Skocz do zawartości
Banan91PL

Assasin’s Creed: Odyssey

Rekomendowane odpowiedzi

Nie śledziłem tematu i nie wiem, czy to było wiadomo wcześniej, ale w tej części ma być rozbudowa statku.

Najwyraźniej ktoś w ubiegłym stwierdził, że ludzie to chyba lubili Black flag, więc weźmiemy coś stamtąd i będzie zajebiście.

Szkoda kurna, że nie pomyśleli o przyzwoitej fabule i ciekawych postaciach pobocznych... 

Mam przeczucie, że tak jak origins weszło premierowo, tak to wejdzie, jak będzie warte u brajanka 50 zł :p origins po początkowych zachwytach mnie finalnie rozczarowało, drugi raz się nie dam nabrać.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum ktoś kto kupuje na premierę? A moze czekacie na promocje jak z tomb raiderem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Origins mam dość, poczekam na sezon ogórkowy za krótka przerwa i za dobre gry wychodzą teraz, aby sie bawić w assasyna. Jestem za to ciekawy sprzedaży trudny to okres na premiery, duzo wielkich wydawców, same hity zobaczymy jak sobie poradzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo ciekawy jak ta gra się sprzeda.

Osobiście bardzo te gry lubie - lubie otwarte światy, nic nie poradze. Ale grałem w co drugą część, żeby się nie zmęczyć materiałem i żeby były jakieś większe zmiany w grze. Nie grałem w unity, ale wydaje mi się, że między origins a odyssey jest znacznie mniejsza różnica niż między unity a syndicate, które były stosunkowo podobne.

Druga sprawa, że ostatnio jak pisałem, po spokojnej analizie tych asasynów w które grałem, origins było najgorsze :/ Mimo że początkowo byłem zachwycony, to fabularnie był gniotem a gameplayowo największa zmiana, czyli umiejętności i ekwipunek nie wnosiły za wiele do gry.

Ten asasyn wygląda jak totalny reskin origins i moim zdaniem za to gra zbierze mocno po dupie :P Niby dodali stateczki, bo uznali że to w black flag było dobre, ale to że ktoś lubi pierogi to nie znaczy, że chce je jeść codziennie :/

Dla mnie ta gra to jest taki tytuł do wzięcia jak u brajanka nie będzie nic innego i będzie kosztował 60-70 zł :/ Czekam na ciekawszą otoczkę niż drugi raz praktycznie te same czasy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj gameplaye bo ludzie już grają I to Co bije po oczach tragicznie zrobione przejscia z gameplaya w skrypt - idziesz do misji npc siedzi I ma cie centralnie w dupie podchodzisz w hełmie walcza się skrypt postać zmienia polozenie a assasyn ma domyślny strój. Niby detal a jednak straszne drewno. Druga sprawa rozdaje przeciwnikow sa moze maks z 4 klasy, przez całą grę czy to misje poboczne czy fabularne zabijamy tabuny klonów, uzywajac do tego jednego comba I kilku ciosow... Nuda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Origins miałem zabawny problem. Otóż po około 3-4h grania streściłem sobie fabułę. Z grubsza wyglądała ona tak: do wioski przyjeżdża koleś, skok w czasie gdzie Bayek rozpacza z powodu śmierci syna i poprzysięga zemstę, cofamy się w czasie i w jakiejś świątyni pojawiają się kolesie a z nimi Bayek w niewoli po czym ktoś ginie. Ponowny skok w czasie i nagle się okazuje że w Egipcie pojawiła się grupa trzymająca władzę i trzeba ich wykończyć.

W pierwszej chwili pomyślałem że trafiłem na glitcha albo że nacisnąłem kółko i gra przeskoczyła kilka przerywników bo, nie oszukujmy się, nic nie rozumiem z fabuły. Ktoś się pojawia, ktoś ginie, znowu ktoś się pojawia itd itp. Zaintrygowany popytałem znajomych którzy akurat też grali i też mieli ten sam problem. Mówiąc krótko scenariusz z dupy wzięty. Jakby na miesiąc przed premierą ktoś się obudził i słusznie zauważył że postacie są, lokacje są, zadania poboczne są ale nie ma wątku głównego.

Inną kwestią są zadania poboczne. Podobno w sumie jest ich ponad 120. Zrobiłem ok 85 z nich i kompletnie nie pamiętam żadnego. W Odyssey jest ich ponad 300. Strach się bać.

Z Origins jest ten sam problem co z nowym pająkiem. Na początku jest zachwyt który z czasem zamienia się nudę przerywaną ziewaniem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chyba skocze do kilku sieciówek. Może ktoś się wyłamie i już dzisiaj zawitam do Grecji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak coś znajdziesz :p ja mam jutro zabukowane za 210, więc całkiem nieźle. Ale fakt, faktem, że zadań pobocznych najbardziej się obawiam - w origins była padaka, bez wyrazu i nuda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w MM i EURO i nie maja. W sensie maja na magazynach ale nie mogą wystawić wcześniej bo kary 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja digital wziąłem zobaczymy co to będzie oczekiwań nie mam wielkich oby w coś pograć do rdr2 . Origins ogralem kilka miesięcy temu na koksie i zgadzam się że te misje poboczne to był fedex absolutny sam ten Bayek też taki meh , ale sama mapa mi się podobała podobnie jak dopracowane elementy walki i stealth który lubię od watch dogs 2 czy wildlands ( dron/orzeł i rozpoznanie z góry plus eliminacja ) . No nie nudzi mi się ten model Ubi od jakiegoś czasu , i nie mam z tym problemu . To że są okręty bardzo spoko bo ten motyw w którejś tam części był zajebisty no i sam troszkę pływałem w realu heh ( ale szantów pewnie nie będzie ). 
Grać zamierzam laską i wszystko tam robić na "dark side" zobaczymy czy coś ciekawego się będzie działo xd , ostqtnia gra ubi far cry 5 mnie akurat zaskoczył in plus koncowką . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mpluto napisał:

I cyk odebrana. Jak dobrze mieć wolne w piątek. No nic, lecę do Grecji!

no to widzimy sie na RODOS
1375649211_by_nika1098_600.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już też gram od kilku godzin :P Póki co milo i przyjemnie, zajebisty smaczek z tym doszukiwaniem sie gdzie trzeba isc w zadaniu, az mi sie stare czasy World of Warcraft przypominaja albo Gothica - bez zadnych znacznikow. W koncu dający sie lubić główny bohater, bo Bayek strasznie mnie irytował, no i smaczki rpg robią swoje :P Cala reszta to Origins. Dla mnie bomba, do RDR2 mam w co grac :P Wkurza jedna rzecz - na zwyklym PS4 gubi klatki, mam nadzieje, ze to poprawią troszku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos okolo 2gb, nie zwróciłem uwagi dokładnie bo szybko sie pobrał, względnie maly jak na dzisiejsze czasy :D kurna, jak ktoś lubi grecki klimat to sie odnajdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w żadnego Asassina, jedynie Black Flag zacząłem kiedyś, ale jakoś się nie wciągnąłem.

Odnajdę się w Oddysey? Pytam, bo im więcej czytam o tej grze, tym bardziej nachodzi mnie ochota, by spróbować tego uniwersum.

Generalnie lubię otwarte światy i dużo zbieractwa, więc niby powinno być ok, ale nie znam konwencji za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Origins i Odyseja sa na podobnym poziomie, teraz pytanie co Cie bardziej kręci jeśli chodzi o klimat - egipt i grecja to dwa rozne światy, postaci i historię :) A jeśli nie masz parcia tak jak ja to zdecydowanie ta nowa część - fajny męski bohater, nie wiem jak babeczka i sporo innych usprawnień. 

 

Edit: a jeśli Cie kreci eksploracja, zbieractwo to bardzo dobrze trafiłeś! Plus Odyseja ma rozbudowane pływanie statkiem, a Origins średnio liznelo temat :p

Edytowane przez Almarcino
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z żonką uwielbiamy zarówno starożytny Egipt jak i Grecję, więc raczej drogą eliminacji napalamy się na nowszą część. Choć z drugiej strony Egipt jest bardziej pasjonujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sithman napisał:

Generalnie z żonką uwielbiamy zarówno starożytny Egipt jak i Grecję, więc raczej drogą eliminacji napalamy się na nowszą część. Choć z drugiej strony Egipt jest bardziej pasjonujący.

 

Ta nowa część moim zdaniem ma w sobie więcej pozytywnego ducha i jakiś sensowny wyraz, wszystko takie pozytywne... Jak u Greków właśnie :D chociaz do Origins później warto wtocic właśnie chociażby na widoki :). Wracsm do gry, a przyznam, ze świat jest ogromny! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sięgając po obojętnie którą część nie znając tego uniwersum to moim zdaniem tak jakby loda zacząć jeść od wafelka. No chyba, że kompletnie nie obchodzi Cię fabuła i wątek odwiecznej walki Templariuszy i Assassynów jakkolwiek by ich w tej części nie nazywać.

Edytowane przez Przemek_07
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Przemek_07 napisał:

Sięgając po obojętnie którą część nie znając tego uniwersum to moim zdaniem tak jakby loda zacząć jeść od wafelka. No chyba, że kompletnie nie obchodzi Cię fabuła i wątek odwiecznej walki Templariuszy i Assassynów jakkolwiek by ich w tej części nie nazywać.

Fabuła w Assasynie? Każdy ma nową, a wątek współczesny mało kogo interesuje. To właśnie jedna z tych gier, które możesz ogrywać w dowolnej kolejności i nie zrobi to większej różnicy. Jak już ktoś bardzo chce to zamiast ogrywać te wszystkie kotlety możne sobie na Wiki lub YT sprawdzić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Sithman napisał:

Generalnie z żonką uwielbiamy zarówno starożytny Egipt jak i Grecję, więc raczej drogą eliminacji napalamy się na nowszą część. Choć z drugiej strony Egipt jest bardziej pasjonujący.

Weź Grecję od razu. A kiedyś tam Orgins. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×