Skocz do zawartości
kutakabanero

Playstation 5 - Co wiemy? Czego oczekujemy?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale widzę temat się rozrósł, Panowie ta dyskusja nie ma sensu, podejmiemy ją wtedy, kiedy Sony zapowie PS5.

@kutakabanero za wcześnie założyłeś ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie PS5 zostanie wydane pod koniec 2019r. W tym roku nie ma sensu, w przyszłym w sumie też bo spokojnie dociągnęli by do 2020r. Nie mniej jednak po 3 latach od wydania PS4 wypuścili Pro, więc można wnioskować, że 3 lata po wydaniu Pro (pół generacji), wypuszczą PS5.

 

Czego oczekuję:

- wstecznej kompatybilności z PS4. Szczerze, nawet nie biorę pod uwagę, że mogło by tego zabraknąć ,tym bardziej, że obie konsole będą w architekturze x86-64.

- CPU, trochę wydajniejszego niż w tej generacji,  tak aby "większość" gier działała w 60 fps (marzenia ściętej głowy...)

- GPU  min 8TF + (tak aby konsola była sporo wydajniejsza od XOX).

- exy , tu raczej sony nie zawiedzie. Większość zapowiedzianych exów wychodzi w 2018/2019r więc w tej kwestii Sony trochę się wystrzela, na początku PS5 może być cienko (pewnie na szybko wypuszczą łatki/remastery exów z PS4).

 

Osobiście nie mam ciśnienia na nową konsole Sony, a jak nie będzie wstecznej kompatybilności (bo jak wiadomo japońce mogą woleć  sprzedać remaster remastera ) to  nie kupię długo bo i po co ? 

 

 

 

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregor_TSK

 

Wsteczna to dla mnie wielka niewiadoma. Plotki rozne powatarzane i znieksztalcane jak w zabawie w gluchy telefon mowia ze niby ma byc.

 

XO i XOX pokazal ze mozna zrobic wsteczna miedzy dwiema roznymi architekturami i co wiecej nawet na XOX dac "enchanced".

 

Z drugiej strony mimo iz wielu graczy opowiada sie za taka funkcjonalnoscia byly jakies newsy ze korzysta z niej moze 5% graczy. Mozni z Sony mowii no ale kto by chcial grac w stare GT4 z jednej strony, a z drugiej nie przeszkadza im wypuszczanie jakis starych klasykow z PS2 na PS4 i jak zakladam nie sa to jakies mega remastery a porty - link to PSS tutaj: https://store.playstation.com/pl-pl/grid/STORE-MSF75508-DISCOVERPS2ONPS4/1

 

Do tego dochodzi to co pisales a wiec zarobic wiecej niz raz na tym samym.

 

I kolejna rzecz czyli PS Now  - amerykanie i brytole juz publikowali onion level hard czyli jak korzystac nie placac - ale wymagane jest PS4 do tego procederu - ale wracajac do tematu PS Now czyli grubo ponad 300M $$ ktore sony wylozylo i watpie zeby na tym zarabiali dysproporcja miedzy grami dostepnymi w polnocnej ameryce i EU rosnie, pomijajac juz ze tylko pare krajow EU ma ta usluge i nie widac aby Sony chcialo ja rozwijac (np. Skandynawia ma dobra infrastrukture sieciowa ale o usludze ni slowa).

Po tym jak zaprzestali jej wsparcia dla TV i BD co pewnie wynikalo ze statystyk ale to wlasnie na urzadzeniach typu TV streaming ma szanse, zostaly tylko PS4 i PC. I teraz pytanie po co ktos mialby ogrywac trylogie Uncharted w streamingu zaleznym od stbailnosci lacza i placic za miesiac tyle za ile moze kupic remastera trylogii i ograc ja w 1080p/60fps zamiast 720p/30fps? Konsole celuja w 4K gdzie streaming gier oferuje 720p i frame rate taki sam jak ogryginal (czyli albo 30fps albo 60fps - np GoW3 remaster). Byc moze troche ludzi z PC bedzie chcialo ograc EXy od Sony ale pytanie czy to przyniesie zysk czy moze tez ludzie pojada (w wypadku krotszych tytulow) na cebule level hard. Godzac sie na te 720p jak z YT, bo tak to wyglada.

 

Wsteczna w PS5 podwaza jakikolwiek sens istnienia uslugi PS Now w ktorej streamujesz te same gry ktore mozesz odpalic na kosoli tylko ze w gorszej rozdzialce. A smiem twierdzic (bazujac chocby na tym jak zalosnie wygladaja filmy DVD na full HD) ze 720p na 4K TV bedzie wygladac gorzej niz slabo.

 

Pod tym wzgledem duzo lepszym pomyslem jest EA Access i XBOX game pass - jest abo, ale sciagasz gry i grasz. Pomijam juz dysproporcje cenowe miedzy wspomnianymi uslugami a PS Now ktore jest drozsze ostatnio obnizylo cene do €14.99. Dla porownania EA Access to 3,99eur a Xbox game pass to 9,99eur (ceny porownywalem w strefie euro a nie zlotowkach bo PS Now nie ma w PL).

 

Wiec albo Sony zabije PS Now i da wsteczna, albo beda pchac sie w PS Now i wstecznej nie dadza. Z punktu widzenia psychologicznego uzytkownik kupuje sprzet patrzac na mozliwosci i funkcje nawet jesli z czesci funkcji nie korzysta ale sa. Wiec brak wstecznej moze odbic sie na sprzedazy w mojej opinii.

 

Co do kupna juz pisalem nie mam cisnienia bedzie wsteczna przesiade sie wczesniej. Nie bedzie wstecznej w roku w ktorym wyjdzie PS5 zmienie lapka i na nim bede trzaskal multiplaformy i gry od MS, a na PS4 amator ogrywal co mam plus zaleglosci w EXach ktore chce ograc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wsteczna kompatybilnosc nie ma zadnego znaczenia, bo majac PS3 i mase nieogranych gier z plusa nie chce mi sie nawet odpalac tej konsoli zeby pograc w stare gry, po prostu wole pograc w nowsze tytuly na PS4. Wydaje mi sie ze wiekszosc ma podobnie. Celowa pixeloza w indykach to jedno, a granie w stary crap ktory wyglada kiepsko to drugie ;) 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko taka kompatybilność jak w Xboxie to jest co innego.

 

Widzieliście jak wygląda RDR Enhanced? przecież to jest inna gra, w którą absolutnie każdy chętnie sięgnie w roku 2018

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pablos_PRO napisał:

Tylko taka kompatybilność jak w Xboxie to jest co innego.

 

Widzieliście jak wygląda RDR Enhanced? przecież to jest inna gra, w którą absolutnie każdy chętnie sięgnie w roku 2018

 

Dokladnie skoro konsole teraz to custom build PC (jesli chodzi o architekture) to mniejszym problemem powinno byc podbijanie parametrow gier (ustawien) miedzy iteracjami/generacjami konsol. 

Jesli mamy konsole A -> B -> C na tej samej architekturze z wieksza moca to powinno byc mozliwe po prostu wykrycie na ktorej konsoli co smiga i podbicie parametrow albo dajac uzytkownikowi wybor albo z automatu.

Takie rzeczy juz maja miejsce na PS4 PRO i XOX w stosunku do bazowych wersji. Wiec mozna i teraz nastepca PS4 i XO nie powinnien miec zadnych problemow zeby po malej latce starsze gry dzialaly z lepszym poziomem detali czy w wyzszym frame rate.

Tak wymagana jest jakas praca ale patch to stosunkowo maly naklad pracy a wydawcy beda mogli sprzdac starsze tytuly tym co w nie jeszcze nie grali nawet jesli za male pieniadze to nadrobic moga iloscia sprzedanych kopii bo wielu jest sklonnych zaryzykowac tanioszke. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę gier które kupiłem cyfrówki min. jakieś popierdółki playlink w które gram czasami ze znajomymi. Kupując PS5 mam kupować wszystko od nowa ? Nie tędy droga.

Druga sprawa to serwery, np. grając na PS5 chciałbym w takim  BF5 grać ze znajomymi grającymi na PS4/Pro. Płacz, że to nie jest fair play itp jest już bez sensu bo PRO też daje to jakąś przewagę. Co za problem aby taki nowy BF działał na PS4 w 900p , Pro 1440P, PS5- 4k itp.   Kto kupił PS4 na premierę to wie o czym pisze, jak nie było z kim grać (pomijając fakt, że BF4 był zjeb...y na ps4). Dopiero po roku/dwóch ludzie zaczęli przesiadać się na "next" generation.

Zresztą do PS5 jeszcze daleka droga..

 

@UP

Tu już nawet nie chodzi aby latały z lepszym poziomem detali czy frame rate, tylko żeby w ogóle się odpalały :)

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MagEllan napisał:

no i kolejne informacje obalajace poprzednie.....

 

 

https://kotaku.com/sources-the-playstation-5-is-still-a-ways-off-1825152206

 

 

2020

i to jest rozsądna data wypuszczenia nowej konsoli. Amen

Przy takiej dacie to i wsteczna kompatybilność gier i serwerów mi nie będzie potrzebna bo wszystko do tego czasu już ogarnę :)

PS. Jeżeli ta zabawka ma wyjść w 2020r. to natywne 4K/60 FPS to powinien być już standard. XOX już odpala sporo gier w natywnym 4K a to była by konsola 3 lata nowsza więc 60fps należy się nam jak psu buda.

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregor_TSK

Co do wstecznej. To co pisalem o podbiciu ma juz miejsce, wiec skoro architektura ta sama to nie widze powodu dla ktorego mialo by tego nie byc. 

EDIT:

Ja jednak wolalbym wsteczna glownie zeby nie trzymac kolejnego sprzetu zeby odpalic pare exow. 

60fps nie sadze - dalej beda szli w grafe i dodawali fizyke wlosow, ray traceing i inne takie. To co moglo by rozwiazac ten problem to cos co juz ma miejsce a jest dla mnie jeszcze wiekszym upecetowieniem konsol czyli opcje - wybierasz preset 30fps nastawienie na grafike, lub 60fps z mniejsza iloscia efektow. 

Jesli w 2020 beda jeszcze ludzie korzystajacy z full HD to na tym wszystko powinno smigac w 60fps bo nie widze powodu dla ktorego 4x mniejsza rozdzialka nie mogla by miec 2 krotnie wyzszego frame rate. 

 

@czacha79 Tobie nie potrzeba wstecznej - rozumiem. Tyle ze opinia jest jak pupa - kazdy ma swoja.

A firmy jednak troche dostosowuja sie do klienta - ja np nie potrzebuje funkcji ograniczen dla dzieciakow jesli chodzi o granie na konsoli a jednak nie bede mowil - po co Sony to robi, bo rozumiem ze zapewne wielu userow tej funkcjonalnosci moze potrzebowac.

Kolejna rzecz start PS4 byl slaby jesli chodzi o gry - przesiadlbym sie byc moze wczesniej ale przesiadlem sie po 2 latach jak stwierdzilem no teraz sa gry w ktore chce pograc. Wsteczna rozwiazuje ten problem dla wielu takich jak ja (Gregor_TSK) gdzie po prostu gry dzialaja wiec wymieniam sprzet i kontynuuje tam gdzie skonczylem.

To bardzo PeCetowe rozwiazanie, i wierz mi ze na PC byly gry ktore mialem ale dzialaly marnie i jesli byly to pozycje w mojej ocenie bardzo dobre to gralem w nie jeszcze raz po zmianie sprzetu na nowszy (ostani przyklad darmoszki to Spec Ops The Line - gameplay moze nie powala, ale graficznie gra sie nie postarzala a full hd max detale i 60fps robi robote, poczulem sie dokladnie tak samo oczarowany otwarciem jak w 2013r kiedy odpalilem ja po raz pierwszy na PS3). 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsteczna by mi nawet nie przeszkadzała ale też nie jest to jakiś wyznacznik tego jaką konsole wybieram. Spokojnie mogłem i mogę sie bez tego obyć kupując konsole na premiere. Rozumiem, że z perspektywy niektórych graczy może to mieć znaczenie ale są oni w mniejszości biorąc pod uwage ilość sprzedanych xbox'ów w porownaniu do konsol Sony.

Edytowane przez kutakabanero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kutakabanero napisał:

wsteczna by mi nawet nie przeszkadzała ale też nie jest to jakiś wyznacznik tego jaką konsole wybieram. Spokojnie mogłem i mogę sie bez tego obyć kupując konsole na premiere. Rozumiem, że z perspektywy niektórych graczy może to mieć znaczenie ale są oni w mniejszości biorąc pod uwage ilość sprzedanych xbox'ów w porownaniu do konsol Sony.

 

Sprzedaż mniejszej ilości xboxów do sony nie jest zależna od wstecznej kompatybilności. Na Xboxie brakuje gier na wyłączność + kilka fackupów na starcie generacji co spowodowało taką a nie inna sprzedaż.

Zresztą kolega wyżej dobrze napisał " Kolejna rzecz start PS4 byl slaby jesli chodzi o gry - przesiadlbym sie byc moze wczesniej ale przesiadlem sie po 2 latach jak stwierdzilem no teraz sa gry w ktore chce pograc. Wsteczna rozwiazuje ten problem dla wielu takich jak ja (Gregor_TSK) gdzie po prostu gry dzialaja wiec wymieniam sprzet i kontynuuje tam gdzie skonczylem. " . 

Ja kupiłem chwile po premierze, przez co najmniej rok nie było w co grać, większość znajomych grała multi na PS3. Jeżeli to ci nie przeszkadza to super.  Jakby ogarnęli wsteczną, przed premierą można sprzedać PS4, kupić PS5  dopłacając parę stówek (pewnie z 1000zł) i cieszyć się nową konsola. Każdą nową grę odpalać na PS5 a w miedzy czasie zanim wyjdą nowe gry cisnąć starsze + online. 

Skoro zrobili z konsol małego PC to wsteczna powinna być standardem, oczywiście nic nie szkodzi zrobić  dopakowanego remastera.

Prosty przykład. Na Xbox ONE działa COD MW1 z X360, a jak ktoś chce dopakowaną wersje to kupuje COD MW1 Remaster.

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo też zależy od tego jak podchodzisz do gier i od tego z kim grasz. Ja też miałem ekipe na ps3 ktora z rożnych powodów została na ps3 ale nie było problemu ze znalezieniem nowej. przez pierwsze miesiace cisnąłem w BF4 multi i nawet mi do glowy nie przyszlo żeby odpalić ps3. Jak wcześniej pisałem nie mam nic przeciwko wstecznej ale jak widać po ilości sprzedanych ps4, brak wstecznej nie odbił sie czkawką Sony ale gdyby dali wsteczną straciliby kupe hajcu na remasterach i ps now nie mialoby zbytnio sensu. Taki zdrowo rozsądkowy marketing można by rzec XD. 

MS wprowadzil wsteczną, skorpiona a sony dalej sprzedaje wiecej konsol. Wychodzi na to że lineup z eksami które wyjdą nawet za rok czy dwa jest dla gracza ważniejszy niż wsteczna i teraflopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kutakabanero napisał:

 Jak wcześniej pisałem nie mam nic przeciwko wstecznej ale jak widać po ilości sprzedanych ps4, brak wstecznej nie odbił sie czkawką Sony ale gdyby dali wsteczną straciliby kupe hajcu na remasterach i ps now nie mialoby zbytnio sensu. Taki zdrowo rozsądkowy marketing można by rzec XD. 

MS wprowadzil wsteczną, skorpiona a sony dalej sprzedaje wiecej konsol. Wychodzi na to że lineup z eksami które wyjdą nawet za rok czy dwa jest dla gracza ważniejszy niż wsteczna i teraflopy.

 

Brak wstecznej byl dyskutowany w okolicach premiery - nie wiemy czy jakby byla czy Sony nie zarobilo by wiecej na starcie konsoli kiedy czesc graczy zostala przy PS3 zamiast kupowac PS4 - MS nie mial wstecznej na premiere wiec tym Sony by pozamiatalo i to ostro. 

Tak wsteczna jak pisalem podwaza sens PS Now ktore i tak jest moim zdaniem kula u nogi a nie super usluga. 

 

MS potknal sie na poczatku i upadl na kolana jesli chodzi o XO. Wprowadzili wiele rzeczy ale jak pisalem wczesniej i sam o tym wspominasz to gry sprzedaja konsole. 

 

Wsteczna nie zwiekszy moim zdaniem ogolnej liczby sprzedanych konsol - ale zwiekszy ich sprzedaz w okresie przed obnizkami cen, co moze przelozyc sie na siano na koncie. 

 

MS musialby w koncu zaczac wydawac gry przeznaczone dla XO/PC po ktore ludzie by sie ustawiali w kolejce i ktore byly by dobrze lub bardzo dobrze przyjete przez krytykow i graczy. Tylko tego im brakuje reszte maja.

 

Do tego spojrz na porownania RDR vs RDR XOX enchanded. Mozna mozna. I porownaj to do ceny oraz jakosci ktora oferuje PS Now bo RDR jest dostepny w ramach tej uslugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, MagEllan napisał:

Do tego spojrz na porownania RDR vs RDR XOX enchanded. Mozna mozna. I porownaj to do ceny oraz jakosci ktora oferuje PS Now bo RDR jest dostepny w ramach tej uslugi

Jasne, że można, a nawet wypada w przypadku MS skoro sie nie ma mocnego lineupu. Trzeba jakoś próbować przeciągnąć graczy. Pytanie tylko czy to coś zmieni. Poza tym wątpie żeby MS dał wsteczną gdyby Xbox sprzedawał sie 2x lepiej niż konkurencja w analogicznym okresie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kutakabanero napisał:

Jasne, że można, a nawet wypada w przypadku MS skoro sie nie ma mocnego lineupu. Trzeba jakoś próbować przeciągnąć graczy. Pytanie tylko czy to coś zmieni. Poza tym wątpie żeby MS dał wsteczną gdyby Xbox sprzedawał sie 2x lepiej niż konkurencja w analogicznym okresie...

 

Zgadza sie. Ruch MS byl odpowiedzia na to ze czesc graczy krecila nosem ze nie moze po prostu przesiasc sie na nowszy sprzet i zachowac biblioteki tytulow. 

MS moim zdaniem ma dobry sprzet (XOX), dobry plan (iteracje ze wsteczna, czesc gier w PlayAnywhere), calkiem dobre uslugi (XBOX game pass, EA Access) jest dobra platforma do ogrywania multiplatform i serii Forza ale brak mu line-up ktory by podbijal sprzedaz. 

 

Sony ma EXy do ktorych wielu w tym ja ma slabosc. 

 

Dlatego aktualnie korzystam z combo PS4 amator oraz lapciak do grania. 

Ale jesli XO wypusci kolejna iteracje (pewnie w czasie kiedy planowalbym zmiane lapka) to mozliwe ze zmienie to kombo na PS + XO gdzie to pierwsze bedzie do exow a drugie do calej reszty. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kumpel miał X360, ale postanowił się przesiąść na sprzęt od SONY. Na premierę PS4 w Polsce staliśmy w Saturnie w Szczecinie w kolejce, bo było tylko kilkanaście sztuk... Po kilku dniach byłem u niego i mówi że nie ma w co grać. Po 2 miesiącach mówił to samo. Po pół roku również... Oby tylko tak nie było z PS5, bo będzie lipa - i tak jak mówicie, wsteczna kompatybilność to obowiązek, a przynajmniej przy wersjach cyfrowych gier.

 

Wydaje mi się, że PS5 może wyjść w 2019/2020 roku - bardziej stawiam na koniec 2019. Jednak musieliby mieć naprawdę konkretne argumenty aby wydać nową konsolę w tym czasie, bo PS4 dalej świetnie się sprzedaje, wychodzą ciekawe gry, a tym bardziej że wcale nie tak dawno wyszła wersja Pro. Jako gracz, spokojnie wolałbym aby nowa konsola wyszła w 2020.

 

Ktoś wspomniał tutaj, że wyznacznikiem nadejścia nowej konsoli będzie wydanie GTA6 i również byłem przychylny temu - jednak jak pamiętamy, Rockstar wydał GTA5 jeszcze na PS3/X360, co widać też, że nie było dobrym pomysłem, a mogli się wstrzymać... i na przykład wydać GTA5 z lepszą fizyką otoczenia (jak w GTA4).

 

 

PS. Tak pytanie z innej beczki - na tym PS Now, można wbijać trofea? Mnie nie podoba się pomysł abonamentów jak EA Access, a co dopiero płacenie za granie w streamingu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Bykovsky napisał:

 Oby tylko tak nie było z PS5, bo będzie lipa - i tak jak mówicie, wsteczna kompatybilność to obowiązek, a przynajmniej przy wersjach cyfrowych gier.

 

Nie panie albo wszystko pudelka + cyfra albo nic - półsrodki to mozna wetknac tam gdzie swiatlo nie dochodzi. Bo niby czemy osobnik kupujacy limitowana edycje z figurka i pudelkiem nie ma miec mozliwosci jej odpalenia gdy jego koleka kupujacy cyfre ma taka mozliwosc posiadac.

 

Cytuj

Ktoś wspomniał tutaj, że wyznacznikiem nadejścia nowej konsoli będzie wydanie GTA6 i również byłem przychylny temu - jednak jak pamiętamy, Rockstar wydał GTA5 jeszcze na PS3/X360, co widać też, że nie było dobrym pomysłem, a mogli się wstrzymać... i na przykład wydać GTA5 z lepszą fizyką otoczenia (jak w GTA4).

 

Co? GTA na PS3/X360 to bylo najlepsze zagranie marketingowe ever. Z punktu widzenia take2 czy R* a takze Sony i MS widze same plusy.

1. gra sprzedala sie gra wycisnela wszystko co sie dalo z tego leciwego sprzetu, ludzie kupowali bundle gra + konsola bo taki byl hajp na ta gre. Gra wygladala dobrze (np w porownaniu do WD1 na PS4).

2. Gre sprzedano potem po raz drugi na PS4 ilu to kupilo ja znow? wiec wszystcy na tym zarobili. I pozniej 3ci raz sprzedana ja na PC.

Wiec wydanie tej samej gry (tak wiem tryb pierwszoosobowy ale to mozna bylo zrobic jako dodatek lub patch) 3 razy i zarobienie na niej wiecej niz raz? BRAVO

GTA VI nie bede tutaj spekulowal.

 

Cytuj

PS. Tak pytanie z innej beczki - na tym PS Now, można wbijać trofea? Mnie nie podoba się pomysł abonamentów jak EA Access, a co dopiero płacenie za granie w streamingu...

 

Zarowno na PC jak i konsoli tak wbijasz trofera - appka PS Now laczy sie z kontem PSN i potem wszystko dziala tak na konsoli. Jesli chodzi o trofea i inne takie. Tyle ze nie pamietam czy w appce na PC masz zakladke moje trofea...

Pomysl abonamentow jest teraz wszedzie - od filmow i muzyki, przez oprogramowanie, po gry. Wszystko zalezy od ceny jednemu ta bedzie pasowac a innemu nie. W wypadku EA access the 5$ za miesiac to nie majatek (a kupujac na rok masz duzo taniej). Ale ja wole opcje kupic na miesiac pobawic sie i anulowac. To samo X Game Pass. Tyle ze sciaganie na dysk ma sens wiekszy nizli streaming, bo chwilowy spadek prednosci nie powoduje problemow z rozgrywka. Pomijam juz fakt ze multi w streamingu to tylko tarzac sie po podlodze ze smiechu.....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 3 lata zajmie im skok w przyszłość, to już teraz można powiedzieć, że sprzęt będzie przestrzały na starcie :30vm3cw:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą już oficjalnie ogłosili, że PS4 wchodzi w EOL, więc wiecie trza klepać nową konsolę, że tak powiem pokrętnie "na gwałt"...

 

Oczywiście faza EOL nie wyklucza świetnych gier nic a nic :) Bo kiedy dostaliśmy mesjasza TLoU jak nie pod koniec generacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, kill napisał:

Jeżeli 3 lata zajmie im skok w przyszłość, to już teraz można powiedzieć, że sprzęt będzie przestrzały na starcie :30vm3cw:

PS4 też była, sprzedała się bardzo dobrze, słupki w excelach się zgadzają więc o co chodzi :rydzy:

Czasy gdzie konsola na starcie  przebijała PC o 2 lata do przodku już mineły  i nie wrócą. Byle ktoś tam wyżej nie wpadł na pomysł... nowa generacja PS5, najpotężniejsza konsola na świecie 8K (ale to raczej przewiduje w PS5 Pro ).

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy PS wyjdzie jak wyjdzie nowy X. A nowy X wyjdzie jak wyjdzie nowe PS:D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, krzyzak86 napisał:

Nowy PS wyjdzie jak wyjdzie nowy X. A nowy X wyjdzie jak wyjdzie nowe PS:D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Ale tak serio, to na pewno Sony z Mikromiętkimi ustalają razem kiedy wypuszczą nowy sprzęt - takie teksty, że to dwa obozy siebie podpatrują, to tylko bajki i kity dla gawiedzi. Pod stołem to inaczej wygląda ;) 

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak, nie zdziwiłbym się gdyby nowe PS5 wcale nie było tak mocne jak wszyscy oczekujemy. Zaczną wydawać konsole jak kiedyś procesory intela w systemie ticktock gdzie różnica w wydajności to zaledwie 5-10%. Sprzedaż PS4 dała im wiele do myślenia, konsola tania to i sprzedała się w milionach. Jakoś nie wydaję mi się aby ceny konsol wróciły do tych sprzed dekady, gdzie np PS3 na starcie kosztowała bodajże 2699zł. Jeżeli utrzyma się obecny trend to nowe konsole nie będą kosztowały więcej jak 400ojro. Konsole od dawna nie wyznaczają żadnych nowych trendów jeżeli chodzi o technologie. Niemniej ja osobiście wolałbym wydać na konsole (na starcie) troszkę więcej niż potem kupować jakieś półprodukty typu wersja PRO. W sumie mnie do szczęścia wystarczy że absolutnie każda gra będzie działała w tych stałych 60 klatkach na sekundę przynajmniej w FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×