra dobra (i nic więcej) taki dla mnie był reboot ale już w rise bawiłem się lepiej.
Lary cień zamierzam niedługo ograć to ocenie.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem mega fanem tych klasycznych części.
Tomb Raider to pierwsza gra mojego życia, w której nie biegłem dwuwymiarowym chłopkiem w bok.
Seria mi się mocno zakorzeniła w psychice gracza.
Wiadomo, że obecny gameplay musi być stworzony pod każdy typ gracza.
Mierzone skoki z rozbiegu nie wchodzą już w grę.
Brakuje mi obecnie choćby tego poczucia zagubienia gdy wchodziło się do nowego pomieszczenia z trójką, czwórką kolejnych drzwii z czego połowa była do otwarcia łamigłówką.
Zawsze w takim wypadku obierałem taktykę wędrówki po obwodzie zgodnie z ruchem wskazówek zegara, żeby się nie zamotać.
A później było zaskoczenie, że dana droga otwierała nam przejście do znajomej już lokacji.
Niezapomniane wrażenie.
Namiastkę tego dają mi obecnie skróty otwierane w serii Dark Souls.

Co do samego Shadow to plus za wyważenie rozgrywki w kierunku eksploracja.
No i grobowce też dawały radę.
Ale mimo wszystko cały czas miałem poczucie grania po sznurku.

Na szczęście dwa lata pauzy i znowu w każdej chwili chętnie wracam do klasycznych Tombów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na studiach w Toruniu, a było to w ubiegłym wieku, na ul. Szerokiej był sklep gdzie w oknie wystawowym był TV z podłączonym do niego Saturnem na którym od rana do wieczora leciało demo pierwszego TR. Miałem wtedy jakieś 23-24 lata a czułem się jak mały dzieciak stojący w witrynie sklepu z najlepszymi słodyczami na świecie. Jakiś czas później kupiłem Szaraka a TR był jedną z pierwszych gier w którą zagrałem. Magiczne chwile. Czy coś może się z tym równać? Wie tan kto jest z Larą od jej początku.

 

 

Chociaż na mojej prywatnej liście to TR 2 jest najlepszą grą z serii.

Edytowane przez malpka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Na studiach w Toruniu, a było to w ubiegłym roku, na ul. Szerokiej był sklep gdzie w oknie wystawowym był TV z podłączonym do niego Saturnem na którym od rana do wieczora leciało demo pierwszego TR...


W ubiegłym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, adick007 napisał:


 

 


W ubiegłym roku?

 

Ups, poprawiłem na "wieku".

Urok pisania na telefonie. 

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malpka

wyciagajac juz Lara z szafy - tzn piszac o czesci pierwszej. 

Szczerze powiem ze moim zdaniem Anniversary moze (ten remaster/remake 1ki). 

pare lat temu na fali nostalgii kupilem za grosze TR 1-3 na PC i odbilem sie od nich bolesnie.

Dla mnie to gry ktore trafiaja do szulfady z napisem - wole je pamietac tak jak je zapamietalem te nascie lub wiecej lat temu i nie psuc tych wspomnien wracajac do nich i bolesnie sie od nich odbijajac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




pare lat temu na fali nostalgii kupilem za grosze TR 1-3 na PC i odbilem sie od nich bolesnie.
Dla mnie to gry ktore trafiaja do szulfady z napisem - wole je pamietac tak jak je zapamietalem te nascie lub wiecej lat temu i nie psuc tych wspomnien wracajac do nich i bolesnie sie od nich odbijajac.


A mi właśnie te stare dają frajdę do dziś.
Jakiś czas temu postanowiłem przejść części 1-5 na Vicie i były to bardzo mile spędzone wieczory.
Uwielbiałem te gry w trakcie premiery i dziś odbieram je tak samo :)
Generalnie dla mnie gry się nie starzeją. Często gram w coś z Nesa czy Snesa bawiąc się świetnie.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was również z przechodzenia z lokacji do lokacji ( nie zawsze się to dzieje, ale dość często ) jest wczytywanie i ekran zamiera w miejscu na pare sekund? Gram na Xbox s. To wina konsoli czy gra jest tak „dopracowana” ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, adick007 napisał:

A mi właśnie te stare dają frajdę do dziś.

 

Pisales o tym. I rozumiem, wielu graczy lubi retro (i nie mam tu na mysli masy nowych gier sie na to silacych tylko klasyki). 

Ot roznimy sie tutaj opinia i tyle. 

To o czym tez zdaje sie pisales i co jest ok to ze nowe TR nie wychodza rok do roku, ze jest miedzy nimi przerwa. Dzieki temu staja sie one bezpiecza pozycja. 

Jesli nic nie zepsuja raz na 2 lata dostajemy dobra gre. 

milego grania

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29.04.2019 o 19:17, adick007 napisał:





A mi właśnie te stare dają frajdę do dziś.
Jakiś czas temu postanowiłem przejść części 1-5 na Vicie i były to bardzo mile spędzone wieczory.
Uwielbiałem te gry w trakcie premiery i dziś odbieram je tak samo 12_slight_smile.png
Generalnie dla mnie gry się nie starzeją. Często gram w coś z Nesa czy Snesa bawiąc się świetnie.

 

 

Też mam ;] nieśmiertelne to ...

5deff71d0a3162a6ba576aaf2abe509f.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez RaiD
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demo zrobiło dobre wrażenie, gameplay jakieś 2 godziny dobre tempo grafika bardzo, także jak tylko dali promocje na PSN to bez wahania za 87 wziąłem. Scenariusz jest kontynuacją tylko problemem było że kompletnie nie pamiętam fabuły poprzednich częśći (jedynke skończyłem - dwójkę nie) ale ok jakaś trójca, Lara zawsze prowadzi  prywatną wojenkę bo zabili jej matkę ojca czy psa, no i  zawsze krok za bandytami za jakimś artefaktem, wszystkie świątynie grobowce po jej wizycie jebudu ... także tutaj jest bez zmian ale przez region ameryki południowej, przez prolog z tsunami gdzie giną cywile, przez legendy majów mi ta część bardziej przypasowała. Plus za walkę z jaguarem - dawno nie biłem się z bossem który by nie miał super mocy. Jest kilka nowych mechanik które trochę zmieniają gameplay linka z hakiem, mazanie błotem, Lara jest bardziej brutalna, także wydaje mi się że to jest najlepsza część z tej trylogii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
demo zrobiło dobre wrażenie, gameplay jakieś 2 godziny dobre tempo grafika bardzo, także jak tylko dali promocje na PSN to bez wahania za 87 wziąłem. Scenariusz jest kontynuacją tylko problemem było że kompletnie nie pamiętam fabuły poprzednich częśći (jedynke skończyłem - dwójkę nie) ale ok jakaś trójca, Lara zawsze prowadzi  prywatną wojenkę bo zabili jej matkę ojca czy psa, no i  zawsze krok za bandytami za jakimś artefaktem, wszystkie świątynie grobowce po jej wizycie jebudu ... także tutaj jest bez zmian ale przez region ameryki południowej, przez prolog z tsunami gdzie giną cywile, przez legendy majów mi ta część bardziej przypasowała. Plus za walkę z jaguarem - dawno nie biłem się z bossem który by nie miał super mocy. Jest kilka nowych mechanik które trochę zmieniają gameplay linka z hakiem, mazanie błotem, Lara jest bardziej brutalna, także wydaje mi się że to jest najlepsza część z tej trylogii. 
Panie promocja to była w Lidlu pudełko za 69 zł . Ograłem i sprzedałem za więcej .
Co do samej gry, jak to ostatnie części. Gra dobra bez rewolucji. Miejscówki fajne. Ogólnie można powiedzieć że przyzwoita gierka

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szuldi82 napisał:

Panie promocja to była w Lidlu pudełko za 69 zł emoji3.png. Ograłem i sprzedałem za więcej emoji3.png.
Co do samej gry, jak to ostatnie części. Gra dobra bez rewolucji. Miejscówki fajne. Ogólnie można powiedzieć że przyzwoita gierka

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Panie nie mieszkam w polsce, ale miło że takie promocje macie ;) ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie nie mieszkam w polsce, ale miło że takie promocje macie  ... 
A to przepraszam, wiesz taka promocja to raz na sto lat, w dodatku dostać to jak w totolotka, rzuca dwie sztuki na sklep i po zawodach

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2019 o 14:17, szuldi82 napisał:

A to przepraszam, wiesz taka promocja to raz na sto lat, w dodatku dostać to jak w totolotka, rzuca dwie sztuki na sklep i po zawodach

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Wiesz zalezy raz promo lepsze w PL raz poza PL :D

Niemniej jesli pojawi sie jakas dobra promka to Shadow jest na mojej liscie zakupowej.

Poki co nie widzialem dobrej promki na PS4 (czegos w granicach 20eur), ale jak to mawiaja cierpliwosc - predzej czy pozniej gra trafi albo do humble bundle za 12$ lub spadnie w cenie na konsole.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ostatnio grać w SOTR i jestem tak na oko w połowie kampanii - ależ mi się podoba w tej grze, że (przynajmniej do momentu w którym jestem) eksplorując jakąś ruinę po prostu się to robi. Poskacze, rozwiąże zagadkę, popatrzy na widoczki i koniec - nie ma obowiązkowego następstwa w postaci pokonania kilku hord przeciwników. Tego zawsze mi brakowało w Uncharted, takiego klimatu odkrywania czegoś nieznanego. Bo co z tego, że Nate genialnie rozwiązał prastarą tajemnicę, jak po chwili okazuje się, że 50 oprychów w sumie było tuż za ścianą. Cieszę się, że deweloperzy nie poszli tą drogą i zrobili grę z mniejszą ilością strzelania, a bardziej oddającą ducha odkrywcy. Cieszę się tym bardziej, że strzelanie w tej grze zbyt satysfakcjonujące nie jest ;)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co graja na blaszakach i przenosnych PC.

 

@kill- przepraszam nie pamietam, czy Ty juz miales okazje ukonczyc Lary Cień? Jesli tak to olej, jesli nie to jakby Ciebie news o ktorym pisze ponizej ominal to uwazam ze moze pojawic sie dobry deal.

 

@DigitalMan_PL, @pablos_83- pewnie juz wiecie ze strony z okazjami ze w Humble Choice moze pojawic sie Shadow of the TR - przyznam 15$ za 3 gry (a cos z listy zawsze mozna wybrac) to swietna opcja szczegolnie ze ma to byc Definitive Edyszyn czyli wszystkie dodatki wliczone. Dodatkowy plus dla posiadaczy lapkow - w zeszlym roku usneli z tego tytulu denuvo (zawsze to pare klatek wiecej).

Niby tylko przeciek ale mam wrazenie ze IGN/Humble robi to celowo (obecny monthly tez wyciekl a ja stary dziad mam juz 60h w My Time at Portia).

 

Jesli sie potwierdzi biere!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×