Skocz do zawartości
Karaluch69

Divinity Original Sin 2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak i jeszcze raz tak! Już w sierpniu jeden z najlepszych RPGów w historii zadebiutuje na PS4.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle milionów gier wychodzi teraz, że w końcu nie udało mi się zagrać w pierwszą część. Kocham takie gry, bo w zasadzie na nich wyrosłem. Baldury, icewind Dale i przede wszystkim niedościgniony torment (ten nowy w sumie też jest spoko, ale to nie to samo :/).

Druga część to bezpośrednia kontynuacja? Jeśli nie to można by w ramach pokuty przytulić na premierę a jedynkę ograć przy okazji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem raptem jakieś 4h z córką w coop w pierwszą część. Zadziwiła mnie swoboda w podejściu do questów i opcje taktyczne w walkach. Niestety gra jest na końcu listy gier do ogrania a wielka szkoda bo to świetna produkcja. Druga część to podobno absolutny kiler w swoim gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, xavris napisał:

Druga część to bezpośrednia kontynuacja? Jeśli nie to można by w ramach pokuty przytulić na premierę a jedynkę ograć przy okazji :)

 

Nie chce mi się za bardzo tłumaczyć, ale nazwałbym to pośrednią kontynuacją.

 

In Divinity: Original Sin, you played as Source Hunters on a quest to rid Rivellon of a forbidden magic known as Source. Now, the tables have turned. You are Sourcerers - dangerously powerful individuals whose abilities attract Voidwoken - monstrous creatures from the Void.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jedynce bawiłem się genialnie ! :) Nie mogę się doczekać tej produkcji.

W 1 były napisy, a czy w 2 też będą? jakiekolwiek informacje - ja doszukać się nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, BartexXx20 napisał:

Przy jedynce bawiłem się genialnie ! :) Nie mogę się doczekać tej produkcji.

W 1 były napisy, a czy w 2 też będą? jakiekolwiek informacje - ja doszukać się nie mogę.

Druga część na PC nie ma wersji polskiej. Podobno powstaje fanowskie tłumaczenie, ale w takim razie wersji PL na PS4 raczej się nie spodziewajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W newsach pojawiło się, że jednak powstaje oficjalne spolszczenie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 sierpnia premiera na konsole. Wygląda na to, że nie wypada nie wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff dobra wiadomość - jedynka ograna na PC więc po dwójkę tym bardziej sięgnę. Trailer zdecydowanie zachęca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre promo przed premierą drugiej części, pierwsza część na storze za 45 zł dla plusowiczów :)

Waham się bardzo, bo chętnie bym ograł, ale mam w co grać i czuję, że to się pojawi w plusie niedługo... Zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, manoszek napisał:

Na premierę będzie wersja PL?

Tak, kinowa.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miało nie być, ale na szczęście poszli po rozum do głowy i wydadzą od razu wersję pl :) Jak nie grałeś w jedynkę to za taką cenę grzech nie brać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na PC i byłem lekko załamany, bo IMO w porównaniu do jedynki gra jest biedna. Okej - pod kątem rozbudowania fabularnego, zadań i questów twórcy wskoczyli na jeszcze wyższy poziom, ale mechanika została tak bardzo upośledzona i zmieniona na gorsze względem jedynki, że zwyczajnie odechciało mi się grać. Wolę przejść pierwszą część po raz kolejny.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka nabyta drogą kupna, specjalnie po kartę do empiku jechałem :p jeszcze nie odpalone, ale może jutro się uda

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowali czy dotyczy tylko wersji cyfrowej, ale pewnie tak. Niemniej, kto ma preorder już może ograć pierwszy akt.

 

https://blog.eu.playstation.com/2018/08/09/pre-order-critically-acclaimed-rpg-divinity-original-sin-2-on-ps4-today-play-its-first-act-next-week/#sf195215286

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy da się grać na 1 konsoli we 4? Ewentualnie połączyć online 2 konsole i na każdej 2 osoby grają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Gra jest jak dla mnie genialna ! Sztosiwo jakich mało w tym gatunku gier :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę przeszedłem, czas napisać kilka  słów :)

Grałem w trybie klasycznym - dla mnie wystarczający i nie mam tutaj na myśli, że jest łatwy, bo do niektórych walk podchodziłem po kilka razy (takie bęcki leciały w moją stronę).

Sterowanie nie najgorsze, czasami miałem problem z kamerą (widok był zbyt blisko nawet po maksymalnym oddaleniu) oraz jest mały problem z sortowaniem w ekwipunku.

 

Gameplay - genialny 10/10 dla mnie.  Wiele zadań według mnie bardzo ciekawych. Dobrze mieć różnorodną drużynę, bo kombinacji naprawdę sporo. Przejście głównego wątku wraz z większością zadań zajął mi około 80h gdzie cały czas chciałem więcej ! Bardzo lubię walki turowe gdzie trzeba pomyśleć i w tej grze się odnalazłem. Jestem ciekaw jak bardzo podkręcone jest AI w trybie taktycznym, ponieważ co mnie czasami AI załatwiło to głowa mała :D

 

Wiele rzeczy do pominięcia i nie nie są to jakieś znajdźki - fabuła, historia i tak dalej, która jest moim zdaniem bardzo miodna w tej grze.  Nie przeklikałem żadnego dialogu w tej grze co już coś mówi o poprowadzeniu historii.

 

Grę oceniam bardzo wysoko - jeśli ktoś przeszedł pierwszą część to w drugą też musi zagrać.

Polecam !

 

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się ukończyć to sztosiwo. Podpisuję się ręcyma i nogyma pod tym co napisał Sosu. Gameplay i fabuła 10/10. Ja przeszedłem w równe 100h. Brać i grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×