Skocz do zawartości
Strife

Octopath Traveler

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

Haaa a jak pisałem to ileś miechów temu to kiwaliscie paluszkiem nu nu nu...

Ignoranci emoji14.png

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Pokaż? Gdzie tak napisałem:megusta:

Ogrywasz tak w ogóle to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsiąkłem , nie ma mnie , jest piękne its „bjutifullllll” . Kozak w każdym aspekcie i nie pamietam kiedy tak dobrze się przy jrpg bawiłem ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wsiąkłem , nie ma mnie , jest piękne its „bjutifullllll” . Kozak w każdym aspekcie i nie pamietam kiedy tak dobrze się przy jrpg bawiłem ...
Możesz pisać żem nieprawilnie gram na lewym CFW, spływa to po mnie... ale ZAJEBISCIE cię cieszę jak widzę twoją radość, jaki fun daje Tobie Switch :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez takich, żadnych spustów nad tą grą:megusta: bo jak zacznę to pewnie oleje to co ogrywam:19_kissing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ff6 designowo,  najlepsze co z ff i bravely systemowo natomiast eksploracja przypomina seiken senssidetu3 (czy jak się to pisze ) .... jestem oczarowany ! 

Edytowane przez zdun
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52h gry za mną, zostały mi do zrobienia ostatnie rozdziały dla 4 postaci i jednak czuć już mocno znużenie. Ogólnie gra walką stoi, bo to jej najlepszy element. Poszczególne historyjki nie powalają, są wręcz naiwne, rozdziały są dosyć krótkie, a ich zakończenia potrafią rozczarować. Dungeony też są strasznie proste pod względem konstrukcji. Nie da się w nich zabłądzić. Z bossów to jedynie Ci ukryci potrafią stanowić jakieś wyzwanie, bo robiąc wszystkie historie i decydując się na jakiś w miarę stały skład mój team dosyć szybko zrobił się przelevelowany. Mimo wymienionych wad gra potrafi wciągnąć, tyle, że im dalej, tym bardziej wkrada się monotonia ;) A używanie pixelartu w dzisiejszych czasach powinno być karalne :P

Edytowane przez duxdaro
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2018 o 19:02, zdun napisał:

Wsiąkłem , nie ma mnie , jest piękne its „bjutifullllll” . Kozak w każdym aspekcie i nie pamietam kiedy tak dobrze się przy jrpg bawiłem ...

 

Tak? A fabuła? Wszędzie piszą - i recenzenci i gracze - że historia jest nędzna, że brak interakcji z innymi postaciami, że nudna, falki z olejem Cała reszta super, ale jRPG bez dobrej fabuły?  Na jakim etapie gry jesteś?

 

@duxdaro

 

Dzięki za opinię. Mój portfel docenia Twój wpis. Kupiłbym i znowu bym się naciął tak jak na Bravely Default. Niby systemowo elegancko, niby wciąga, ale magii brak. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 8 historyjek skończone, a gra już sprzedana. Ukrytej end game-owej lokacji z mega bossem już nie chciało mi się robić... Wymagało by to za dużo grindu, a ja po 58h miałem dość. 7/10.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zacząłem, ale tak miodnej turowej walki dawno nie widziałem. 

Podobają mi się proste historie, a nie kolejny emo pedało bishiomeński lesbos genderos nastolatek który jest wybrańcem i ratuje świat,  a przy pannie zachowuje się jak jebany niedojeb ( tak pije do Shininga). 

Coś czuję że spędzę parę miłych chwil z tym tytułem. 

Edyta: No i wpadłem,  aż do wyładowania pstryka,  tak pięknego pixel arta jeszcze nie widziałem, a przy każdej walce aż michałek:Coolface: salutuje.

Edytowane przez Strife
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2018 o 19:29, DigitalMan_PL napisał:

Możesz pisać żem nieprawilnie gram na lewym CFW, spływa to po mnie... ale ZAJEBISCIE cię cieszę jak widzę twoją radość, jaki fun daje Tobie Switch :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Nieprawilnie nie ;) raczej żałośnie ... cóż twoje sumienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieprawilnie nie  raczej żałośnie ... cóż twoje sumienie .
Przeciez ja nie mam sumienia

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień bez pstryka i komórki wpływa kojąco na kciuki :jaro: po przerwie zagrałem w Octopath'a i nadal jest genialny.

Po Xeno2 drugi tytuł który mi taką radochę sprawia z posiadania tabletokonsolki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Strife napisał:

po przerwie zagrałem w Octopath'a i nadal jest genialny.

Ile godzin masz za sobą? Bo z początku też myślałem, że jest zajebisty ;P Ale im dalej, tym gorzej. A po tym jak OT nie zaspokoił mojego głodu na jrpg, tak zacząłem grać w Tales of Berseria. Prawie 30h gry za mną i bawię się lepiej jak przy OT ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, duxdaro napisał:

Ile godzin masz za sobą? Bo z początku też myślałem, że jest zajebisty ;P Ale im dalej, tym gorzej. A po tym jak OT nie zaspokoił mojego głodu na jrpg, tak zacząłem grać w Tales of Berseria. Prawie 30h gry za mną i bawię się lepiej jak przy OT ;)

Zazdroszczę Berserii ok 150h napykałem i bawiłem się tym tytułem na całego, ale Talesy kocham wszystkie.

 

Co do Octo wiem że fabularnie jest jak jest, ale ten system walki i wszystko inne mnie kupiły na całego, nie spodziewam się jebnięcia szczeny o podłogę jak przy Xeno2, ale te przyziemne historyjki to miła odskocznia od młodziana ratującego świat, no ileż qrwa można:14bqqmb:.

Po za tym jak to ślicznie wygląda, przypomina mi moje kochane FFVI, a turóweczek nigdy dość.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dziś zobaczyłem napisy końowe i jestem usatysfakcjonowany.

 

 To lecimy, Octopath jest grą dla starych dziadów( kuśka jeszcze staje więc jesteśmy jak młodzież), co się wychowali na chrono trigger'ze, finalach od 1 do 6 i wszystkich innych tytułach sprzed 1997r, aż dziw bierze że to zrobili kwadratowi.

 

 Graficznie tytuł ryje beret mimo ze jest to pixel art( edyta: dla ludzi co żyją w HDR i 4k oczywiście nie, ale dla wszystkich starych wyjadaczy jak najbardziej się spodoba), niektóre miejscówki są naprawdę piękne, a rozmycie w oddali potęguje efekt oczojebny, efekty czarów koszą niejeden dzisiejszy tytuł.(o dziwo wyobraźnia robi też swoje przez te pixele, najprostszy przykład to Barret z FF VII na psx było spoko, ale jak go qrwa zobaczyłem w filmie to mi jucha nosem poszła na jego sexi podkoszulek)

 

 System walki to mały majstersztyk, chyba tylko ustępuje w dzisiejszych czasach World of FF, bo w karykaturalnym turowym Finalu było jak dla mnie idealnie.

 

 Każda z ośmiu postaci ma inną profesję, która to daje róże boosty do statystyk i ma unikalne skille, ale po odnalezieniu odpowiedniej świątyni mozemy się nauczyć innego job'a dla każdej z postaci. Więc możemy dowolnie mieszać  sobie skille i umiejętności jakie nam aktualnie pasują.

 

 Fabularnie jest naprawdę spoko, wesoło,a niekiedy poważnie i smutno, nie kapuje zarzutów co po niektórych że historie są nudne (dzieci youtube'a pewnie).

 

 Zgrzyt mieli co po niektórzy że łazi się całą paczką, a fabuła danej postaci rozgrywa się tylko z nią, w ogóle nie przeszkadza to w odbiorze gry.

 

 Muzyka jest jedną z najmocniejszych stron tego tytułu, kawałki są naprawdę przyjemne.

 

 Każda postać posiada inną umiejętność eksploracyjną że tak to nazwę, np: złodziej może kraść od mieszkańców miast różne itemki, Kleryk może werbować mieszkańców do drużyny jako postać która będzie nam pomagała w walce, wojownik może wyzywać npc'ów na pojedynki jeden na jeden itp.

 

 Sub questów jest sporo i niekiedy trzeba się namachać żeby je wykonać, ale naprawdę można wyrwać sporo kasy i niezłe rzeczy, nie jak w większości gier gdzie same gówna dają.

 

 Każdy przeciwnik ma swoje słabości, np. jak walniemy piorunem w gościa to pokazuje się pod jego postacią mały kwadracik że jest na to podatny, tak samo wrażliwość na miecze, łuki itp.

 

 Przedstawienie fabuły to są same rozmowy między postaciami, nie ma oczojebnych przerywników jak w Xenoblade, Tales'ach i Finalach, więc dla ludzi co nie mają wczuwy w takie tytuły to jest męka, można to skipować, ale to tak jak dać zrobić sobie lewatywę bez powodu .

 

 Jest to kawał przyzwoitego jRPG'a z masą grindu, bo bossowie potrafią dać w kość i kombinowaniem podczas walk, nie da rady żeby nawalać ciągle ataki i wygrać, trzeba ponakładać statusy, zabezpieczyć się przed atakami i tak dalej, no zrobione jest to z głową jak na dziesiejsze standardy.

 

 Uogólniając, gra jest porzadnym kawałkiem kodu wartym swojej ceny, na skończenie wszystkich rozdziałów każdej z postaci, potrzebowałem 50h, a jeszcze został true ending i uber bossowie. Eksplorowanie mapki jest przyjemnie i miejscówki cieszą oko, są zróżnicowane i mają poupychanych skrzynek dosyć sporo. 

 

 Do tytułu tego trzeba podchodzić z pewnymi przerwami, jest idealny na szybkie pyknięcie, bo dłuższe obcowanie potrafi trochę zamulić, a to poprzez przedstawienie fabuły, bo jednak te przerywniki w Xeno czy Tales'ach robią robotę.

 

 Jak dla mnie tytuł na mocne 7 na 10, dla porównania Xeno 2 to 10 na 10, a FF XV 5 na 10.

Edytowane przez Strife
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Strife napisał:

Graficznie tytuł ryje beret mimo ze jest to pixel art, niektóre miejscówki sa naprawdę piękne, a rozymcie w oddali poteguje efekt oczojebny, efekty czarów koszą niejeden dziesiejszy tytuł.

Sorry, ale czytając ten fragment to się zwyczajnie zaśmiałem xD OT mnie jedynie utwierdził w przekonaniu, że pixel art powinien zniknąć z powierzchni Ziemi ;P Pixele są ogromne, ciężko tu mówić o jakiś fajnych animacjach ataków, ludność w miastach jedynie stoi w miejscu, przez co całość jest strasznie statyczna, a to rozmycie tylko mnie drażniło... Nigdy nie zrozumiem jarania się tym "stylem" graficznym. No ale z ogólną oceną końcową się zgodzę. Sam też dałbym 7/10. Nie jest to gra zła, ale też na pewno nie wybitna :) Wracam do DQXI, który pokazał jak faktycznie robi się oldschoolowy jrpg na miarę naszych czasów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, duxdaro napisał:

Sorry, ale czytając ten fragment to się zwyczajnie zaśmiałem xD OT mnie jedynie utwierdził w przekonaniu, że pixel art powinien zniknąć z powierzchni Ziemi ;P Pixele są ogromne, ciężko tu mówić o jakiś fajnych animacjach ataków, ludność w miastach jedynie stoi w miejscu, przez co całość jest strasznie statyczna, a to rozmycie tylko mnie drażniło...

Ja nie widziałem ładniejszego pixel arta i jak na ten styl graficzny to naprawdę świetnie im to wyszło. (a nie przepadam za tym stylem graficznym)

 

O dragonie nawet mi nie wspominaj, czekam aż się pojawi na pstryka, bo na ps4 nie chce mi się w to grać, za to w piątek Torna i znowu wsiąknę biegając po grzbietach tytanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem dosłownie pół godziny w demo, więc tyle co nic, ale chciałbym tylko powiedzieć, że ta gra jest prześliczna, ma świetny system walki i ma jedno z najładniejszych menu jakie widziałem - to gdzie po lewej jest ekwipunek i wszystko a na całym ekranie jest widok na świat, gdzie pływają sobie stateczki.

Na bank będę to chciał ograć, kwestia tylko kiedy. Póki co jeszcze xenoblades, później chyba jednak mimo wszystko wypada ograć wojownika zeldę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie...

 

Jest sprawa :)

 

Zaznaczam, że możemy się różnić w wielu kwestiach lecz jesteśmy graczami co jest wartością nadrzędną chyba :)

 

SZUKAM chętnych na spolszczenie Octopath Traveler :) 

Wygląda to tak w kwestii roboczej:

 

Y8sWwnt.jpg

 

Czyli ENG - wpis po Angielsku, POL - tłumaczenie wartości ENG...

 

Później dopasowanie wartości POL w do wartości HEX, repack i test partii (no sam repack kilka godzin), jak działa jazda z następną partią... Za dużo nie można bo w przypadku błędu nie będzie wiadomo gdzie szukać :(

 

WIĘC na szybko, chętni są?? Tylko Wartość POL do tłumaczenia :)

 

A tu końcówka:

 

glAqacd.jpg

 

SPORO tego, ale może się jakiś desperat znajdzie :)

 

JAK COŚ ZAPRASZAM NA PRIV :)

 

Macie kogoś kto tłumaczył, czuje klimat?? dajcie mu info.

 

 

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna inicjatywa. Macie moje poparcie. 3mam kciuki! :messi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] Fajna inicjatywa. Macie moje poparcie. 3mam kciuki! :messi:
Testowane na japońskiej wersji.... Zapierdala....

Więc założenie teoretyczne dobre tylko wykonanie :P97d883e3d23be0cf5a6e8dbc185c61ea.jpgd555d7701dd3aa93ce1d7f812635e20d.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Aż miło popatrzeć :)

0ff70d4ff624c1d4f7968dd717e5f478.jpg2c29e2f21d1fe2521e5f55b1d5918b19.jpgd00eb6a34bfe777336e43e4fc33d173f.jpg8fe122b69e487a3b4b00e644734a6cf9.jpge25145ef1c841c98afc8249690d06262.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin za mną, 3 pamperki w ekipie. Zacząłem cyrusem (mimo że w demie grałem tressa), bo wolę jak główna postacią jest facet :) tresse zgarnalem później, przed chwilą przyłączyła się ophilia.

Historyjki na razie fajne, ale wiadomo, to sam początek. Większość ludzi chyba jednak mimo wszystko je chwali, chociaż Ci co psiocza są głośniejsi :)

ogolnie jestem gra zauroczony niesamowicie. Taka podróż w czasie to chrono triggera i podobnych. No i ten fantastyczny turowy system walki taki wzwód emocjonalny wywołuje że masakra :)

 

jedno tylko pytanie do tych co już ograli tytuł. Czy priorytetem teraz jest zebranie wszystkich 8 postaci? Zbieram jakieś q poboczne, ale nic nie chce robić póki nie będę miał kompletu składu. Ma to sens czy niekoniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, xavris napisał:

Kilka godzin za mną, 3 pamperki w ekipie. Zacząłem cyrusem (mimo że w demie grałem tressa), bo wolę jak główna postacią jest facet :) tresse zgarnalem później, przed chwilą przyłączyła się ophilia.

Historyjki na razie fajne, ale wiadomo, to sam początek. Większość ludzi chyba jednak mimo wszystko je chwali, chociaż Ci co psiocza są głośniejsi :)

ogolnie jestem gra zauroczony niesamowicie. Taka podróż w czasie to chrono triggera i podobnych. No i ten fantastyczny turowy system walki taki wzwód emocjonalny wywołuje że masakra :)

 

jedno tylko pytanie do tych co już ograli tytuł. Czy priorytetem teraz jest zebranie wszystkich 8 postaci? Zbieram jakieś q poboczne, ale nic nie chce robić póki nie będę miał kompletu składu. Ma to sens czy niekoniecznie?

Jest to praktycznie wymagane, bo później reszta postaci będzie odstawała levelami i będzie na szczała. Najlepiej według mnie robić każdą postacią po kolei, tylko ta która wziąłeś pierwszą jest głównym bohaterem i będzie zawsze w drużynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×