Skocz do zawartości
9LuKaS.G3

Podwójny dźwięk z konsoli.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Zakupiłem PS4 Pro i kablem optycznym połączyłem ja z moim soundbarem.

W ustawieniach wyjścia audio wygrałem wyjście optyczne, a mimo to konsola i tak wysyła dźwięk na tv.

W efekcie czego mam dźwięk z obydwu źródeł jednocześnie...

Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem...

Przesiadłem się z XOX i tak było to rozwiązane w taki sposób, że w ustawieniach dźwięku były obie opcje, jednak każdą z osobna można było włączyć i wyłączyć... Toteż audio na hdmi wyłączyłem całkowicie i wsztstko było cacy.

Czy na Pro tez jest gdzieś taka możliwość?

Bo póki co jedyne rozwiązanie to wyciszenie TV.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz. Nikt w Sony nie wpadł na pomysł dodania opcji wyboru jednego wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nic nie zrobisz??

 

Na soundbarze regulujesz głośność zapewne, więc:

 

W TV albo wyłączysz (jeżeli masz taką opcję) dźwięk po HDMI, jeżeli nie to bezczelnie ściszysz TV na zero i będzie tylko dźwięk z soundbara :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak nic nie zrobisz??
 
Na soundbarze regulujesz głośność zapewne, więc:
 
W TV albo wyłączysz (jeżeli masz taką opcję) dźwięk po HDMI, jeżeli nie to bezczelnie ściszysz TV na zero i będzie tylko dźwięk z soundbara
Witam Cię.

Jeśli uważnie przeczyleś mój post to powinieneś zauważyć, że napisałem iż rozwiązanie które podałeś jest jedynym na tę chwilę i póki co je właśnie stosuję.
Jednakże nie zmienia to faktu że konsola sama z siebie powinna dawać możliwość wysyłania dźwięku z jednego źródła, bez konieczności wyciszania głośników w TV.
A tak, niezależnie którą opcję wybierzesz w ustawieniach konsola i tak dzwiek podaje tu i tu.
A z tego co pamiętam na każdym innym urzadzeniu do tej pory mogłem w dowolny sposób tego typu ustawienia konfigurować.
Czy to na wspomnianym juz xboxie, czy PC.
Dla przykładu nawet jak polącze soundbar z tv, czy to przez bluetooth czy optyczne z automatu przestaje wysyłać dzwiek na wbudowane głośniki.
Chyba że wejdę w ustawienia i recznie ustawie z głośniki w tv i co za tym idzie wtedy dźwięk przestaje byc przesyłany do soundbara.
Dlatego rozwiązanie w PS4 bardzo mnie zaskoczyło i dziwię się, że jedyne co możesz to wybrac "główne" źródło dzwieku jak to podaje konsola, bez możliwości wyboru jednego.
Jedyne co to zmienia, to to że przy wyborze konkretnej opcji sterujesz tylko efektami dźwiękowymi dla niej... Dts, dolby itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK!
Skoro na obecną chwile nic innego nie da sie z tym zrobić poza wyciszeniem TV, to temat do zamknięcia.
Pozostaje miec nadzieję, że Sony kiedyś doda taka możliwość...
Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK!
Skoro na obecną chwile nic innego nie da sie z tym zrobić poza wyciszeniem TV, to temat do zamknięcia.
Pozostaje miec nadzieję, że Sony kiedyś doda taka możliwość...
Dzięki za odpowiedzi.
Nie ma innej opcji.
Optyk jest niezależny od HDMI i zawsze aktywny.
Są sytuacje gdzie ma to również dobre strony. Na przykład gdy konsola jest wpięta po HDMI do ampli a po optyku do słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×