Skocz do zawartości
DigitalMan_PL

Salt and Sanctuary

Rekomendowane odpowiedzi

Bry...

 

Gry raczej przedstawiać bywalcom tego forunka nie trzeba, ale co tam, niech prawilnie tradycji stanie się zadość :)

 

salt-and-sanctuary-announced-for-switch-

 

Salt and Sanctuary to dwuwymiarowa platformówka, która pochwalić może się obecnością wielu stricte erpegowych elementów, mrocznym klimatem i wysokim poziomem trudności. Za stworzenie omawianego tytułu odpowiada ekipa ze studia Ska, twórcy takich produkcji jak Charlie Murder oraz seria The Dishwasher. W czasie zabawy wcielamy się w osobę pewnego marynarza, który rozbija się na zagadkowej wyspie. Ta jednak, wbrew pozorom, okazuje się być dla niego pewnego rodzaju wybawieniem, ponieważ na świecie trwa właśnie wyniszczająca ludzkość wojna. Kawałek tajemniczego lądu stanowi więc swoisty azyl, który daje nadzieję na późniejszą budowę nowego, spokojniejszego świata.

W omawianej produkcji gracze znajdą możliwość rozwoju swojego protagonisty, wiele rodzajów atrybutów ofensywnych, sporo potężnych i zróżnicowanych bossów do pokonania, a także bogaty oręż, w skład którego wchodzą między innymi jednoręczne miecze, kostury, noże do rzucania, tarcze, łuki, kusze oraz broń dwuręczna. Ta ostatnia zwiększa siłę rażenia podczas pojedynków, jednocześnie gwałtownie obniżając naszą mobilność. Nie brakuje również charakterystycznej dla gatunku RPG magii, chociaż i w tym przypadku ciężar zgromadzonego ładunku wyraźnie zmniejsza energiczność bojownika. Jeżeli więc nadto zdecydujemy się obciążyć naszego marynarza, negatywnie wpłynie to na jego szybkość poruszania się, turlania oraz regenerację wytrzymałości.

W czasie rozgrywki, oprócz side-scrollowanej walki z rozmaitymi antagonistami, gracze zbierają złoto oraz sól, która umożliwia rozwijanie umiejętności bohatera podczas wizyty w sanktuariach, pewnych enklawach, gdzie ludzie gromadzą się w celu uniknięcia niebezpieczeństw płynących ze świata zewnętrznego. Co istotne, wspomniany minerał tracimy w momencie śmierci.

Gra cechuje się obecnością wielu brutalnych momentów, dynamiczną rozgrywką i niekiedy bardzo przytłaczającą atmosferą. Wszystko to podkreślone zostało przez ponurą ścieżkę dźwiękową oraz rysowaną, niezwykle stonowaną oprawę wizualną, która z całą pewnością przypadnie do gustu fanom gatunku.
Źródło: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=28639

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

Bry...

Wiedziałem że jebniesz temat o tym tytule, po prostu wiedziałem :xboss:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiedziałem że jebniesz temat o tym tytule, po prostu wiedziałem :xboss:
Paniczu znasz mnie lepiej niż moja żona Ona by nie wiedziała

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

Paniczu znasz mnie lepiej niż moja żona emoji14.png Ona by nie wiedziała emoji14.png

Żony nie powinny za dużo  wiedzieć :banderas:, moja nadal myśli po 12 latach że jestem normalny :Coolface:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żony nie powinny za dużo  wiedzieć :banderas:, moja nadal myśli po 12 latach że jestem normalny :Coolface:
O ja jebie normalnie Yoda Masta w kwestii ukrywania swojego prawdziwie poyebanego Ja...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Yoda Masta

Yoda to przy mnie pikuś :jaro:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bym sobie w to zagrał, ale jak od wielu indyków odrzuca mnie oprawa. Tutaj konkretnie ten styl rysowania - mhroczne bazgroły jak z tyłu zeszytu gimbo-metalowca...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wojcik_dan napisał:

Ktoś bierze na premierę? 75zl

 

Wziąłbym, ale mam Dead Cells i zaczynam od tego. Teraz w sumie siedzę tylko na PC...a na"tronie" Switch i Golf Story:Coolface:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja Cella mam na pc i nie będę już kolejnego tytułu dublował na innej platformie. Choć nie ukrywam, że jak bym wiedział wtedy że wyjdzie na pstryczka- to bym nie kupował na pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem brać Cella ale poczytałem trochę na necie i nie chce się denerwować grając w tą grę.

Co do S&S to gierka ślicznie wygląda na Switchu. Art Design wygląda na prawdę świetnie. Niby indyk ale jaka popularność miał swego czasu na ps4 a wiec w trybie handheld jeszcze bardziej oczarowuje

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2018 o 10:41, Kolos28 napisał:

Też miałem brać Cella ale poczytałem trochę na necie i nie chce się denerwować grając w tą grę.

Co do S&S to gierka ślicznie wygląda na Switchu. Art Design wygląda na prawdę świetnie. Niby indyk ale jaka popularność miał swego czasu na ps4 a wiec w trybie handheld jeszcze bardziej oczarowuje emoji4.png

 

Panie, Panowie i Ty paniczu @Kolos28 ;)

 

Jestem na etapie CASTLE OF STORMS, mam taki set: Tarcza + Broń / Broń 2H. Mam jako broń MORNING STAR czyli w sumie początkowa broń (ze skalowaniem do siły S), dajcie radę co dalej aby podbić DMG??

 

Czy zmieniać broń na tylko trochę lepszą ale ze skalowaniem B? Czy może upgradować Morning Stara? A może jeszcze coś innego?

(władował bym się w inny typ broni, np. Greatswords / Greathammers / Greataxes , ale za daleko zabrnąłem w drzewko rozwoju :( 

No i kwestia tarczy, przy tych broniach GREAT... to są to chyba tylko 2H, więc Tarcza odpada, a nie chcę z niej rezygnować, bo potrafię zablokować 100% obrażeń przy ataku bossa).

 

Jakieś rady? świeże pomysły, bo tkwię w takim impasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to od 3 tygodni jestem poza domem i niby switch jeździ że mną ale dosyć mało gram i w S&S doszedłem tylko do pierwszego bossa a więc ja póki co nie pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kolos28 napisał:

Szczerze to od 3 tygodni jestem poza domem i niby switch jeździ że mną ale dosyć mało gram i w S&S doszedłem tylko do pierwszego bossa a więc ja póki co nie pomogę emoji4.png

 

Dzięki za odzew ;) ale już Sobie poradziłem :P

 

Wyskoczyłem na kilka chwil na połów soli i na szybkiego wbiłem 1 lvl na Greathammer i Greataxes (dzięki temu mogę używać ich, tylko oburącz ale jednak) i od razu jak muchy 3 bossy ubite, w sumie ten Tree of Men padł w nieco ponad minutę (a tak się go dygałem :P)...

 

I reasumując biegam z takim DZIWNYM setem teraz (ale ta gra dlatego jest piękna bo NIE NARZUCA nic z rozwoju):

Tarcza i Broń / Greathammer oburącz i jak coś hammerem 2h daję spory DMG, a jak trzeba szybko się przełączam na Tarcze i broń w celu prawie 100% redukcji obrażeń :) (a staminy mam grubo ponad 200 więc luzik ;) ).

 

EDIT: No tak to właśnie gra tego typu, gdy już myślisz, że jesteś już dobry ubijasz bossa za bossem, nagle jeb ściana i gość so starcie bije Ciebie jak sciere...

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał miejsca do farmienia Soli :P

 

Miejsce: Crypt of Dead Gods (przed bossem Kraekan Dragon Skourzh).

 

https://imgur.com/vs2TuBT  - video

 

Zarobek: ok. 6k Soli za 1 zabicie (trwa to kilkanaście sekund, w zależności od broni DMG, ale na tym etapie, jak ktoś tu dotarł i tak nikt nie powinien mieć problemu) + złoto różnie 4-5k...

 

RSj8l9E.jpg

d75jb67.jpg

XrJcBET.jpg

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka:

 

gierę zrobił dwu-osobowy zespół - James & Michelle (mąż i żona)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostka:
 
gierę zrobił dwu-osobowy zespół - James & Michelle (mąż i żona)
No w hooy gra wbity lvl 125 i ubity ostatni boss...

Polecam każdemu :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma coopa online, byłby ideał a tak to tylko 9/10 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że nie ma coopa online, byłby ideał a tak to tylko 9/10 1_grinning.png
Jak nie ma jak jest!

Cytuję wiki:
"Stone Sellsword Effect

An NPC appears in your Sanctuary, who will give you dialogue options to allow you to initiate multiplayer."

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×