Skocz do zawartości
Strife

Fire Emblem: Three houses

Rekomendowane odpowiedzi

No odważnie jak na ośmiolatke moja droga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
0
 Advanced issues found
 
 
 
8 godzin temu, xavris napisał:

 

Jeżeli historia da radę (a podobno jest dobra), to mamy w zasadzie pewnego kandydata do zrzucenia xenoblades z tronu.

Tak jakby to było jakieś szczególnie trudne zadanie...:vxoAZzf:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden inny ex (multiplatform nie liczę) nie był w stanie tego zrobić. Nie ograłem wiele, ale większość exów mam bardzo mocno opatrzona, na pewno na tyle żeby wiedzieć, że three houses jest jedyną gra, ktoś mogła xeno zagrozić.

Niemalże idealnemu jrpgowi zagrozić może tylko tłusty taktyczny rpg i nie chce być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xavr mam już 9 :ohstop: Grabeq złośliwa cipa jesteś :megusta:.

Tak na poważnie, fajnie by było jakby się okazał lepszy fabularnie, bo dobrych gier nigdy za dużo.

 

Dziś mi paczuszka przyszła, duże pudło, mniejsze od Xeno :dafuq:, ale tak samo fachowo zrobione  :banderas:.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie zarówno BotW, Galaxy, MK8 i Splatoon 2 to lepsze gry niż Xeno, właściwie pozbawione wad.

 

Żeby nie kontynuować offtopu i nie drażnić Strife'a napiszę tylko, ze ja wstrzymuję się z zakupem FE pomimo, ze to moja ulubiona seria na N. Zawsze tak robię, bo zwykle pojawia się mnóstwo fajnego DLC, które wzbogaca rozgrywkę. Nowe klasy, mapy, tryby itp. W związku z tym, że mam czas zagrać w tą grę tylko raz, chcę to zrobić z DLC. Poza tym skusiłem się w promo na Vesperię, więc mam co ogrywać. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Grabeq napisał:

oza tym skusiłem się w promo na Vesperię, więc mam co ogrywać

Czyli teraz będziesz mnie wqrzać na temat mojej drugiej ulubionej serii :dafuq:. Nie wiem czemu ludziom tak podeszła ta część, jest dużo o wiele lepszych odsłon Tales'ów. 

 

Dziś wieczorkiem obadam Fire wreszcie, bo wczoraj nie miałem jak, liczę na miodny tytuł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
0
 Advanced issues found
 
 
 
2 godziny temu, Strife napisał:

Czyli teraz będziesz mnie wqrzać na temat mojej drugiej ulubionej serii :dafuq:. Nie wiem czemu ludziom tak podeszła ta część, jest dużo o wiele lepszych

 

Nie mogę tego wykluczyć.:Coolface:

 

Obejrzałem/przeczytałem sporo recenzji FE i wszystko wygląda bardzo dobrze, ale trochę za bardzo zajeżdża Personą. Mam nadzieję, że nie przesadzili z randkowaniem i wszystkimi tymi aktywnościami związanymi z zabawą w nauczyciela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem ze 2h i pierwsze co się rzuca w oczy to dosyć przeciętna grafa jak na flagowca nintendo. Szkoła po której biegamy jest uboga w detale i wygląda to tak sobie.

 

Na starcie kupiło mnie łowienie rybek i hodowanie roślinek no i statystyki postaci których jak zawsze jest multum w Fire Emblemach.

 

To czym ta gra stoi czyli starcia to już jest beczka miodu, bardzo mi brakowała takiego tytułu na pstryka i myślę że będzie to jeden z moich ulubionych tytułów na tą konsolę.

Jedynie co boli podczas starć to to że odeszli od "papieru nożyc i kamienia" co trochę ułatwia sprawę względem wyboru jednostek, ale poziom trudności jest ok jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shamir <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie uzależnia ta gra, ale nie ma mowy o jakimś killerze 10/10 jak na razie solidna 8.

 

Jakby dali rozbudowę szkoły jak zamku w suikodenie 2 to bym piał z zachwytu. 

 

Sporo opcji dopieszczania pupili na duży plus i masa umiejętności, mimo że dopiero stuknęło niewiele czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkola wyglada biednie graficznie. Juz widze Wiedzmina 3 .. ciekawe czy draw dystans bedzie wystarczajacy zeby zobaczyc leb Plotki w czasie jazdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Strife napisał:

jak na razie solidna 8

Ta, 3 na 10 i order uśmiechu, Ty to się gurwa w ogóle na grach nie znasz xD

Ja powiem tylko, że nawet nie mam kiedy na forumku napisać jaka ta gra jest zajebista, bo nie ma czasu pomiędzy walkami i bieganiem po szkole ma dodatkowe aktywności :p

Mam na liczniku ok. 30 h (a mam jeszcze urlop, więc powinno być więcej :( ) i w zasadzie nie trafiłem na coś, co by mnie denerwowało ma tyle, żeby to zapamiętać. Jest kilka drobnostek, ale nic co wpływa na odbiór.

ciekawie zaczynającą się historia, rewelacyjni i megarozni bohaterowie (Shamir i Petra <3), szał optymalizacyjny... 

cud miód w skrócie, gra jest w zasadzie dokładnie tym na co liczyłem.

jak któregoś dnia się padziki rozładują to spróbuję wypisać co mi się podoba a co ciut mniej

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się jaram

 

Podoba mi się psychologiczny zarys postaci i żonglowanie aktywnościami

 

Ogólnie czuć klimat Harrego Pottera - rywalizujące ze sobą domy, profesorowie, latająca sowa etc

 

Taktyczne pojedynki standard, chociaż bardziej rozbudowane i przyspieszone

 

A ost przed snem wchodzi jak należy

 

Jak ktoś lubi takie klimaty i taktyczne rpg, to brać w ciemno - może później, jak będzie więcej dlc, nie przekonuje mnie to i inne to żadna wymówka  :1_grinning:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FE:th i Astral Chain to tytuły dla których kupuje się konsolę!
Bardzo mocno się przyglądam FE i kusi strasznie ale opieram się jak tylko mogę gdyż za chwilę premierę AC a trzeba przecież robić zakupy z głową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xavris napisał:

Ta, 3 na 10 i order uśmiechu, Ty to się gurwa w ogóle na grach nie znasz xD

Profesor przemówił :jaro:.

 

Ta gra nie pozwala się od siebie oderwać. N kolejny raz pozamiatało jeżeli chodzi o miodzik wylewający się z ekranu. 

 

Kulturka że można sobie rekrutować postacie z innych domów i podoba mi się pomysł z batalionami.

 

Xavr to który juz masz level jak nabiłes tyle godzin zwyrolu?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Strife napisał:

który juz masz level

Moje nieskazitelne alterego ma 26, reszta podstawowego składu szkoły najniżej 19. Kilka osób zwerbowałem, ich nie liczę.

Cała podstawowa ekipa ma wymaksowane klasy 1 i 2 rzędu, 3 w zasadzie brakuje niewiele i będzie egzamin na 4 poziom. Exp leci zdecydowanie za szybko, bo jak robię misje to jeżeli coś nie jest w ciężkim pancerzu albo nie jest potworem to prawtycznie każdy go ma na strzała. Większość biega z bronią treningową, bo najtańsza a i tak wszystko koszą xD

Liczę na wzrost poziomu trudności walk :p na razie reguluje go sam, bo wrzucam do walki nowych z ustawiona najniższą możliwą klasą i leveluje. 

pewnie jak będę przechodził kolejny raz to na hardzie, chyba że w dalszej części gry poziom trudności gwałtownie rośnie.

Edytowane przez xavris
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super protip ode mnie.

Olejcie łowienie. 

Ale nie dlatego, że nie nic nie daje, tylko dlatego, że czasami jest event, kiedy łowi się kilka ryb na raz. Z jednej przynęty zamiast jednej ryby mamy 2-5. Także kompletnie nie opłaca się łowić pojedynczo, bo dużo więcej zyskamy oszczędzając przynęty na ten event. Nie pamiętam jak się nazywa dokładnie, ale z nazwy i opisu jasno wynika, że to o nim mowa. Wczoraj zużywając ok. 90 przynęt różnych rodzajów (nie pamiętam dokładnie ile, bo to była prawie 2 w nocy jak kończyłem xD) nabiłem kilka ładnych tysięcy expa profesorka. Więc generalnie się opłaca :) 

Nawet event ze zwiększoną ilością złotych rybek moim zdaniem się nie opłaca, bo trafiamy pojedyncze, a na superevencie też możemy trafić złote i wyciągnąć kilka na raz.

Event z tajemniczą ryba się nie opłaca kompletnie, szkoda czasu i przynęt.

Turniej rybacki spoko, bo mamy specjalną przynętę, ale nie dostajemy expa nauczyciela i ryby się do niczego nie nadają oprócz jednej, która wygra turniej :/

 

co do samego łowienia minitip, bo to w sumie nie jest oczywiste. Każda przynęta wytrzymuje przynajmniej 3 brania, w sensie nie musimy łowić pierwszego co się złapie, tylko możemy 2 razy olać. Czasami przynęta wytrzyma 4 brania, ale nie zauważyłem prawidłowości, więc lepiej przyjąć, że wytrzymuje 3 żeby nie tracić przynęt. Zwłaszcza że na początku nie można ich kupować a później też ograniczone ilości.

Edytowane przez xavris
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecierpie gier z lowieniem ryb .. po co dodaja te durnoty? Nie lepiec dac mini gre w stylu wymasuj studentke? :obama:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu się właśnie wydarzyło... Ale mnie kitajce historią zaskoczyli, skubane :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czcionka trochę przymała w trybie przenośnym

 

Ale intro jest mocne i stoi na wysokim poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczekasz na ekranie tytułowym włącza się drugie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się wciśnie new game to przechodzi do takiego trybu z różnymi scenkami i też się czasami takie ładnie animowane trafiają.  Jakie to cuda teraz robio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, xavris napisał:

A jak się wciśnie new game to przechodzi do takiego trybu z różnymi scenkami i też się czasami takie ładnie animowane trafiają.  Jakie to cuda teraz robio...

Nikt z nas jeszcze nie doszedł tak daleko jak Ty żeby new game wcisnąć:dafuq:

Od kiedy można uczniasów na herbatkę zapraszać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Strife napisał:

Od kiedy można uczniasów na herbatkę zapraszać?

A gdzies koło 3-4 rozdziału. Będzie quest, którego nazwy nie pamiętam, ale ma w nazwie tea, więc się zorientujesz :p on odblokowuje możliwość towarzyskiego siorbania.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tip z rybami był dobry, ale zapomniałem o znacznie ważniejszym. Jak odblokujecie "ulepszanie pomników" to ulepszajcie w pierwszej kolejności tym, który chyba na 4. poziomie daje +1 do mistrzostwa klasy. Znacznie przyspiesza masterowanie postaci.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×