Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

God of War (2018) Poradnik do trofeów + droga do platyny
God of War Poradnik do trofeów + droga do platyny
God%20of%20war%20lista%20trofe%C3%B3w.pn

 • Poziom Trudności 4 /10
 • Ilość trofeów do zdobycia:37 Trofea Offline: 37 (1  platynam.png  , 5  zlotom.png , 9  srebrom.png , 22  brazm.png )
 • Czas potrzebny do zdobycia platyny: około 40 godzin
 • Minimalna liczba przejść do zdobycia platyny: 1
 • Trofea możliwe do pominięcia podczas pierwszego przejścia gry: brak . Po ukończeniu fabuły można swobodnie wędrować po mapie. Każde trofeum może zostać zebrane po ukończeniu gry.
 • Poziom trudności wpływa na trofea?: Nie. Grę można splatynować na najłatwiejszym poziomie trudności.
 • Trofea, które mogą nie wpaść (zbugowane): Brak


Krok 1: Zagraj w fabułę
Po prostu ciesz się grą. Ukończ fabułę, jak chcesz. Przygoda na poziomie trudności "Wyważona Rozgrywka" zajmuje około 15 godzin. Nie przejmuj się znajdźkami, sporo z nich odnajdziesz po drodze  , ale część z nich będzie możliwa do zdobycia dopiero po ukończeniu gry ponieważ wymagają umiejętności odblokowanych w późniejszym etapie. 
Jeżeli chodzi o poziom trudności i trofea to  można grać na łatwym poziomie, nie ma żadnych trofeów związanych z trudnościami, ani nie ma żadnej korzyści w grze, aby grać na wyższym poziomie trudności.
Są dwie istotne rzeczy, o których powinieneś pamiętać podczas przechodzenia fabuły: Zawsze miej założoną najlepszą zbroję, jaką możesz zdobyć w danym momencie i otwórz skrzynie Norn które uda Ci się znaleźć. Jeden z najlepszych zestawów pancerza, które można zdobyć przed ukończeniem głównej opowieści otrzymasz od Broka i Sindriego jako nagrodę za ukończenie piątej przysługi. Jeśli chodzi o skrzynie Norn, są to duże skrzynie z trzema runami. Oznacza to, że będziesz musiał zniszczyć trzy obiekty lub będziesz musiał rzucić Leviatanem na trzy obiekty w krótkim odstępie czasu, aby je otworzyć. Znajdowanie i otwieranie skrzyń Norn to jedyny sposób na ulepszenie zdrowia i paska szału więc najlepiej jak najszybciej otwórz 18 z nich.
Nie martw się o trofea związane z fabułą które mógłbyś pominąć ponieważ nie ma takich :) . Po ukończeniu gry mamy tryb swobodnej wędrówki. Możesz wrócić wszędzie, by zebrać to, co zostało. Technicznie rzecz biorąc, istnieje jedna skrzynia, do której nie można wrócić po ukończeniu gry, ale potrzebujesz tylko 8 z nich (więc jej brak nie wpływa na zdobycie trofeum).

 

Krok 2: Znajdźki / Przysługi
Po ukończeniu ostatniej misji fabularnej nadszedł czas, aby obejść mapę i zebrać przedmioty kolekcjonerskie i przysługi (poboczne zadania). Lokalizacje znajdziek są pod każdym opisem trofeum.

 

1S4e5ec2.pngOjciec i syn 
Zdobądź wszystkie trofea

Zdobądź wszystkie inne trofea, a trofeum będzie Twoje.
2Sde4324.pngPoczątek podróży
Obroń swój dom przed Nieznajomym

Trofeum związane z fabułą i nie może być pominięte. Odblokowuje się po pokonaniu "Nieznajomego" i ukończeniu zadania głównego "Oznaczone drzewa".

3S6c62c9.pngNowa przyjazna twarz
Przetrwaj w lesie wiedźmy

Trofeum związane z fabułą i nie może być pominięte. Odblokowuje się po udzieleniu pomocy wiedźmie podczas drugiego głównego zadania: "Droga w kierunku góry".

4Sbca499.pngNie ma jak w domu
Pozwól elfom światła wrócić do domu

Trofeum związane z fabułą i nie może być pominięte. Odblokowuje się po wyjściu ze swiątyni podczas czwartej głównej misji "Światło Alfheimu".

5S5ed4e6.pngPogromca smoków
Pokonaj smoka z gór

Trofeum związane z fabułą i nie może być pominięte. Odblokowuje się podczas piątego głównego zadania "Wnętrze góry" po pokonaniu smoka " "Hraezlyr"-a.

6Sc11c22.pngNiepokojące konsekwencje
Pokonaj Magniego i Modiego

Trofeum związane z fabułą i nie może być pominięte. Odblokowuje się podczas siódmego głównego zadania "Magiczne dłuto" po pokonaniu Magniego i Modiego.

7S1ec9a0.pngWitajcie z powrotem
Odzyskaj Ostrza Chaosu

Automatyczne trofeum związane z historią i nie może być pominięte. Odblokowuje się podczas dziewiątego głównego zadania "Choroba", po zdobyciu Ostrzy Chaosu i pokonaniu wraz z nimi pierwszej fali wrogów.

8S6bb101.pngSpełniona obietnica
Ulecz Atreusa

Trofeum związane z fabułą i nie może być pominięte. Odblokowuje się po ukończeniu dziewiątego głównego zadania "Choroba".

9S19499d.pngRunda druga
Uratuj Atreusa

Trofeum związane z fabułą i nie może być pominięte. Odblokowuje się po drugiej walce z Baldurem na koniec jedenastego głównego zadania "Wróć na szczyt"

10S203dd6.pngEcha przeszłości
Wypłyń statkiem z Helheimu

Trofeum związane z fabułą i nie może być pominięte. Odblokowuje się po ukończeniu dwunastego głównego zadania "Ucieknij z Helheimu".
11Sdd7de7.pngPoczątek zmierzchu 
Pokonaj Baldura

Trofeum związane z fabułą i nie może być pominięte. Odblokowuje się po ukończeniu 15 głównego zadania "Jotunheim w zasięgu ręki" po pokonaniu bossa "Baldura".

12S78e5dd.pngOstatnie życzenie
Rozsyp prochy

Trofeum związane z fabułą i nie może być pominięte. Odblokowuje się po ukończeniu 16 głównego zadania "Prochy matki" . Jeśli chcesz zobaczyć ukryty końcowy filmik, wróć do swojego domu w Dzikim lesie. Możesz nadal swobodnie wędrować po świecie i zdobywać brakujące trofea.

13Sb7ce4c.pngPod powierzchnią
Odkryj wszystkie tajemnice Jeziora Dziewięciu

To trofeum wymaga od nas odkrycia mapy wokół Jeziora Dziewięciu i odwiedzenia każdej wyspy raz. Jezioro dziewięciu to centralny obszar w Midgard. Musisz odkrywać lokacje, aż mgła zniknie z mapy. Trofeum nie pojawiło się od razu po odkryciu mapy, a dopiero po przejściu przez Mistyczną bramę. 

Regiony, które musisz odkryć to :

 • Kanał kamieniarza
 • Rada Walkirii
 • Skalne Wodospady
 • Veidrrgard
 • Magazyn Buriego
 • Krucze klify
 • Wieża strażnicza
 • Żelazna zatoka
 • Wyspa śmierci
 • Zapomniane jaskinie
 • Ruiny pradawnych
 • Posterunek Elfów Światła


Poniżej znajduje się zdjęcie przedstawiające pełną odsłoniętą mapę (nazwy obszarów są pokazane na mapie).

God_of_War_Trofeum_Pod_powierzchni%C4%85

14S1e607e.pngŚlady śmierci
Zbadaj cały teren Veiðrrgardu

Trofeum otrzymamy za znalezienie wszystkich przedmiotów kolekcjonerskich w Veiðrrgard.
Veiðrrgard to obszar w północno-wschodnim rogu "Jeziora Dziewięciu" w Midgard. Możesz dostać się tam za pomocą łodzi. Obszar jest ogrodzony ogromną złotą bramą, którą można otworzyć na szczycie Skalnych Wodospadów (obszar naprzeciwko złotej bramy). Aby odblokować trofeum, musisz znaleźć wszystkie przedmioty do kolekcjonowania w Veiðrrgard (z wyjątkiem uwolnienia smoka, nie jest to konieczne do tego trofeum, ale jest wymagane do trofeum  :srm Niebezpieczne niebo). Jest 6 Artefaktów, 1 Mistyczna brama, 1 przysługa (nie musimy jej wykonywać do tego trofeum ), 1 Sklep, 6 Znaczników Informacji, 1 Legendarna skrzynia, 1 Skrzynia Norn, 3 Kruki Odyna.

Lokalizacja wszystkich znajdziek w tym regionie na filmie poniżej.

 

15S242d03.pngTrójjęzyczność
Poznaj języki Muspelheimu i Niflheimu

 

Części szyfrów można znaleźć w fioletowych, zamglonych skrzyniach z maską na ich przodzie.Aby zdobyć to trofeum musisz zdobyć tylko 8 skrzyń. Języka Niflheim-u nauczysz się po otwarciu pierwszych czterech skrzyń, a kiedy otworzysz kolejne cztery skrzynie, nauczysz się języka Muspelheim-u. Istnieje jedna skrzynia, którą możesz pominąć gdy jesteś w brzuchu Węża Świata w zadaniu "Jotunheim w zasięgu ręki" ,ale nie trzeba się tym przejmować ponieważ skrzyń jest wystarczająco dużo, aby nauczyć się języków Muspelhiem i Niflhiem.

 


16Sf3def8.pngKrasnoludzka myśl techniczna 
Ulepsz element pancerza

Ulepszanie zbroi można wykonać podczas każdej wizyty w sklepie Broka lub Sindriego, zakładając, że masz wystarczająco dużo srebra i materiałów, aby wykuć swoje ulepszenie. Aby zdobyć to trofeum, musisz wybrać dowolną część zbroi (tułów,ręce, biodra) i ulepszyć ją o jeden poziom. 

God_of_war_Krasnoludzka_my%C5%9Bl_techni

17S258930.pngNapastnik
Zdobądź klejnot runicznego ataku
Trofeum związane z fabułą. Odblokowujesz to w misji głównej "Droga w kierunku góry". Tam Atreus wskaże skrzynię i musisz ją otworzyć, aby iść dalej. Klejnoty Runiczne Ataku znajdują się zwykle w skrzyniach, z misji pobocznych lub pozostawiane przez silniejsze potwory po ich zabiciu.

18S4bba71.pngSad Idunn
Maksymalnie zwiększ poziom zdrowia

W grze God of War jest 9 ulepszeń zdrowia.
Możesz znaleźć ulepszenia zdrowia (jabłka Idunn) w skrzyniach Norn. Są to skrzynie, które mają na sobie 3 pieczęcie runiczne. Aby w pełni ulepszyć swoje zdrowie, potrzebujesz 9 z nich (każdy zestaw 3 jabłek daje ulepszenie zdrowia). Skrzynie Norn mogą zawierać także Róg Krwistego Miodu, którym musisz ulepszyć szał. W sumie musisz zebrać 18 skrzyń Norn z 21 dostępnych (9 ulepszeń zdrowia, 9 ulepszeń szału).
Każdą ze skrzyń możesz odnaleźć po ukończeniu fabuły w trybie swobodnej wędrówki. Każdy region ma tablice informacyjną, dzięki czemu wiesz, gdzie czegoś brakuje.

Poniżej filmik z lokalizacją skrzyń Norn w których znajdujemy jabłka Idunn do zwiększenia poziomu zdrowia:

 


19S2ef5ac.png Furiat
Maksymalnie zwiększ poziom szału

Ulepszenie szału (Róg krwistego miodu) odnajdujemy w skrzyniach Norn. Są to skrzynie, które mają na sobie 3 pieczęcie runiczne. Aby w pełni ulepszyć swój szał, potrzebujesz 9 (każdy zestaw 3 rogów daje ulepszenie szału). Skrzynie Norn mogą zawierać również jabłka Idunn, którymi zwiększasz poziom zdrowia. W sumie musisz zebrać 18 skrzyń Norn z 21 dostępnych (9 ulepszeń zdrowia, 9 ulepszeń szału).
Każdą ze skrzyń możesz odnaleźć po ukończeniu fabuły w trybie swobodnej wędrówki. Każdy region ma tablice informacyjną, dzięki czemu wiesz, gdzie czegoś brakuje.
Filmik z lokalizacją wszystkich skrzyń Norn (w których znajdujemy ulepszenia szału) znajduje się przy trofeum  Sad Idunn .


20Sd5d16b.png Szata zdobi człowieka
Stwórz strój dla Atreusa

W trakcie gry spotkasz dwóch wędrownych kupców, Broka i Sindriego, którzy pomagają ci w ulepszaniu i tworzeniu nowego sprzętu. Aby zdobyć to trofeum, musisz po prostu stworzyć dowolny strój dla Atreus. Trofeum możesz zdobyć w każdym sklepie i w każdej chwili jeżeli masz wymaganą ilość surowców.

God_of_war_Szata_zdobi_cz%C5%82owieka.jp

21S419028.pngZaklęty
Umieść zaklęcie w gnieździe pancerza

Kolejne bardzo proste trofeum. Najpierw musisz ulepszyć część pancerza, aby odblokować gniazdo.  Alternatywnie, możesz również wytworzyć pancerz wyższego poziomu, który ma już domyślnie gniazdo pancerza. Teraz otwórz menu> Pancerz> naciśnij :square  na ulepszonej zbroi, aby zobaczyć gniazda> połóż zaklęcie w wolnym gnieździe. Zaklęcia otrzymujesz z pokonanych silniejszych przeciwników lub możesz je kupić w sklepie Broka lub Sindriego.

God_of_war_trofeum_zakl%C4%99ty.jpgGod_of_war_trofeum_zakl%C4%99ty1.jpg 

22S5b1a78.pngZabójca
Zabij 1000 wrogów

To trofeum odblokuje się automatycznie na twojej drodze do platyny. Nie musisz tego boostować, zabijesz wielu wrogów podczas grania w trybie fabularnym, podczas wyszukiwania przedmiotów kolekcjonerskich i podczas prób.

23S782877.pngNiebezpieczne niebo
Uwolnij wszystkie smoki

W grze God of War znajdują się 3 smoki. Wszystkie znajdują się w bocznych obszarach Midgardu.

Smok "Otr" - Region: Veidrrgard (duży obszar w północno-wschodniej części Midgardu)
Smok "Fafnir" - Region: Kanał Kamieniarza (na północ od Midgardu)
Smok "Reginn" - Region: Konunsgard (na zachód od Midgardu)

Smoki są jako "przysługi" (poboczne misje) w ww. regionach. Ich misje polegają na zniszczeniu 3 smoczych ołtarzy. Są to małe kamienie z niebieską runą na środku. Są ukryte w okolicy smoka, nigdy w innych regionach. Po zniszczeniu 3 smoczych ołtarzy możesz wrócić do smoka, aby go uwolnić.

 

 

 

24S8caaa4.pngJak ogień i woda  :zl 
Oddaj wszystkie przysługi Brokowi i Sindriemu

Brok i Sindri to dwaj kowale, z którymi spotkasz się podczas gry w główną fabułę. Od czasu do czasu mają dla Kratosa zadania do wykonania. Za to trofeum będziesz musiał zaakceptować każdą przysługę, jaką Brok i Sindri mają Ci do zaoferowania, naciskając :triangle po wyświetleniu biało niebieskiego znaku po odwiedzeniu jednego ze sklepów.

Łącznie do wykonania jest 5 zadań. Dwa od Sindriego i dwa od Broka. Po ukończeniu 4 zadań otrzymasz od nich piąte zadanie w Świątyni Tyr.

Lista zadań które musisz wykonać do zdobycia tego trofeum:

 • "Dusza z odzysku" - Brok
 • "Skarb Fafnira" - Sindri
 • "Deus ex malachit" - Brok
 • "Sprawy rodzinne" - Sindri
 • "Niech żyje król" - Brok i Sindri

25S3144bc.png Kustosz


Zbierz wszystkie artefakty

W grze God of War znajduje się 45 Artefaktów. Są lśniącymi przedmiotami znajdowanymi na ziemi.
Każdy z artefaktów można zebrać po ukończeniu wątku fabularnego w trybie swobodnej wędrówki. Każdy obszar ma tablicę informacyjną, dzięki czemu wiesz, gdzie czegoś brakuje.

Poniżej filmik z lokalizacją wszystkich 45 artefaktów z podziałem na rodzaje:

 • Artefakty "Zgubione i odnalezione" - 00:05 - 01:53
 • Artefakty "Twarze magii" - 02:00 - 06:30
 • Artefakty "Opuść statek" - 06:34 - 14:28
 • Artefakty "Do dna" - 14:32 - 20:00
 • Artefakty "Rogi Veidrrgardu" - 20:06 - 25:00
 • Artefakty "Łupy wojenne" - 25:03 - 31:29
 • Artefakty "Pamiątka rodzinnna" - 31:32

 

 

26Sc7253d.pngWszechojciec oślepiony
Zabij wszystkie kruki Odyna

Kruki Odyna to jasnozielone ptaki, które można znaleźć w świecie gry. Do tego trofeum będziesz musiał zabić wszystkie 51. W każdym regionie na mapie masz tablicę informacyjną, w której będzie podane ile ptaków jeszcze pozostało do zabicia. Poniżej filmik z lokalizacją kruków:

 

 

27S2e4270.pngMistrz walki
Maksymalnie ulepsz runiczny atak

Najpierw musisz znaleźć Klejnot Ataku Runicznego (trofeum :brm Napastnik). Otrzymujesz go automatycznie podczas drugiego głównego zadania "Droga w kierunku góry". Często znajdują się w skrzyniach, pozostawiane przez bossów i w nagrodach z zadań pobocznych. Pierwsza runę którą otrzymamy to "Dotyk Hel", jest najtańsza do pełnego ulepszenia (5000 XP). Ulepszenie kupujesz za punkty XP , które z kolei dostajesz za pokonywanie wrogów lub wykonywanie zadań pobocznych.
Każda runa ma 2 ulepszenia. Aby ją ulepszyć, otwórz Menu> Broń> (wybierz Runę w wolne miejsce, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś)> naciśnij  :x  na Runie>a następnie przytrzymaj  :square  aby ją ulepszyć.

 

28S743cfa.pngGodny wojownik
Maksymalnie ulepsz Lewiatana

Trofeum otrzymamy za ulepszenie toporu do poziomu 6. Ostatnia ulepszenie jest możliwa tylko po ukończeniu fabuły.

Lewiatana można ulepszyć w każdym sklepie. Wymaga do tego "Mroźnych płomieni". Te są automatycznie rozrzucane przez głównych bossów po ich zabiciu. Jeśli zapomnisz je odebrać, zostaną one umieszczone w sekcji "Zagubione przedmioty" w sklepie, więc nic nie można przegapić. Kończąc fabułę, możesz ulepszyć Lewiatana do poziomu 5.
Dla poziomu 6 musisz otworzyć skrzynię w głównej komnacie w Niflheim, która kosztuje 5000 Echa Mgły, aby uzyskać "Lodowate mgły Niflheimu". Echa Mgły zbierasz ze skrzyń porozrzucanych w labiryncie Niflheimu lub sprzedając niektóre swoje zasoby. Trofeum "Ciemność i mgła" wymaga, abyś i tak kupił wszystkie skrzynie. Gdy już masz "Lodowate mgły Niflheimu" przejdź do sklepu.
W sklepie przejdź do: Kup> Zasoby> Mroźny płomień. Teraz możesz w pełni ulepszyć topór. Pamiętaj, że ostatnie uaktualnienie wymaga pokonania fabuły.
Aby odblokować Niflheim w komnacie podróży, musisz najpierw znaleźć 4 szyfry języku Muspelheimu. Znajdują się one w purpurowych skrzyniach z maską na przodzie, a Atreus otwiera je sztyletem. Po więcej szczegółów zajrzyj do trofeum  Trójjęzyczność.

 

29S31a81c.pngPo co z tym walczyć?
Maksymalnie ulepsz Ostrza Chaosu

Trofeum otrzymamy za ulepszenie Ostrza Chaosu do poziomu 5. Ostatnia ulepszenie jest możliwa tylko po ukończeniu fabuły.

Ostrza chaosu można ulepszyć w każdym sklepie. Wymaga jest zasób "Płomień chaosu". Surowce te otrzymamy z niektórych bossów przechodząc fabułę, nie można ich przeoczyć. Jeśli zapomnisz je zebrać po zabiciu przeciwnika, zostaną one umieszczone w sekcji "Zagubione przedmioty" w sklepie, więc nic nie można przegapić. Po ukończeniu historii, możesz ulepszyć Ostrza Chaosu do poziomu 4.
Na poziom 5 musisz zdobyć "Szalejące płomienie z Musphelimu". Otrzymasz je po zabiciu Walkirii na szczycie Musphelimu.
Teraz w sklepie przejdź do: Kup> Zasoby> Wymień Szalejące płomienie z Musphelimu na Płomień Chaosu. Od teraz możesz w pełni ulepszyć Ostrza Chaosu. 
Aby odblokować Muspelheim w komnacie podróży, musisz najpierw znaleźć 4 szyfry języku Muspelheimu. Znajdują się one w purpurowych skrzyniach z maską na przodzie, a Atreus otwiera je sztyletem. Po więcej szczegółów zajrzyj do trofeum  :brm Trójjęzyczność.

 

 

 

30S0d5e1a.pngDroga niezłomności
Zdobądź Pancerz Wędrowca

Do zdobycia tego trofeum musisz wykonać pełny zestaw Pancerza Wędrowca, składający się z 3 części: Tułów, Ręce, Biodra.
Do jego wykonania potrzebne są następujące materiały:

 • 42000 srebra
 • 8 x Fragment pancerza wędrowca
 • 30 x Plugawe trofeum z wędrowca

Srebro zbieramy w całym świecie gry (upuszczane przez zabitych przeciwników oraz można je znaleźć w skrzyniach). Natomiast Fragment pancerza wędrowca oraz Plugawe trofeum z wędrowca otrzymujemy tylko z zabitych wędrowców (wrogowie, którzy wyglądają jak rycerze z ciężką zbroją i tarczą). Po zabiciu pierwszego podróżnika odblokujesz Pracę rzemieślniczą o nazwie "Wędrówka mniej uczęszczaną ścieżką". Oddaj fragment zbroi Brokowi lub Sindri w jednym z ich sklepów, aby odblokować zbroję w menu tworzenia (w sklepie krasnoludów).
W trakcie gry natkniesz się na więcej niż potrzebna ilość wrogów, aby stworzyć pełny zestaw. Jeśli zapomnisz zebrać materiały z zabitych wędrowców, zostaną one umieszczone w sekcji "Zgubione przedmioty" w sklepie i można je później odzyskać. Dzięki temu nic nie przegapisz. Po zabiciu około 5-6 wędrowców będziesz miał wystarczająco materiałów na budowę zbroi.

W poniższych misjach odnajdziesz wędrowców:

 • "Magiczne dłuto" - misja główna
 • "Ucieknij z Helheimu" - misja główna
 • "Droga do Jotunheimu" - misja główna
 • "Niech żyje król" - misja poboczna Broka i Sindriego

 

 

 

31Seb3a63.pngPierwotny 
Zdobądź Pancerz Pradawnego

Do zdobycia tegotrofeum musisz wykonać pełny Pancerz Pradawnego, składający się z 3 części: Tułów, Ręce, Biodra.
Do jego wykonania potrzebne są następujące materiały:

 • 32000 Srebra
 • 3 x Serce Pradawnego
 • 16 x Szczątki Pradawnego


Serce Pradawnego oraz Szczątki Pradawnego otrzymujemy z zabitych "Pradawnych" (kamienni przeciwnicy strzelający z piersi) przeciwników. Po zabiciu pierwszego "Pradawnego" odblokujesz specjalną pracę rzemieślniczą o nazwie "Serca z kamienia". Oddaj Serce Pradawnego do Broka lub Sindriego w jednym z ich sklepów, aby odblokować zbroję w menu tworzenia.
W trakcie gry natkniesz się na więcej niż wymagana ilość wrogów, aby stworzyć pełny zestaw. Jeśli zapomnisz zebrać materiały z zabitego wroga, zostaną one umieszczone w sekcji "Zgubione przedmioty" w każdym sklepie i można je odzyskać później. W ten sposób nic nie można przegapić. Potrzeba około 4 Pradawnych, aby zdobyć wystarczającą ilość materiałów.

Poniżej kilka lokacji gdzie można spotkać "Pradawnego":

 • "Światło Alfheimu" - zadanie główne
 • "Magiczne dłuto" - zadanie główne
 • "Wróć na szczyt" - zadanie główne
 • "Skarb Fafnira" - misja poboczna

 


32Sa7f431.pngNiedokończone sprawy
Pomóż wszystkim zbłąkanym duchom

W tym celu musisz ukończyć 5 przysług (zadania poboczne) dla zbłąkanych duchów w regionie Midgardu. 
Przysługi które musimy wykonać to:

 • "Martwy fracht"
 • "Młot na Thora"
 • "Anatomia nadziei"
 • "Niedokończone sprawy"
 • "Czas leczy rany"


Lokalizacja wszystkich wyzwań i ich rozwiązań w filmie poniżej :

 

 

 


33Se68330.pngŁowca skarbów
Użyj map, by znaleźć wszystkie zakopane skarby

Aby zdobyć to trofeum, musisz odnaleźć 12 map, a następnie odszukać lokalizacje skarbów pokazane na mapie.
Wszystkie lokalizacje poniżej w filmie :

 

 

34Sd9ac01.pngPrawda
Znajdź wszystkie ołtarze Jotunów

W God of War znajduje się 11 ołtarzy Jotunów. Są to duże drewniane drzwi, które można otworzyć. Następnie Atreus odczytuje  opowieść, która dostarcza więcej informacji na temat gry.
W przeciwieństwie do innych przedmiotów kolekcjonerskich, nie są one pokazywane na mapie. Każdy ołtarz można odnaleźć po ukończeniu w trybie swobodnej podróży.

Wszystkie ołtarze wraz z mapą na filmie poniżej :

 

 

35S8af17e.pngOgnie piekielne
Ukończ wszystkie próby Muspelheimu

W Muspelheim jest 6 prób. Próby od 1 do 5 mają 3 poziomy trudności (normalny, trudny, niemożliwy). Podczas pierwszego przejścia na szczyt Muspelheimu będą dostępne tylko normalne i trudne próby . Próby niemożliwe staną się dostępna po pokonaniu Walkirii w Muspelheim, która pojawia się po piątej próbie. Aby zagrać w 6 próbę, musisz zebrać 3 klucze, które otrzymasz pokonując próby na poziomie niemożliwym. Ponieważ potrzebujesz tylko 3 kluczy (z 5 dostępnych prób), możesz wybrać te próby które będą dla Ciebie najłatwiejsze.
Proponuję ustawić poziom trudności w ustawieniach gry na najłatwiejszy. Zalecam, aby zrobić to po ukończeniu fabuły, gdy masz lepszy sprzęt.
Po zebraniu 3 kluczy, a następnie pokonaniu szóstej próby trofeum wskakuje na nasze konto. Nie ma potrzeby pokonywania każdej próby na niemożliwym poziomie trudności! Wybierz 3 najłatwiejsze dla Ciebie. W filmiku poniżej zamieściłem wszystkie próby.
Jeśli masz problemy, najpierw zdobądź pancerz poziomu 6 lub 7 (pancerz poziomu 6 pochodzi z pobocznych zadań Broka i Sindriego, zbroja poziomu 7 pochodzi z Królestwa Niflheim).

 

Próby:

 • Próba 1 Normalna: Zabij wrogów przed upływem czasu
 • Próba 1 Trudna: Zabij wrogów w krótkich odstępach czasu
 • Próba 1 Niemożliwa: Uniknij obrażeń
 • Próba 2 Normalna: Wytrzymaj 5 minut
 • Próba 2 Trudna: Wrogowie szybko odzyskują zdrowie
 • Próba 2 Niemożliwa: Zabij wrogów przed upływem czasu
 • Próba 3 Normalna: Zabij zwykłych przeciwników, by przełamać obronę elity
 • Próba 3 Trudna: Zabij wrogów wewnątrz złotych pierścieni
 • Próba 3 Niemożliwa: Zabij wrogów wewnątrz złotych pierścieni
 • Próba 4 Normalna : Pokonaj 100 wrogów
 • Próba 4 Trudna: Nie pozwól wrogom schwytać Atreusa
 • Próba 4 Niemożliwa: Wrogowie szybko odzyskują zdrowie
 • Próba 5 Normalna: Zabij wrogów, aby wydłużyć czas
 • Próba 5 Trudna: Unikaj obrażeń
 • Próba 5 Niemożliwa: Zabij wrogów, aby wydłużyć czas
 • Próba 6: Pokonaj wszystkich wrogów

 

 

 

36Sde9ef8.png Ciemność i mgła
Znajdź wszystkie skarby w głównej komnacie warsztatu

Główna komnata warsztatu znajduje się w Niflheim, świecie, który odblokowuje się poprzez zebranie 4 części szyfru z fioletowych skrzyń (tak samo jak w przypadku Muspelheim). Aby odblokować to trofeum musisz oczyścić wszystko w głównej komnacie, otworzyć 5 skrzyń i zamknąć 3 szczeliny. Lokalizacja skrzyń do odblokowania Niflheimu znajduje się przy trofeum  Trójjęzyczność.
Niflheim to losowy obszar labiryntu z kilkoma pułapkami i losowymi odrodzeniami wroga. Ten świat posiada własną walutę o nazwie "Echa mgły". Musisz użyć "Echa mgły", żeby kupić wszystkie skrzynie i szczeliny w głównej komnacie Niflheim. W głównej komnacie znajduje się łącznie 5 skrzyń i 3 szczeliny. Otwarcie ich wszystkich kosztuje 68500 Echa mgły. Możesz je uzbierać, otwierając skrzynie w labiryncie. Dodatkowo do otwarcia szczelin wymagane są również 3 "Kotwice mgły" (1 na każdą szczelinę w głównej komnacie). Te znajdują się losowo w legendarnych (złotych) skrzyniach we mgle, zwykle w obszarze na północy, gdzie kończy się ścieżka (często jest tam ogr).
Możesz także sprzedać zasoby i zamienić je na Echa mgły/ Jednak tylko zasoby, które można znaleźć w Niflheim, mogą być wymienione na Echo mgły. Idź do sklepu Sindriego w Niflheim> Sprzedaj> Zasoby. Na przykład epicki przedmiot "Zguba Asów" daje 2500 Echa mgły. Sprzedając te zasoby, oszczędzasz DUŻO czasu.
Warto zauważyć, że musisz opuścić mgłę żywy (wróć do głównej komnaty lub sklepu Sindriego), aby otrzymać Echa mgły i Zasoby. Zwróć też uwagę na Skrzynie Norn w Labiryncie, które dają najwięcej Echa Mgły.

 

37S886ed7.pngOsądzający poległych 
Pokonaj wszystkie dziewięć walkirii

Walkirie są najpotężniejszymi przeciwnikami w grze, a dziewiąta Walkiria, Królowa, jest zdecydowanie najgroźniejszym przeciwnikiem, który ma do zaoferowania gra. Aby zdobyć to trofeum, musisz pokonać wszystkie osiem Walkirii, a następnie ich królową. Gdy ukończysz grę, osiem Walkirii zostanie zaznaczonych na mapie, rozrzuconych po całym Midgardzie, Alfhiem, Helhiem, Muspelhiem i Niflheim. Po pokonaniu ośmiu Walkirii, będziesz musiał przynieść ich korony do Rady Walkirii (która znajduje się na północnej stronie Jeziora Dziewięciu, obok Kanału Kamieniarza), a to przywoła królową walkirii. Po zabiciu królowej odblokujesz to trofeum.

 

Poradnik napisany przezemnie. Mój psn id Kamilek_

Edytowane przez kamilek
 • Like 2
 • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za cholerę nie dam rady ubić tej ostatniej Valkirii.  Uzbrojenie 7-8lvl, nawet na najłatwiejszy poziom trudności zmieniłem - 75% jej zbijam i padam...Ogólnie już od dawna olewam :platyna:, ale tutaj została ta walka i kusi. :listek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest też używanie odpowiednich skili i powerów z tego co pamiętam te nastawione na furie która odnawia życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×