Skocz do zawartości
Bartek_Red

Jurassic World Evolution

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkanaście dni temu miała miejsce pudełkowa premiera najnowszej gry wykorzystującej markę Jurassic Park (no dobra, World). Grał ktoś? Nie jest to ponoć hit na miarę Genesis, ale i tak zbiera dobre oceny na poziomie 7-8/10. Zamówiłem i dam jej szansę, podzielę się opinią jak już ogram.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tycoonach wszelkich zęby zjadłem a ten podobno jest fajny, ale niezbyt wymagający. Ja póki co odpuściłem, ale jest to gra którą mam gdzieś tam w pamięci ciągle i przy odpowiednio biedronkowej okazji zanabędę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał,żeby tycoony wróciły w glorii i chwale do łask, ale boje się, że finalnie wyjdzie na to, że jedynym plusem tej gry jest Jeff Goldblum :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną jakieś 6-7 godzin grania, obecnie jestem na 2 wyspie z 5ciu. Początkowo ciężko było mi się wciągnąć w rozgrywkę, ale im dalej w las, tym lepiej. Moim zdaniem jest to najlepsza gra na licencji Jurassic Park, co oczywiście nie oznacza, iż jest to najlepszy tycoon ;) Tutaj niestety jest już kilka uwag, z niezbyt wymagającym poziomem trudności na czele. Nie da się go skalować, jesteśmy więc zmuszeni zagrać tak, jak ustalili to sobie twórcy. Oznacza to ni mniej, ni więcej, iż po rozpracowaniu mechanizmów działających w grze, nic nie jest w stanie powstrzymać nas przed osiągnięciem celu. Jeśli ktoś jest fanem marki i największą radość będzie czerpał zwyczajnie z budowy parku, oglądania dinozaurów, czy jeżdżenia jeepem/latania śmigłowcem, to będzie bardzo zadowolony. Licencja została wykorzystana znakomicie, klimat Jurassic Parku wylewa się z ekranu, tym bardziej, że można odblokować klasyczne malowania pojazdów itd. Jedyne czego brakuje, to może namiastki jakieś fabuły, choć z drugiej strony, jeśli miałaby być na poziomie ostatniego filmu, to może lepiej, że nie ma jej wcale.

 

Oceny 8/10 są w pełni zasłużone i myślę, że oddają to, czym ta gra jest. Jest solidna i nic więcej, nie zapadnie w pamięci jako jeden z najlepszych tycoon'ów, nie wnosi nic nowego, ale solidnie realizuje to, co do tej pory w tym gatunku wymyślono. Jeśli miałbym oceniać osobiście, rozdzieliłbym ocenę dla fanów Parku Jurajskiego (tutaj 8/10) oraz dla osób, które nie przepadają za tym uniwersum i szukają dobrej gry ekonomicznej (tutaj 7/10).

 

Za 200zł warto, tylko pod warunkiem, że ktoś nie ma w co grać i jest fanem, a pierwszą część z 1993 roku obejrzał minimum pięciokrotnie :P Wszystkim innym radzę poczekać, aż cena spadnie do tych 100-120zł, chociaż nie wiadomo, jak to będzie z dostępnością tego tytułu w późniejszym czasie, jest to raczej tytuł bardzo niszowy, gatunek niemal egzotyczny jeśli chodzi o konsole, a i sama premiera przeszła bez większego echa, ze znikomym zainteresowaniem, choć dane sprzedażowe podobno są zadowalające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartek_red

Pograłeś coś więcej i możesz w skrócie opisać, czy wrażenia się zmieniły od poprzedniego posta? :)

Ta recenzja arhn.eu jest taka kurcze umiarkowanie zachęcająca, a przyciąłbym jakiegoś tłustego tycoona.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dali jakąś aktualizacje, coś poprawiają ale to chyba jeszcze nie czas na zakupy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pod kątem tej aktualizacjy pytam. Bo niby wprowadza jakiś tryb wyzwań czy inne duperele, ale czy naprawia stare błędy to już nie wiem :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris

 

Grę ukończyłem i splatynowałem, spędziłem w niej jakieś 40-50h. Zdanie z poprzedniego posta podtrzymuję, aczkolwiek z kilkoma rzeczami z recenzji arhn.eu zdecydowanie się nie zgadzam. Dodam, że oglądałem ten materiał przed zakupem i całe szczęście, że się nie zniechęciłem. Nie wiem czemu gościowi tak mocno przeszkadzało sterowanie, chyba, że to na PC jest tak uciążliwe. Na padzie wszystko śmiga bardzo intuicyjnie i nie miałem problemów ani przez moment, wszystko jest jasne od samego początku.

 

Nie natrafiłem też na żadne błędy, czy bugi, wszystko działało jak należy. Po ograniu całości stwierdzam jednak, że największym problemem tej gry jest poziom trudności. Gra nie stanowi żadnego wyzwania, bo na każdej wyspie schemat dorabiania się jest ten sam, nie ma żadnego ograniczenia czasowego, więc nawet jeśli ktoś nie jest wybitnym strategiem, to mozolną grą jest w stanie zostać milionerem i Johnem Hammondem. Nie odbiera to oczywiście fun'u, rozgrywka jest przyjemna i urozmaicona. Płyty już nie posiadam, gdyż sprzedałem po wymaksowaniu, także niestety nie jestem w stanie powiedzieć, jak całość wygląda po tym dużym patch'u. Zakładam jednak, że zrobili ukłon w stronę osób, które szukają wyzwania, tak więc mój zarzut odnośnie trudności gry może być już nieaktualny i możliwe, że da się tutaj dostosować wszystko pod wymagania nawet największych tryhard'ów i wyjadaczy tycoonowych ;) 

 

Gierkę polecam, ocenę podtrzymuję. 7/10, 8/10 dla fanów Jurassic Park. W cyfrze nie warto, w pudełku jak najbardziej, ograć i pogonić.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×