Skocz do zawartości
kutakabanero

Playstation 5 - Co wiemy? Czego oczekujemy?

Rekomendowane odpowiedzi

Devikity rozesłne, z pierwszych przecieków wynika, że jeśli chodzi o CPU, to PS5 ma jakoby bazować na 8-rdzeniowym AMD Zen, zaś grafika to AMD Navi. Jak będzie sie okaże. Tymczasem zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kamillo napisał:

Oby nie zapowiadali w tym roku, bo jeszcze za wcześnie.

 

Nie jestem specem od marketingu, ale wydaje mi sie to glupie. PS4 rzadzi na rynku konsol, ma mase dobrych tytulow i kupe ludzi grajacych. Tak wiec mysle ze najwczesniej przyszly rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank nie bedzie w tym roku, PS4 za dobrze sie sprzedaje. Obstawiam ze w sklepach pojawi sie na konowke 2019 lub w 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, CePeeN napisał:

 

Nie jestem specem od marketingu, ale wydaje mi sie to glupie. PS4 rzadzi na rynku konsol, ma mase dobrych tytulow i kupe ludzi grajacych. Tak wiec mysle ze najwczesniej przyszly rok.

 Wszystko chyba zależy od tego czy zamierzają podzielić graczy na serwerach online bo o wsparcie dla ps4 przez najbliższe lata bym sie raczej nie martwił. Ludzie z kupkami wstydu zostaną przy ps4 a fani klatek i grafiki przesiądą sie psim pędem. Osobiście nie zdziwie sie jak wyjdzie w październiku\listopadzie\grudniu tego roku

Edytowane przez kutakabanero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Październik/Listopad 2020
I oczywiście musi być wsteczna z PS4

Edytowane przez Kamillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa konsola to nie tylko więcej klatek i pikseli, to głównie (przynajmniej dla mnie) nowe tytuły, głównie exy. Jeżeli tytułem startowym byłoby bloodborne 2 to biorę na dzień dobry nawet i w tym roku :24_stuck_out_tongue: Żona zabije, ale jakoś się z tego wykuruję :24_stuck_out_tongue: Chyba nie ma innego tytułu, który by mnie skłonił do zakupu nowej konsoli od sony.

Ale jakoś mi się nie wydaje, żeby mieli w tym roku coś wypuszczać. Nie widzę za bardzo sensu w czymś takim. PS4 chyba im jeszcze nieźle schodzi i mogliby nie wyrobić z magazynowaniem tego wszystkiego, ale kto ich tam wie...

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kamillo napisał:

No chyba, że wypuszczą pod koniec roku mocniejszą wersje PS4Pro ;)

PS4ProPro? Na gierkach im miejsca na opakowaniu na adnotacje zabraknie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. wiadomo, że to nie jest żaden pewnik ale devkity ps4 byly wysylane do dev'ów na przelomie 2012/2013 i konsola wyszła w listopadzie. Devkity ps5 były rozesłane na początku 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wyjscie nowego GTA bedzie zwiastowalo nowa generacje konsol - dowala do pieca, na PRO bedzie 14fps i bedzie trzeba wypuszczac PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co teraz dyskutować, zobaczymy co pokażą na E3, jak będzie jakaś zajawka PS5 to i  tak myślę, że w sklepach wyląduje w 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie bardziej jak i czy w ogole bedzie wygladala wsteczna kompatybilnosc. Rowniez to samo sie odnosi do bezgeneracyjnosci xboxa. Pozyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CePeeN napisał:

Ciekawi mnie bardziej jak i czy w ogole bedzie wygladala wsteczna kompatybilnosc. Rowniez to samo sie odnosi do bezgeneracyjnosci xboxa. Pozyjemy zobaczymy.

Po co robić wsteczną kompatybilność jeśli można sprzedawać remastery w cenie nowej gry?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego co wiemy, ja wiem jedno, że na premierę żadnej konsoli nie kupię. 
Zrobiłem ten błąd z przesiadki z PS3 na PS4 i pierwsze półtora roku to była tragedia jeśli chodzi o gry, nie wspomnę już o tym, że po dziś nie ma tu tak dobrych tytułów jakie były na PS3 a większośc to remaster remastera etc.
Pomijam też aspekty kompatybilności sprzętowej (patrz cyrk z kierownicami Logitech), nie chcę na nowo do konsoli dokupować kolejnych peryferii bo to  nie PC bym zmieniał wraz z nim wszystko co się da.

A kompletnie abstrachując od wyżej wymienionych aspektów to myślę, że najwczesniej PS5 obejrzymy w 2020, nie wierzę w to, że Sony będzie chciało rozzłościć masę ludzi nową konsolą, zwłaszcza tych którzy z PS4 przeszli na PS4Pro, myślę, że to mogłoby się źle dla nich skończyć. Z drugiej strony społeczność graczy w większości składa się z debili więc mogę się mylić.
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, tm-tz napisał:

. Z drugiej strony społeczność graczy w większości składa się z debili więc mogę się mylić.
 

:vxoAZzf:

Dodajmy, dzianych debili, i tego się trzymajmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tm-tz napisał:

Pomijam też aspekty kompatybilności sprzętowej (patrz cyrk z kierownicami Logitech), nie chcę na nowo do konsoli dokupować kolejnych peryferii bo to  nie PC bym zmieniał wraz z nim wszystko co się da.

 

No tos pojechal...... Akurat na PC to nie zmieniasz perfyferow za kazdym razem, wezmy przyklad ktory podales Kierownice - znam takich co porzucili konsole i graja spokojnie w nowe pCARs, Dirt Rally na PC uzywajac swoich poczciwych Logitechow GT27 czy niesmiertelnego DF GT.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, że temat sie rozwija w odpowiednim kierunku :zygmunt:

Przecież konsola na premiere to spory wydatek wiec jak ktoś jest dziany i go na nią stać to musi być debilem jak ją kupi bo i tak nie bedzie miał w co grać :We_want_you:

Edytowane przez kutakabanero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, MagEllan napisał:

No tos pojechal......

To był skrót myślowy nawiązujący do tego, że przy zmianie generacji konsoli trzeba zmieniać 90% peryferiów do niego. Czyli mniej więcej tyle samo ile wymieniasz podzespołów przy upgrade PC ;)
DFGT to była najlepsza budżetowa kierownica swoją drogą i trzymałem ją do ostatniej chwili tylko po to by sony wystawiło ludziom fallusa.

@okoni - to niczego nie zmienia, nie trzeba być dzianym by zmienić generację w chwili premiery natomiast trzeba być głupim by dawać sobie wmawiać że to konieczność etc tak jak wielu dało sobie wmówić chociażby PS4Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tm-tz napisał:

@okoni - to niczego nie zmienia, nie trzeba być dzianym by zmienić generację w chwili premiery natomiast trzeba być głupim by dawać sobie wmawiać że to konieczność etc tak jak wielu dało sobie wmówić chociażby PS4Pro.

 

Temat kierownic uwazam za zamkniety - byl szeroko omawiany. No to skrot byl ostry bo ni jak bym nie wpadl na porownaniu urzadzenia opcjonalnego jak kierownica do modyfikacji PC (mobo, cpu, gpu).

 

A tutaj ja sie wetne miedzy wodke i zakaske - Po pierwsze nazywanie kogos debilem to malo kulturalne zagranie. Co nie zmienia faktu ze to spolecznosc graczy sama sobie zgotowala taki a nie inny los (patrz monetyzacja w grach).

To co napisales to panie opisuje dzialania marketingu - a wiec mamy odpowiedz na potrzebe opakowana w piekne slowa i piekne reklamy ktora ma trafic do ludzi i zaspokoic ich potrzeby, lub co w sumie zdarza sie czesciej najpierw trzeba wykreowac potrzebe a nasz produkt jest odpowiedzia na jej zaspokojenie (patrz PS4 PRO).

 

Mnie podoba sie bardziej bezgeneracyjne podejscie MS, ale lubie EXy od Sony. PS4 amator kupilem niecale 2 lata po premierze jedyne co moze mnie sklonic do przesiadki (ktorej nie planuje poki co skoro na PS4 tytulow jeszcze bedzie sporo) to wsteczna kompatybilnosc. Zamieniam jeden sprzet na drugi i gram w to co mam. Ale pewnie i tak poczekam do revision2 z PS5.

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie ludzi debilami tylko dlatego ze mysla inaczej niz ty ... najs.

 

Mozna sie zaklinac ze nie kupi sie nowej konsoli na premiere, a i tak hype bedzie taki ze mocznik bedzie wychodzil oczami ....

 

Ja na bank stane w kolejke na premiere, nawet jesli bede mogl grac tylko w menu :jaro:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nowa generacja jakoś nie rusza. Kupiłem sobie jakiś czas temu taniego laptopa i przez ostatnie trzy tygodnie ani razu nie grałem na PS4. Zamiast tego ogrywam jakieś starocie i bawię się przy tym o wiele lepiej niż przy nowych tytułach. Gdyby tylko tak zamiast na ładnej grafice deweloperzy skupili się na robieniu ciekawych gier...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty od zawsze byłeś dziwny :xzibit:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MagEllan napisał:

Po pierwsze nazywanie kogos debilem to malo kulturalne zagranie. Co nie zmienia faktu ze to spolecznosc graczy sama sobie zgotowala taki a nie inny los (patrz monetyzacja w grach).

DO tego właśnie zmierzałem i stąd się wzięło takie a nie inne nazwanie graczy.
Sam do tej społeczności się zaliczam i tkwie w ostatnim bastionie a jedyne DLC jakie kupiłem to dodatki do Wieska i Premium do BF1 bo było to warte.

Godzinę temu, czacha79 napisał:

Nazywanie ludzi debilami tylko dlatego ze mysla inaczej niz ty ... najs.

Patrz wyżej ;)

Godzinę temu, MagEllan napisał:

Mnie podoba sie bardziej bezgeneracyjne podejscie MS, ale lubie EXy od Sony

Mi się podoba i nie podoba zarazem.
A nie podoba dlatego, że nie ma rywalizacji między konsolami takich, jakie pamiętaliśmy kiedyś - efekt? Na PS4 w 5 lat wyszedł tylko spin-off Gran Turismo,  w tym samym okresie MS wydał 3 pełnoprawne części i chyba 2 z open worldem, grywalne jak jasna cholera i Forza Horizon IMO jest świetnym arcade racerem. NFSy nawet jej nie dorównują. 
Exy też nie do końca są porywające na PS4, z obecnej generacji prawdziwym exem jakiego ograłem był HORIZON Zero Dawn - reszta to remastery (kocham TLOU) i być może chwyce GOW`a reszta nie przemawiała. Boje się że przy nowej generacji będzie to samo i chciałbym aby weszła jak najpóźniej bo wolę wyciskanie granic możliwości z PS4 i dobre, ciekawe i rozbudowane tytułu zamiast ładnie wyglądające i nudzące się w połowie - niezbyt długiej - czasu potrzebnego na ukończenie +/- 10h.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, danken000 napisał:

Mnie tam nowa generacja jakoś nie rusza. Kupiłem sobie jakiś czas temu taniego laptopa i przez ostatnie trzy tygodnie ani razu nie grałem na PS4. Zamiast tego ogrywam jakieś starocie i bawię się przy tym o wiele lepiej niż przy nowych tytułach. Gdyby tylko tak zamiast na ładnej grafice deweloperzy skupili się na robieniu ciekawych gier...

 

to sentyment z tego panie sie nie wyleczysz powiem wiecej z wiekiem bedzie gorzej (szczegolnie patrzac na ten ktory tutaj podales).

 

Spojrz do tego na ilosc darmoszki na PC.... czesc z tych gier ma swoje bolaczki ale sa i gry dobre - Layyers of fear, Dungeons 2, Oxenfree, the darness ii czy spec ops the line ktory jak gre odpalilem zrobil na mnie dokladnie tak samo fajne wrazenie jak w 2013 roku kiedy ogrywalem na PC.

Co do grafiki ta jest wazna ale nie jest to warunek konieczny - nie trzeba 4, 8, 16, 32K zeby cieszyc sie prosta (bo jest ona prosta) ale zarazem nie starzejaca sie grafika w SP: Kijek Prawdy ta gra oddawala ducha serialu na premiere i graficznie sie nie postrarzeje przez dekade bo co tu zmieniac? serial nigdy nie byl bajka pixara mial swoj prosty styl ktory pasowal.

 

Sam wiecej gram na lapku nizli na konsoli ostanio. Do konsoli wroce bo mam pare tytulow zakupionych i czekajacych na ogranie. Oraz pare EXow ktorych jestem ciekaw wiec je kupie.

 

Parcia na nowa konsole nie mam. I jak pisalem wczesniej tylko wsteczna moze mnie zachecic do wczesniejszej* przesiadki.

*w czasie krotszym nizli 2 lata od premiery konsoli.

================================================

22 minuty temu, tm-tz napisał:

DO tego właśnie zmierzałem i stąd się wzięło takie a nie inne nazwanie graczy.
Sam do tej społeczności się zaliczam i tkwie w ostatnim bastionie a jedyne DLC jakie kupiłem to dodatki do Wieska i Premium do BF1 bo było to warte.

 

Mi się podoba i nie podoba zarazem.

A nie podoba dlatego, że nie ma rywalizacji między konsolami takich, jakie pamiętaliśmy kiedyś - efekt? Na PS4 w 5 lat wyszedł tylko spin-off Gran Turismo,  w tym samym okresie MS wydał 3 pełnoprawne części i chyba 2 z open worldem, grywalne jak jasna cholera i Forza Horizon IMO jest świetnym arcade racerem. NFSy nawet jej nie dorównują. 
Exy też nie do końca są porywające na PS4, z obecnej generacji prawdziwym exem jakiego ograłem był HORIZON Zero Dawn - reszta to remastery (kocham TLOU) i być może chwyce GOW`a reszta nie przemawiała. Boje się że przy nowej generacji będzie to samo i chciałbym aby weszła jak najpóźniej bo wolę wyciskanie granic możliwości z PS4 i dobre, ciekawe i rozbudowane tytułu zamiast ładnie wyglądające i nudzące się w połowie - niezbyt długiej - czasu potrzebnego na ukończenie +/- 10h.
 

 

Ja tez leje na DLC - co do BF1 sie nie wypowiem bo ogralem tylko singla i porzucilem. Ale Wiesiek3 to nie jest DLC. Tzn jest bo wrzuca sie wszystko do jednego wora ale jak tu porownac sezon pass do WD1 gdzie misje fabularne to bylo ich pare na moze 3-4h do pojedynczego dodatku do Wieska? 

Dodatki do wieska byly po premierze a nie jak MGS V:GZ dlc przed premiera....

Problem jest taki ze porzadne expansion packi to mniejszosc a wiekszosc to smieciowe DLC z gownianymi wyzwaniami i trybem hordy.

 

Brak generacyjnosci i otwarcie sie na PC ze strony MS nie ma nic wspolnego z brakiem rywalizacji w mojej opinii.

MS wylozyl sie na starcie generacji, nadrabia jak moze roznymi uslugami i fajnie, ale brak im poza Forza jakis wiekszych killerow.

FH3 to dla mnie arcade idealny - wozy nie lataja jak w NFS maja wage, czuc przenoszenie masy, piekny widok z kokpitu z ktorego gra sie swietnie a jednak jest to lekka i przyjemna gra - jedyna do ktorej dokupilem dodatki (w pelnej cenie bym nie bral  a promocyjna byla OK).

MS ma XOX teraz tylko potrzebuje gier ktore wyda tylko na XOX i PC i ktore beda conajmniej bardzo dobre. Wtedy moim zdaniem bedzie walka w mysl powiedzenia to gry sprzedaja konsole.

Co do EXow od Sony nie oczekuje ze kazdy zmiecie mnie z powierzchni ziemi lub zerwie czapke z glowy. w H:ZD jeszcze nie gralem ale Until Dawn, Tearaway Unfolded, Ratchet&Clank oraz Yakuza 0 naprawde mi weszly. Do tego byly takie ktore mi sie podobaly po prostu podobaly i fajnie ze je ogralem. Doszlo do tego tez ilestam multiplaformowych tytulow ktore na PS4 ogralem i zakupu tego sprzetu nie zaluje. W kolejce Yakuza Kiwami, oraz plan zeby kupic H:ZD i GoW (kiedys tam nie spieszy mi sie a gier mam az nadto)

 

Ostanio wiecej gram na lapciaku i gra mi sie dobrze stad konsole sa nieco porzucone i sie kurza.

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×