Skocz do zawartości
Banan91PL

Assasin’s Creed: Odyssey

Rekomendowane odpowiedzi

Mapa znowu jest zapchana "?" ?. Jak sprawują się bitwy morskie? i jeszcze jedno pytanie są jakieś widoczne zmiany w rozgrywce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, manoszek napisał:

Mapa znowu jest zapchana "?" ?. Jak sprawują się bitwy morskie? i jeszcze jedno pytanie są jakieś widoczne zmiany w rozgrywce ?

 

Pytajników jest jakby mniej względem Origin,przynajmniej na początku gry.Do bitew morskich jeszcze nie doszedłem,skończyłem prolog,który zaskoczył mnie nawet twistem fabularnym na końcu.Po 5h pojawiły się dopiero napisy początkowe:14_relaxed:

Zmiany w rozgrywce?System dialogów,możemy np wypytać rozmówcę o szczegóły zadania,miejsce gdzie zacząć itp.Można grać w dwóch trybach:wspomagany - gra prowadzi gracza krok po kroku i tryb eksploracji w który jakby sami odkrywamy wszystko(np celu zadania nie ma na mapie,musimy o niego wypytać i iść po wskazówkach)

Dla mnie największą zmianą na plus jest to,że fabuła się jak na razie trzyma kupy:14_relaxed:Zobaczymy jak będzie dalej.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra mi się bardzo podoba. Origins odpuściłem i bardzo z tego powodu się cieszę, bo nie odczuwam zmęczenia materiałem. Delikatnie tylko irytuje gubienie klatek. Jest to nawet dosyć częste. Gram na prosiaku. To póki co jedyny minus. 

 

PS. DF pisało, ze gra na ulepszonych wersjach konsol twardo trzyma 30fps. Gowno prawda xD 

Edytowane przez mpluto
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej serio jest bardzo dobra intryga, super postacie grają... Zastanawiam się czy dało się w  fabularnym wyborze oszczędzić wilka? No I druga sprawa kilka razy mi gra zastygła na 5-10 sek I potem poszła, mieliscie tak? 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Malakay napisał:

Ej serio jest bardzo dobra intryga, super postacie grają... Zastanawiam się czy dało się w  fabularnym wyborze oszczędzić wilka? No I druga sprawa kilka razy mi gra zastygła na 5-10 sek I potem poszła, mieliscie tak? 

 

 

Spoiler

Dało się, ja oszczędziłem. Dostałem tylko hełm jako dowód :) 

 

 

Mam już ponad 15 godzin, pływam, podbijam i bardzo mi sie podoba. Jednak jest to rasowy sandbox, powtarzalny juz po tych 15 godzinach i pewnie wielu znudzi :P Znaków zapytania jest rzeczywiście mniej niż w Origins, część przy okazji zaliczam, a część omijam :P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram facetem I po Ezio to najlepszy bohater z assassin's creed, natury awanturnika naznaczony tragedią familijną ale obdarzony mocnym poczuciem humoru. Oddysey śmiało pożycza narracje od wiedzmina, nemesis od shadow of mordor,  od siebie daje żeglugę, bitwy I epicką przygodę. Daleko mi do skończenia ale wydaje się że to będzie najlepszy tytuł Ubisoftu od lat. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Malakay napisał:

Gram facetem I po Ezio to najlepszy bohater z assassin's creed, natury awanturnika naznaczony tragedią familijną ale obdarzony mocnym poczuciem humoru.

W tej serii to już chyba piąty taki:LUL:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już origins miało być najlepszym tytułem ubisoftu od lat :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebista gierka , zdecydowanie lepsza od Origins . Gram Cassandrą i takiej postaci się od Ubi się nie spodziewałem , rzuca słowa na f na s , podrywa co drugą napotkaną postać żeńskaą xd prawie Cyberpunk walka też jest brutalna . Questy już jak w prawilny rpgu , można jak w Kingdom kręcić  i np . ubić typa ściemnić że gdzieś znikł i na koniec zanieść tą informację jego żonie i od wszystkich zgranąć złoto xd . Zresztą już pierwszy wybór w wiosce z zarazą zalatuję dla mnie Kingdom i Wieskiem , takich skojarzeń to ja się tutaj nie spodziewałem . Wraca pływanie , wracają szanty , terej jest ogromny gra wygląda zajebiście na Xbox X . Jak ktoś tam zaczyna serie to zdecydowanie polecam tą część , nawiązań do poprzedniczek przez 15 h mało . Pewnie po kolejnych 15 zrobi się monotonnie ale gra ogólnie mnie zakończyła mega pozytywnie , sztos . 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram babeczką, ale rozmiar mapy wróży, że nie przejdę tej gry nigdy .. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos romansów miałem Aleksiosem misje w Delphi z starą kobietą, zdobyłem dla niej sadło niedzwiedzia I Coś tam z jelenia potrzebne do wyprodukowania viagry dla jej męża ... Ostatecznie mąż nie chciał dogodzić więc zaproponowałem łajdaczenie się za opłatą :p... 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak najlepszy był motyw z kozą i okiem .. które potem odzyskałem :vxoAZzf:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, czacha79 napisał:

I tak najlepszy był motyw z kozą i okiem .. które potem odzyskałem :vxoAZzf:

Dokładnie! Lubie takie poczucie humoru :D.         Edit - panowie da się wybrać strone konfliktu w bitwach? 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgins skończyłem, ale Odysey jest lepsze pod każdym względem. Gram z przyjemnąścią. Niby pozmieniali tylko szczegóły (chociaż tryb ala nemesis to duża zmiana) ale te szczegóły wyszły tylko na plus względem Egiptu. A główny bohater naprawdę daje radę. To jest taki growy Deadpool pegi 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos mi tylko wytlumaczy sens naszych poczynan. Powiedzmy ze terytorium jest pod kontrola Sparty, rozwalamy ich obozy, likwidujemy dowodce i idziemy na bitwe - w bitwie powinnismy wybrac strone przeciwna, no bo w koncu sabotowaloismy Sparte. Bitwa wygrana, ziemie zostaja przejete i ... no wlasnie, co za glupota?! Teraz moge od poczatku to samo czyli sabotowac rzadzaca strone w danej lokacji ... ale przeciez to sa ci ktorym pomoglem wygrac! 

 

Albo czegos nie kumam albo ta gra ma ostra dziure w logice ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shieet ale ta mapa jest ogromna , teraz do mnie dochodzi powoli . 

Nie ma , po prostu nie ma szans żeby w końcu nie zaczęło nudzić , nie jest to wada w końcu wydajemy na te gierki pieniądze ale to już kolejna mapa gdzie Ubi coraz bardziej przesuwa granicę jakiegoś szaleństwa chyba tylko Just Cause  stanęło by w szranki i stareńki Fuel :)

Level cap mi akurat nie przeszkadzał w Origins i tam chyba trzeba było zrobić konkretny lvl , a tu mamy info o ile nasz przeciwnik nas przerasta i można próbować .

I dopiero po 20h się zaczaiłem że tu nie ma tarczy , brawo ja xd (Choć to dla mnie też nie jest wada , Bloodborne > Soulsy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, czacha79 napisał:

Niech ktos mi tylko wytlumaczy sens naszych poczynan. Powiedzmy ze terytorium jest pod kontrola Sparty, rozwalamy ich obozy, likwidujemy dowodce i idziemy na bitwe - w bitwie powinnismy wybrac strone przeciwna, no bo w koncu sabotowaloismy Sparte. Bitwa wygrana, ziemie zostaja przejete i ... no wlasnie, co za glupota?! Teraz moge od poczatku to samo czyli sabotowac rzadzaca strone w danej lokacji ... ale przeciez to sa ci ktorym pomoglem wygrac! 

 

Albo czegos nie kumam albo ta gra ma ostra dziure w logice ;) 

Właśnie mam ten sam problem, raz tylko mogłem walczyć ramie w ramie z grekami ale nie było wyboru... Nie wiem od czego to zalezy. 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Malakay napisał:

Właśnie mam ten sam problem, raz tylko mogłem walczyć ramie w ramie z grekami ale nie było wyboru... Nie wiem od czego to zalezy. 

 

Wybor masz - jedna ikona jest niebieska a jedna czerwona. Jedno to atak, jedno obrona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te chwile powinni zmniejszyć ilość/aktywność łowców  - są strasznie irytujący i pojawiają sie w najmniej oczekiwanym momencie. Rozumiem, ze tak ma byc, ale no kurna ;D

Druga sprawa to szybkość lvlowania - strasznie to spowalnia pchanie fabuly do przodu. Tak jak jedna tak i druga rzecz jest do poprawy w mini paczu, ale znajac zycie nie zrobią tego :D

 

Mama fakt...gigant, jak ktoś kocha historie grecji, zwiedził część tego to chyba jest w raju :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łowcy to nie problem - jesli nie chcesz z nimi walczyc to:

- czysc wszystko po cichu bez swiadkow, wtedy nie beda cie scigali

- oplacaj bounty za twoja glowe

- zalatw goscia ktory wyslal ich za toba

 

Tych legendarnych warto pod koniec walki ogluszyc i zwerbowac na statek ;) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w black flag dawno temu i powiem Wam szczerze, że chyba kupię Odyssey bo ma dobre opinie i widzę tutaj też, że nieźle się gra prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ mnie wkurzał wczoraj ... dzik xd legendarny dzik i jego obstawa ile się męczyłem żeby go rozwalić to masakra ( lokacji z głowy nie podam koło 13 lvl .) . W drugiej formie wzywa swoje młode i poza tym że są same w sobie irytujące jako mobki/przydupasy akurat zachciało się wtedy wpaść najemnikowi w środek walki dosłownie znikąd xddd , no i się zaczęło , silnik zaczął sie chyba sypać i te małe dziki zaczęły się spamować xddd . 

Po wszystkim się okazało że quest mi się zbugował i mimo że dzik padł npc powtarzał w kółko swoją kwestie nosz kur... Load i dopiero wyszukałem opcje opłacenia tych furiatów , wróciłem do "legendarnego" dzika i gołymi rękoma ( bo już mi się nawet nie chciało zmoeniac zbroi xd ) go ubiłem .


To już nie jest assasyn to już nomalnie pieprzony Skyrim/gothic ze wszystkimi jego "zaletami" :)

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze to nie assasyn nawet niema ostrza, Ubi zrobiło rpg akcji na jeszcze większym obszarze (podobno jest 130km) pewno będą łatać I poprawiać przez kolejne dwa lata, do wiedzmina3 na ps4 dalej Wychodzą poprawki, 3 lata po premierze. Gra mi się w to bardzo dobrze mam 15 godz na liczniku lvl 12, udało mi sie zabic lowce 3 lvl mocniejszego. Fabularnie stoję gdzies za tą wyrocznią z delphi, mam maskę załatwić na sabat sekty kosmosu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze nie grałem, ale może to pójście w dobrą stronę serii i przypuszczam, że zagorzałym fanom uniwersum nie muszą się podobać takie zmiany, ale biorąc pod uwagę recenzje i opinie graczy to krok w dobrą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pogralem juz kilka dobrych godzin i mam tak ze codziennie chce mi sie grac dalej - a jak usiade to jeszcze tylko jeden znak zapytania, jedno zadanie i oderwac sie nie moge więc jest G ;) (grałem we wszystkie cześci od 1ki)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×