Skocz do zawartości
Smokersky

Laptop do 3400

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Potrzebuje rady kogos ogarnietego. Mojego drugiego juz laptopa Toshiby zniszczylem tlukac go piescia ze zlosci gdy sie zawiesil. W sumie dysk twardy wypada tam gdzie ladowala zawsze moja piesc, wiec wystarczyloby go wymienic, ale to byl generalnie kiepskiej jakosci laptop, kupiony w "chudym" roku. Pora na upgrade ! Okazalo sie ze Toshiba nie robi juz mainstreamowych laptopow po jakims duzym skandalu ktory duzo ich kosztowal. Musze znalezc sobie nowa marke. Po przeczytaniu internetu dochodze do wniosku ze interesuja mnie Lenovo, Asus i Dell. Moja laska ma Lenovo, generalnie jest zadowolona, choc oboje uwazamy ze ekran w jej komputerze jest kiepski, jesli chodzi  o kontrast, kolory... rzuca sie to w oczy. Ekran 15.6. Zawsze mialem siedemnascie cali, ale uzywajac rzeczonego Lenovo mojej laski nie zorientowalem sie ze jest mniejszy dopoki mi o tym nie powiedziala, co dobitnie swiadczy o tym, ze nie potrzebuje tych kilku cali wiecej, a za roznice wynikajaca z wiekszego ekranu, moge dostac 15.6 z lepszym wnetrzem. Chcialbym zeby byl dosc ladny (odpadaja wiec Acery, sa w mojej opinii szkaradne). HP absolutnie nie ufam, a zadna marka poza tymi kilkoma chyba sie nie liczy. Mam MacBooka pro z 2009 i sprawia ze nienawidze Apple'a i ich prob zmuszenia mnie wszelkimi sposobami bym kupil nowego,  odpada wiec z przekory. Chcialbym moc przejsc na nim pierwszego Wiedzmina (aby moc przystapic do dwojki na X360 z czystym sumieniem i w koncu trojki na PS4), oraz by mial dobrej jakosci ekran i klawiature. Wejscie HDMI jest konieczne. Jakies znosne glosniczki tez bylyby mile widziane, bym mogl zabrac go do kuchni gotujac obiad, nie muszac ciagac wszedzie kabla laczacego go z naglosnieniem w salonie. Na pierwszy rzut oka widze ze za ta cene moge np. dostac o wiele lepszego Della niz Lenovo, jednak gdzies musi byc haczyk, jesli daja procesor nowszej generacji i niezintegrowana karte graficzna, na czyms musieli oszczedzic, nie moge sie doszukac na czym. Robie research od paru miesiecy, ale nadal nie moge sie zdecydowac, pomyslalem ze zapytam o rade prawdziwych ludzi, a nie reptilian, ktorzy jak wszyscy wiemy sa autorami wszystkich recenzji w internecie.

 

Z gory dzieki za pomoc i sorry za gadulstwo :)

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wrociles....

No to lecimy jak masz lapciaki tluc piescia jak sie zawiesza. To moze ta kase w cos innego zainwestowac.

W Wieska 1 w rozdzialce max zalecanej czyli 1440x900 (z czarnymi pasami po bokach) gralem troche na lapku della z 2012 z i5-3210m  i GT630M wiec niczym co jest szczegolne mocne. Problem Wieska1 jest taki ze nie korzysta on szczegolnie z wiekszej mocy i na tej karcie framerate byl mocno rozstrzelony cut scenki na silniku gry spadaly do 14fps. ale podczas gry glownie 30. Co ciekawe na i7 i GTX970M ta sama cut scenka tez ma problem.

Ja prywatnie nie jestem przywiazany do marki. mam HP dziala dalej od 11 lat, mam Della dziala od prawie 7 lat - z malym minusem klawiatura sie wytarla, spacja dziala slabo oraz pare klawiszy wypada z zawiasow. Od roku mam MSI i tez dziala. Przyznam ze patrze tez na kolejnego lapka i bedzie to albo MSI albo Lenovo.

Mysle ze wyboru musisz dokonac sam - w wyporze moze pomoc stronka taka jak https://www.notebookcheck.net/

na ktorej testuja laptopy przeczytaj recki obu moze znajdziesz tam ich mocne i slabsze strony.

Jesli celujesz w mocny proc i dedykowana grafe to bardzo wazne jest chlodzenie. Bo lapciaki znane sa z tego ze przycinaja moc aby utrzymac temp na okreslonym poziomie. To czesto dzieje sie w tych bardziej kompaktowych lapciakach. Dlatego zupelnie nie rozumiem po co MSI wypuszcza lekkie cienkie lapciaki z 1050 i i7 jak i tak nie wykorzystamy mocy bo jest przycieta przez slabsze chlodzenie nizi w odpowiednikach z podobna konfiguracja ale FAT z wiekszymi wiatrakami.

 

Poszukaj troche poczytaj recki. Ewentualnie innym bedzie latwiej tobie pomoc jesli podasz jakies pare modeli miedzy ktorymi sie wahasz a nie tylko dwie marki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nowego nie bede tlukl piescia, przynajmniej przez pewien czas... :1_grinning: Interesuja mnie aktualnie te dwa modele:

 

http://www.dell.com/fr-be/shop/ordinateurs-br-portables/inspiron-15-7000/spd/inspiron-15-7570-laptop/cn757010

 

- i5-8250U (6 Mb cache, do 3,4 GHz)
- Ekran full HD z technologia Truelife (cokolwiek to znaczy)
- 8 Gb RAM, DDR4, 2400 MHz
- Dysk SSD 256 Gb
- Karta Nvidia GeForce MX130, 4Gb pamieci GDDR5

 

 

https://www.mediamarkt.be/fr/product/_lenovo-pc-portable-ideapad-520-15ikb-intel-core-i5-7200u-80yl00phmb-1712635.html

 

- i5-7200U (3 Mb cache, do 2.5 GHz)
- Ekran full HD
- 8 Gb RAM, DDR4, 2133 MHz
- Dysk SSD 256 Gb
- Karta Nvidia GeForce GT 940MX, 2Gb pamieci GDDR5

 

Cena jest praktycznie taka sama, a wnetrznosci rozne. Byc moze to dlatego ze Dell na swojej oficjalnej stronie ma juz nowe modele, a Mediamarkt probuje opchnac to co maja na stanie ? Czy w Polsce tez jest tak, ze Della nie da sie praktycznie nigdzie kupic ? Szukalem w sklepach, nie znalazlem go nigdzie poza oficjalna strona Dell Belgium.

 

Notebookcheck przestudiowalem juz od gory do dolu i nadal nie moge sie zdecydowac. O maly wlos nie kupilem Alienware'a, ale na szczescie otrzezwialem i udalo mi sie wybic to sobie z glowy, bo przeciez nie potrzebuje roznokolorowych swiatelek w obudowie za kilka tysiecy wiecej :1_grinning:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×