Skocz do zawartości
beardo0

Hollow Knight

Rekomendowane odpowiedzi

Namówiłeś mnie :We_want_you:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Grabeq napisał:

 z tą dziwką

Chodzi Ci o Hornet? Jak tak to lepiej daj se spokój z tą grą, bo serio Switcha rozjebiesz ze złości na dalszych bossach ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wk*rwia mnie backtracking w tej grze, mogli dać teleportowanie się do ławek czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, duxdaro napisał:

Chodzi Ci o Hornet? Jak tak to lepiej daj se spokój z tą grą, bo serio Switcha rozjebiesz ze złości na dalszych bossach ;D

 

Miałem wczoraj chwilę słabości. Dzisiaj dość łatwo poszło. Nie chodziło mi o wysoki poziom trudności, tylko o samą koncepcję tej walki. Tutaj trzeba być naprawdę szybkim, ja grałem w trybie przenośnym, a nie przepadam za joy-con'ami. Poza tym gracz musi ją trafić zdecydowanie za dużo razy, jak na ten etap gry. Z resztą ci wysocy rycerze z tarczami też z tego względu są irytujący, całe szczęście 3 strzały z dusz w ich przypadku załatwiają sprawę. Tak jak pisałem, ja bardzo lubię trudne gry. Wqrwiają mnie, ale jednocześnie masochistycznie motywują i nie potrafię odpuścić. HK jest trudny w dość oldschool'owy sposób. Starcia z bossami są i pewnie będą połączone z elementami platformówki, a ja wolę unikać, wyczekiwać, a nie cały czas skakać jak pasikonik. Wydaje mi się jednak, że im większy będzie wachlarz umiejętności, tym lepiej będzie mi się grało. Zwykle w takich grach, tak właśnie mam. Początek jest trudniejszy, niż środkowe i końcowe etapy, pomimo tego, że wyzwania są teoretycznie trudniejsze. 

 

@beardo0

 

To jest metroidvania, tak więc backtracking jest normalną sprawą. Można się do tego przyzwyczaić. 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Grabeq napisał:

Starcia z bossami są i pewnie będą połączone z elementami platformówki

No będą :D Na Trial of Fool mój pad aż trzeszczał ;)

 

7 minut temu, Grabeq napisał:

Początek jest trudniejszy, niż środkowe i końcowe etapy, pomimo tego, że wyzwania są teoretycznie trudniejsze. 

Zaczekaj aż dojdziesz do White Palace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, duxdaro napisał:

No będą :D Na Trial of Fool mój pad aż trzeszczał ;)

 

Zaczekaj aż dojdziesz do White Palace ;)

 

Ta nazwa się już gdzieś pojawiła....nie mogę się po prostu doczekać. Tak to jest jak człowiek się przesiada z gier 3D na hardcorową platformówkę 2D. Dzięki za uczciwe ostrzeżenie, wezmę sobie je do serca. No i muszę się przyznać. Może nie najlepszym pomysłem było walczenie z nią po kilku dość mocnych drinkach...:Coolface: Na kacu poszło mi zdecydowanie lepiej.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze sobą walczę ... brać czy nie ... wqurwiac się czy nie ... mam obawy pomimo swojego platformowego zboczenia ...

Edytowane przez zdun
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zdun napisał:

Ja ze sobą walczę ... brać czy nie ... wqurwiac się czy nie ... mam obawy pomimo swojego platformowego zboczenia ...

Zdun, mam dokładnie to samo. Czaje się od kilku dni. Wczoraj tekst Grabka mnie odstraszył (myślałem, że skutecznie), ale gra wygląda miodnie. 

Tylko nie wiem czy nerwy mam do tego. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soulsy wszelakie mnie wquriwaja , za to z platformerow nawet najtrudniejszych często wyciągam przysłowiowe 101%, metroidvanie lubię ... hollow knighta się boje ...  lubię gry trudne nie lubię gier na sile trudnych ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soulsy wszelakie mnie wquriwaja , za to z platformerow nawet najtrudniejszych często wyciągam przysłowiowe 101%, metroidvanie lubię ... hollow knighta się boje ...  lubię gry trudne nie lubię gier na sile trudnych ...
Dlatego weź zacznij się szykować na Dead Cells :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokonał ktoś Hornet w Kingdom's Edge?

 

Jakieś tipy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

Dlatego weź zacznij się szykować na Dead Cells :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Jednak pass chwilowo ... wygrał crash po czym kapitan opuch i ex princess na koniec miesiąca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beardo0 napisał:

Pokonał ktoś Hornet w Kingdom's Edge?

 

 

 

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Jak to? Jeszcze raz trzeba z nią walczyć:whyyy:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grabeq napisał:

 

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Jak to? Jeszcze raz trzeba z nią walczyć:whyyy:

Nie trzeba. O ile nie chcesz zobaczyć najlepszego zakończenia ;D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że chcę. :Coolface:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karcie instalka już siedzi.
Już za niedługo ...już za momencik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej pisać - dzięki @Grabeq za zniechęcenie, ale... w oczekiwaniu na mecz kupiłem wczoraj rano i jadę z koksem.
Czysty miód ta gra :obama:.
Nie jest aż taka trudna i na pewno ma mniejszy klimat zastraszenia na początku niż Soulsoborny.
Hornet za 3 razy pyknąłem (jak już się pokornie cierpliwości nauczyłem). Gameplay i walka daje sporo radości. Tak samo eksploracja, chociaż próg wejścia jest wysoki, bo nie ogarniałem nic. Kompletnie zero bazy co ja mam robić i gdzie iść.
Dobrze, że poczytałem trochę postów tutaj to chociaż o mapach i ławkach wiedziałem. Średnio na razie ogarniam story, ale po prostu pakuję się w każdy kąt gdzie jeszcze nie byłem :)

Wielka radość z grania i chęć odpalania co chwilę (wziąłem Switcha do roboty nawet xD). Kocham gry, które namawiają mnie do zajrzenia w różne kąty i jeszcze za to nagradzają (te pokitrane charmy w bocznych jaskiniach).
Mam już kilka gratów zebranych i mogę mocniej eksplorować - dash i pazur modliszki do skakania po ścianach zdobyte. Dalej nie wiem o co chodzi i mi to nie przeszkadza :vxoAZzf:

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, The_Siemek napisał:

Nie jest aż taka trudna

Oh, you just wait... :Coolface:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że jeszcze będę kur... rzucał (oby nie konsolą...), ale na razie jest fajnie :dafuq:
Sporo backtrackingu, ale jeszcze sporo mam zakryte/niedostępne, więc to nie problem. W tej chwili mam odkryte 5 lokalizacji (2 bez mapy) plus miasto i zbieram hajs na więcej charmów, żeby móc wykupić więcej slotów na charmy...

 

EDYTA: pozdrawiam walkę z dwiema modliszkami jednocześnie :vxoAZzf: Jedna bez problemu pyknięta a przy dwóch łapy spocone jakbym wungiel przerzucał a nie w gierkę grał. Zaraz robię drugie podejście i nie będzie litości :) Albo i nie - 7% baterii :30vm3cw:

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, The_Siemek napisał:

Miałem wcześniej pisać - dzięki @Grabeq za zniechęcenie, ale... w oczekiwaniu na mecz kupiłem wczoraj rano i jadę z koksem.

 

Ej no, ja nie miałem zamiaru zniechęcać kogokolwiek do tego tytułu. Opisałem tylko swoje frustrujące jedno doświadczenie. Wystarczyło obejrzeć 1 minutę gameplay'u, żeby poczuć magię tego tytułu. Ja HK sobie dozuję. Wtedy kiedy mam 30-40 minut na spokojne granie i wiem, że jest szansa progres i jego zachowanie, włączam i świetnie się bawię. Z uwagi na brak możliwości insta-save'u raczej nie pogrywam w tą gierkę z doskoku. Obecnie mam nabite 8h i powoli, systematycznie będę pokonywał kolejne etapy. Mam czas, bo wygląda na to, że Octopath Traveler sobie odpuszczę. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10h na liczniku i wciąga mocno. 

Spoko @Grabeq :) Mnie trochę odstraszyła wizja ginięcia co 10 sekund, ale nie jest tak źle. Gameplay mnie średnio przekonał, nawet opinie kilku jutuberów, których szanuję nie pomogły, ale coś kusiło. 

Warto było sprawdzić, bo żal byłoby taką perełkę przegapić. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy boss padł.
Podoba się.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiczny klimat, genialny styl artystyczny, piękna muzyka i cała koncepcja gry. Jednak to nie jest tytuł dla mnie. Nienawidzę platformówek, a to jest właściwie platformówka z dodatkiem trudnego systemu walki i backtracking'u. Gdyby były tutaj checkpointy to bym nie rezygnował. Jestem śmierdzącym casualem, ale takim, co jednak sam przeszedł wszystkie odsłony gier z serii "soulsborne". Szkoda mi HK, jednak za bardzo się frustrowałem po raz setny wpadając na kolce, bo spóźniłem się ułamek sekundy z dash'em. No i oczywiście od samego dołu levelu, wszystko od nowa. Nie dziękuję. Super gra, ale nie dla mnie. Nie kierujcie się tą opinią, bo ja po prostu zawsze byłem słaby w platformy, tak więc, jeśli ktoś nie jest totalnym lamusem w "skakanki" 2D, niech bierze. Co więcej, nie żałuję tych kilkudziesięciu złotych, tę grę zrobiły 3 osoby, jestem pełen podziwu, należy im się ten hajs. 

Edytowane przez Grabeq
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie jestem przy końcu. Ponad 40h nabite w tydzień grania (trochę mnie Gungeon wciągnął wczoraj) i to mówi samo za siebie. Dla mnie TOP10 gier w jakie grałem (obok Zeld, Chrono Triggera, Planescape itd.)
@Grabeq dobrze, że odpuściłeś, bo jakbyś zobaczył White Palace to chyba konsola za okno by poleciała... ze stołem, telewizorem i krzesłami.
Całą sobotę się tam męczyłem a jak przeszedłem to zobaczyłem filmik ze skrótami  :vxoAZzf: (tu nawet nie ma takiej emoty, żeby oddać ten stan).
Path of Pain chciałem zrobić, ale nie jest do 100% wymagane a poza tym obejrzałem jak typ to przechodzi bez jednej skuchy i... NIE MA TAKIEJ KU... MOŻLIWOŚCI, żeby człowiek był w stanie to zrobić na raz.
Jeszcze tylko Colloseum of Fools z wyzwań i jedziemy z finałem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie u mnie ogrywane za jakiś czas,  ale nadal Shining na tapecie i Rolasek,  a potem Travelersi wjeżdżają i będę na bank się czaił na Hollow'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×