Skocz do zawartości
Mario1

Pytanie o smartfona

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie z racji, że ja nie siedzę zupełnie w telefonach mam pytanie chciałbym kupić na prezent telefon powiedzmy ok 1500zł . I teraz pytanie lepiej wziąć jakiegoś flagowca z wcześniejszego roku lub dwóch np Galaxy S7 EDGE czy raczej interesować się bieżącymi smartfonami np Huaweia P20 z takich budżetowych produkcji, czy może jakiegoś chińczyka jak Xiaomi? Będę wdzięczny za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prywatnie optowalbym bym za jakimś chińczykiem (i tak to większość dostępnych na rynku telefonów) wszystko zależy czego osoba dla której ma być to prezent oczekuje od telefonu bajerów czy głównie urządzenia do dzwonienia, w jakim wieku jest jak wykorzystuje telefon.
Ja właśnie kupiłem 3cie Lenovo i jest ok.
Dla siebie wybrałem P2 (nawet poniżej twojego pułapu cenowego) dla rodziców takie sam k6 note.

Co do P2 wypisze plusy i minusy.
+ Pojemna bateria mocno użytkowany telefon (wifi, transmisja mobilna, GPS) wytrzyma spokojnie 1,5 dnia często 2 dni, mało użytkowany 3-4 dni telefon mam od roku
+ Prawie czysty android z możliwością odinstalowania śmiecia od Lenovo
+ Tryb oszczędny gdzie że smart robi się zwykły telefon tylko podstawowe funkcje ale wydłuża to pracę na baterii (na rok korzystałem z tego co prawda 3 razy ale zawsze)
+ Czytelny ekran full HD wystarcza
- aparat tutaj jest padaczka bez żadnej stabilizacji zdjęcia są co najwyżej przeciętne to samo filmy
- (nie dla mnie ale dla wielu to problem) nudny wygląd, wszystko poprawnie ale nic szczególnego
- czytnik linii papilarnych często nie łapie jak powinien usunięcie i ponowne dodanie pomaga ale kłopoty powracają

W cenie P2 pewnie znajdziesz bardziej dopaksione Xiaomi ale jak pisałem wszystko zależy jak telefon na być używany

Dla moich rodziców tańszy k6 note spisuje się też dobrze różnica to chyba 0,2 mniejszy ekran i odrobinkę słabszy Snapdragon jako proc.


Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę to masz Xiaomi na wypasie. (jedyny mankament to jakość zdjęć - co prawda tragedii nie ma, ale też dupy nie urywa....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz S7 Edge, nie ma lepszej słuchawki w tej cenie na rynku.

Łykaj bez brandu, to się będziesz cieszył od razu Androidem 8.0, po którym ten telefon naprawdę przyspieszył i działa jeszcze lepiej.

Samsung strzelił sobie w stopę tym modelem, bo tylko zapaleńcy i gadżeciarze zmieniają go na s8 czy s9.

Ja mam go prawie 2 lata i jestem zachwycony.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopywać jakieś tematy z offtopu...wstyd :P

Ma ktoś z Was może moto g6? szukam dla siebie jakiegoś nowego telefonu za normalne pieniądze, bo to jest telefon który ma dzwonić, pisać smsy i sprawdzać pocztę oraz, przy okazji, nie przywieszać się na forumku w chromie i youtubie :P I właśnie ta motka mi wpadła w oko, bo jest kurde tania i ma wszystko co potrzebuję, kwestia tylko jak wygląda w użytkowaniu.

Wszelkie rady audiofilskie typu 'dołóż 3k i kup srajfona" będą ignorowane :P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mataman napisał:

Xiaomi lepsze emoji6.png

Nie potrafię tego wytłumaczyć jakoś mądrze, ale nie mam przekonania do tej marki :/ Takie zwykłe uprzedzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mataman napisał:

A to błąd bo za takie same pieniądze masz znacznie lepsze bebechy.

No niby tak, ale z kolei xiaomi ma takie codzienne upierdliwości jak brak nfc, czytnik linii papilarnych z tyłu i brak szybkiego ładowania :/

No nic, trzeba się w sprawę bardziej zagłębić. Dzięki za sugestię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei odradzam. Aktualnie mam Mi8 SE. Zapłaciłem 1070zl. Polecam smartfona. Od 2012 jestem z Xiaomi i nigdy żadnego problemu.

 

Brak szybkiego ładowania w telefonach od xiaomi i pisanie tego to totalna niewiedza na ten temat.

 

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, One™ napisał:

Brak szybkiego ładowania w telefonach od xiaomi i pisanie tego to totalna niewiedza na ten temat.

Nie brałem tego telefonu za bardzo pod uwagę, więc nie bardzo weryfikowałem to co gdzieś o nim czytałem. Z tego co widzę teraz, to quick charge jest, ale ładowarka z zestawu w quick charge nie umie. Nie wiem, doczytam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi moim zdaniem dobry wybor. Chwalone, sam niestety nie uzywalem, ale moze kiedys sprawdze co to i jak sie to uzytkuje. 

 

alternatywnie cos od Lenovo (jak pisales motka - ktora jest brandem lenovo). Lub jakis K6 note, ewentualnie P2 (choc tych za wielu nie widzialem). 

Jako posiadacz P2 moge powiedziec ze spelnia wymagania:

3 godziny temu, xavris napisał:

telefon który ma dzwonić, pisać smsy i sprawdzać pocztę oraz, przy okazji, nie przywieszać się na forumku w chromie i youtubie:P

 

a ponadto ma naprawde spora baterie ktora katujac ostro i tak daje rade spokojnie caly dzien, normalne uzytkowanie 2-3 dni, malo uzywany i wiecej. 

2 minusy P2 wzornictwo nudne (ja akurat na to leje), oraz sredni bardzo aparat. K6 Note ma ciutek slabszy proc i chyba ciutek slabszy ekran oraz ciut mniejszy ale cenowo wypada calkiem fajnie (rodzicie maja po jednym kazde i sa zadowoleni)

 

Xiaomi - w tej cenie pewnie oferuje lepsze podzespoly jak i wiecej bajerow. 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan dobrze gada polać mu ;) NA CHWILĘ obecną warto przyjrzeć się XIAOMI POCO F1, tak na szybkiego cena 1499 oficjalna (więc można jeszcze taniej na promce), ogólnie:

 

- procesor Snapdragon 845 wspierany przez układ chłodzenia cieczą LiquidCool Technology

- akumulator o pojemności 4000mAh, z systemem Quick Charge 3.0 (9V/2A) z portem USB typu C

- 6 GB RAM i pamięcią wewnętrzną 64GB (ale będą i wersje z 8GB RAMu i 256GB wbudowanej!!)

- wyświetlacz IPS w rozmiarze 6,18 cala, o rozdzielczości FullHD+ (2246 x 1080)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie brałem tego telefonu za bardzo pod uwagę, więc nie bardzo weryfikowałem to co gdzieś o nim czytałem. Z tego co widzę teraz, to quick charge jest, ale ładowarka z zestawu w quick charge nie umie. Nie wiem, doczytam
QC jest tylko w zestawach w starszych modelach dawali ładowarkę zwykła. Wystarczy dokupić odpowiednią.



Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze zdaje sie kolega szukal czegos ponizej tysiaczka tyle stoi moto g6 (bez plusa).

 

Co do PoCoPhone

generalnie widzialem pare opinii i jest to kompromis ktory ma zagwarantowac przyzwoita cene. Niemniej prezentuje sie dosc zacnie. Innymi slowy dobry stosunek mozliwosci/cena.

Glownym powodem dla ktorego preferuje moto/lenovo jest bardzo nagi adroid przyodziany moze listkiem figowym modyfikacji.

No ale to ja...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MagEllan napisał:

Tyle ze zdaje sie kolega szukal czegos ponizej tysiaczka tyle stoi moto g6 (bez plusa).

 

Co do PoCoPhone

generalnie widzialem pare opinii i jest to kompromis ktory ma zagwarantowac przyzwoita cene. Niemniej prezentuje sie dosc zacnie. Innymi slowy dobry stosunek mozliwosci/cena.

Glownym powodem dla ktorego preferuje moto/lenovo jest bardzo nagi adroid przyodziany moze listkiem figowym modyfikacji.

No ale to ja...

 

 

Na Xiaomi robisz bez problemu na oficjalu roota :P i też masz co chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dobrą cenę można wyrwać Redmi 5 Note w wersji 4/64gb. Zacny aparacik, Ramu dość i na intuicyjnym MIUI. Jak nie to Mi A1 na czystym androidzie.

 

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

 

@digit, w xiaomi jeszcze bootloader blokowane niestety. Ale easy do odblokowania. Masz jeszcze tego doogee czy zmieniłeś?

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="27993"]Za dobrą cenę można wyrwać Redmi 5 Note w wersji 4/64gb. Zacny aparacik, Ramu dość i na intuicyjnym MIUI. Jak nie to Mi A1 na czystym androidzie.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk


Dziś właśnie śmiałem chwilę. Na takim, zacny zacnie jak za te 700 zeta czy nawet mniej.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, 1050zl to nie jest jakieś dramatyczne przekroczenie budżetu :p

w zasadzie pod uwagę obecnie biorę chyba tylko Moto g6 i xiaomi redmi note 5. Motorole mam i ogólnie jestem z niej zadowolony, dlatego jej nie skreślam. 

musze się przejść gdzieś, gdzie będą oba i sobie podotykac. Też nie chce, żeby był jakiś gigantyczny, więc to istotna kwestia czy najzwyczajniej w świecie mieści się w kieszeni :)

dzieki wszystkim za rady :)

@DigitalMan_PL możesz załatwić jakiś rabat? XD w sumie nie mam pojęcia jak w sklepach wygląda sprawa negocjacji... Zawsze 50 zeta jakby wycebulic, to już w drodze powrotnej można łychę kupić :p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiada może ktoś oneplusa i chciałby się podzielić linkiem polecającym?

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ps. W internetach można znaleźć na byle blogu technologicznym ale jednak chciałbym aby ktoś z forum zyskał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A3000 krąży ostatnio w dobrych promocjach.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kilka dni tego Xiaomi POCOPHONE F1, w wersji 6GB RAM /128GB wbudowanej + slot na kartę pamięci :)

Ależ to zapierdala....

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DigitalMan_PL napisał:

Zakupiłem kilka dni tego Xiaomi POCOPHONE F1, w wersji 6GB RAM /128GB wbudowanej + slot na kartę pamięci :)

Ależ to zapierdala....

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

to jest ta mocniejsza wersja? 

roznice byly tylko w ilosci wbudowanej? czy cos jeszcze? 

Bo mi sie pamiec od czasu jak ogladalem recki przykurzyla. 

 

Milego uzytkowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest ta mocniejsza wersja? 
roznice byly tylko w ilosci wbudowanej? czy cos jeszcze? 
Bo mi sie pamiec od czasu jak ogladalem recki przykurzyla. 
 
Milego uzytkowania. 
Jest jeszcze wersja 8GB/256, ale w dystrybucji PL niedostępna.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×