Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, pablos_83 napisał:

Fifa ma zawsze do zaoferowania głównie "wszyscy w to grają" 

Zasługa You Tuberow, którzy robią na tym nie małe pieniądze. Nawet jakby to było gowienko w sreberku i tak będą ta spirale nakrecali. Nie ma im się w sumie co dziwić bo z tego żyją. W tym tkwi cały problem. Nie było internetow, You tuba to PES rządził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzieki Bogu zwrocilem pesa i odzyskalem pieniądze. Nigdy sie nie sugeruje zadnymi reklamami. Zawsze ogrywam 2 tytuly. Fifa jest po prostu przyjaźniejsza dla gracza, lepiej dziala, ma ciekawsze tryby i lepiej dzialajacy online. Licencje mam w dupie wiec pomijam ten fakt. 

Nie ma tu drugiego dna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ale te demo jest naprawdę spoko..
Otoczka robi wrażenie, krzyki na trybunach itp. W demo gra się lepiej niż w 18stkę.

No ja w tym roku kupiłem PES a wiec przy nim zostanę aż do jakiejś promocji na FIFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kolos28 napisał:

Ej ale te demo jest naprawdę spoko..
Otoczka robi wrażenie, krzyki na trybunach itp. W demo gra się lepiej niż w 18stkę.

No ja w tym roku kupiłem PES a wiec przy nim zostanę aż do jakiejś promocji na FIFA.

 

Kolos, otoczka w fifie zawsze była na najwyższym poziomie.Tak naprawdę fifa ma wszystko, oprócz najważniejszego, fajnego gameplaya.I w tym demie nic się nie zmieniło.Sztuczne poruszanie się graczy na murawie, nieporównywalne z PES  animacje , na żenującym poziomie, to samo z animacją siatek w bramkach, o bramkarzach  i wpływie ustawienia danej taktyki na to co drużyna robi na boisku nie wspomnę.Dość powiedzieć że w pierwszym meczu na przedostatnim poziomie trudności wygrałem 6 - 2. Zacząłem jeszcze jeden mecz , ale ziewnąłem z nudów i wyłączyłem.

Fajne tryby, fajny angielski komentarz, super przyśpiewki, tylko gdzie w tym wszystkim to co najważniejsze?

Edytowane przez Lewy69
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gameplay w PES dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demo i muszę powiedzieć, że prezentacja przed meczem sprawuje się wybornie, ale puszczają ten hymn LM w nieodpowiednim momencie lol. Czuć ogólnie, że na prawdę się rozegra prawdziwy mecz. Komentarz fajny. Grafika super. Gameplay dla mnie zdecydowanie za szybki i szkoda, że w demie nie można zmienić szybkości o dziwo. Gdyby był wolniejszy to by się grało na prawdę spoko. Wiadomo, że w Fifie schematy o wiele szybciej idzie dostrzec niż Pesie, ale w tym roku dosyć fajnie to wszystko wygląda. Na premierę raczej nie kupię, bo się nowym PES jeszcze nie nacieszyłem, ale kto wie czy po recenzjach się nie skuszę szybko zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to w punkt, nie jest to żadna kolosalna różnica między 18 a 19( chociaż gram tylko na "biednym" XO), natomiast twarze zdecydowanie na plus. Ale to tak na prawdę szczegół nieistotny.

Komentatorzy mi nie pasują, nie wiem czemu, po prostu drażnią moje ucho ale luz, w full wersji będzie można sobie wybrać.

 

Jest pare fajnych usprawnień, np podczas wykopu piłki bramkarzem analogiem nie ruszasz już kamerą, tylko wybierasz sobie gdzie chcesz podać a sama kamera jest bardziej oddalona. O ile w online nie ma żadnej różnicy, o tyle grając na kanapie z kimś to rywal wiedział gdzie podasz i mógł sobie podejść.

 

Dodatkowy znacznik nad piłkarzem gdy się bronimy, wskazujący który piłkarz będzie następnie kontrolowany jest niby spoko, ale póki co mnie denerwuje to, bo i tak na to nie patrze tylko gdzieś mi tam o kąt oka obija się ten znacznik. Kwestia przyzwyczajenia.

 

Natomiast nowych strzałów kompletnie nie kumam, doczytałem że aby zobaczyć ten pasek nad piłkarzem trzeba mieć włączonego trenera fifa czy jak to sie tam nazywa, który sam w sobie jest irytujący. Czemu nie można włączyć samego paska? nie kumam.

Rozgrywka troche zwolniła, przyjęcia piłki są troche mniej dokładne co jest na plus.

 

Ja gram w fife prawie 10 lat i stały schemat u mnie jest taki, że mnie na poczatku po premierze biją bo nie wiem o co chodzi w grze, jak już się przyzwyczaję to strona się zmienia i to ja "bije", natomiast w każdej odsłonie moimi prawdziwymi przeciwnikami nie sa rywale, a pieprzony handicap i lagi. To jest największa bolączka tej gry i żadne usprawnienia w rozgrywce nie zmienią tego, że nie jest ona do końca sprawiedliwa. Każdy chyba miewa akcje że oddaje 20 strzałów i 0 goli, w tym z 5 słupków, natomiast rywal jedna kontra i pozamiatane...standard.

Natomiast co do lagów to internet mam kablowy 250 Mb/s, więc chyba powinien starczyć do komfortowej rozgrywki...no a jednak nie starcza, bo właściwie połowa meczy to są lagi. Nie wiem czy to wina serwerów EA, czy rywali (chociaż cięzko mi uwierzyć że rywal z Niemiec ma zbyt słaby internet by pograć w fife...), lecz taka jest rzeczywistość. W FUT przynajmniej jest ten wskaźnik przed meczem, ale jego tez można sobie często o kant dupy potłuc bo niby kreski są zielone przed meczem, a często i tak przycina.

 

Dla mnie największym przełomem (choć to aż śmieszne brzmi w tak prostej do zrobienia sprawie) byłby test połączenia z serwerami EA po wejściu do gry - na jego podstawie laggerzy graliby z równymi sobie, a normalni gracze pragnący płynnej,uczciwej rozgrywki ze sobą. I tak pewnie zdarzałby się lagi, no ale początkowe "sito" oddzieliłoby dzieci grających na internecie mobilnym po wyczerpaniu limitu od normalnych graczy.

 

Serio bardzo lubię tę grę, może dlatego że więcej gram na kanapie z kimś niż online, lecz dopieszczenie tych dwóch elementów wyniosłoby ją (przynajmniej dla mnie) o wiele poziomów wyżej. Przegrana nie jest problemem, gdy widzę że faktycznie rywal jest lepszy "skillowo", natomiast przegrana po handicapie albo po lagach, do których dzieciak po drugiej stronie monitora jest przyzwyczajony no to już odbiera chęć gry.

 

A jak będzie w Fifie 19? Nic się nie zmieni, po wyjściu pełnej wersji gra przyspieszy po pierwszym patchu, nadal będą lagi, nadal będzie gra oszukiwać, a ja nadal będę grał więcej na kanapie niż online.

Ale i tak kupię, bo PES to dla mnie żadna konkurencja. Kiedyś starałem się przekonać, nawet sprzedałem fife na rzecz jakiegoś PESa - ale nie da rady, po pół roku wróciłem czując że jestem w domu,haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre Demo ale jak włączyłem nowego PESa po tym Demie to cieszę się, że kupiłem w tym roku PESika. FIFA bardzo plastikowa. Są momenty bardzo ładne, zwłaszcza przy zblizeniach ale nie zawsze. Podczas meczu PES dużo lepiej wygląda(murawa, zawodnicy, animacje) i lepiej się w niego gra. Licencje mam wgrane a więc porównywałem na tych samych strojach drużyn. Rozgrywałem mecze w nocy by było sprawiedliwe gdyż w demie możemy grać tylko nocą.

No ale otoczka meczu w FIFA, zwłaszcza w tych ładnych momentach naprawdę lepiej to robi od PES a do tego to co dzieje się na trybunach podczas meczu to coś pięknego i PES tutaj również ustępuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



... Natomiast nowych strzałów kompletnie nie kumam, doczytałem że aby zobaczyć ten pasek nad piłkarzem trzeba mieć włączonego trenera fifa czy jak to sie tam nazywa, który sam w sobie jest irytujący. Czemu nie można włączyć samego paska? nie kumam...

Można włączyć sam pasek. W menu meczu opcja TRENER>WŁĄCZ>RUCH I WSKAŹNIKI i na dole do wyboru wskaźnik strzału.



Wysłane z mojego G3312 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie grane, bardzo mi sie podoba :)

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w oba dema i moim zdaniem w tym roku więcej zmian jest po stronie FIFA 19 (oczywiście na plus).

Dla mnie nowy PES jest bardzo zbliżony do zeszłorocznej wersji. Za to FIFA wprowadziła kilka naprawdę widocznych, nowych animacji, które zauważyłem od razu.

O grafice napiszę tylko, że zawsze uważałem, ze PES ma ładniejszą grafikę, ale w tym roku EA dała radę i jest bardziej dopracowana pod każdym względem (twarze, murawa, stadiony etc) + bardzo fajne oprawy, ale to zawsze mieli lepsze.

Z rzeczy, które zauważyłem to że całkowicie zmienili animacje główkujących piłkarzy, zarówno strzały na bramkę głową jak i odbiór po wykopie bramkarza prezentują się fenomenalnie i praktycznie nie różnią się niczym od prawdziwego zachowania podczas meczu. Druga sprawa (niby nic), ale wyrzuty piłki przez bramkarza. Wcześniej było tak, że jak zawodnik stał blisko to bramkarz rzucał do niego jakimś nienaturalnym lobem, natomiast w końcu ktoś zauważył, ze trzeba to zmienić i teraz podaje albo po ziemi, albo wyrzuca daleko. Trzecia sprawa to znakomicie zmieniona fizyka piłki podczas wykopów bramkarza. Oczywiście ktoś zaraz napisze, że w fifie piła chodzi między zawodnikami od nogi do nogi i fizyka piłki jest gorsza niż w PES (z czym się zgodzę), ale w nowej fifie też nie wygląda to źle (widać, że ktoś nad tym posiedział). Ogólnie rzecz biorąc, w tym roku wprowadzili bardzo wiele nowych ruchów/animacji piłkarzy przez co gameplay jest naprawdę niezły. Zniwelowali również ilość przycinek animacji podczas zbliżeń na piłkarzy, a bugi ? zdarzają się również w PESsie i to bardzo często. Widać również, że pracowali nad poprawą powtórek, ale nadal im daleko do tych z KONAMI.

Jedym słowem jestem pozytywnie zaskoczony nową fifą, bo poprzednia wersja to była fifa 17.5, a o tej odsłonie nie mogę tego samego napisać. Zobaczymy jak będzie wyglądał całościowy produkt, ale na ten moment jestem za produktem EA.

Na koniec dodam, bo każdy kto się wypowiada podnosi swoją rangę recenzenta w ten sposób ;-) , że w fifę / pes gram od 94 roku, wszystkie odsłony, z różnymi rozłąkami i powrotami.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ktoś kupował wersje cyfrową w tureckim sklepie ?, wiecie jak to będzie z tą wersją ultimate czy paczki i zawodnicy, które są w tej wersji będę miał na moim koncie ?

289 zł wychodzi wersja Ultimate.

Edytowane przez Kamillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie ktoś kupował wersje cyfrową w tureckim sklepie ?, wiecie jak to będzie z tą wersją ultimate czy paczki i zawodnicy, które są w tej wersji będę miał na moim koncie ?
289 zł wychodzi wersja Ultimate.
Paczki beda dostepne tylko na koncie na ktorym byla kupowana gra.

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem po graniu dema bardzo dużo pozytywów na korzyść Fify. Jednak to jest właśnie Fifa. Wszystko gaśnie po rozegraniu kilkunastu meczy. Gra się przyjemnie, bo nigdy nie uważałem Fifę aż tak bardzo gorszą jeśli chodzi o gameplay. Powtórki swoją drogą wyglądają super i na nich widać, że jest gites. Jednak jeśli już przychodzi do samej rozgrywki, no to niestety za dużo schematów, za szybka i strasznie arcadowo. Wróciłem, do PES 2019 po rozegraniu kilkunastu meczy w demo Fify i jeszcze bardziej doceniłem tegoroczny gameplay PES. Powstrzymam się od zakupu na ten moment. Mimo, że tryby LM itd bardzo kuszą. Jednak rozgrywka skutecznie niestety odstrasza mnie do wydania kolejnej pokaźnej sumy na drugą grę piłkarską w przeciągu miesiąca.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bota bardziej podoba mi się pes, fifa starszne drewno. Od razu na starcie dostaję w ryja klasyczną fifą - kilkanaście strzałów, 4 słupki, jeden jedyny gol z karnego. Tego nie da się wykorzenic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poszło zamówienie na edycje mistrzowską, się zobaczy czy to warte tych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za męską decyzje :D

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiecie może, czy Fifa 19 z PS Store USA będzie miała język polski? Jak to było w poprzednich edycjach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja US ma Cusa11599 a PL Cusa11609. Jak rozumiem nie będzie języka polskiego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem kilkanascie meczy w demo i chyba mam wyrobione zdanie na temat tego co oferuja. Do poziomu profesjonalny mozna pograc jako tako czyli podania jak po sznurku, strzaly to balony, animacje koslawe i nic nie ruszone od 2010. Na plus licencje i na pewno beda nalezycie wykorzystane. Poziom klasa swiatowa to juz fifa w czystej postaci czyli si dostaje boosta i nie idzie mu zabrac pilki i podaje miedzy soba z predkoscia swiatla. Nasi pilkarze maja obniżone wszystkie staty co czuc a podania miedzy naszymi pilkarzami sa o wiele wolniejsze niz miedzy pilkarzami pod kontrola si a kazda obita pilka jak magnes leci do druzyny przeciwnej. Druzyna sterowana przez "komputer" kiedy ma strzelic bramke to ja strzeli i chocby czlowiek na rekach stawal. Kiedy jestesmy pod polem karnym przeciwnika to tak zageszcza pole karne, ze nie ma miejsca na strzal i mozna co najwyzej robic akcje jak w pilce recznej i liczyc na strzaly z dystansu. Jestem w szoku, ze ten pazdzierz przechodzi rok do roku ale licencje i fut robia swoje a hajs z paczek leci szerokim strumieniem. Zal patrzec jak ten pazdzierz stoi w miejscu i tryb offline jest dedykowany dla najwiekszych masochistow. Kolejna czesc z kosmetycznymi zmianami czyli do zaorania.

Edytowane przez BułkazSzynką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 sprzedałem po miesiącu. Ciekawe jak teraz będzie.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×