Skocz do zawartości
adinho

Dziwne przycinki ps4 - tylko w niektórych grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem bardzo denerwujące przycinki w mojej ps4. Sytuacja do tej pory miała miejsce w grach Uncharted kolekcja oraz Rise of Tomb Raider. Gra przycina się tylko w trakcie biegania - bardzo często kiedy biegnę w pewnym momencie postać przestaje ruszać nogami i tak jakby przemieszcza się powoli bez ruchu nóg. Sytuacja poprawia się gdy odcisnę i wcisnę znów przycisk odpowiadający za sprint (jeżeli biegnę sprintem) lub podskoczę (jeżeli biegnę normalnie). Gry te chodzą płynnie w trakcie innych interakcji, jak cutscenki, walka etc. W międzyczasie gram też w Beyond Two Souls oraz Fifę 18. W tych grach nie dostrzegłem żadnych przycięć. 

 

W przypadku Uncharted nie przejmowałem się tym, ponieważ myślałem, że może te gry zostały po prostu kiepsko zremasterowane. Niestety tak już nie powinno być w przypadku ROTR. Sytuacja jest po pierwsze bardzo denerwująca, a po drugie prowadzi do wielu gratisowych zgonów w trakcie ucieczki z walących się budynków lub utrudnienie wykonania szybkiej akcji związanej z biegiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj ciezko bedzie pomoc. 

Pierwsze to jak pisze @danken000 - sprawdz pada sproboj z innym i zobacz czy jest tak samo. 

Kolejne kroki to zazwyczaj pokolei trzeba sprawdzic co moze byc nie tak, konsola to sprzet + soft i tutaj zawsze cos moze namieszac. 

Wiec jesli to nie problem pada to sugerowalbym:

- odinstalowac i zainstalowac gre na nowo.

- przebudowac baze danych (nie tracisz danych)

- jesli wszystko zawiedzie to mozna wytoczyc ciezkie dziala (zrob backup tego co wazne) a potem postaw system od zera. 

 

Ostania opcja to jak pisalem tonacy brzydkiej sie chwyta. Ale pamietam ze w wypadku PS3 jak mi cos zaczynalo sie pierniczyc robilem to ze 2 razy i pomagalo. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Dodam, że konsola jest na gwarancji do końca lipca. Nie wiem tylko czy jest sens zgłaszać taki problem. Co do pada - w innych grach niż te 2 nie mam tego problemu. Dziś spróbuję jeszcze pobiegać w innych grach, np FortNite i zobaczę jak to będzie wyglądać. Np. W fifie która wymaga dużo biegania etc nie zauważyłem takich problemów. Druga sprawa to obie gry które mi przycina są na płycie, a pozostałe w które gram są z dysku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adinho

Jesli to kwestia gier to potestuj inne jak mowiles, sproboj potestowac te w ktorych bieg aktywuje sie podobnie tak samo jak w TR i U. 

 

Moim zdaniem serwis przekieruje Ciebie na strony FAQ z rozwiazywaniem problemow - gdzie bedziesz mial opisy do 3 rzeczy ktore zasugerowalem. 

Wygoglaj jak to zrobic i mozesz samemu kombinowac. Po co wysylac konsole i nie miec jej skoro mozna czesc rzeczy zrobic zgodnie z zaleceniami producenta w domu. 

 

Co do gier DB disc / HDD - to ze masz je na plycie nie powinno miec najmniejszego znaczenia (teoretycznie) bowiem i tak kazda jedna gra instaluje sie w pelni. Zwroc uwage ze jak wlozysz plytke to "mieli" ja na poczatku i w momencie odpalenia gry (sprawdza czy to plyta z dana gra) a potem jak juz zaczniesz grac naped nie powinnien chodzic. 

To moje obserwacje bo ja mam PS4 gdzie musze podkadac jakies papierki zeby zrobic niby nozke inaczej naped BD wpada w koszmarnie glosnie wibracje - te ustawaly po instalacji i w trakcie gry. 

 

Powodzenia

:)

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co kombinować. Problemy z poruszaniem się w grach, które do sprintu używają L3 to wina lewego analoga. Od czasów PS3 miałem tego typu problemy z czterema padami. FIFA L3 do biegania nie używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, danken000 napisał:

Tu nie ma co kombinować. Problemy z poruszaniem się w grach, które do sprintu używają L3 to wina lewego analoga. Od czasów PS3 miałem tego typu problemy z czterema padami. FIFA L3 do biegania nie używa.

 

No ja takich problemow nie mialem. Dlatego zasugerowalem stardardowe kroki. 

 

@adinho Alternatywa jesli udalo by sie Tobie potwierdzic ze problem jest z padem jest taka - masz gwarancje reklamuj samego pada. 

Ja mialem problem z wibracja - zglosilem na support opisalem problem, dostalem list przewozowy zapakowalem pada kurier odebral, naprawili (dostalem innego pada wygladal na nowy) i kurier przywiozl do domu. Calosc zajela 12dni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pograłem ze 20 minut w fortnite - jedyne co robiłem to biegałem i nie zauważyłem przycinek. Następnie zrobiłem przebudowę bazy danych. Po tym odpaliłem ROTR i przycinki są tak samo jak były. Dodam, że występują zarówno w trakcie sprintu jak i swobodnego biegu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×