Skocz do zawartości
Strife

Pokémon Sword & Shield

Rekomendowane odpowiedzi

Po cholerę oni wydaja te remake'i to ja nie wiem... Zamiast się skupić w pełni na nowej odsłonie, marnują czas na to coś :/ A jak się jeszcze okaże, że nowe Poki będą jakoś powiązane z GO!, lub też trza będzie latać z konsolą po mieście, to mnie chyba coś trafi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są powiązane, ale podobno GO! nie jest wymagane, żeby ukończyć grę. W ogóle to trochę przysnęli - jakby to wyszło w 2016 r. przy jednoczesnym starcie GO! to pływaliby w złocie jak Sknerus.
Mnie te rozwiązania z Go! odstraszyły na dobre. Poczekam na pełnoprawny tytuł. Nie tak to sobie wyobrażałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, The_Siemek napisał:

Są powiązane, ale podobno GO! nie jest wymagane, żeby ukończyć grę. W ogóle to trochę przysnęli - jakby to wyszło w 2016 r. przy jednoczesnym starcie GO! to pływaliby w złocie jak Sknerus.
Mnie te rozwiązania z Go! odstraszyły na dobre. Poczekam na pełnoprawny tytuł. Nie tak to sobie wyobrażałem.

Że remake'i są powiązane z Go! to wiem. Ale mi chodzi o nowe, pełnoprawne Poki. Mam naprawdę nadzieję, że przez sukces Go! nie udziwnią ich jakoś na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z powodów tego, że tak mi schodzi z zakupem switcha jest właśnie brak prawilnych pokemonów. Już nawet nei wiem jakie są teraz, ale chodzi mi o te wspóczesne wersje red/blue (te rpgowe). Kiedyś czytałem, że te ostatnie częśći miały niby być na switcha, ale chyba w końcu ich nie wydali.

Wiadomo coś, czy kiedyś będą czy tylko jakieś takie popierdółki mają w planach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no uchowaj Boże! Niech nawet nikt takich pomysł do Nintendo nie podrzuca.
Czekam na dobre Poki na Switcha. Chociaż jak patrzyłem na te ostatnie części to wysiadam... jacyś bogowie, milion stworów - jeden podobny do lampy a drugi do buta. Dlatego tak czekałem na remake klasyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy w żadne poki nie grałem, ale czas najwyższy, bo naprawdę sporo osób wychwala te tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, postawili na elementy ruchowe.

Ale z drugiej strony z córą fajne można się pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Nóżka napisał:

Ja czekam na wersję Pikachu, ale jeszcze nie ma... :whyyy:

 

Jest jest, już jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pograł? Jak wrażenia i jak mocno jest to "pokemonowo-gołowe" a ile zostało trzonu sprzed lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Pikachu pojawiła się wczoraj ok. 23:00 i około godzinki pograłem. :D 

Gra to takie mocno odpicowane Pokemon Yellow (nawet znajdźki są w tych samych miejscach).

 

Największą różnicą są spotkania z dzikimi pokemonami, bo w ogóle z nimi nie walczymy tylko od razu przechodzimy do łapania (bardzo podobnie jak w mobilnym GO). Nasze pokemony dostają exp za każdego nowo złapanego stworka, a zebrane doświadczenie może być więszke lub mniejsze, zależnie od kilku zmiennych.

Walczymy tylko z trenerami (z tego co czytałem to z każdym trenerem można walczyć więcej niż raz, po prostu musi upłynąć ileś minut).

 

Dodatkowo, łapiąc pokemony (chyba) tego samego gatunku nabijamy sobie niejaki mnożnik combo. Z tego co ludzie piszą, to nabijanie wyższego combo sprawia że w danej lokacji zaczynają się pojawiać rzadsze poki (Bulbasaur, Charmander, Squirtle itp.) a dodatkowo wersje "shiny".

Ogólnie gra wymusza na nas łapanie setek poków tego samego typu. Po wczoraj mam już w kolekcji kilkanaście Oddish'ów, Pidgey'ów itp.

Nie wiem jeszcze jakie będzie ich zastosowanie, czy podobnie jak w mobilnym GO, bedziemy sobie te duplikaty zamieniać na cukierki czy co. Czas pokaże...

 

Na chwilę obecną grało mi się zacnie, a zmiany w ogóle mi nie przeszkadzają. Przypomniałem sobie za to czasy kiedy jako gówniak siedziałem godzinami zgarbiony nad poczciwym GameBoyem i zagrywałem się w oryginalne poksy, a innym razem na wideło oglądałem zemstę Mewtwo.

 

"Najlepszym być, naprawdę chcę..."

 

images?q=tbn:ANd9GcSpkusVRyw9UGvDhgKT8Cw

 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w którejś recenzji (IGN? nie pamiętam w sumie) mówili, że gra jest dość prosta. Niby może to wynikać ze zmniejszenia poziomu trudności, z drugiej moze być efektem tego, że człowiek jest starszy i w zasadzie powinien być mądrzejszy :) Jeżeli da się levelować na trenerach to spoko, ale dostawanie expa i łapanie miliardów dzikich poksów jak w GO jakoś mi się trochę kłóci z ideą tej gry, gdzie dość istotne było sprać najpierw jakiegoś dziada tak, żeby dał się złapać. Do tego średnio mi się widziało to, jak recenzent pokazywał, jak czochra swojego pikaczu :/ Mniej czochrania pikaczu w okularach i czapce, więcej walki z dzikimi pokemonami :P

Absolutnie nie twierdzę, że ta gra jest zła czy też gorsza od yellow, ale w sumie stare yellow i blue/red/green przeszedłem tyle razy, że pewnie w te poksy nie pójdę.

Pomijam oczywiście, że najpierw muszę kupić switcha XD

 

Jakby wydali te ostatnie sun/moon to bym przytulił bez namysłu w te pędy. Mimo, że ponoć są gorsze od tych jedynch wcześniejszych (już nawet nie wiem których) no to zawsze coś zupełnie nowego niż wypucowane yellow.

Tym niemniej poksy zawsze na propsie, bo wbrew pozorom to jest całkiem dobry rpg :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie już gdzie można stacjonarnie dostać? 
Jaram się :D  Kto z was wciąga wersje z Pokeballem, a kto zwyklaka ?:D 

EDIT//
Są problemy z Dostaniem gry trochę, co mnie szokuję, bo dawno nie spotkałem sytuacji, szczególnie w naszym kraju, żeby coś na nintendo dostać, Media Markty wycofaly gre ze sklepów internetowych, ponoć dystrybutor sknocił i nie dostarczył odpowiedniej ilości, wiecie coś może na ten temat?

Edytowane przez Fuviks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2018 o 17:06, Fuviks napisał:

Wiecie już gdzie można stacjonarnie dostać? 
Jaram się :D  Kto z was wciąga wersje z Pokeballem, a kto zwyklaka ?:D 

EDIT//
Są problemy z Dostaniem gry trochę, co mnie szokuję, bo dawno nie spotkałem sytuacji, szczególnie w naszym kraju, żeby coś na nintendo dostać, Media Markty wycofaly gre ze sklepów internetowych, ponoć dystrybutor sknocił i nie dostarczył odpowiedniej ilości, wiecie coś może na ten temat?

 

Komputronik jak zwykle dał dupy i na premierę nie dostarczyli, ale zamówiłem dosyć wcześnie pre ordera i cena była ok więc wyrwałem za 319zł.

 

Dziś zrobiłem dym przez tel , bo status zamówienia ciągle był nowe i po wqrwie w magiczny sposób od razu grę dostarczyli do sklepu.

 

 

 

Myślałem że ta kulka będzie większa, ale jest bardzo solidna i wydaje fajny dźwięk jak się ładuje, może uda mi się dziś zagrać, bo dzieciaki zabrały wszystko i chuja więcej widziałem, a będzie to moje pierwsze smyranko z żółtą myszą, bo z pokemonami to nie miałem nigdy do czynienia.

Edytowane przez Strife
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym styknięciu z żółtym poke szczurem jestem trochę zdezorientowany:megusta:.

 

Infantylne do bólu, qrwa gorzej ( a może lepiej) chyba jeszcze na pstryku nic nie było tak infantylnego. Dzieciaki są zachwycone granie we dwójkę na jednej konsoli to jednak cholernie duży plus. 

 

Na początku się przyglądałem i zachodziłem w głowę:FailFish: qrwa wyjebałem 3 stówy na taki szajs, ale to dla dzieci :Coolface:.

Nigdy nie miałem do czynienia z poksami oprócz bajki która kiedyś szła, ale to oglądałem marginalnie więc jestem świeżakiem i miałem mieszane uczucia co do universum, do momentu aż zagrałem sobie pierwszy raz z córką:pogchamp_by_twitchkreygasm-d81hs8a:.  Ten tytuł jest genialny na odstresowanko, dawno mnie żadna tak gra nie bawiła w coopie, długo nie pograłem, bo zaczęli się tłuc kto teraz, więc musiałem spasować:whyyy:

Granie tą kulką jest świetne, chyba najprzyjemniejszy dodatkowy kontroler jaki miałem w łapie. 

 

Gra mnie zaskoczyła i to na plus, niby infantylne proste jak budowa cepa, a jednak wciąga i gra się w to naprawdę przyjemnie. Ogromną różnicę robi kulka te małe żółte fiutki z N wiedzą co robią.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, jestem totalnym noobem jeśli chodzi o Nintendo i Pokemony. Czy w Let's Go Poksy które są Large i Tiny mają w jakiś sposób lepsze statystyki od swoich normalnych odpowiedników? Wiem że ich złapanie daje więcej expa ale czy przekłada się też coś na statystyki czy tylko wygląd jest inny (większe/mniejsze)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie podczepiam się do pytania, bo też jestem świeżakiem w serii.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry jeszcze nie mam, ale jeśli zostały te mechaniki z Pokemon Go (a zakładam, że tak, bo w końcu to jest pomysł z Go) to nie ma to wpływu na statystyki. Pewnie nawet postać nie ma różnej wielkości na ekranie.
Pokemony shiny powinny mieć lepsze statystyki - tak było w poprzednich częściach.

Edytowane przez The_Siemek
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś poksy pękły.

 

Czas na krótkie podsumowanko.

 

Przejście mi zajęło 25h, jako że to moja pierwsza gra w tym universum to zero sentymentu mam do serii.

 

Gra jest banalnie prosta, nie wiem w jaki sposób jest powiązana z tą z telefonów, bo z tamtą nie miałem do czynienia, ale ostatni boss padł jednym pokemonem.

 

Pokemony fajnie się łapie rzucając joyem w tv lub pokeballem, w handheldzie rzucamy A i ruszamy konsolą niby prosta rzecz a urozmaica, ale te wszystkie rzeczy są wporząsiu tylko przez pierwsze godziny potem, by mogło być używanie samych przycisków, bo zwyczajnie to nuży jak jest się starym koniem. 

 

Gra jest infantylna do bólu, ale to raczej było wiadome od samego początku, grafika jest miła dla oka, ale żadnych ochów czy achów nie ma.

 

Muzyki jakoś w ogóle nie pamiętam, coś tam brzdęka.

 

Kończąc, dla mnie gra na mocną 6, bo fanem poksów nie jestem, ale dla fana można spokojnie dorzucić 2 oczka jeżeli używa się pokeballa, bo te małe gówienko naprawdę robi robotę przy tym tytule jak ktoś ma wczuwę jak gra.

 

Moje dzieciaki są grą zachwycone, małemu tylko bardziej Zelda podeszła od żółtego szczura, a coop robi robotę, bo gra sprawia wtedy dużo więcej frajdy.

 

Jak ktoś ogrywał kiedyś poksy, te może brać, bo na pewno się nie zawiedzie, dla ludzi nie obeznanych z tematem, będzie to zwykły tytuł do przejścia i zapomnienia. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno od dzisiaj demo w eszopie dostępne. Gardzę, ale sprawdzę :P

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem autentycznie 10 minut w demo i się cieszę, że nie kupiłem. Brak walk z dzikimi Pokami to jednak błąd. 

Ładnie wygląda, fajnie i kolorowo, ale to ewidetnie dla nowego pokolenia fanów. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiem żeby nie odpalać :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×