Jump to content
Strife

Pokémon Sword & Shield

Recommended Posts

Miałem nie brać jak przyjdzie bez steelbooki, ale jestem miękka faja :/ będzie grane

@The_Siemekwiesz że jak nie kupisz to Co będą cisnąć że masz pikaczu a nie grasz przez całe życie :p wiec dla spokoju kup :p

1 godzinę temu, Strife napisał:

Poksy ekskluzywne dla każdej z wersji

Długo się zastanawiałem które wybrać, ale finalnie zdecydował tylko okładkowy poks. Uznałem że w czasach internetu nie będzie problemu z wymianami. Tym niemniej uważam takie dzielenie wersji za debilizm.

Edited by xavris
  • Like 1
  • Haha 1

Nie wiem jak to funkcjonowało we wcześniejszych , ale chyba w każdej tak było, bo zawsze są dwie wersję.

Jestem cholernie pozytywnie zaskoczony tym że media markt znowu nie dał dupy z edycja specjalną, jedyny minus że na poniedziałek, ale i tak luz:ohstop:

• Like 1

Średnia ocena użytkowników na metacritic 3,5. No grubo. Ja mam na razie niecałe 2h, więc nie bardzo mogę coś powiedzieć.

Jak dla mnie spoko. Bardzo ładne przede wszystkim. Niby kolorowe, ale nie jest to poziom rzygogenny. Trochę negatywnym zaskoczeniem był dla mnie całkowity brak kwestii mówionych.obstawiam, że to ukłon dla serii ale jednak w dzisiejszych czasach trochę słabo.

Wydaje mi się, że gra będzie ogólnie odbierana negatywnie przez fanów serii (przez te wszystkie zamieszania z brakiem poków, ruchów kto) oraz neutralnie lub pozytywnie przez takie osoby jak ja, które grały kiedyś dawno a teraz im się na starość zachcialo pokemonów na normalną konsole. W tej grze ta "kwestia podejścia" będzie chyba wyjątkowo mocno rzutowała na odbiór gry.

• Like 1

No mi po tych recenzjach i opiniach graczy michałek opadł już doszczętnie. Już wcześniej kiedy kolejne informacje o grze wychodziły na światło dzienne byłem dosyć negatywnie nastawiony, ale teraz to nie wiem czy w ogóle po nowe poksy sięgnę, bo nie chcę żeby kurła lenie z Game Freak dostały moje pieniądze. Może jeżeli za jakiś tam bliżej nieokreślony czas nie będę miał naprawdę w co grać (a się na to nie zanosi), ale na chwilę obecną to po skończeniu Death Stranding wolę kupić nowe Star Wars i piszę to jako osoba, która do serii ma ogromny sentyment bo jestem właśnie z pokolenia dzieciaków rocznika 89, które będąc w podstawówce oglądały codziennie bajkę, znały oryginalne 150 poków na pamięć według kolejności, a na Poksach Yellow/Red/Blue/Silver/Gold/Crystal zjadły zęby.

Mariany, Zeldy, Xenoblade, Monster Huntery potrafiły dostać grę godną obecnej generacji, gdzie naprawdę widać przeskok i adekwatną "ewolucję" względem części ze starszych konsol, ale Pokemony kurła nie, lepiej zrobić coś na pół gwizdka i połowę materiału gry skopiować z tytułów na konsole poprzedniej generacji, do tego część wyciąć usprawiedliwiając się, że danie fanom tego czego by chcieli, kosztowałoby ich zbyt wiele pracy. To wytłumaczenie jest tak głupie, że aż śmieszne.

Niestety nie ma na to szans, ale chciałbym żeby jakieś inne bardziej ambitne studio dostało żółtą mysz pod swoje skrzydła... Jak się gra w taką Zeldę czy Xeno 2 i widzi co można z pstryka wyciągnąć, to aż się smutno robi myśląc o nowych Pokach.

Edited by Nóżka
  • Like 1

Niby tak, ale niby nie. Bo widzisz, ja jak mówiłem grałem tylko w gry 1 i 2 generacji. Pierwsze 151 poksow w nocy o północy potrafiłem spisać na kartce gurwa po kolei z pokedexu (chciałbym kurna tak łatwo i dokładnie zapamiętywać rzeczy przydatne...). Ale dzisiaj ich już nie pamiętam i trochę mi przeszkadza brak skwirtla i bulwazałra, ale mam ydziesiątki innych poków do złapania. Gra jest ogólnie ładna a przez jakieś 6h nie rzuciły mi się w oczy żadne techniczne babole.

Absolutnie nie chce bronić gry i producenta. Jeżeli tyle osób uważa, że dali dupy to coś w tym musi być. Ale ja nie grając w gry z tej serii od bardzo bardzo dawna zwyczajnie dobrze się bawię i uważam, że pomijając braki poków na które lud narzeka to jest to dobra gra.

Nie namawiam do zakupu ani nic takiego, uważam tylko, że trzeba przeanalizować na ile minus większości jest minusem dla nas samych 

• Like 2

Dobra, zaczynają się pojawiać problemy, konkretnie 2.

Z mojej perspektywy zarzut o małej ilości pokemonów jest absurdalny. W ciągu pierwszych kilku (3-4) godzin można mieć kilkanaście różnych pokemonów, ja po jakiś nie wiem... 11-12 h mam ich kilkadziesiąt. System w zasadzie losowych wymian oraz ilość wolno biegających poków sprawia, że bardzo szybko mamy do wyboru gazylion stworów i nie mamy pojęcia, którymi grać. Dla mnie to jest spory problem, bo mam niepohamowaną chęć maxowania i optymalizacji. Z takim inwentarzem to jest gurwa zadanie na pół życia. I tak, klątwa dobrobytu to jest problem.

Druga sprawa to to, że ta optymalizacja jest kompletnie niepotrzebna bo gra jest absurdalnie łatwa. Nie żebym oczekiwał wielkiego wyzwania od gry o kolorowych stworkach dla dzieci (no nie oszukujmy się...), ale mimo wszystko... To jest jak z fire emblem, idzie się jak armia czerwona niezwyciężona. 

No i jeszcze jedna rzecz, więc w sumie trzecia sprawa ale bezpośrednio związana z absurdalną łatwością. Ułatwienia w samej grze w stosunku do ostatnich części w które grałem (przypominam, druga generacja) - wszystkie poki dostają po walce expa (te które nie walczyły mniej, ale i tak) a drugie to podpowiedzi przy zmianie poka przy jego atakach, jak mocno wejdzie w adwersarza... Gra już nawet nie stanowi wyzwania pod względem kombinowania kogo użyć, patrzy się tylko gdzie jest "super effective" i dobranoc. Do tego jeszcze w każdym praktycznie momencie można wymieniać poki przy sobie z pokami w boxie...

Zapamiętałem te gry jako może nie za trudne, ale wymagające troszkę kombinacji i optymalizacji. Ta część to jest gurwa samograj. Niesamowicie jestem rozczarowany.

Dalej uważam, że gra niesprawiedliwie dostaje po dupie (przez tyle czasu żadnego szarpnięcia nie miałem) a te problemy które z nią mam to jest kwestia podejścia a nie obiektywny problem.

Tym niemniej gra chyba po przejściu pójdzie sobie w długą. Xenoblades niezagrożone, pewnie dopiero X3 (o ile będzie) tą sytuację zmieni.

• Like 1

Jak się ktoś wymieni za astral chain albo jak je sprzedam to czemu nie :p

Ludzie narzekają na poksy że feee że  beeee, ale jak zwykle rozbiły bank i gwałcą sprzedażowo wszystkie tytuły włącznie z zielonym bratem czerwonego pedofila :duda:

Edited by Strife

Ale przecież to było wiadomo że tak będzie. Poza tym, jak pisałem, to jest dobra gra. Te problemy, które z nią mam to jest kwestia mojego podejścia, obstawiam że w poprzednich częściach (tych najnowszych) nie było inaczej, po prostu ja stetryczałem :p

Edited by xavris

10 godzin temu, xavris napisał:

Xenoblades niezagrożone, pewnie dopiero X3 (o ile będzie) tą sytuację zmieni.

Zastanawia mnie jedno, dlaczego jeszcze nie ograłeś Golden Torny? Skoro jesteś takim miłośnikiem dobrej fabuły to miękka faja z Ciebie że tego nie tknąłeś.

Co do poksów to nie stetryczałeś, tylko 90% tytułów nie stawia dziś żadnego wyzwania, bo banda lemingów by ich nie tknęła.

20 minut temu, Strife napisał:

Zastanawia mnie jedno, dlaczego jeszcze nie ograłeś Golden Torny? Skoro jesteś takim miłośnikiem dobrej fabuły to miękka faja z Ciebie że tego nie tknąłeś.

Z dwóch powodów, a jeden jest konsekwencją drugiego.

Wychodzi za dużo dobrych tytułów na obie konsole (ta prawdziwa i ta dla dzieci), żeby wszystko ogrywać. A też przy xeno spędziłem sporo czasu (nie tyle co Ty ale dużo) i nie chciałem brać kolejnego tytułu z serii od razu, żeby się nie znudzić formułą. Ogram na pewno, bo wiem że fajnie uzupełnia fabułę X2.

Co do poksow to zwyczajnie pierwsze odsłony zapamiętałem jako trudniejsze. I zastanawiam się ,czy takie były.

Edited by xavris

17 minut temu, xavris napisał:

Co do poksow to zwyczajnie pierwsze odsłony zapamiętałem jako trudniejsze. I zastanawiam się ,czy takie były.

Większość tytułów z lat 90 tych była trudniejsza, no ale nic na to niestety nie poradzimy.

Zaraz obadamy o co ten ból dupy mają psycho fani poksów i czy drugi mój tytuł z żółtą myszą naprawdę ssie:notsure:

Biorę się za Shield'a, bo praktycznie wszyscy jadą w Sword'a, a prawda jest taka że mały zaklepał Sword'a:notbad:

IMG_20191118_122610.jpg.38ec1a3e79280537dbe4d1e3ea1ab260.jpg

IMG_20191118_122619.jpg.95974cc14807b5d4a666fa59b6acb944.jpg

Jestem ciekawy czy będę miał w plecy za tą edycję czy do przodu:rydzy:

• Like 2