Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, przejrzałem w końcu wszystkie konferencje, Sony wypadło gorzej od Micro i gorzej od Ubisoftu, poroniony pomysł z tym kościołem, wyglądało słabo za dużo gadania było, mroczne ciężkie tytuły, kolejne exclusivy z zombie ... 

Sony robi takie rzeczy, bo może sobie na to pozwolić. Pewna nonszalancja się wkradła, dlatego że to oni rozdają karty w tej generacji. A mikromiętcy nadganiają bo nie mają innego wyjścia. Tyle.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, hacker25 napisał:


Sony robi takie rzeczy, bo może sobie na to pozwolić. Pewna nonszalancja się wkradła, dlatego że to oni rozdają karty w tej generacji. A mikromiętcy nadganiają bo nie mają innego wyjścia. Tyle.

 

Idac dalej mozna powiedziec ze sony moze lac kompletnie na graczy bo moze sobie na to pozwolic - wygrali generacje i to juz na starcie (bo MS sie potknal i twarza wyladowal w blocku z ktorego dlugo sie wygrzebywal). 

Tyle ze to zwyczajnie zle podejscie. W ta prezentacje wlozono srodki, wiec jednak dobrze by bylo zeby wypadla dobrze. Tu chodzi tez troche o wizerunek. Wiec jesli inwestuje sie czas i pieniadze to chyba nie po to zeby pozwolic sobie na slaba konfe? Bo jaki w tym cel? 

-----

 

Zmieniajac temat najwieksze zaskoczenie E3 to Yakuza na PC. Dodam pozytywne zaskoczenie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze że jest konkurencja. Sony teraz kładzie lachę a M$ nadgania.

Też uważam, że Sony słabo w tym roku. Nie pokazali niczego czego byśmy się nie spodziewali. Liczyłem na jakąś bombę w postaci Bloodborne 2 a dostałem bombę w postaci Black Ops w plusie   :siara:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I bardzo dobrze że jest konkurencja. Sony teraz kładzie lachę a M$ nadgania.
Też uważam, że Sony słabo w tym roku. Nie pokazali niczego czego byśmy się nie spodziewali. Liczyłem na jakąś bombę w postaci Bloodborne 2 a dostałem bombę w postaci Black Ops w plusie   :siara:
Wiem że jestem w mniejszości ale dla mnie bombą było by ogłoszenie wstecznej w ps4, zagrałbym w parę tytułów z PS3 a szczególne ponownie zagrał w multi killzone 3

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szuldi82 napisał:

Wiem że jestem w mniejszości ale dla mnie bombą było by ogłoszenie wstecznej w ps4, zagrałbym w parę tytułów z PS3 a szczególne ponownie zagrał w multi killzone 3

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

 

To było by coś to fakt. Ale prędzej Microsoft ogłosi wsteczną kompatybilność z kalkulatorem niż Sony z PS3 :30vm3cw:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sLk

I bardzo dobrze ze cos sie dzieje ze na rozne sposoby rozne firmy chca przeciagnac graczy na swoja strone. 

 

@szuldi82

Ja jestem zwolennikiem wstecznej moze z racji rodowodu PeCetowego (pomijam ze wrocilem do grania na PC i ciesze sie grami z poprzedniej jak i biezacej generacji). 

Ale badzmy powazni teraz pod koniec generacji oglaszac wsteczna, jeszcze jak maja PS NOW - to kompletnie bez sensu (z biznesowego punktu widzenia). 

Pytanie czy bedzie wsteczna miedzy PS5 a PS4 bo jesli nie.... no to ja sobie bede multiplaformy ogrywal na PC a po PS5 siegne po 5 latach od premiery zeby ograc singlowe exy. 

 

ciekawie wypadly plotki na temat nowego XO nastepcy X i podejrzenia ze ma byc w 2020 roku, byly tez informacje ze Scarlet ma byc rodzina urzadzen. 

Ciekawe co MS wymysli ja im kibicuje z ich iteracyjnoscia bo skoro konsole dziela architekture x86-64 z PC to moim zdaniem jest to naturalny krok. 

Co wiecej starsze ale dobre gry dalej moga sie sprzedawac (np gry z XO na XO+1) - to co ze za drobne ale zawsze to ziarknko do ziarnka.

 

Kolejna rzecz streaming juz sie o nim dosc negatywnie wypowiadalem wczesniej - EA o nim mowil, MS o nim mowil. A Sony o swoim PS Now milczalo kompletnie... ba nawet zadnych nowych gier nie wrzucili. Dziwi to troche bo mogli ladnie psztyczka zapowac - "Podczas gdy inni mowia o tym ze zamierzaja inwestowac w streaming my juz go mamy i z okazji E3 dodajemy do PS Now nastepujace gry dostepne od teraz."

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, szuldi82 napisał:

Wiem że jestem w mniejszości ale dla mnie bombą było by ogłoszenie wstecznej w ps4, zagrałbym w parę tytułów z PS3 a szczególne ponownie zagrał w multi killzone 3

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Gdyby to Mikromiętcy byli na prowadzeniu, to wówczas Sony zapewne zrobiłoby wsteczną, a tak... olewka:30vm3cw:

@MagEllan z moralnego punktu widzenia możemy mówić, że to nie jest dobre itd. ale pamiętaj, że jest jeszcze coś takiego jak chciwość, zachłyśnięcie się sukcesem itd. takie rzeczy są w każdej dziedzinie życia. Wszedłeś na szczyt, to już nie masz tak dużej motywacji, bo niby co masz zdobywać? Myślę też, że jest jakieś porozumienie pod stołem, bo przecież gdyby Sony tylko chciało to mogłoby mikromiętkich zmiażdżyć totalnie w tej generacji, a tego nie robią. Konkurencja jest zdrowa i niech tak zostanie ;) 

 

Ja jestem w obu obozach, i obecnie lepiej czuje się u Mikromiętkich, bo jestem "rozpieszczany". Obecnie w bibliotece mam ok. 40 tytułów do ogrania, a nie mówię już o nowościach. Korzystam z obżarstwa Sony ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tą wsteczną kompatybilnością to nie było czasami tak, że sony powiedziało, że tego nie będzie bo nie wydaje im się, żeby ktokolwiek z  tego chciał korzystać? Tak mi się coś kojarzy...

Ale z tego co się orientuję to na xpudełku to się całkiem przyjęło, więc może jednak Sony się odwidzi, bo odpadł im ich kluczowy argument za niewprowadzaniem tego.

Jak dla mnie to by była dobra opcja nawet dla samego Sony. Nie jestem żadnym znawcą ani analitykiem branży, ale wydaje mi się, że wsteczna kompatybilność to dość mocny argument za zakupem nowej konsoli na dzień dobry. Oczywiście miliardy ludzi i tak to robi, ale inne miliardy czekają, aż na nową konsolę będzie więcej niż jedna gra :) A tak można wziąć nową konsolę na dzień dobry, zobaczyć na co ją stać i spokojnie sobie ogrywać gry z PS4, nawet bez żadnych super 4khdr fixów (chyba że ktoś ma joba na punkcie grafiki, wtedy tego się nie przeskoczy).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hacker25

Alez ja to rozumiem. Co do miazdzenia to Sony robilo to na poczatku niewybrednymi zartami w strone MS i przyznam ze o ile raz pare zartow bylo w punkt tak pozniej stalo sie to nieco zenujace. 

 

Nie ma tez co mowic o obozach (bo to juz wskazuje na jakies podzialy) korzystasz z tego co tobie pasuje i masz porownanie. 

U mnie jest to PS4 i PC ale mnie to pasuje SoD2 czy FH3 moge pograc na moim sprzecie z konsolowa jakoscia bez problemu wiec tez moja kasa po czesci trafia to MS a przeciez o to chodzi - MS moim zdaniem slusznie zagral nie chodzi o sprzet chodzi o to by trafic do najwiekszej liczby placacych klientow. 

Fakt Game Pass na PC jest slabenki w porownaniu do XO ale dla multiplaform sa inne wyprzedaze, jest Origin Access na PC. 

 

Sa gry ktorymi sie jaramy i chcemy miec je juz teraz a sa takie ktore moga poczekac az beda w abo lub beda taniej. Obecnie mozliwosci wyboru jest sporo a ja jako gracz (i nie tylko) zawsze optuje za wyborem. 

 

@xavris

Pierwsze co Sony powiedzialo to ze MS odwalil kawal sporej roboty robiac wsteczna miedzy roznymi architekturami (sugerujac slusznie ze to kupa siana ktora w to zainwestowali). Potem stwierdzili ze jest tyle nowych gier ze kto by chcial grac w GT 2 to bez sensu, pozniej powolali sie na dane (niepamietam skad one byly) ze ze wstecznej korzysta jakies 5% graczy.

 

Zgodze sie ze wsteczna miedzy roznymi architekturami to jest ciezkie zadanie. Ale juz w wypadku trzymania sie x86 jest to o wiele wiele mniej skomplikowane. 

 

Co do motywacji do przesiadki to jest to logiczne i w pelni sie z tym zgadzam. PS4 kupilem prawie 2 lata po premierze bo nie widzialem potrzeby posiadania tego sprzetu wczesniej a tak kupilem mialem juz troche gier do ogrania. 

Dlatego tez podobal mi sie ruch MS z ich iteracyjnoscia - XO, XOX kolejny dajmy na to XO+1 wtedy wygaszaja wsparcie dla original XO(S), XOX leci z ceny i staje sie podstawowa wersja sprzetu a XO+1 jest ta dopasiona. 

I znow gracz ma wybor kupil XOX moze pozostac na tej konsoli, chce zmienic moze zmiec, ktos nie mial XO moze wybrac XOX czy XO+1

Mnie takie rozwiazanie sie podoba. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądając materiały z e3 trafiłem na ciekawe opinie dwóch exsów od sony - spiderman oraz days gone - były grywalne na E3 i podobno są bez szału. Dla mnie największym rozczarowaniem był BattlefieldaV który ani przez sekundę nie wygląda jakby akcja miała się toczyć podczas 2 wojny, nie kładł nacisku na grę zespołową i wyglądał jak nakładka na B1 - nie tego oczekiwałem. Drugim bardzo mocnym rozczarowaniem dla mnie jest pokaz nowego Tomb Raidera, Lara niczym  sadystyczna wersja Rambo zabija złych bandytów  - towarzyszą jej tragicznie wykonane animacje przeniesione z poprzednich częsci( brak montion capture?) żeby było ciekawiej, TLoUS2 ma tą samą mechanikę i bardzo podobne założenia gameplayowe i aż się dziwię że nikt tego jeszcze nie porównał ... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorący news - Sony wycofuje się z E3 , jako że jestem starszej daty trochę smuteczek aczkolwiek od dawna już jednym okiem ogladałem te konfy . 

Mimo wszystko dziwne posunięcie , skoro mają taką armię fanów mogliby pokazać cokolwiek a PS5 zostawić na osobną imprezę ... jednak bez nich i ich cgi to nie będzie to samo i format imo upadnie [*].  

Przeczytałem już kilka teorii teraz w necie i żadna mi nie pasuje . Chyba że i The Last od Us  2 ( jedyna gra na którą czekam na Sony ) i Kojima już na PS5 ..

 

A tymczasem spójrzcie na wpisy u góry i zapamiętajcie na zawsze te majowe emocje :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na Bloodborne 2!:)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie mają co pokazać więc szkoda czasu i środków na wałkowanie ciągle tego samego, wielkie premiery będą za 2 lata, teraz będzie można spokojnie nadrabiać zaległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ze przyczyną jest PS5. Może termin E3 nie jest odpowiedni by się chwalić tym nad czym pracują 

 

W sumie też się obraził. Większość uznała że E3 wygrał Xbox który nie ma absolutnie nic  w portfolio poza jedną scigałką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli PS5 raczej nie będzie zapowiedziane w 2019r. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A PSX experience? Jak zapowiadać to na swojej imprezie 12_slight_smile.png
Ciekawe co oni tam kombinują. PSX jest w grudniu tak? To musieliby teraz ogłosić ps5, wydaje mi się, że skoro na E3 ich nie będzie to mało to prawdopodobne. Bo na E3 musieliby pokazać coś więcej i premiera byłaby listopad/grudzień 2019. Jeśli mają pokazywać gry, które zapowiedziane są od dłuższego czasu i powielać to co było do tej pory to może i lepiej że nie będą na E3. A z drugiej strony co zapowiedź ps5 na PSX grudzień 2019? Hmm

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie chcą podnieść rangę swojego eventu. Bo do tej pory PSX był raczej w cieniu E3, zresztą jak wszystkie branżowe imprezy. 

 

Ostatnie dwa PSX były w sierpniu. 

Jakby PS5 miało wyjść w 2019 to racjonalny byłby schemat znany z PS4, czyli zapowiedź na początku roku potem w okolicach wakacji jakaś prezentacja i premiera pod koniec roku. Skoro jednak rezygnują z E3  to bardziej obstawiałbym, ze jednak nie mają czego prezentować a nie chcą znowu lecieć z tym samym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może faktycznie chcą podnieść rangę swojego eventu. Bo do tej pory PSX był raczej w cieniu E3, zresztą jak wszystkie branżowe imprezy. 
 
Ostatnie dwa PSX były w sierpniu. 
Jakby PS5 miało wyjść w 2019 to racjonalny byłby schemat znany z PS4, czyli zapowiedź na początku roku potem w okolicach wakacji jakaś prezentacja i premiera pod koniec roku. Skoro jednak rezygnują z E3  to bardziej obstawiałbym, ze jednak nie mają czego prezentować a nie chcą znowu lecieć z tym samym. 
Tylko, że coraz częściej w mediach pojawiają się jakieś wróżby i plotki o ps5, jest coś na rzeczy. I pewnie nie chcieliby takiej sytuacji żeby ktoś za nich ujawnił jakieś szczegóły ni z gruchy ni pietruchy.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×