Skocz do zawartości
cwir

Battlefield V

Rekomendowane odpowiedzi

 póki co, to najbardziej mi się podoba z tej bety ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pograłem chwilę i feeling jest fajny. Żołnierze troszkę kręcą dupką jak biegają, ale da się na to nie zwracać uwagi. Granie na szczerbince to mocna katorga, ale daje radę. 
Jedynym gigantycznym MINUSEM tej gry jest dźwięk, jak go nie poprawią to mogą mnie w dupę pocałować. Nie słychać strzałów i kroków wroga, nawet z kilku metrów. 
Ale ogólnie jest okej. Grafa troszkę kuleje. Ale mapka Rotterdam jest urozmaicona, więc nadrabia. Trzeba troszkę ostrożnie się przemieszczać, od osłony do osłony, ale akurat to jest fajne. Właśnie tak się biega podczas konfliktu, a nie na Rambo środkiem drogi. 
Bardzo pozytywnie odbieram hitmarki, jak wchodzą to wchodzą, a jak nie trafiam, to widać, że mi broń telepie i walę obok. To dla mnie pozytywne zjawisko, oby tego nie zjebali najbliższym patchem :vxoAZzf:
PS. 
Podczas ponad godzinnego grania zostałem raz podniesiony przez Skibę, który chwilę wcześniej dołączył do gry, a tak wcześniej nikt nawet nie próbował wcisnąć kwadratu, mimo, że niektórzy wręcz leżeli na moich zwlokach. 

Ja pogram jutro, ale skoro dźwięk jest skopany to sobie nie wyobrażam aby tego nie poprawili. Dźwięk to połowa tej gry. Oby to tylko wypadek przy pracy.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również trochę pograłem  i tak jak na początku gra mnie mocno od siebie odrzuciła, tak po zagraniu paru rund ze znajomymi grało się już dużo lepiej.

Dźwięk -  w grze jest skopany, bo BF1 nie ma startu ale to jest beta i na pewno to naprawią.

Grafika - na  PRO jest  słaba, niska rozdzielczość, śmiem twierdzić, że jest gorsza od BF1. Na XOX dużo lepiej to wygląda,  dużo większą rozdzielczość widać od razu. W tej wersji widać, że gramy w grę 4k, na Pro to wygląda jakby podłączyć  PS4 Amator  pod TV 4K ( niestety ze względu na społeczność w tą bidną wersję będę grał).

Płynność na obu konsolach poprawna.

Najlepsze co im wyszło w tej części  Battlefield  to strzelanie !!! Piękny time to kill. Mam nadzieje, że tego nie spier....lą.

Gra ma większe/mniejsze bugi ale wszystko jest do ogarnięcia.

Nie jest to jakiś hit na miarę BC2, ale  można zagrać parę rundek przy piwku dobrze się przy tym bawiąc.

Edytowane przez Gregor_TSK
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jeszcze pogralem i powiem tak, jak nie naprawia dzwieku to napewno nie biore bo tego sie nie da sluchac. 

Grafa na bank jest gorsza niz w bf1 ale plynosc jak narazie miodzio ciekawe jak na innych mapach bedzie. 

Podoba sie mi kwestia z pojazdami ciezki rozwalic ale nie jest juz tak, ze czolg robi taka przewage teraz naprawde trzeba umie tym grać. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga partia jeszcze lepsza dziś. Raz nawet zrobiłem ratio koło 5.0 bez kampy, ale wiadomo, grają ameby więc łatwo o dobre wyniki. 

Coraz lepiej czuję tę grę, jak poznam zakamarki to wiem, że będę się dobrze bawił. Czekam teraz na jakąś dobrą cenę za Pro, bo mój fat umrze przy tej grze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra ma zupełnie inne oblicze kiedy gra się że znajomymi. Jest o niebo lepsza. Tak samo wyniki są o wiele lepsze u wszystkich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, okoni napisał:

PS. 

Podczas ponad godzinnego grania zostałem raz podniesiony przez Skibę, który chwilę wcześniej dołączył do gry, a tak wcześniej nikt nawet nie próbował wcisnąć kwadratu, mimo, że niektórzy wręcz leżeli na moich zwlokach. 

Ciebie mogą podnosić tylko zieloni, jeśli niebieski to tylko medyk ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można podnosić też jako nie medyk kolegę z drużyny ale dłużej to trwa. Buddy revive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy słowa więcej po wczorajszym wieczorze.

Nie zdziwię się, jak gdzieś zobaczę nagłówek o wielkim pożarze w Szwecji. Serwery Dice miały wczoraj cholernie ciężkie zadanie z ogarnięciem bety. Złożenie ekipy i rozpoczęcie meczu to była jakaś masakra. Ziomki mnie widzieli w ekipie a wg tego co widziałem ja byłem sam, ale też samoczynnie rozpoczynało się wyszukiwanie :) No ale wiadomo - beta, nie ma się co dziwić. Matchmaking będą na pewno jeszcze ogarniać. I jak jest lepiej niż w BF1, gdzie żadną możliwą kombinacją nie udało się złożyć ekipy i @manoszek musiał dołączać po numerze serwera jak 20 lat temu :/ 

Graficznie mi tam się podoba, ale to akurat jest coś, o czym się nie powinienem wypowadać. Nie mam 4k i mam bidną ps4, bo nie potrzebuje niczego więcej. Jak dla mnie jest optycznie wręcz zadowalająco. Ale tak na moje wygląda inaczej niż BF1, ale nie oceniam czy lepiej czy gorzej. Może to kwestia zmiany otoczki po prostu.

Samo strzelanie faktycznie bardzo przyjemne, każda broń jest wyczuwalnie inna. Nie wiem czy będę grał tyle, żeby odblokować medykiem mp40, ale może się uda. Prawdziwi kombatanci z krwi i kości pewnie prędzej czy później będą narzekać, że sten miał gdzieś tak o 3,2% większy odrzut i ściągało go bardziej na lewo, ale należy ich ignorować jak audiofili z krwi i kości :P 
Customizacja broni fajna sprawa, bardzo lubię takie rzeczy. Nie wiem skąd tu ktoś wyciągnął znowu motyw customizacji postaci, że będą jakieś cuda, nie wiem skąd on to wie (nie mogę znaleźć tego posta :/ ), ale chętnie bym poznał źródło, że mundury nie będą zachowane i tylko po znaczku nad głową się odróżni swoich od nieswoich. 
W kwestii dźwięku faktycznie coś jest nie tak :/ Nie zwracałem na to uwagi dopóki nie zagrałem na słuchawkach, ale coś z tym jest, że ciężko się zorientować uszami co się dzieje.

Res i podnoszenie broni pod jednym przyciskiem to faktycznie jest problem, ale tak z tego co pograłem (zdecydowana większość czasu medykiem) to wydaje mi się, że po podleceniu do leżącego gościa pierwszy się pokazuje res. I dopiero jak się zacznie nad nim rozglądać, to wdedy można przypadkiem podnieść broń. Samo resowanie bywa o tyle problematyczne, że padnięty gościu często się kręci jak stolec w przeręblu i gra głupieje :/ Do tego kilka razy widziałem padniętego gościa, który wyglądał u mnie jakby wiązał buty bez zginania kolan i też nie miałem możliwości go podnieść :/ Drobne bugi do załatania.
Podsumowując - preorder z płatnością w sklepie jak był złożony tak zostaje :P Swoją drogą na MM już poszło o 10zł w górę, więc deal życia zrobiłem :P 

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na PC gra oczywiście bez kompromisów. Ustawienia ultra, płynniutko. Strzela się fajnie, widze potencjał snajperski. Headshoty są satysfakcjonujące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W becie są składy 4 osobowe - to się ma zmienić czy to taki nowy ficzer? 

Czy na jednej z tych dwóch map też Was tak razi słońce - da się jakoś zminimalizować ten efekt?

 

Ogólnie podoba mi się ta nakładka na bf1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Eloszki napisał:

W becie są składy 4 osobowe - to się ma zmienić czy to taki nowy ficzer? 

Czy na jednej z tych dwóch map też Was tak razi słońce - da się jakoś zminimalizować ten efekt?

 

Ogólnie podoba mi się ta nakładka na bf1 :)

Następny co nie bywa na dworze i nie wie jak słońce razi :P

Z tego co wiem (nie mam żródła) to składy mają być 4osobowe. Jak przeglądałem reddita to ludzie zadowoleni z tej zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok i niedowierzanie! Właśnie zagrałem rundę z czterema randomami. Wszyscy włączyli mikrofony jak się jeden odezwał i razem biegaliśmy :obama:
Minimalna przegrana, ale pozytywne zaskoczenie na maksa, że się tak da. Teamplay mocny. Jak się dało zrobić 42-8 bez pojazdów i wszyscy się podnosili, rzucali ammo to ja już nie wiedziałem czy jeszcze się nie obudziłem czy to magia.

 

Składy 4 osobowe tak jak w BF3 i pewnie tak zostanie, bo w BR też ma być 16 składów po 4. Ładniej się dzieli 64 przez 4 ;)

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu przez pomyłkę odblokowalem post tego idioty, jak zwykle nie pisze w temacie i jak zwykle opowiada bzdury, ci co z nim kiedyś grali przez chwilkę tylko to potwierdzą. 

Natomiast wracając do gry, mam niestety takie przyzwyczajenie z serii bf, że ciągle duszę przycisk spotowania. Niestety, w bf5 gówno to daje bo nawet jak widzisz typa i masz na nim celownik to i tak nie ma pewności, że go zaspotujesz. 

Natomiast zaskoczyła mnie możliwość umacniania fortyfikacji, myślałem, że będzie to jakaś mało znacząca pierdoła, a tu zdziwko. Kolesie tak obudowali jedną flagę na Rotterdamie, że medykiem nie dało rady tam się wbić, dopiero po jakimś czasie ktoś worki z piaskiem jakimś ładunkiem wysadził. 

Hm, to może mieć taktyczny potencjał. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, okoni napisał:

Natomiast wracając do gry, mam niestety takie przyzwyczajenie z serii bf, że ciągle duszę przycisk spotowania

 

Mam to samo - co więcej chyba nie udało mi się nikogo zaspotować tylko zostawiam jakieś "pingi" w przybliżonej lokalizacji wroga... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie pograłem bo tylko 2 godziny na jednej mapie Rotterdam ale jakieś zdanie już sobie wyrobiłem. Ogólnie zacznę od plusów. Podoba mi się cała mechanika biegania, padania, wskrzeszania itp. strzela też się przyjemnie co mnie cieszy bo od zawsze grałem na PC więc nie zawsze ten element działa w moim przypadku jeżeli chodzi o konsole. I to by było na tyle. Co do minusów, strasznie drażnią mnie modele postaci, jakieś takie wychudzone, w ogóle nie przypominające żołnierzy z drugiej WW. Mało pojazdów, gdzie te czasy gdzie BF stal bitwami pojazdów? Tutaj dostajemy czołg, dosłownie jeden CZOLG! Którym dodatkowo ciężko poruszać się po mapie, bo wszystko jest takie sterylne i niezniszczalne, łącznie z nieszczęsnymi samochodami. Dodatkowo, czy tylko ja mam odczucie jakbym grał w jakaś mapę która jest dopiero w fazie tworzenia i nie posiadał połowy rzeczy? Woda jest okropna a zanurzenie się wygląda tragicznie, wszystko takie puste i bez wyrazu. Trochę czuje się jak bym grał w medal od honor gdzie wbiegając do budynku miało się 4 ściany na krzyż i tyle, strasznie mnie to razi. Żadnych stolików, dekoracji niczego, jakby wszystkie pomieszczenia zostały wysprzątane. 

Ogólnie trochę się zawiodłem bo oczekiwałem klimatu wojny a dostałem sam nie wiem co. Do BF3, BF BC czy cudownego Battlefield 1942 nawet nie ma startu a szkoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, okoni napisał:

Natomiast zaskoczyła mnie możliwość umacniania fortyfikacji, myślałem, że będzie to jakaś mało znacząca pierdoła, a tu zdziwko. Kolesie tak obudowali jedną flagę na Rotterdamie, że medykiem nie dało rady tam się wbić, dopiero po jakimś czasie ktoś worki z piaskiem jakimś ładunkiem wysadził. 

Hm, to może mieć taktyczny potencjał. 

A mówiłem od początku że to będzie dobre to się wszyscy śmiali :P

Budowanie jest dobre i cholerne przydatne. Ale trzeba bardzo się pilnować. W obronie się zabudujesz jak skrawek trawy domkami jednorodzinnymi, a jak ktoś to jakimś cudem przejmie to wtedy jest problem, bo trzeba się przebijać :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szurubur napisał:

 czy tylko ja mam odczucie jakbym grał w jakaś mapę która jest dopiero w fazie tworzenia

to są beta testy ale gra i tak działa dużo lepiej niż np. taki PUBG po premierze 1.0. Moim zdaniem nie ma dramatu. Poza tym to jest pewnie jakiś starszy build a nie aktualny stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych pieciu mapach jest dobrze, ale dupy nie urywa. Dolaczanie do kogokolwiek to jakas patologia (czyli norma bo menu zamula jak w kazdym bfie). Jak mi neta zerwalo to z 15 min probowalem wejsc z powrotem na serwer i dopiero sie udalo po zakonczeniu rundy. Feeling strzelania bardzo przyjemny ale na zwyklej ps4 imo gra nie chodzi az tak plynnie jak wszyscy pisza. Gra jest mocno nastawiona na wspolprace bo teraz nawet snajper przyda sie ze swoimi flarami skoro spotowanie nie dziala (tak, tez caly czas bez sensu spamuje R1). Jest jak Siemek pisze, styl na rambo nie dziala ale po fajrancie wczoraj kupilem medykowi duza apteke i granaty zapalajace takze jeszcze sie potestuje :) randomy jak nie podnosily tak nie podnosza, takze w tej kwestii chuj do dupy sie chowa. Granatnik jest bezuzyteczny bo we wczesniejszych bfach zawsze mozna bylo troche hp czolgowi dziabnac a teraz nic.
 


Ten sprint na kucaku to tez dobry zart :p zeby ta postac sie jeszcze meczyla czy cos

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ten granatnik u medyka to jakiś żart. Jedyne co jest w stanie zniszczyć to witrynę sklepową. Bardziej to jest gadżet pokazujący wrogowi gdzie jestem niż broń wybuchowa. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz centralnie to potrafi ubić. Granatnik tylko do wykurzania dziadów z budynków mi się przydaje i chyba trochę przesadzili z nerfem ładunków wybuchowych.

 

@SkibaPL Wczoraj trochę przesadziliśmy z graniem, bo przed 1:00 kończyłem xD Ale ewidentnie granie zespołowe to jest inny poziom i dla mnie to jest najmocniejsza część tej gry.
Mi strasznie brakuje spotowania - w każdej części od BF3 miałem najwięcej baretek właśnie za spotowanie. Wiadomo, że chcieli pozbyć się tego, że gracz bezsensownie wciska to R1/Select czy Q na PC. Jednak trochę za daleko poszli. Pojawia się jakieś oznaczenie nad głowę na chwilę jeśli kogoś przygwoździmy, ale słaba widoczność plus ten brak spotów to jest duży problem. Poza tym spotowanie dla większość ludzi było przydatne jeśli patrzyli przed siebie i w kierunku ruchu a olewali i tak minimapę, więc mogli zostawić to jak było albo chociaż inaczej działanie tego R1 wykonać. Teraz te żółte "ostrzeżenia" byle gdzie się stawia i nawet jak się chce zaspotować faktyczne zagrożenie to średnio to wychodzi.

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, do czego służą te żółte oznaczenia jak zaspotujemy dany punkt? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@The_Siemek

Na wojnie nie ma gurwa znaczków nad głowami. Se to synek zapamiętaj.

Teraz, okoni napisał:

A właśnie, do czego służą te żółte oznaczenia jak zaspotujemy dany punkt? 

To, z tego co mi się zdaje, jest takie info, że tam się coś dzieje złego, typu jakiś ptyś się skrada.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, trochę pograłem. Bardzo słaba IIwś, natomiast bardzo solidny FPS. To co jest najważniejsze, a więc model strzelania, na najwyższym poziomie, czułem się o niebo lepiej, niż w BF1. Czuć, że pestki siadają we wrogu. O dziwo nawet ten Narvik daje radę, myślałem, że to będzie nudna mapa. Rotterdam jednak zdecydowanie lepszy, uwielbiam mapy, gdzie mamy mnóstwo dróg, żeby oflankować przeciwnika, masa zaułków. Punkt C bajeczny, idealny do wbijania na plecy.

 

Customizacja kompletnie mi nie leży, ale tak jak wspomniałem na początku, to jest przede wszystkim soczysty FPS, więc wali mnie to do kogo strzelam, ważne że znacznik jest czerwony :30vm3cw:

 

Poważnie rozważam zakup w dniu premiery, żeby potem nie być do tyłu ze znajomością mapek. Już teraz w becie jest ok, a to pewnie i tak jakiś wcześniejszy build. Machną 2-3 patch'e i po wigilii będzie już koszone na serwerach, aż miło.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×