Skocz do zawartości
Klaxxon

Problem z kablem Ethernet lub routerem

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja: po włączeniu konsoli (zarówno z uśpienia jak i na świeżo) po kilku minutach, aczkolwiek raz dłużej raz krócej, wywala mi komunikat, że odłączono kabel Ethernet i wywala mnie z PSN i oczywiście z gry online jeśli akurat gram. Ale w tym samym czasie, widzę listę znajomych itd więc jestem online.

Kabel jest nowy i nie wiem gdzie leży przyczyna. Czy po stronie kabla czy routera, albo może dostawcy internetu?

Jak do to sprawdzić najlepiej?

Router to Fritzbox 7490, kabel płaski (bo idzie pod dywanem) cat 6, choć uj wie co tam Chińczyki na prawdę utkali. Internet ze zmiennym IP, NAT2, chyba co 24h ale pewny nie jestem. Router chodzi bez przerwy.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem i po prostu wtyczka ciulata :) poszła nowa i śmiga raczej dobrze :) no ale możesz posprawdzać na wifi i pierw w sumie poruszać wtyczką i zobaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie jeszcze na ps3. Kwestia wymiany kabla i pomogło. Ale tak jak kolega wyżej, dla pewności sprawdź po wifi i bedziesz mial odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz sprawdzić kabel w laptopie czy w kompie, albo jak masz ps3. Przy jakimkolwiek innym urządzeniu, gdzie wejdzie rj45 :)

Od dawna Ci się to dzieje? Ja ostatnio miałem jakieś dziwne problemy z psn. Internet działał a z psn mi się nie łączyło, albo niby rozłączało ale mogłem dalej grać i wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma musu (wymagany super niski lag przy online fps) to zalecam gorąco podłączanie sieci do konsoli po WIFI zamiast LAN, zwłaszcza w przypadku dostawców internetowych w blokach itp. Dlaczego? A no dlatego bo w sezonie burzowym mamy taki wysyp upalonych na "śmierć" konsol przez przepięcia od strony LAN że głowa mała. Odratować udaje się niewiele konsol - im mniej kabli podpiętych do konsoli tym lepiej.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kabel LAN może spalić konsolę - niemniej jednak, jestem ubezpieczony od takich przypadków więc tu nie ma musu.
Po Wi-Fi mój problem nie występuje.
Kabel teoretycznie mogę podłączyć pod PS3 czy komputer, tylko że nie mam co tam robić, żeby wyczekiwać na "odłączenie" kabla, więc wolę kupić nowy kabel, bo to całkiem prawdopodobna przyczyna.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Klaxxon napisał:

Nie wiem jak kabel LAN może spalić konsolę - niemniej jednak, jestem ubezpieczony od takich przypadków więc tu nie ma musu.

Z tego co wiem to w przypadku burzy wyładowanie po kablu sieciowym leci jak po autostradzie :P

Poprzedni informatyk z firmy mi zawsze mówił, że jak jest burza to najpierw odłączać wszystkie kable sieciowe, bo prędzej coś rozwali niż kable zasilające. Ile w tym prawdy nie weryfikowałem w żaden sposób, zaufałem dziadowi i od paru ładnych lat mam odruch odpinania kabla sieciowego :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×