Skocz do zawartości
pablos_83

Shadow of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

O matko polecam z całego serca.

Można by pisać referaty i eseje że to nie ten Tomb, albo że płytki... Ehhh...

Jeżeli ewidentnie pasuje Tobie ton obrany od rebootu serii to i to podejdzie :) fabularnie miałkie jak każdy inny, ale i tak gra się świetnie.

Z mojej strony e względu że lata razem tu tkwimy mogę polecić Star Wars Fallen Order... O matko miód...@SephiroT potwierdzi bo zrobił grę na 100, każdego dnia się dzwiieze to EA, toś musiał srogo spier... ze wypuścili świetną grę bez miktoplatnosci.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

O matko polecam z całego serca.

Aaa to juz ograles, no coz :)

No wiec kierunek mi pasowal ze zmiennym szczesciem, ale jak pisalem duzo wczesniej nie mam problemu z gra ktora po prostu bedzie dobra. Nie mam wygorowanych oczekiwan.

TR 2013 - no moglo byc lepiej.

Rise of tTR - no bylo lepiej

Shadow of tTR - no to sie juz niedlugo przekonam.

 

bedzie tak:

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w koncu zaczalem przygode z Cieniem Lary....

walka w ukryciu na plus

sekcje plaformowe, zagadkowe z poczatku na plus

walka otwarta no jakos nie powala, tak jak nie powalala wczesniej

widoczki ladne

Zapowiada sie dobra przygoda i niczego wiecej sie nie spodziewam.

Zobacze tez jak wypadna dodatki z Definitive Edition.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra moje pierwsze wrazenia save pokazuje 34% ukonczenia.

Gra ma swoje bolaczki, nie bede tego ukrywal:

  1. Lara potrafi czasami skakac jak na gumce, czasami animacje powoduja ze wyglada to mocno nienaturalnie.
  2. Szkoda troche ze stuktura poziomow z Rise nie zostala utrzymana a mamy je raczej mocno oddzielone, jest to mniej organiczne a bardziej growe bo duzo latwiej korzystac z szybkiej podrozy. Gdyby poziomy byly bardziej otwarte i mialy pare sciezek do tego samego miejsca docelowego mozna by z przyjemnoscia (nieco zmiejszona przez punkt 1) biegac po mapie.
  3. z racji ze Lara jest juz dobrze rozwinieta na starcie idea zbieractwa jest chyba po to by zachecic do zwiedzania, ale smiem domniemac ze mozna to pominac szkoda ze lepiej tego nie zrobiono. To samo jesli chodzi o drzewko umiejetnosci jest chyba bo bylo w szablonie.

 

Ale czy te minusy jakos drastycznie wplywaja na moja ocene gry? Nie!

To co mi sie podoba to:

  • nieco mniej walki (w stosunku do poprzedniczek)
  • dzialanie po cichu, metodycznie i smiertelnie
  • dobrze zrealizowane elementy zagadkowo platformowe
  • fajne grobowce (zrobilem pare)
  • graficznie jest troche nierowno ale dalej bardzo ladnie (nierownosc to cut scenki vs gra)

Na chwile obecna powiem ze jest dobrze z plusem. Czuje sie bardziej jak Lara co po Grobowcach hasa nizli jak killing machine. Po wbiciu do miasta postanowilem nieco poczyscic mape i mam z tego fun.

 

EDIT: dodam jeszcze po stronie plusow:

  • podczas wspinaczki, bujania na linie, czuc ze Lara zmaga sie z zadaniem jest to fajne oddane, zastnawialem sie co powoduje ze bardziej czuje sie jak Lara i wydaje mi sie ze to zasluga bardzo fajnie zrobionych wybracji w padzie (gram na padzie od XO - i przyznam ze obawiam sie ze grajac na klawiaturze mialbym nieco odczucia).

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec dobrze Definitive Edition ukonczona na 91%.

To czas na koncowa ocene. W mojej opinii jest dobrze z plusem. Ni mniej ni wiecej dostalem to czego sie spodziewalem (7+/10).

 

Zwiedzanie, grobowce, platformowanie to najmocniejsze strony tej produkcji. Przez to ze wracalem do poprzednich lokacji zeby zrobic grobowce, krytpty i misje poboczne to niestety fabularnie gra mi sie nieco rozwodnila. 

 

Fabulula TRy nigdy moim zdaniem nie staly. Jest jakas, znow ratujemy swiat walczac z Trojca od jakies tlo dla wydarzen. To co mi sie podobalo to znajdzki wpasowujace sie w historie i dodajace do niej jakiegos rysu historycznego (mimo iz w wiekszosci fikcyjnego).

 

Walka - z ukrycia calkiem mila mozna poczuc sie jak bad ass Lara. Ta z uzyciem pukawek taka se w mojej ocenie. Ale ze nie bylo jej za duzo to luzik. 
Fakt ze mogli dodac pare wiecej oskryptowanych elementow akcji. Choc po tym z otwarcia z tsunami pozostale jakos nie robily az takiego wrazenia. 

 

Wszystko co z szablonu - czyli crafting i rozwoj postaci trochu na sile moim zdaniem ale przynajmniej nie przeszkal. 

 

Na NG+ chce przeleciec przez gre raz jeszcze ale tylko fabule (no i tym razem z innym voice over). 

Drugie przejscie nic nie zmieni w pierwotnej ocenie, ale juz udalo mi sie wydobyc glitche. Jeden z nich to pierwsze spotkanie z duzym kotem. Ubilem malpy ktore byly na galezi, ustawilem sie a kicia nie atakowala, wywalilem z w pelni ulepszonego, pelni naciagnietego luku 10 strzal w bestie a ta dalej stala, po prostu skrypt sie nie odpalil. Musialem dopiero zblizyc sie do kotka zeby skrypt sie odpalil, w polowie walki znow kotek sie  przywiesil w tym samym momencie i stal i przyjmowal straly w leb i nie padal. 

 

Podsumowujac nowozytna trylogie:

  • TR 2013 - dobry moze z malym minusem
  • Rise of the TR - dobry 
  • Shadow of the TR - dobry z plusem

Ogolnie Rise i Shadow sa blisko siebie, w TR 2013 bylo wiecej walki, dysonans ludo narracyjny na nieco zbyt duzym jak dla mnie poziomie, no i zagadki jakies takie malo ich i proste. Chce ponownie przejsc TR 2013 zeby sprawdzic jak przetrwal probe czasu. 

 

Dla tych co jeszcze nie grali jesli sa tacy - nie nastawiajcie sie na niewiadomo co. Shadow to po prostu dobra gra. Czapki wam z glowy nie zerwie, z butow z pewnoscia nie wyrwie, ale gra sie w to dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×