Skocz do zawartości
Hwk5

Czy warto kupić używane ps4?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

 

Tak jak w temacie - chciałem zapytać czy warto decydować się zakup używanej konsoli ps4?

Jeśli chodzi o konsole to miałem bardzo krótki epizod z xboxem 360 fat, który psuł się notorycznie i x360 slim, który mnie nudził najzwyczajniej w świecie.

Zawsze byłem zwolennikiem kupowania rzeczy wyłącznie nowych - więc mając na uwadze awaryjność poprzedniej generacji chciałem zapytać jak to teraz wygląda z ps4? Jako, że od 10 lat nie oglądałem TV to również go nie mam i planując zakup za ~2000zł wolałbym kupić ps4 taniej niż nówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Hwk5 napisał:

Dobry,

 

Tak jak w temacie - chciałem zapytać czy warto decydować się zakup używanej konsoli ps4?

Jeśli chodzi o konsole to miałem bardzo krótki epizod z xboxem 360 fat, który psuł się notorycznie i x360 slim, który mnie nudził najzwyczajniej w świecie.

Zawsze byłem zwolennikiem kupowania rzeczy wyłącznie nowych - więc mając na uwadze awaryjność poprzedniej generacji chciałem zapytać jak to teraz wygląda z ps4? Jako, że od 10 lat nie oglądałem TV to również go nie mam i planując zakup za ~2000zł wolałbym kupić ps4 taniej niż nówki.

 

Chyba szukasz potwierdzenia tego co juz wiesz - kupno uzywanej elektroniki to loteria.

Tutaj X osob mialo problemy z PS4, Y ich nie mialo. Y>X oczywiscie ale nigdy nie wiesz co i kiedy sie stanie. Moje PS3 dzialalo 4 lata bez problemu a teraz ma problem z BD (nie czyta BD movies, a gry jak chce to tak a inne nie).

 

Pytanie czy TV chcesz kupic bo nagle go potrzebujesz, bo konsole spokojnie podlaczysz pod monitor z HDMI (dobrze zeby mial glosniki lub wyjscie zebys mogl podlaczyc lepsze pierdziawki sluchawki) to by obnizylo koszty.

 

Generacja powoli zmierza ku koncowi plotki mowia o 2019 lub 2020 (ja obstawiam ta druga opcje) co oznacza ze bedzie coraz wiecej promocji bundli z grami i innych takich. Jesli celujesz w bazowa wersje (slim) to bywaly dobre promki, jesli jeszcze trafisz z grami ktore chcesz ograc to tez jakis bonus. Aktualne ceny sa wyzsze od promocji ktore pamietam z ps4 za 999pln a to w porownaniu z uzywka za 600-700 wydaje sie byc dobra oferta raz nowy sprzet, dwa grawancja.

 

Jesli ja mialbym teraz kupowac PS4 to poczekalbym na jakas promke i bral nowke.

Ale to tylko moja opinia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MagEllan napisał:

 

Chyba szukasz potwierdzenia tego co juz wiesz - kupno uzywanej elektroniki to loteria.

 

 

Z nówkami też różnie bywa ale i tak używek unikam jak ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, malpka napisał:

 

Z nówkami też różnie bywa ale i tak używek unikam jak ognia.

powtorze sie loteria.

Nowka ma choc ten rok gwarancji producenta i mozna nekac Sony (a bylo pare przypadkow gdzie dopiero robienie burzy na mediach spolecznosciowych przynosilo efekt).

Moje PS4 od nowosci ma problem braku nóżki - co objawia sie tym ze plyty wpadaja w kosmiczne wrecz wibracje a dzwiek jest przy tym donosny. Nie chcialo mi sie tego zglaszac zrobilem niby-nóżke i dziala od prawie 3 lat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powtorze sie loteria.
Nowka ma choc ten rok gwarancji producenta i mozna nekac Sony (a bylo pare przypadkow gdzie dopiero robienie burzy na mediach spolecznosciowych przynosilo efekt).
Moje PS4 od nowosci ma problem braku nóżki - co objawia sie tym ze plyty wpadaja w kosmiczne wrecz wibracje a dzwiek jest przy tym donosny. Nie chcialo mi sie tego zglaszac zrobilem niby-nóżke i dziala od prawie 3 lat.
 
W Polsce korzysta się z rękojmi a nie z gwarancji producenta, prawie zawsze niekorzystnej dla kupującego. Trzeba nękać sprzedającego a nie producenta. Mamy na to dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że jeśli sprzęt, to tylko nowy. Jak mnie w danej chwili nie stać, to wolę odczekać, odłożyć, lub wziąć na raty 0% ale zawsze kupować nówkę.

Tym bardziej, że obecnie ceny za ps4 nie są jakieś drakońskie.

Druga rzecz - jeśli chcesz kupować tv za 2000zł, to nie wiem czy potrzebna Ci jest ps4 w wersji pro...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że czasem zdarzają się perełki, ale ja bym wolał dołożyć stówkę i kupić nową. Rozumiem, że gierki kuszą, ale jak kupować coś używanego to musi być to mega okazja cenowa i możliwość wcześniejszego oblukania na żywo, zdjęcia nie oddadzą ewentualnych fizycznych uszkodzeń. 

Ps. 

Nie wiem czy czasem na X-kom nowe Pro nie stoi za 1700 z Fifą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×