Skocz do zawartości
DigitalMan_PL

Stardew Valley

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat bo nie widzę, w sumie NIGDY nie grałem, NIE WIEM czym to się je... ale to podobno klasyk, do kupienia od 27 zł (cena na dzień 22.04.2018)...

 

stardew-valley-wymagania-sprz%C4%99towe.

 

Stardew Valley to wydana na platformie Nintendo Switch sandboksowa gra RPG, zainspirowana niezwykle popularną serią farmerską Harvest Moon, znaną głównie z przenośnych konsolek firmy Nintendo. Za stworzenie gry odpowiada niezależne, jednoosobowe studio Concerned Ape, założone przez niejakiego Erica Barone. Produkcja powstała początkowo z myślą o komputerach PC, ale jej niezwykły sukces skłonił twórcę także do przygotowania wersji konsolowych gry.

 

Fabuła

Fabuła gry Stardew Valley opowiada historię młodego mężczyzny, wiodącego sztampowe życie pracownika dużej korporacji. W przeszłości otrzymał on od swojego dziadka tajemniczą kopertę, z zaleceniem, aby otworzyć ją dopiero wtedy, kiedy uzna, że jego życie stało się monotonne i przestało dawać mu szczęście. Uznawszy, że ta chwila właśnie nadeszła, nasz bohater otwiera ją i dowiaduje się, że otrzymał od dziadka spadek w postaci niewielkiej farmy, położonej gdzieś za miastem. Nie zastanawiając się długo, mężczyzna porzuca swe dotychczasowe życie i nudną pracę, aby stawić czoła zupełnie nowym wyzwaniom. Po przybyciu na miejsce okazuje się jednak, że nie czeka go tutaj żadna sielanka, a mocno podupadła farma to w istocie niewielki domek otoczony skrawkiem ziemi, porosłym gęstymi krzakami i chwastami. Zadaniem bohatera jest zaś przywrócenie gospodarstwa do dawnej świetności.

 

Mechanika

Ogólne założenia rozgrywki w Stardew Valley stanowią niemalże kalkę rozwiązań znanych ze wspomnianej serii Harvest Moon. Punktem wyjścia jest tu więc gra ekonomiczna, podczas której zajmujemy się głównie zarządzaniem i rozwojem naszej farmy. Całą zabawę rozpoczynamy od przywrócenia jej do stanu używalności – wykopania kamieni, wycinki drzew i wyplewienia chwastów. Następnie zabieramy się za sadzenie roślin, podlewanie ich oraz zbieranie plonów, z których dochód stanowi nasze główne źródło utrzymania. Z biegiem czasu uzyskujemy możliwość uprawy coraz to nowszych gatunków roślin, a nawet hodowli zwierząt, a zarobione pieniądze możemy zainwestować w rozwój gospodarstwa. Opisywane wyżej realia klasycznej gry ekonomicznej zostały w Stardew Valley oprawione w ramy sanboksowego RPG-a. Tytuł daje nam w tym względzie ogromne pole do popisu, oferując niezwykłą mnogość aktywności i zadań, którym w zależności od preferencji możemy się poświęcić. Oprócz uprawy roli, nasz protagonista może np. udać się na połów ryb, złożyć wizytę w pobliskiej kopalni i poszukać przydatnych surowców, a nawet zapuścić się do lochów, gdzie czekają na niego groźne potwory, ale i cenne skarby. Wszystko to uzupełnia typowy dla sandboksów, zaawansowany moduł rzemiosła oraz system rozwoju postaci, dzięki któremu w miarę awansu na kolejne poziomy możemy doskonalić rozmaite umiejętności naszego bohatera. Niemniej ważnym aspektem gry jest również integracja z lokalną społecznością. W przerwach od prac polowych, nasz farmer może udać się do pobliskiego miasta, wziąć udział w różnego rodzaju imprezach, a także wchodzić w interakcje z napotkanymi postaciami i przyjmować zlecane przez nie zadania. Podobnie jak w Harvest Moon, w grze przewidziano też możliwość nawiązywania romansów, a w dalszej perspektywie również zawarcia małżeństwa i wychowywania dzieci.

 

Tryby gry

Wydany na platformie Nintendo Switch Stardew Valley to gra stworzona początkowo wyłącznie z myślą o rozgrywce single player. Po premierze tytułu autor nie zaprzestał jednak prac nad jego rozwijaniem, wprowadzając w późniejszych aktualizacjach gry szereg nowych elementów, w tym m.in. możliwość rozgrywki wieloosobowej w trybie kooperacji.

 

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy, Stardew Valley mocno nawiązuje do pierwszych odsłon serii Harvest Moon, oferując prostą grafikę 2D w widoku z góry, przypominającym produkcje z epoki konsol 16-bitowych. Mimo pozornej prostoty, gra oferuje jednak niezwykle złożony model rozgrywki, a także całą masę smaczków i dodatkowych możliwości, które odkrywamy stopniowo w miarę postępów zabawy. Twórca nie zapomniał też o takich detalach, jak cykl dnia i nocy, dynamicznie zmieniające się pory roku, a nawet system zmęczenia bohatera, dzięki czemu traci on energię w wyniku „zarywania” nocy czy wykonywania bardziej wymagających czynności gospodarskich.
Źródło: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=31504

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem już pisać skąd to zerżnąłeś, bo czyta się jak nie Ciebie :ziobro:  ale skrupulatnie podałeś źródło:awesome:

Jak ktoś się zaopatrzy niech napisze jak to jest z tym tytułem, czy nie nuży po paru godzinach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra cena! 

na PC ponizej 8eur nie schodzilo. 

@Strife moze jak bedzie w bundlu sie zaopatrze bo nie ukrywam ze dobre opinie zachecaja. Wtedy sie wypowiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś gra niech napiszę czy gra daję radę, jakoś się napaliłem na ten tytuł, ale nie wiem czy brać to czy nowego Harvest Moon'a, bo przydałaby mi się jakaś "miła gra" na kilka chwil i żeby można było sobie pomalutku dawkować od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Strife napisał:

Jak ktoś gra niech napiszę czy gra daję radę, jakoś się napaliłem na ten tytuł, ale nie wiem czy brać to czy nowego Harvest Moon'a, bo przydałaby mi się jakaś "miła gra" na kilka chwil i żeby można było sobie pomalutku dawkować od czasu do czasu.

 

Z chęcią też bym wszedł w posiadanie tej magicznej wiedzy :P Jak z tą grą ;)

 

Taka jak @Strife napisał, gierka na partyjkę: a tu zasiać, tu zebrać, tu coś ubić w jaskini i wyłączasz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ją mam od premiery ale grałem z 5 min. Więc wam nie pomogę. Cały czas sobie mówię, że trzeba do niej przysiąść ale gram w coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się jednak i muszę powiedzieć że jest to zajebiaszczo dopasiony Harvest Moon.

 

Ogólnie mam sam początek, ale koszenie krzaczków, scinanie drzewek, rozłupywanie kamieni, sadzenie roslinek, spulchnianie gleby, podlewanie roślinek w chuj można wymieniać no może jeszcze łowienie rybek ( to akurat potrafi wqrwic) jest bardzo fajne i gra jako szybki strzał daję naprawdę radę.

 

Możemy sobie robić płotki, dróżki, ścieżki, bramy itp., crafting to chyba będzie podstawa tego tytułu, jak pogram dłużej to jeszcze coś skrobnę.

 

Dzień w grze mija zdecydowanie za szybko i stamina za szybko spada przy niektórych czynnościach,  ale z jednej strony to dobrze, bo za każdym razem jak dzien się kończy, lub dobrowolnie idziemy spać to gra wali nam save'a, co jest idealne przy szybkich posiedzeniach z tytułem. (jak spadnie stamina do zera postać idzie kimac tam gdzie stoi, a potem dowiadujemy się że znaleźli nas nieprzytomnego i za usługę zapieprzają 50 kasiorki, nawet w grze służba zdrowia leci w chuja:Coolface: )

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to jest RAK, jeszcze jeden dzień, jeszcze to, jeszcze tamto:14bqqmb:.

Nic tu nie przychodzi łatwo, trzeba zapracować na wszystko samemu i pożera mnóstwo czasu, co w rezultacie daję ogromną satysfakcję.

 

Dopiero przebimbałem miesiąc w grze, ale jak ktoś narzeka na grind w jrpgach to tu qrwami będzie sadził na lewo i prawo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wciąga na długie godziny. syndrom kolejnego dnia jest niezdrowy dla snu i relacji rodzinnych.

 

Tyle rzeczy do robienia a każdy dzień taki krótki. Zawsze jakaś ciekawa opcja na horyzoncie. a tu uzbieram na to a tu na tamto jeszcze tylko kilka wypadów do kopalni

 

Gra jest przepaśna i tak na razie olewam wszelakie relacje społeczne 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Patricko napisał:

Będzie w plusie to się ogra :D

To powodzenia z wnoszeniem tv do sracza:Coolface:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag by trafił ten tytuł! 

 

Harvest moony wszystkie razem wzięte to pikuś w porównaniu z tym indykiem, gra jest tak napakowana zawartością że to aż boli, bo nie da się rady zrobić wszystkiego co by się chciało. (mały wsiąknął maksymalnie i rolaskuje aż miło).

 

Włączę sobie grę w przerwie od Shining Resonance i dupa gram w rolaska do wyładowania pstryka, strasznie uzależnia, jeszcze jeden dzień i koniec,a nigdy na jednym dniu się nie skończyło.

 

Naprawdę gra godna polecenia mimo mojej nienawiści do indorów temu na ten moment wlepiam soczystą 9.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie Strife zainteresowałeś, bo co ja w Hollowa gram to mi wyskakuje - Strife online, Stardew Valley ;)
Wiem, że to klasyk i "przyjemna" gierka, ale obawiam się tego samego nałogu (a i tak już żona sapie, że tylko w podziemiach siedzę po robocie). No i nie ma promo w tej chwili a serce boli jak na indora ma pójść ponad 50 pln :(

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mnie Strife zainteresowałeś, bo co ja w Hollowa gram to mi wyskakuje - Strife online, Stardew Valley
Wiem, że to klasyk i "przyjemna" gierka, ale obawiam się tego samego nałogu (a i tak już żona sapie, że tylko w podziemiach siedzę po robocie). No i nie ma promo w tej chwili a serce boli jak na indora ma pójść ponad 50 pln
Weź czasem idź do żonki może ona też chce abyś się wybrał "w podziemia"...

Już na forumku był taki co całymi dniami kampił w krzakach w BF-ie, a potem żona oznajmiła niepokalane poczęcie ;)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, The_Siemek napisał:

Właśnie mnie Strife zainteresowałeś, bo co ja w Hollowa gram to mi wyskakuje - Strife online, Stardew Valley ;)
Wiem, że to klasyk i "przyjemna" gierka, ale obawiam się tego samego nałogu (a i tak już żona sapie, że tylko w podziemiach siedzę po robocie). No i nie ma promo w tej chwili a serce boli jak na indora ma pójść ponad 50 pln :(

 

Z Meksyku jest za 30 :kaz: Sam planuję na weekend kupić razem z Hollow Knight, bo on też wypada najtaniej u Meksykańców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Z Meksyku jest za 30 :kaz: Sam planuję na weekend kupić razem z Hollow Knight, bo on też wypada najtaniej u Meksykańców.
Czym płacisz w MEX?

Podpowiem, że karta nie przechodzi, a jak chcesz PayPal Meksyk to poprosza po założeniu konta i wpłacie o przesyłkę dokumentów tożsamości w celu weryfikacji...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Weź czasem idź do żonki może ona też chce abyś się wybrał "w podziemia"...

To akurat moja ulubiona gra, więc regularnie Smoki i Lochy są grane :vxoAZzf:

Mi się nawet nie chce kombinować z tymi regionalnymi magiami sklepowymi. Poczekam na jakąś promocję. Indyki akurat często mają zniżki. Szkoda, że duże tytuły (oprócz FIFY...) nie za bardzo.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli że na inne platformy ten tytuł jest o wiele tańszy,  ale jest tego wart.  Jak Siemek pisał,  w co bym nie zagrał i tak zaraz po tym leci Stardew siedzę przy tej grze dłużej niż przy nie jednym tytule AAA. ( najlepsze jest to że jak się rozwiedziesz idziesz do czarodzieja a on wymazuje pamięć byłej żonie :Coolface:)  Chylę czoła bo, niby to jeden gość tą grę tylko zrobił wiec szacun. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

Czym płacisz w MEX?

Podpowiem, że karta nie przechodzi, a jak chcesz PayPal Meksyk to poprosza po założeniu konta i wpłacie o przesyłkę dokumentów tożsamości w celu weryfikacji...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

 

No i marzenia o cebuli legły w gruzach. Nie wiedziałem że ten Meksyk tak niedostępny... :/ W dodatku nigdzie nie widzę kodów do kupienia. Jakiś czas temu kupowałem kody na konto US, myślałem że tutaj też da radę gdzieś dorwać.

 

No nic, chyba wezmę wtedy obie gry z Afryki, bo tam bez problemu. Pal licho te 30zł

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie na ps4 jest drożej niż te 53 zł w eshopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie w to na ps4 to byłaby katorga jak dla mnie, a tak szybka partyjka na kibelku przy robieniu klocka:xboss:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Granie w to na ps4 to byłaby katorga jak dla mnie, a tak szybka partyjka na kibelku przy robieniu klocka:xboss:
Tu zasiejesz, tu coś skosisz, wstaniesz podetrzesz dupe i pograne...

Tak Jak mówisz, na Switchu Stardew Valley spisuje się idealnie, TYLKO AZ MNIE BOLI czemu nie działa dotyk tylko tym skutaszonym kursorem trzeba jebac...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

skutaszonym kursorem trzeba jebac...

Praktycznie kursora nie używam, R i L się posługuje,  ale dotyk to byłoby coś.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Praktycznie kursora nie używam, R i L się posługuje,  ale dotyk to byłoby coś.
No powiedz ze nie? Aż się prosi o szybką możliwość kliknięcia w powiadomienie, a zresztą w 1 chwili tak odruchowo chciałem robić

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś sprawdzić realny czas gry?

 

Bo wessała jak bagno i zastanawiam się ile przy tym przesiaduję.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×