Skocz do zawartości
DigitalMan_PL

SteamWorld Heist: Ultimate Edition

Rekomendowane odpowiedzi

SteamWorld Heist: Ultimate Edition

 

steamworld-heist-ultimate-edition-ninten

 

Strategia turowa, steampunk, 2D... Hmmmm.... Siadasz na kiblu i przepadasz, no i jeszcze tylko jedna tura?

 

 

SteamWorld Heist to kolejna produkcja niezależnego szwedzkiego studia Image & Form, osadzona w wykreowanym przez nie uniwersum SteamWorld, łączącym nurt steampunk z elementami westernu. Po zręcznościowym SteamWorld Dig oraz wydanym jedynie na Nintendo DS SteamWorld Tower Defense mamy do czynienia z nietypową, dwuwymiarową strategią turową.

 

Fabuła

Akcja gry toczy się jakiś czas po wydarzeniach ukazanych w SteamWorld Dig. Potężny kataklizm wstrząsnął planetą i zmusił resztki populacji do ucieczki w kosmos na pokładzie napędzanych parą statków kosmicznych. W świecie, w którym „robot robotowi wilkiem”, a woda staje się jednym z najrzadszych i najbardziej pożądanych surowców, jedyną możliwością przetrwania jest napadanie wrogich baz i statków celem złupienia zgromadzonych tam dóbr. W grze obejmujemy kontrolę nad drużyną robotów-piratów, która w ten właśnie sposób próbuje radzić sobie w postapokaliptycznej rzeczywistości.

 

Mechanika

Kontrolowana przez nas drużyna stanowi zbieraninę antybohaterów, zwerbowanych za odpowiednią opłatą w kosmicznych spelunach. Podwładni używają rozmaitych broni i umiejętności specjalnych, a zwycięstwo w kolejnych potyczkach wymaga umiejętnego łączenia różnorodnych taktyk. Rozgrywka toczy się w systemie turowym, zaś poczynania poszczególnych postaci ograniczone są liczbą punktów ruchu. W jednej turze możemy wykonać tylko dwa ruchy lub oddać strzał po jednorazowym przemieszczeniu się – istnieją także specjalne narzędzia, których użycie nie jest karane utratą punktów ruchu. Dodatkowe urozmaicenie rozgrywki stanowią rozmaite gadżety (granaty, wyrzutnie rakiet, pistolety obezwładniające) oraz umiejętności specjalne (np. chwilowa nieśmiertelność, używanie pocisków przebijających). Po zakończonym pojedynku zbieramy zdobyte łupy i wracamy na statek, żeby dokonać kolejnego abordażu lub udać się do baru po nowe środki zagłady.

 

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna SteamWorld Heist na platformie Nintendo Switch utrzymana jest w podobnej, kolorowej stylistyce co poprzedniczka, choć ze względu na nieco inne miejsce akcji, tym razem przeważają scenerie science-fiction oraz korytarze i wnętrza statków kosmicznych. Jak na strategię turową, akcja została przedstawiona w dość nietypowy sposób. Obserwujemy ją bowiem z boku w perspektywie przypominającej klasyczne side-scrollowe platformówki.

 

Źródło: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=36615

 

 

 

Pisząc tego posta obczaiłem kilka krótkich / szybkich recek wideo na YT, kur..... ależ to wygląda miodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jebitnie, co ja bym dał za coś takiego w westernowych klimatach.

 

Jak ktoś ograł to niech coś skrobnie, bo znowu przez tego farfocla wydam kasę na grę :awesome:

Edytowane przez Strife
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka całkiem w porzo - losowo generowane poziomy, walki w turach i kowbojski klimat są ok, jednak po jakimś czasie odłożyłem i już nie wróciłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gierka całkiem w porzo - losowo generowane poziomy, walki w turach i kowbojski klimat są ok, jednak po jakimś czasie odłożyłem i już nie wróciłem
Dobra czyli jednak Dig2... (podobno w każdym aspekcie lepsza od 1)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, gra zawiera jeszcze dodatek The Oustider i w sumie starczy na ok 15-20h

Edytowane przez beardo0
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, beardo0 napisał:

Warto, gra zawiera jeszcze dodatek The Oustider i w sumie starczy na ok 15-20h

Kupione. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×